Zle nastrelené náušničky. Čo s tým?

strociatka
3. máj 2013

Ahojte, radsej sa dopredu ospravedlnujem, neviem ci som spravne trafila otazku do spravnej temy, ale k veci. Dnes sme dali nastrelit nausnicky a jednu ma nastrelenu krasne a druhu dost vysoko, co s tym mam robit? Mate skusenosti? Ako postupovat? Dakujem vlemi pekne. Prosim nereagujte na to, ci to bolo, resp. nebolo spravne rozhodnutie, potrebujem akutne vyriesit aktualnu situaciu. Dakujem.

olinka166
3. máj 2013

fuha a je to dosť veľký rozdiel...?

janinah
3. máj 2013

ak je rozdiel viditeľný,tak ešte druhú dierku,tá prvá sa možno zrastie..ale nakresli si dopredu na uško bodku perom,aby to dali tam,kde ty chceš

emily76
3. máj 2013

Ja tiez nemam rovnako dierky, dokonca jedna je aj sikmo, ale neriesim to. A urcite by som si nenechala kvoli tomu robit dalsiu dierku. Podla mna si to okrem teba nikto nevsimne. Ved nebudu obdivovat princeznicku s centimetrom. A ak by bol neskor rozdiel privelky, tak si to da upravit sama 😉

zolinka131313
3. máj 2013

Juuj, my sme tiez dnes boli nastrelovat. Na 4ty krat dcerke spravne nakreslili bodku, no tiez som sa bala, aby jej zle nenastrelili, tak som im asistovala pre istotu. Kamoskina dcerka stratila nausnicku a hned jej zarastla dierka. Tetaz chodi s jednou nausnickou a chystaju sa na dalsie nastrelenie. Ma nieco vyse roka. Tak si myslim, ze riesenim by bolo nechat zarast dierku a dat nastrelit nanovo. Nech je mala babika peknucka. Je to lepsie ako sa potom trapit vycitkami, ze to nema dobre. Drzime palceky 🙂

katy1979
3. máj 2013

Vyber nausnicku kym to je este cerstve. Velmi rychlo to zrastie.

kattrin5
3. máj 2013

Nezarastie to rychlo, nedavaj inu dierku nausnicky nechaj..ja mam to iste ale mne mama dala prepichnut znovu a teraz mam dve dierky na jednom uchu..

sunflower80
3. máj 2013

No uprimne, ja som nastrelovala nausnicky cca 4 roky, takze vyber malej cim skor nausnicku, alebo aj obe a nechaj zarast. Ono to chce trosku casu, ale pekne sa to casom zahoji. My sme mladsim detom ako 5 rokov dierky nerobili prave z tohto dovodu, nakolko k nam do obchodu chodili zeny a boli nestastne, ze si nemozu kupit napr kruhy, lebo im krivo nastrelili dierku, ked boli male. Do tych 5 rokov sa vyvija usny lalocik a raste a potom moze mat jednu dierku vyssie a druhu nizie a pod. Takze vyber, nechaj zarast, sem tam potri framikoinovou mastickou.....a vycaj trosku kym narastie....a drzim palce

katren
3. máj 2013

@kattrin5
@strociatka my sme dali prestrelit minuly rok v auguste, to mala Dominicka 2,5 roka.....v polke marca sme jej dali von nausnicky, na predezinfikovanie a po 2 tyzdnoch mala usi zrastene 😒 /zabudli sme na ne/......takze teraz sme bez nausnic.....v lete dame znova prestrelit... 😉

jerryjanka
3. máj 2013

my mame to iste akurat teda dierka je o niečo nižšie ako ta čo je spravne nastrelena - mala sa mi pohla ked jej to robili tak preto ale nechala som to tak, ak bude chcieť necha si urobiť v dospelosti druhu

dorota23
3. máj 2013

vdaka za super otazku a @sunflower80 za odpoved 😉

lucikusik
3. máj 2013

Pridávam vlastnú skúsenosť, ktorú opisuje aj @sunflower80 Keď som bola malá, tak mne tiež vysoko prepichli uši a ušné lalôčiky mi ešte podrástli. Nemôžem si kúpiť hociaké náušnice - tým, že sú dierky vysoko, tak niektoré náušnice vôbec nenatiahnem do dierky a niektoré, ak aj natiahnem, tak potom nezapnem. Samozrejme nieje to nejaká vážna vada, dá sa s tým žiť 😀 Keby som bola na tvojom mieste, nechala by som dierky zarásť a dala prepichnúť znovu, ale neskôr, možno fakt aj okolo 4 rokov.

cikyta
4. máj 2013

Ak to neni extremne velký rozdiel, radšej to nechaj tak....ja mám jednu dierku v uchu, ktorú som si nechala zrásť a teda....mám tam miesto nej takú hrudku, ktorá mi sem tam trošku zahnisá. Už celých 15 rokov ☹

katka1981
4. máj 2013

Ja by som tu, kt. sa mi nepaci nechala zarast a potom dala nastrelit znovu. Ja som si na lavom uchu sama prepichla druhu dierku najhrubsou ihlou na sitie, lebo som sa bala nastrelenia a kedze uz dlhoooo nausnice nenosim, tak mi asi zarastla a nemam s tym problem. Predpokladam, ze mas malicke dievcatko, tam bude hojenie rychle a nemala by mat problemy. Ja som velka detailistka, malej som dlho kontrolovala uska, ci ich ma rovnako prepichnute, ale sestricke bola velmi sikovna.

evaevelina123
22. máj 2014

nam sa to nedavno tiez stalo. Tiez sme sa rozhodovali, co spravit. Nakoniec sme jej ju este vecer vytiahli, do tyzdna pekne dierka zarastla a do dvoch tyzdnov sme dali nastrelit este raz uz len do toho jedneho uska. A dobre sme spravili...teraz to ma dcerka pekne rovnako 🙂 Malym detom to rychlo zarastie, a teda cim skor vytiahnete, tym lahsie. Tak drzim palce, nech sa spravne rozhodnete.