Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

ludka_r
27. jan 2010

Neboj, Miselin, aspoň ja do Včielky budem chodiť... Aj keď je to škoda, aj ostatné by ste mohli chodiť.. Predsa len, väčšinu z Vás som videla len raz - a to bez detí... 😀
Tak si to v sobotu užite na oslave, joj, škoda, že my neprídeme.. 😖

ivka000
27. jan 2010

katka kubko zaspal ešte v aute neboli sme ani pri nemocníci 😀 ale spal len 3/4 hodiny ale asi kôli tým zubkom ☹
a lindu daj kľudne spinkať v sobotu prídem neskôr síce nemôžeme na dlho ale nevadí

misel aj my budeme chodiť do včielky neboj len pondelok máme hudobku a utorok je tam to cvičenie tak len v stredu 😉

zajtra sme doma tak môžete kto chcete dobehnúť zasa k nám budeme radi 😵

fialllka
27. jan 2010

ivka: my nemame doma auto, takze my neprideme a ohlasila sa na zajtra maminka, ze sa pride zabavit s Terezkou ... a ja musim neico uvarit, dnes som nevarila ale zajtra ma to uz neminie 😖

katka: fotky su super ... aj mne Terezka spala hodku a pol .... ale aj to je pre nas dobre, nakolko vcera spala len 45 minut 😀 prechadzka z kopca ju zmohla ... skoro mi zadriemala v kociku .. len ledva mi odpovedala, ked som sa ju snazila zabavat od nemocnice po panelak 😀

hasleerka
27. jan 2010

fialka si bola u kačiatka pešo??? rozmýšľam že ako ja vybehnem v sobotu ... inak aj ja dám malú isto spinkať, takže tiež prídeme neskôr ... Linduška si kludne môže pospať

kaciatko68
27. jan 2010

Tak teda aj ja ju dám spať, ale tá tretia hodina platí. Kto môže prísť, nech už príde o 15.00 hod. Však večer môžeme končiť podľa spania detí - tá naša chodí spať o 21.00 hod 🙂. Linda spala od 13.30 do 15.30 hod.
Ivka : my zajtra neprídeme, potrebujem navariť polievku, upratovať a písala ešte z kurzu angliny, že zajtra už začíname, takže zajtra budem mať toho dosť. A ešte teda chcem ísť s Lindou na vychádzku, keď sme dnes neboli. Ale Kubko musel byť riadne zničený, keď tak rýchlo zaspal 🙂, škoda, že len tak krátko.
Fialllka : keby sa dalo chodiť krížom na Lánsku - chodník vychádza pri tej krčme vedľa domu detí, tak si doma za chvíľu. Potom prebehneš cez dvor, popri škôlke a si doma. Ale v zime ten chodník nie je udržiavaný, tak sá dá používať len v lete, alebo keď je sneh roztopený.
Zajtra poposielam cez Facebook, ako sa ide k nám. A idem ešte polikvidovať riady, šup do vane a spinkať 🙂.

miselin
28. jan 2010

Peťa ja na ten karneval nejdem ☹ Zrovna vtedy mi dojde spolužiačka z Anglicka a ideme spraviť také menšie stretko , škoda lebo som sa naň strašne tešila len som nevedela, že to výde zrovna na toho štvrtého 😒

Ivka tak super, že aspoň ty a Ľudka tam budete chodiť 😵 A od februára bude otvorená aj vo štvrtok doobeda 😀 😵

zuzka99
28. jan 2010

aj my budeme chodiť do Včielky.

Ivka, my by sme dnes došli, včera som sa dohodla s mužom, že nás odvezie a privezie, len akorát vstávame (teda ja, chlapi ešte zarezávajú) a pozerám, že koľko snehu a cestári zase sú prekvapení. A ešte ani raz to tu neodhrnuli, tak dohodneme sa keď vstanú a zavolám ti. kedy chodí Kubko na obed spinkať?

zuzka99
28. jan 2010

ale ja budem chodiť do Včielky len v pondelok alebo štvrtok, lebo v utorok má výtvarnú a v stredu hudobnú. Ale chcela som najradšej v utorok na to cvičenie

zuzka99
28. jan 2010

baby, ešte niečo. neviete, kde sa v PB dajú kúpiť vankúše a periny? Chceme ísť malému kúpiť už dospelácke, ale chcem niečo kvalitné, protialergické, anatomické... My si kupujeme v Trenčíne v takom štúdiu zdravého spánku, len tie sa mi zdajú strašne vysoké tie vankúše. Neviem či existuje niečo takéto pre deti

hasleerka
28. jan 2010

zuzi moje majú len také malé vankúšiky a paplony sme kupovali hore v ščokine tie thermo od scanu, stáli 1250,- ... Miške som ich ale až na 3narodky..

miselin
28. jan 2010

Zuzi ja mám tiež tie čo Hašlerka zo Ščokina a som rada, že budeš chodiť zase do Včielky, šak minulý rok bol maličký a nič mu to nerobilo 😉

Kati poprosím aj ja vysvetliť tú cestu k tebe a išla by som tou cestou od Podlužanu 😉

jankabambulka
28. jan 2010

ahojte. sme doma. zuzik my máme výlučne od scanu sú drahší ale kvalitný. tiež sme ich kúpili v ščokine.
nechce sa mi dočítavAť čo máte nové- nemám síl. ak mal niekto narodeniny, meniny-prajem všetko naj naj. ak je niekto choručký -tak skoré uzdravenie

ivka000
28. jan 2010

jani a ako ste dopadli?
zuzka zabudla som ti povedať my sme kupovali paplony na SNP v dome služieb či ako sa to tam volá tam myslým čistia aj perie ale pre nás a sú super aj brácho má zasa také hrubšie ale neviem aká je to značka ale majú tam viac druhov aj hypoalergénne aj neviem aké ... skús sa tam ísť spýtať
inak Jakubko zarezáva v plnom prúde a zaspal až okolo pol druhej aj to som mu musela trošku dopomôcť 😀 nabudúce im dáme behať okolo domu a odhŕňať sneh aby odpadol už o jednej 😀

ivka000
28. jan 2010

zuzka dúfam že ste došli v pohode po tých zlých cestách

kaciatko68
28. jan 2010

Aj my máme scan, ale vankúšik som robila, lebo ten bol nejaký hrubý, ale ani ten sa mi nejako nepáči, lebo je to z takých ako guličiek - tiež scan a nie je to také, ako palón.
Miselin: cestu som Ti poslala do správ Facebooku, ak sa predsa rozhodneš od Podlužanu, tak Ti ešte popíšem aj to.
Už sa tešíme na sobotu. teraz ale idem obrať stromček - neviem, či by to v sobotu prežil 😀 a potom už začína anglina o 16.00. Ozaj nechce niekto chodiť s nami. Asi nás bude málo.
Ja s tou včielkou neviem, nám vadí, že sa neskoro vychystáme a kým prídeme, tak za chvíľu zatvoria. No ale však sa nám to raz snáď podarí 🙂

zuzka99
28. jan 2010

no kati, to presne vadí aj mne a preto tam málo chodíme, lebo malý ráno dlho spí a potom máme kvoli Včielke stresy. Keby vstával okolo tej 6,00 - 7,00 že sa v pohode vychystáme tak je to iné. Ale potom ho musím naháňať, kričať a to my za to nestojí 😒

ivka, došli sme v pohode, malý ale ešte nechcel obed, lebo je prejedený. Urobila som si cesto a ideme do obchodu a potom dorobím ten koláč.

petra5258
28. jan 2010

kati a ta anglina to ste zaciatocnici alebo pokrocili? a aj nam posli kde byvas. my sme boli na navsteve u kamosky a skocil po nej ich jazvecik a k tomu aj spadla a tak sa zlakla ze plakala celu cestu domov este teraz ju zajakava a to uz spinka ☹

petra5258
28. jan 2010

aha kati tak uz si poslala 🙂

jankabambulka
28. jan 2010

To čo sme zažili je otras. Ťažko je opísať čo všetko sme zažili a prežívali-tie pocity.. ale jedno viem, že nikdy by som to nedopriala ani najhoršej babe... Pri písaní sa mi tisnú stále slzy do očí a je mi z toho na grc...
Prvý deň sme vstávali o 5h aby sme na 8 už boli v blave. Na anesteziológii sme čakali cca cez 2h. prišli sme dovnútra a tam namiesto VÁŽENIA malého len skontrolovali či máme všetky predoperačné ... poslali nás hore na očné. Tam daľšie nepríjemné vyšetrenia.. Konečne po 11h nás išli „ubytovať“ izba s rozlohou 6x2m kde boli dve dospelácke postele a dve kovové postieľky. Z našej izby sa išlo do kúpeľne,wc ktoré sme mali spoločné s druhou izbou. Pomooc susedky boli cigánky a mali izbu raz tak ako my!! Nechcem nikoho odsudzovať, ale ja som si pýtala nadštandard a dostala som toto a nehovoriac o mojej spolubývajúcej ktorá si ho zajednávala ešte pred 3m a preto posunuli operáciu aj. No nič prvý deň by ušiel nebyť zimy ako v r....i. vypýtali sme si ohrievač. A dalo sa okosi. No prišlo prekvapenie postieľka malého bola tak vybavená, že mala matrac menší ako je on sám aprehnutý do tvaru U a pýtam aspoň podhlavček a oni , že nemajú lebo bolo veľa príjmov (7) a na nás nevyšiel rad, lebo sme vraj prišli medzi poslednými-čož samozrejme nebola pravda. okrem iného na anesteziológii bebrali podľa poradia, ale známostí, ale to je asi všade.
Malý už nemohol papať až do druhého dňa . našťastie išiel ako 3 v poradí , cca o 9.25 nás brali na predoperačku . ale nás nikde nevážili a ani sa ma nepýtali koľko malý váži.!!!!! Hovorím im , že malého kedy budú vážiť?? A oni že nebudú ho vážiť veď načo?? A ja veď jeho nikto nevážil a oni zasa,ale veď mi tu máme číslo-váhu. No ja: to je ale stará váha ešte spred troch mesiacov- a odvtedy sa nám operácia odkladala skrz choroby......pozreli po sebe a z pohľadu sa dalo čítať: no do frasa a oni zasa svoje ako ked chcú kryť: to nevadí!!!! VRAJ DEKO HORE DOLE. Ja hovorím ale kilo a pol pri tak malom dieťati je hodne! A ignorovali ma. Prosila som im všeliako pomaly na kolenách nech ho prevážia alebo nech mu dajú druhú dávku resp. rozdiel medzi váhou tej písanej a skutočnej. náladovky. Všetky deti čo tam boli po správnej dávke(lebo deti im zvážili) boli očapené,ospalé a keď ich niesli na sál tak ani nevnímali a ani to že ich niekto cudzí berie na ruky. No nášmu keďže mal malú hmotnosť všetko vnímal , nechcel ku nim, držal sa ma ako kliešť a len mama mama a plakal ako tur. Vytrhli ho a hotovo. Čakala som čo sa bude diať a on chudák tam plakal ešte hodne dlho a keď akási pani vyšla s tade a zbadala,že som sa tam zrútila tak ma vyhnali s tade. Nemusím asi ani opisovať ako som sa cítila a hlavne keď počuje ako malý vrieska a pri každom vpichu to bolo počuť najviac. Tá hodina pokiaľ ho spravili bola hrozná druhý šok bol ten, že deti ktoré boli odoperované vždy doviezli ospaté,alebo spinkali na izbu v kočíku a nášho ? museli na rukách vraj by im bol vyskočil z kočíka. Nemohla som ho utíšiť a ani sa nedal, veď tá ukrutná bolesť(ak ste niektorá bola na operácii očí, viete o čom píšem). Napichli mu infúzku a musela som udržať ruky tak, aby si ju nevytrhol, alebo nestrhol zalepené očká. No on sa od bolesti začal krútiť a povedali mi , že sa nesmie dať na bruško lebo by bol problém a previezli ho na áro. Boháča, tak obkročiť ho a jemne pánvou pritláčať,aby sa neotočil a popri strážiť rúčky. Chúďa. Všetky deti plakali od bolesti a hlavne v intervaloch. možno náš zato,že bol maličký vkuse bez prestávky,bola som zasa na psych.zrútenie. Prišla sestrička a vymenila ma na chvíľku, aby som šla aspoň na wc. Prvé tri hodiny bolo najdôležitejšie vydržať, aby sa len nedotkol očka. Aj potom ale tie prvé 3h boli vraj najdôležitejšie. Prečo ? to neviem. A večer už niektorým deťom odlepili aspoň jedno očko ale to hrozila infekcia. Preto bolo potrebné pretrpieť do rána.skrátka aby sa dieťa nedotklo očkámi vankúša. No ak maminka nezvládala psych. ..... situáciu a plač dieťatka, vtedy odlepili jedno očko a to dieťa bolo o troška kľudnejšie, lebo videli aspoň na jedno očko.no hrozila tam infekcia. Nesmie sa mesiac kúpať a očká umyť chlórovou vodou. Tobiasko-ten čo bol s nami na izbe, on si sám hovoril: že keď odlepia ráno očká budem mať zdravučké...alebo maminka mu povedala nesmieš si to chytať a nechytal, teda ak dostal bolesti aj on sa snažil si to strhnúť, ale vysvetlite to miškovi ktorý nemá ani 2roky!!!! Že je to pre jeho zdravie a bolesť musí vydržať.....ťažko sa to opisuje fakt čo človek cítil a prežíval. Takto to tak nevyznie, ale bolo to božie utrpenie.verte mi.
prosiť sa pomaly na kolenách, aby ešte raz ho prevážili, ale aj to ako ho počujete hodnú chvíľu z operačky plakať a nehovoriac o tom aké plače neutíchajúce boli po operácii z bolesti. Aj teraz má ich občas ale zvyká si . už sa dá. Len ráno bol problém. Soľnú lampu som prekryla 2plienkami, aby mu očká neťahalo a aj tak nepomohlo. Nechcel kukane otvoriť... no čo už . veď už máme pred sebou asi len jednu opráciu...

xsunx
28. jan 2010

jani ani neviem co ti napisat, neviem si predstavit ake to musi byt tazke, vidiet mamu ze jej drobcek trpi a nevie mu pomoct ... musel to byt strasny pocit, hrozne ze musi nieco take prezit a este taky malicky ... kolegyna bola na laserovej operacii dioptrii a povedala ze den po bol hrozny, ze ako keby jej niekto sypal crepiny do oka, ze to bola hrozna bolest ...
ja som bola raz na ocnom s malou, mala asi styry mesiace a to ju ani neoperovali, len pozerali cize sa to s tebou neda porovnat a z toho vysetrenia mi je do placu este dnes, teda hlavne z toho pristupu ...
drzim vam palceky, tebe aby si to psychicky vydrzala a malemu aby to bolo co najskor bez bolesti a plackania ...
inak aj tak ta obdivujem

petra5258
28. jan 2010

janka az mi bolo do placu ked som si to citala,drzime palce nech vam to dopadne co najlepsie a ubehne co najrychlejsie,myslime na vas cmuk

hasleerka
28. jan 2010

miselin a pôjdeš pešo či autom???

jani to je hrozné, mám hrču v hrdle ked si prestavím žeby som bola na tvojom mieste ... ja som bola s babami 4x v nemocke teda ale takýto prístup, hrôza 😠

brisilda
28. jan 2010

fuuuuha jani tak toto je teda silne kafe ☹ clovek by povedal ze v Ba je to na urovni ale po precitani tvojho prispevku mi nelenze islo srdce roztrhnut ale takyto pristup by nemali mat ani k zvieratu neto k cloveku ! je to hrozne !!! co sa tu deje to malemu nedali ani nic od bolesti??? ved bezene sa to dava po operackach ci nie? Ja som bola s malym len raz v nemocnici v PB a bola som nadmieru spokojna velmi mile sestricky no a raz sme boli v nemocnici v GB maleho tiez davali pod narkozu no pristup bol nadstndartny !!! dokonca aj na salu mohla s nim ist jedna osoba a mohol mat pri uspavani svoju hracku no a vazenie bolo samozrejmost ved to sa musi !!!a po zakroku nas dali na izbu zapli TV priniesli ranajky /samozrejem , ze sa pytali co zvykneme ranajkovat/ a presne to nam aj priniesli 😉 a zabudla som dodat ze ked detom davaju akukolvek injekciu tak im to miesto najskor umrtvia a tym dieta nepreziva ziadnu traumu, strach proste nic 😀 moj maly ani nevie ze mu nieco robili a zato vdacim Pakistanskym lekarom 😉
inak prajem skore uzdravenie a aby bolo vsetko OK niekedy je asi vazne lepsie supnut par € do vrecka

jankabambulka
28. jan 2010

ďakujeme. bris-my sme dali , preto sme mali druhú najuznávanejšiu dokinu , ktorá sa špecializuje na toto čo má miško.
keď mu dávali náladovku som bola pri ňom ,ale čož keď ju dostal slabú a ani trocha nezabrala 😔

sebastianela
28. jan 2010

Janka.
Posielam Miškovi 1000000000000 pusiniek.
Je hrozné,keď mama nemôže pomôcť svojmu dieťatku.
Si velmi statočná mamina.

brisilda
28. jan 2010

janka no ten pristup sa mi nepaci ja by som im ani dieta nedala kym by mi ho neodvazili ved ako inak mu mohli dat narkozu ked nevedeli presnu vahu? divne 😕 lebo ako pises kilo hore dole na malom dietati spravi svoje

dadulaa
28. jan 2010

bambulka, najhoršia je bezmocnosť matky, keď vidí svoje dieťa trpieť, a nemôže mu pomôcť.. 😢 viem si predstaviť, čo si prežívala a malý ani nehovorím, no skús nabrať nové sily, prajem skoré uzdravenie, nech to zlé rýchlo prebolí.. 😉

kreksina
28. jan 2010

Jani z hrôzou čítam!!!! Mám pocit, že keď sa im nevyhrozí človek aspoň úradom pre dohľad nad ich starostlivosťou je to len ďalší KUS na operačnom stole-ale papierou musíš podpísať milion, aby boli oni krytí...to sú hajzlíci a predoperačné vyšetrenie je po 3mesiacoch staré a musí sa opakovať-malo by byť tuším 3 týždňové a to mal celkovú či lokálnu anestéziu?
Držím vám palce moc moc

kreksina
28. jan 2010

Teda s hrôzou -nie z hrôzou-máme za sebou perný deň a vynecháva šedá mozgová kôra 😅

hasleerka
28. jan 2010

kresina najhoršie že ti ani úrad pre dohlad nepomôže ... kámoška mala problém tu v porodnici, aj sa sťažovala a len si kryli navzájom chrbát 😠