Maminy, tehuľky a snažilky z Prešova sídlisko II a III

sarka211
7. feb 2008

ahojte budem rada, keď sa niektora ozve, 😀 aby sme mohli chodiť s detičkami vonku 😉 tešim sa na pokec a spoločne zažitky

drobcek2007
18. nov 2008

Dakujem 😉
dani,sarka cely tyzden som sama doma kedy dame stretko? 😕

daniela84
19. nov 2008

No tak toto jedno netusim, mohli by sme v piatok aj ja budem sama s malou a som cely den doma, dnes idem na pohovor do muzovej firmy

drobcek2007
19. nov 2008

bre ranko ja v piatok uz nieco mam ☹
brr dnes je strasna zima 😠

daniela84
19. nov 2008

No tak to je a hrozna zimisko, ta ja zajtra robim cely den jedine ze by ste ma prisli kuk do roboty

drobcek2007
19. nov 2008

dani a to je kde?
😅

daniela84
19. nov 2008

Ja robim v aquacentre , na prvom poschodi....uz na chodniku mame reklamu sak ak tak mi moyes zavolatt a ja ta ponavigujem

drobcek2007
19. nov 2008

ok
idem zajtra na matriku tak mozno dojdem 🙂

zade
23. nov 2008

Akosi to tu pocas vikendu zamrzlo, zeby tak ako pocasie?
Chcem sa opytat ako obliekate deticky do tohto pocasia? Jedny puncosky, ci dvoje? Na to zateplene nohavicky ci overaly? Vdaka za diskusiu.

kubanka
23. nov 2008

zade ja davam pancusky a oteplene nohavice. Mame kupene aj oteplovaky, ale este sme ich neobliekali. Potom body, mikinu a vetrovku, sal a ciapku.....rukavice sme este tiez nevytiahli. 🙂

daniela84
24. nov 2008

Zade ja podobne davam puncosky, nato dupky a bodyky a ak tak este mikinku a sup ho do overalu mame tri tak mozem striedat a vsetko su ine, teda myslim ze jeden je teplejsi druhi tensi a treti nieco medzi.

zade
24. nov 2008

no rukavice - ani za svet!!! Som zufala, rucicky ma az fialove od zimy. Ak sa mi to aj podari, po chvike si ich stiahne a hura... Ked sme lezali v kociku bolo to jednoduchsie.

Totiz, pocula som, ze v bepone maju aj akesi oteplene pancusky, no nevyznam sa.

sarka211
autor
25. nov 2008

ahojte...bola som na Sekcove, tak som tu nemohla prist...drobcek,keby som vedela, tak dame stretko...viky rada nosi rukavice, lebo si ich nedava dole 😉

daniela84
26. nov 2008

Uz ste poculi o zakone ktory nasa uzasna vlada schvalila......Tak a je to tu, ked budeme robit odnimu nam rodicovsky prispevok, ak vam bude opatrovat dieta rodina dostanete len jednu stvrtinu prispevku to jest 1125 sk, inac by vraj mali preplacat naklady na opatrovatelku a skolku, ale ci to tak bude sa este nevie....a ze ak vam odnimu prispevok mozeme ziadat o prispevok na starostlivost ci ako

drobcek2007
26. nov 2008

sarka ked my taaaaaaaaaaaakstrasne daleko od seba byvame 😀 😀 😀 😀 😀 😀

drobcek2007
26. nov 2008

inac ani baska nechcela nosit rukavice ale som jej urobila male divadielko /ze sa rukavice rozpravaju/ a zabralo to teraz ked zbada rukavice tak sama natahuje rucicky a potom sa snim rozprava ona 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no aspon uz nemame problem 😵

klobucik
26. nov 2008

cau drobec ta co sa neozves? 😠 Neprides zajtra s Baskou? Som rano videla Tomiho jak isiel s malou do lidlu 😝

drobcek2007
26. nov 2008

ahoooj klobucik ty zijes? 😉 ne nedojdem rano utekam na kontrolu na ortopediu a poobede mam navstevu ozvem sa na buduci tyzden 😉

zade
27. nov 2008

daniela - ma to aj rubovu stranu. Ak budes mat dve deti prispevok po novom budes mocz dostavat na obe deticky, nie iba na jedno ako tomu bolo doteraz.

daniela84
27. nov 2008

No ale ak budes mat len jedno tak nebudes mat nic

mony_ke
27. nov 2008

caute...nechcem sa do toho miesat lebo ten zakon nemam prestudovany ale tak len z toho co pisete...podla mna rodicovsky dostava a mala by dostavat zena ktora je s dietatom doma...ak sa zena rozhodne ze ide do prace tak preco by ten rodicovsky mala poberat ked dostava normalne vyplatu? tot moj nazor

zade
27. nov 2008

mony ke - pridavam sa k tvojmu nazoru.
Zial doteraz to bolo naopak, mnoho mamiciek dalo deturence na starost babinam (aj ked skutocne do prace ist museli z roznych dovodov), no boli v obrovskej financnej vyhode oproti maminam len a len doma.
Aj ja si myslim, ktora mamina zaraba, tak asi sa jej do tej prace ist oplati...

mony_ke
27. nov 2008

snad sa za moj nazor nebude na mna nikto hnevat 😕

uz by sme nejake stretko mohli dat...ale bududci tyzden pondelok, utorok, stredu som v ke u nasich...mozno by som aj to materske centrum isla pozriet...alebo pochodime vianocne trhy

daniela84
28. nov 2008

mony, zade, lenz e je rozdiel medzi maminami, ktore zarabaju na plny uvazok cez desta a viac tisic a maminami, ktore musia ist robit lebo zial hypoteky treba platit a a zarobia asi 4 ci 5 tisic...nemyslite
aj ja som musela ist do prace, lebo 15 tisicovu hypo za nas nik nezaplati, a byvat predsa niekde musime a taktiez z niecoho zit ved sami dobre viete kolko stoji take male dieta tak to tu nemusim rozpisovat

zade
29. nov 2008

Daniela, ten novy zakon by sa teba tykat nemal, iba deti narodenych od noveho roka 2009, aspon ja mam taketo informacie.

Inac prepac, ja si za svojim nazorom stojim, ale kludne diskutujme, ved na to predsa toto forum sluzi.

No, my tiez splacame. A nie malo. Predpokladam, ze viacero mladych ludi je na tom podobne a neodsudzujem ziadnu mamicku, ktora sa rozhodne, alebo jednoducho do tej práce ist musi. Ja taktiez riesim otazku, ze dcerku dam v januari zapisat do MS, aby tam na jesen mohla nastupit. Bude mat dva roky a skolka je statna. Je spravne, ze pridem uplne o cely prispevok, kedze nastupim do prace???
Babinu v PO nemam, takze toto je moja jedina moznost.
No ako hovorim, kazda minca ma dve strany...

daniela84
30. nov 2008

No zade lenze tvoja mala ma dva roky, a moja len sedem mesiacov ja skolku, kam by som ju mohla dat nemam vdaka bohu mam mamu, ktora sa na stare kolena, aby sme my normalne vyzili, lebo poviem ti zit z 5 az 6 tisicok mescne na stravu pre nas aj pre mal nie je bohvieco, stahuje do PO a meni uplne svoj zivot.
Ja by som prispevok neodnimala, mozno ho upravovala na zaklade toho ako mamicka robi trebars ked robi na polovicny nechat jej ho cely a podobne odnat jej ho uplne je hlupost, lebo ak aj budes robit na plny uvazok neznamena ze zarobis 20 tisic.

sarka211
autor
1. dec 2008

ahojte kocky......my uz mame konecne schvaleny uver...tiez to bude velka zataz....no aspon budeme sami...neviem, ako to zvladneme 😒 .......ako to zvladate vy?

daniela84
1. dec 2008

No sarka my dost bieden ak si citala hore vyssie, ja som musela ist aspon na polovicny do prace na plny ma nikde enchceli zamestnant kvoli malej

zade
1. dec 2008

Uf, daniela ty na mna utocis...pravom? Len som s tebou troska polemizovala, medzi riadkami tvojej staznosti o novom zakone sa nedalo zistit, ze pracujes na polovicny uvazok za biednych pat tisicok....

Mimochodom, uz tu raz bola debata o novom prispevku, boli maminy co pisali pohlad na vec aj z ineho uhla pohladu. Zahranicie - pozrime sa tam. Dajme domu USA, po siestich tyzdnoch ides do prace alebo si ostan doma. Avsak uplne zadarmo. Co tak Svajciarsko, Kanada a podobne. Vieme robit aj nieco ine ako sa len stazovat?
A co tak 30 rokov pozadu? Moja mamka bola s nami do troch rokov doma uplne zadarmo. A zili sme. Tiez mali pozicky, stavali dom a my sme boli mali.

Nechcem ti nic vycitat, le poukazat (a to sa uz opakujem) aj na druhu stranku problemu.
Som na tvojom brehu, aj mne chybaju peniaze, bodaj by ich bolo viac. Jednodocho musim si stanovit priority, a prve je dieta. Dostavame sakramensky malo ............ ale dostavame!!!

kubanka
1. dec 2008

Ufff len sa nepobite......my s tym aj tak nic nespravime.

zade
1. dec 2008

mimochodom, moja bude mat dva roky v lete 2009...