Ako zvládnuť opravné skúšky na vysokej škole?
Ahojte, mám taku otazku na vás.
Som študentka vysokej školy. Som v druhom ročníku. Momentálne končí skúškove. Kredity do tretieho ročníka mám, ale mám iný problém.
Od prvého ročníka sa trápim s tým, že väčšinu skúšiek opravujem. Niektoré na druhý pokus, boli aj dve skúšky ktoré som opravila až na tretí krát. Učím sa poctivo, nepodvádzam na skúškach, no vždy mám štastie na skúšajúcich alebo na otázky. Minuly rok som musela v auguste dorobiť dve skúšky, tento rok zrejme to bude takisto. Síce najťažsiu skúšku tohto skúškoveho sa mi podarilo urobiť na prvýkrat, no znovu som letela z ďalších skúšok. Spolužiaci sa učia pár dni a prejdu v pohode. Ja sa učím dva týždne a nič. Už ma to nebavi, opakovať skúšku, keď ju urobím tak aj tak zo zlým pocitom, že som mala na viac. Ak sú skúšky písomne, tak vždy “bod dva” som pod hranicou. Neviem, naozaj neviem kde robím chybu, alebo či to len ja mám také štastie na tej škole.
Máte s tým aj vy takéto skúsenosti? Alebo nejaka rada?
@anonym_autor Na medicíne je bežné, že študent opakuje skúšky. Viacerí z ktorých sú dnes lekári opakovali viaceré skúšky.
@anonym_6e419c ďakujem krásne za komentár, aspoň viem že takých študentov bolo, aj bude. Veľa štastia !
Ale prosim ta, take hluposti ako pise melanta ani neries. Zjavne medicinu nestudovala. Za mojich cias bolo bezne ze kopu ludi opakovalo nejake skusky…. Boli lahsie aj tazsie, taku etiku neopakoval asi nikto. Ale anatku? Histologiu? Biochemiu? Patfyz? Mikroby? Ojojoooj. Aj na 5x niektori spravili. A su z nich doktori, a dobri. Moja rada, najdi si niekoho kto je v tom s tebou. Vela medikov preziva podobne pocity, ale kto sa pochvali s neuspechom pred spoluziakmi? No malokto. Neries ze pojdes v auguste. Budes mat na to viac casu. Tiez som zopar skusok robila v auguste, niektore som sama cielene do augusta odlozila, lebo som cez skuskove uz nevladala a nepotrebovala som vyhoriet. Skolu som skoncila, do prace ma zobrali hned na prvom pohovore co som bola a nikto sa ma nikdy nepytal na to ci som spravila skusku na prvy alebo treti krat ani ake som mala znamky.
Ale prosim ta, take hluposti ako pise melanta ani neries. Zjavne medicinu nestudovala. Za mojich cias bolo bezne ze kopu ludi opakovalo nejake skusky…. Boli lahsie aj tazsie, taku etiku neopakoval asi nikto. Ale anatku? Histologiu? Biochemiu? Patfyz? Mikroby? Ojojoooj. Aj na 5x niektori spravili. A su z nich doktori, a dobri. Moja rada, najdi si niekoho kto je v tom s tebou. Vela medikov preziva podobne pocity, ale kto sa pochvali s neuspechom pred spoluziakmi? No malokto. Neries ze pojdes v auguste. Budes mat na to viac casu. Tiez som zopar skusok robila v auguste, niektore som sama cielene do augusta odlozila, lebo som cez skuskove uz nevladala a nepotrebovala som vyhoriet. Skolu som skoncila, do prace ma zobrali hned na prvom pohovore co som bola a nikto sa ma nikdy nepytal na to ci som spravila skusku na prvy alebo treti krat ani ake som mala znamky.
@anonym_b20616 No histologiu a anatku som urobila na druhý pokus, biochémiu hneď na prvýkrat, etiku nikto neopakoval veru. V ročníku sú takí, ktorí nemajú ešte predmety z prvého ročníka. Skôr mám pocit, že čím viac sa učím na tie skúšky, tým horšie dopadnú.
@anonym_b20616 No histologiu a anatku som urobila na druhý pokus, biochémiu hneď na prvýkrat, etiku nikto neopakoval veru. V ročníku sú takí, ktorí nemajú ešte predmety z prvého ročníka. Skôr mám pocit, že čím viac sa učím na tie skúšky, tým horšie dopadnú.
@anonym_autor pozri, ak mas za sebou uspene biochemiu, co bol teda masaker, tak tazka je uz len fyziologia. Anglinu, psychologiu a uvod do vedy das s prehladom. A neporovnaj sa s inymi, nema to cenu. Zbytocne sa nad tym trapis. Maloktory student sa naozaj prizna kolko hodin denne presedi nad knihami.
@anonym_autor syn ta pozdravuje, už mesiac tlači do hlavy patfyz a vyplakava, že je najhlupejsi z celej školy. Ešte ho čaká nejaka chir.propedeutika a patanatka v auguste, imuno prenáša. Dobra sprava je, že štvrták je výrazne ľahší. Vydržať.
@anonym_autor kazdy ma s tym skusenost
Netrap sa tym, mas skusku? Mas… tieto myslienky ta nakoniec dozenu v najtazsich chvilach pri statniciach a zosypes sa , nerob to a vaz si svoje mentalne zdravie
@anonym_autor syn ta pozdravuje, už mesiac tlači do hlavy patfyz a vyplakava, že je najhlupejsi z celej školy. Ešte ho čaká nejaka chir.propedeutika a patanatka v auguste, imuno prenáša. Dobra sprava je, že štvrták je výrazne ľahší. Vydržať.
@anonym_429ec7 pozdravujem naspäť, imuno a fyzio (zrejme) ma čaká v auguste. Nech sa podarí!

@anonym_autor Na medicíne je bežné, že študent opakuje skúšky. Viacerí z ktorých sú dnes lekári opakovali viaceré skúšky.