Zvykli si vaše deti hneď na spací vak?

martinamatulka
28. jan 2022

Ahojte žienky. Mám prosím otázku na tie, ktorých detičky správajú v spravím vaku. Môj drobec bude mať 3 mesiace a doteraz spinkal v noci v zavinovačke, lebo bez nej večer nechcel veľmi zaspať. Lenže už mu je dosť maličká, tak by som chcela prejsť na spací vak. Zvykli si prosím vaše detičky hneď alebo to chvíľku trva ? A keď mame oblečenie 62 tak akú veľkosť, aby som nemusela zase o týždeň kupovať nový. Ďakujem za všetky rady a skúsenosti.

luccija
28. jan 2022

@martinamatulka moja malá oveľa väčší vak ako ona o niekoľko čísiel aspoň si kopala nohami a bola tam rada

petamich
28. jan 2022

kludne mozes aj vacsi (napr. 6-12 alebo 74), nas maly nemal najmensi problem pri prechode na vak - on ale v zavinovacke nikdy nebol, kedze je julovca a zavinovali sme mu len ruky plienkou, kazdopadne nema tad ten vrecovy a pouzivame nozickovy, aj ked najradsej spi bez neho a pouzivame ho iba ked ideme niekam, kde je chladnejsie 🙂 kazdopadne prechod bez problemov

pa_tricia19
28. jan 2022

@martinamatulka moja malá tiež mala rada, keď sme ju zaviazali, stačilo len jednu snurku cez bruško ( ruky nechcela mať zviazane) a už spinkala. Vak som jej dala na skúšku, bez problémov zaspala tak isto a spi uz len v ňom, podľa mňa si zvykla hneď, nevidela som žiaden rozdiel. Tiež mám väčšie číslo, aby si nozkami mohla kopať 🙂

pbra40
28. jan 2022

Zvykol si, ale casom sa mu tam motali nozky, tak som kupovala taky s nohami. A tam uz super, aj ked sa prevaloval

sense
28. jan 2022

Moja nespala v zavinovačka hneď vo vaku. A spavala hádam aj do dvoch rokov v ňom aspoň sa neodkopala.. samozrejme velkost prispôsobená, kľudne môžeš aj väčší aspoň bude mať miesto na kopanie nozkami

martinamatulka
autor
28. jan 2022

Ďakujem ☺️☺️☺️

andreatytler
29. jan 2022

@martinamatulka My sme mali deku prvy miesiac a potom sme dali vak lebo sme sa bali nechat ho pod dekou a mal ho rad od prveho dna.
Vaky su teplejsie na zimu a tensie na leto, takze ja by som kupila tak na 3-6 mesacne dieta teraz zimny a potom 6-12 mesacny na leto (ale ak mate v lete velmi teplo bude ti stacit aj pizamo. Potom o rok na zimu budes musiet kupit zase vacsi. Ono nevadi ak je dlhy ale nemal by byt prilis volny okolo drieku aby sa deti do neho nanasukali.
Mozes najst aj take co maju cvoky na drieku a dole a tym sa zuzuju a skracuju.

martinamatulka
autor
29. jan 2022

@andreatytler ďakujem ☺️

lenka188
29. jan 2022

@martinamatulka mozes uz kupit 6-12 vak, nevadi ked bude trochu vacsi. Moje obe deti isli zo zavinovacky do vaku a uplne super. Starsia by v tom vaku bola aj do 5 rokov keby mohla 😅

martinamatulka
autor
29. jan 2022

@lenka188 ďakujem. Dúfam že aj môjmu drobcovi sa bude páčiť ako vasim deťurencom.

enoula
29. jan 2022

Bez problemu si zvykol, prvy sme mali z tchiba, po ňom uz nozickovy merino a ten ma ešte stale, vyse roka a pol uz

rolandik
18. jan 2024

Sama si napísala, kedy sa to zmenilo. Opýtaj sa dr., ktorá to urobila čo teraz.