Zhustnú vlásky po prvom strihaní?

ladyka8
15. mar 2013

Maminky poraďte prosím! Moja malá nemá nejak husté vlasy, preto sa chcem spýtať, ako ste na tom boli vy keď ste ich prvýkrát dali ostrihať? Zhustli im potom? Ja som niekde čítala že strih nemá z hustotou nič spoločné, vraj to je dané génmi ale rada si prečítam vaše skúsenosti 🙂

157misicka
15. mar 2013

no niekedy sa hovorilo ze strihanie pomaha, no pochybujem, ja mam velmi huste vlasy, no synceka strihame a nepozorujem ze by mu nejako zhustli ☹ no neni to najhorsie vsak je chalan a zdedil to po tatinkovi 🙂

lluckaa
15. mar 2013

@ladyka8 tak moja malá sa narodila vlasatá , keď mala rok mala vlásky dlhé do pol chrbátika ale boli jemnučké, keď mala 1r a 1 mesiac ostrihala som ju mašinkou a vlásky zhrubli 🙂 po 1,5roku má kvalitnejšie aj hustejšie vlásky, takže u nás ostrihanie malo účinok 🙂

ladyka8
autor
15. mar 2013

@157misicka bodaj by aj ona zdedila po mne lebo ja mám tiež husté a tatík mal tiež kým... si nedal spraviť dredy za mládí 🙂 🙂 🙂 nechcem ju ostrihať lebo konečne má také dlhé že jej viem spraviť copík ale tá hustota ma trošku trápi 🙂

ladyka8
autor
15. mar 2013

@lluckaa moja nemala moc vlásky keď sa narodila :( myslíš že by som to mala risknúť a dať ju úplne ostrihať? veď rýchlo to narastie znova nie?

aduskatt
15. mar 2013

isto nezhustnu, lebo ostrihanim sa pocet vlasovych cibuliek nemeni.mozno budu opticky vyzerat,chvilku kvalitnejsie, lebo nebudu zodrate konce vlaskov, ale na hustote ako takej strihanie skutocne nic nezmeni

lokilonda
15. mar 2013

Hello ... nie nezhustnú ostrihaním ! Hustota vlasov je daná geneticky a žiadne prestrihanie, ani ostrihanie dohola vlasy neurobí hustejšími ! Takže tak 🙂

mj28
15. mar 2013

...presne tak - strih nema z hutstotou vlasov nič spoločné,je to geneticky dané... aj tebe nezhustnu vlasy po strihani ... je pravda, ze struktura vlasov sa zmení - mýslim tým, ze z "páperia" sa stanú vlasy silnejšie- a mozno to vyznie akoze vlasy zhustli .... to som sa dozvedela od kaderníčky a od našej pediatričky ... a pravdupovediac celkom to sedí na mojich synčekoch ... 😉

katy1979
15. mar 2013

ostrihanim nadobudnu vlasky ze ich je viac uz len kvoli tomu ze budu mat vsetky jednu dlzku. takto je jeden dlhsi druhy kratsi a tie tenke jemne konceky odstanis tak vlasok je tym padom hrubsi. aspon to je moj laicky nazor.
neboj sa urcite bude mat kopu vlaskov.

zivika
15. mar 2013

@ladyka8 no, na hustotu to vplyv asi ozaj nema, ale jednoznacne strihanim vlasky spevneju...nas drobec vyzeral tiez ako kuriatko, vlasky uplne paperie a vyzeralo to, ze su hodne riedke, ale po par strihaniach aj stmavli, aj spevneli a vyzeraju husto...skus ju ostrihat uplne na kratucko, ved teraz aj tak este bude nosit ciapku a na leto uz bude mat vlasky dorastene 😉

bubula_007
15. mar 2013

@ladyka8 poznám prípad, keď dali 1,5 ročné dievčatko ostrihať nakrátko, aby jej zhustli vlásky, ale výsledný efekt bol, že keď sa uvidela v zrkadle, zostala zdesená, že dva týždne neprehovorila. A tiež vlásky nezhustli... a mamičky, ktoré som počula o tomto rozprávať, len potvrdili, že to nepomáha. Môj 15 mesačný synček má svetlé, jemnučké vlásky, zatiaľ nie husté... ja by som neostrihala ani tak. 🙂

ladyka8
autor
15. mar 2013

@aduskatt
@lokilonda
@mj28 ďakujem baby 🙂 to z tou genetikou som vedela ale dúfala som 🙂

moon1979
15. mar 2013

počet korienkov je daný, ale zmení sa kvalita ... ja som krpca strihala veľmi často a z páperia má teraz poriadne pevné vlasy a pôsobia samozrejme hustejšie

ladyka8
autor
15. mar 2013

@katy1979 díky si moc zlatá 🙂

lluckaa
15. mar 2013

@ladyka8 narastie rýchlo 🙂 ver tomu, ja keď som malú ostrihala, tak som plakala, a vravím že za 1,5roka vlásky dorástli už ich má po pás, ale jej rastú rýchlo vlásky a to je pri každom jednom dieťatku individuálne, ale ja ti radí ostrihať stačí raz, lepšie teraz ako keď bude väčia, a vlásky rýchlo dorastú 🙂 mne to radili viacerí v okoli a nakoniec som sa odhodlala aj keď som tomu neverila a dnes som rada ,že som to spravila 🙂 ...ale hustota je daná aj génmi, len deti majú jemnúčké vlásky , tým že sa ten vlas prestrihne tak zhrubne, čiže ten efekt je potom taký že zhustli 🙂 🙂

jerino
15. mar 2013

ahoj ,som kadernička ,tak ti možem poradiť ....rozhodne strihanie napomaha detskym vlasom hustnuť ,tieto vlasky čo maju male detičky su iba dočasne, potom ako rastu a vlasy starnu tak aj samotne zhustnu,ale strihanie určite napomaha v ich kvalite. stretla som sa s mamičkami ,ktore nedavali strihať svoje deti hlavne dievčatka aby mali dlhe vlasky,ale potom mali problemy s uzlikovanim,rozstrapkavanim a pod. je to vo velkej miere aj geneticky dane ake budeme mať vlasy to je pravda , nie všetci musia mať zle vlasy ked sa nedavaju strihať. a ešte niečo vela ludi sa dava strihať podla lunarneho kalendara, (aj vela inych veci robia podla lun.kal. sadia ,peču,peru ....) je to v dnoch panny a leva vlasy hustnu a učes dlho vydrží a mam vela zakazničok ,ktoré si to chvalia a dodržuju to. Naopak ked sa davajuu strihať v dnoch vodnych znameni vlasy padaju ... takže skus ju ostrihať podla lunarneho kalendara najbližšie bude den leva a panny 22.až 26.marca.... 😉

gabika.mato
15. mar 2013

švagrina malú ostrihala keď mala rok a vlásky jej vôbec nezhustli len ich má také tvrdé. myslím, že malé baby by mali mať také krásne lesklé, jemné vlásky a nie ako chlapi 🙂

lluckaa
15. mar 2013

@ladyka8 inak neviem koľko má tvoja malinká, ale vlásky sa strihajú tak až po roku 🙂 neviem prečo ale tak som to počula 🙂 že do roka by sa nemali strihať, asi sú to len poveri alebo niečo podobné 🙂

simca06022011
15. mar 2013

podla mna nezhustnu... nema to ziadny vplyv na hustotu, ale vlasy by sa mali pravidelne podstrihavat, ide hlavne o ich kvalitu, cize moze sa zdat ze su vlasy hustejsie a pritom iba nie su dolamane.. pretoze rozstiepene vlasy sa lamu, uzlikuju a pod.. podstrihnute vlasy su pevnejsie a hustejsie a zdravsie. Neplati to len o detoch, ale aj dospelych.... ;) urcite si dieta kvoli hustote vlasov nedam vystrihat, aj ked uz sa podstrihavala 2x.. druha vec, ked maju rodicia ledva nejake vlasy na hlave tak dieta nebude mat leviu hryvu... aj ked u nas mama na hlave 5 vlasov a otec plesko.. ja vlasy od mlada podstrihavam kazdy mesiac a mam ich dost.. na chalana som vystrihana nebola od skolkarskych rokov 🙂))

lluckaa
15. mar 2013

@gabika.mato tvrdé , to znamená že zpevnel vlások, aj moja malá po ostrihaní už má inú kvalitu vláskou, pôsobí to tak že jej vlásky zhustli ale v skutočnosti zpevneli 🙂

simca06022011
15. mar 2013

@lluckaa no ak by mali velmi vlasate dieta tak by som ostrihala aspon ofinu.. podla man to je ako ked mi lekarka povedala ze do roka nemam malej strihat nechty 🙂)))))) (fakt mi to povedala v prvej poradni :P )

gabika.mato
15. mar 2013

@lluckaa ja viem, ale mne sa na malých dievčatkách veľmi páčia keď majú tak krásne hladké, lesklé vlásky a švagrinina malá také nemá vďaka tomu strihaniu. ja osobne by som svoju dcéru nedala ostrihať. najprv mala vyzerala ako keby mala nejakú chorobu a teraz vyzerá ako chlapec lebo jej rastú vlásky veľmi pomaly

ladyka8
autor
15. mar 2013

@lluckaa teraz sme mali 14 mesiacov 🙂

lokilonda
15. mar 2013

@ladyka8 No mne to povedalo nezávisle od seba viac ľudí aj kaderníčky a tu je naše posledné strihanie ... malý má teraz 21 mesiacov a narodil sa vlasatý ako bratranec It a nestíhame ho strihať, no ja si na to netrúfam, tak chodíme ku kaderníčke 🙂 ... prvé foto - naše druhé strihanie v lete a posledné foto je z nášho už 6. strihania z pred týždňa 😀

simca06022011
15. mar 2013

@lokilonda jeej no ako poslusne sedi 🙂)))

lluckaa
15. mar 2013

@ladyka8 tak kludne ostrihaj 🙂 ale je to na tebe ako sa rozhodneš, ja som ostrihala a som spokojná 🙂 niekto dokonca trihá aj 2x po sebe aj na to ma nahovárali, ale to som sa už nedala nahovoriť 🙂

cat
15. mar 2013

@ladyka8 určite nezhustnú, hustota vlasov je daná geneticky. Strihaním vlasy zhrubnú, preto pôsobia hustejšie 😉

lluckaa
15. mar 2013

@gabika.mato hm...no veď aj tohto čo píšeš som sa ja veľmi bála, ale malinká mi prišla milá keď bola vystrihaná na ježka a hlavne sa jej ulavilo bolo to v lete ona chudiatko ročné s takými dlhánskami vláskami sa stále potila, a keď som ju večer ostrihala mašinkou a hneď okúpala , tak chudiatko od úlavy zaspala aj bez mliečka a ráno z postielky konečne na nás aj videla a nemusela si prehadzovať páčo 🙂 .... mala som šťastie,že nám tie vlásky ostali lesklé sú hrubšie ale stále jemné, nie tak ako pred tým ale sú jemné, .... a už to tu niekde aj písala, keď som malinkú tak vystrihala, tak som si aj poplakala aj ma to mrzelo, lebo fakt ročné dievčatko tak s krásnymi vláskami , všade nám ich obdivovali, ale po 1,5 roku od strihania nám ich znovu obdivujú a má ich už dlhé po pás a to narástli tak za 1,5roka, ale vravím to je individálne ukaždéh dieťatka a každá z nás má inú skúsenosť 🙂 u Vás sa to asi neosvädčilo .-( ale možno to zbadáte až neskôr 🙂 vlásky sa stále môžu zmeniť 🙂

bibistec
16. mar 2013

to je predsa nezmysel, samozrejme je to dane genmi s tym nic nenarobis.

ladyka8
autor
17. mar 2013

@lluckaa ja by som možno aj dala ostrihať princeznú ale ako? 🙂 ona by mi neobsedela u kaderníčky ani za boha a ja sa bojím sama :D

ladyka8
autor
17. mar 2013

@jerino Ďakujem pekne za rady 🙂 🙂