Zmena farby očí

sajsa_1
11. dec 2020

Ahojte mamičky, zaujímalo by ma tie ktoré už máte väčšie detičky kedy sa im zmenila farba očí.Viem,že všetky sa rodia s modrými...ale potom.Ja ich mám hnedé , muž modré, staršia dcérka má modré a najmenšia má 6 týždňov a zatiaľ má modré tak som zvedavá ...

majamat
11. dec 2020

@sajsa_1 myslim ze do 6m sa to zmeni. meni sa to pomaly, takze urcite sa to da spozorovat skor,a le je to nenapadne, niekde som videla aj nieco take, ze aku moze mat dieta farbu oci na zaklade farby oci rodicov.

majamat
11. dec 2020

aha, taketo su sance

hiro
11. dec 2020

@majamat Tu pekne vidno ze za par rokov vsetci ludia na svete budu mat modre oci 🙂

majamat
11. dec 2020

zaujimave je, ze hneda farba je prirodzena a povodna farba oci u ludi, modra a zelena vznikli mutaciou.

@hiro no veru ano, je to silna farba. pri kombinacii nejakej farby z hnedou prevlada hneda, ale pri kombinacii zelena s modrou tam jasne prevlada modra.

majamat
11. dec 2020

@hiro sradna je, ze moja dcera nema po mne zelene,a le hnede po tatovi a synovc ma tiez hnede po tatovi. sestra ma modre. aj ked tu an foto su zakladne farby, sestra ma taku tmavsiu tlmenu sedivu modru. su aj velmi svetle modre, pripadne modrozelena ziariva. bolo by zaujimave vediet,a ko to finguje pri vsetkych odtienoch, lebo pri tmavej modrej moze ist o ombinaciu modrej a kldune aj hnedej, preto ma asi synovec skor hnede oci ( teda vsak je tam aj najvyssi podiel hnedej pri takejto kombinacii ), no kamsoka ma hnede oci, jej muz ma svetlo modre a jej obe dcery maju svetlomodre.

hiro
11. dec 2020

@majamat Dolezity je ten prvy a posledny udaj - ten hovori - z modrych oci vzniknu skoro len modre. A prvy - z cisto hnedych oci vznikne 6% modrych.
Ostatne kombinacie mozes zanedbat lebo maju +- ocakavane vysledky alebo znovu sa tam objavi nejaka modra naviac a nakoniec to uplne pohlti kombinacia modra+modra.

aknamorka22
11. dec 2020

@sajsa_1 nie všetky sa rodia s modrými. Môj sa narodil s čiernymi ako uhol a do polroka mu zhnedli 🙂 ja mám zelené oči a muž hnedé 🙂

7miriam77
11. dec 2020

Moja mamina ma modre, ocino ma tmavohnede a my so sestrou zelene 🙂 ...tak ja uz neviem ako to je 🙂

hiro
11. dec 2020

@7miriam77 Tak mozno genetika by zistila ze nema modre oci (aj ked tak vyzeraju) ale ma ich zelene ;)

7miriam77
11. dec 2020

@hiro no to neviem, moja mamina ma modre oci po rodicoch...obaja maju modre... My so segrou fakt zelene 🙂

bagre
11. dec 2020

@7miriam77 ste výnimka ktorá potvrdzuje pravidlo, alebo v tomto prípade vyvracia vedeckú pravdepodobnosť. Aj ja viem o ľuďoch modrookých čo majú hnedooké dieťa /a otec nie je poštár.../

7miriam77
11. dec 2020

@bagre ja si to tiez myslim, ja som sa nad tymto uz kedysi zamyslala, ked som bola zvedava aku farbu oci bude mat moja dcerka...a vtedy som studovala tieto tabulky...Tiez u nas isto nebol postar 😀 z ocina mame vela spolocnych crt...podobu 🙂

brona235
11. dec 2020

My sme hnedooki, chalani su hnedooki. Do 6 mesiacov sa im zmenili. U malej sme cakali do roka. Vraj do roka sa mozu zmenit. A zostala jej takato modra. Uz ma dva roky. 🤷‍♀️

anjelicek26
11. dec 2020

My mame tmavo hnede a modre s muzom a mame 3 deti s sedo-modrymi ocami a 1 dieta zo zeleno hnedymi... vzdy je to vabank, mojim sa meni farba oci mam pocit doteraz, okolo zrenicky sa im okolo 5 rokov zacali objavovat hnede pruzky

7miriam77
11. dec 2020

@brona235 woooow, uzasne krasne modre...presne moj dedko mal take krasne prenikave ❤

brona235
11. dec 2020

@7miriam77 aj moj dedo take mal. Jediny z blizkej rodiny. Zomrel 2 mesiace pred jej narodenim. Ja si myslim, ze jej zostali ako pamiatka na neho. 😊

7miriam77
11. dec 2020

@brona235 😇❤ aj ja verim na take zazraky

3petka
11. dec 2020

@sajsa_1 Môj syn mal strašne tmavé oči po pôrode až skoro čierne... a potom mu začali ísť tak do zltohneda a nakoniec má tmavocize hnedé očká. Cca v 4 mesiaci mal už svoju farbu

doda26
11. dec 2020

@brona235 inak podla mna ta tabulka je hlupost, lebo oci sa nededia len po rodicoch, ale ako hovorite aj po babke a dedkovi 😊 u vas to krasne vyslo 😊 moji rodicia maju obaja hnede a ja s bratom mame zelene po babke 😊

majamat
11. dec 2020

@doda26 mas pravdu. no ta tqabulka asi skor vychadza na zajvacsiej pravdepodobnosti., napr, aj vyska dietata sa posudzuje vzhladom an vysku rodicov, ale ak sa nenajde problem, musi sa brat do uvahy aj to, ze sa moze zdedit aj po nych predkoch, aj ked je to menej pravdepdoobne

ichbinich
11. dec 2020

Ano, mozu sa zmenit. A na tabulky kasli 😉

Syn sa narodil blond a modrooky, teraz ma oci skor do siva (manzel sive, ja zelene).
Dcera sa narodila s tmavymi vlasmi a aj ocami a teraz je modrooka blondinka 😀
(ale obom stmavnu vlasy, synovi uz stmavli, dcera uz tiez nie je taka bleda blond a ani neostane - ma tmave obocie a mihalnice).

lucylliana
11. dec 2020

Nám sa syn narodil úplne s čiernymi duhovkami a teraz keď namočil roka už ma bledunko hnedé oči po ocinovy a ja mám modré oči

miriam11
11. dec 2020

@sajsa_1 dcére sa zmenili z modrých na hnedé v 6 týždňoch. Synovi z modrých na sivo zelené v 5 rokoch.

whatever1
11. dec 2020

@hiro a co černosi, aziati atď... Pre nich takáto štatistická tabuľka platit nebude. Posli link na to video, dik

hiro
11. dec 2020

@whatever1 Ake video? 🙂 Aj cernosi aj aziati budu mat modre skorej ci neskor. Kedze je ten gen je tak silny tak hnede a ine farby zaniknu. Jeden jediny clovek mal zmeneny tento gen a jeho potomkovia za tisice rokov sposobili ze modre oci maju miliony ludi. Takto to bude pokracovat aj nadalej.

whatever1
11. dec 2020

@hiro 😂Prepáč ja som blbo prečítala slovo "vidno". A to som tvoj koment čítala 2krat. Každopádne je to zaujímavé.

81anina
11. dec 2020

ja mam zelene partner hnede a nas 13 mesacny syn modrosive ☺

bajuss21
12. dec 2020

V troch mesiacoch sa jej zmenili doslova zo dňa na deň na hnedo zelené 🙂 má úplne moju farbu očí, manžel má modré

silvieta80
13. dec 2020

Moj mal v 10m stale tmavomodre A potom sa mu zacali menit. Teraz ma 14m a stale sa mu este menia. Stale je ta farba neurcita, niekedy do zelena inokedy do hneda, s tmavomodrym podtonom.