icon

Cena za stužkovú 500€ žiak

5. máj 2026

Syn má o pol roka stužkovú. Na rodičovskom združení sa vybral catering, ja som s ním nesúhlasila. Cena mi príde neskutočne prestrelená, akoby si niekto len ryžoval na akcii. Za predjedlo, polievku, druhé jedlo a švédske stoly + voda v džbánoch platia niečo okolo 48 eur. Plus si mamičky odhlasovali aj výzdobu za asi 600 eur. V tejto cene stále nie sú podtácky, návleky, dokonca ani káva - všetko sa dopláca + miestnosť. Príde vám toto normálna cena alebo som len ja mimo? Sme z menšieho mesta. Budget na stužkovú je 500 eur na žiaka

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 30. máj 2026 · 93 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Viacerí diskutujúci uviedli, že rozpočet 400–500 € na žiaka je dnes bežný a v diskusii boli konkrétne uvedené sumy 450 €, 460 €, 400 € a 500 € ako príklady bežných rozpočtov.
  • Niektorí používatelia považujú 500 € za prestrelenú sumu, konkrétne bola v téme spomenutá výzdoba za približne 600 € a autor uviedol cenu cateringu ~48 € za osobu pre predjedlo, polievku, hlavné jedlo a švédske stoly.
  • Ako riešenia sa v diskusii opakovane spomínali šetrenie od 1. ročníka (trvalý príkaz, mesačné príspevky, účet v banke), možnosť, že si žiaci zabezpečia organizáciu sami, a alternatíva poskladať sa na viacdňový výlet alebo chatu namiesto klasickej stužkovej.


Najčastejšie otázky

Q: Je 500 € na žiaka normálna suma za stužkovú?
A: Viacerí diskutujúci uviedli, že 450–500 € je dnes bežné; v rôznych príspevkoch sa objavili konkrétne sumy 450 €, 460 €, 400 € a 500 € ako reálne rozpočty.

Q: Čo zvyčajne zahŕňa cena 400–500 € na žiaka?
A: Diskutujúci spomínali predjedlo, polievku, hlavné jedlo, švédske stoly, voda v džbánoch, prípitok (prosecco), káva, DJ, fotograf, kameraman, prenájom sály, výzdoba, stužky, gravírované poháre, kytice pre učiteľov a maturitné občerstvenie.

Q: Kto rozhoduje o priebehu a výdavkoch stužkovej — žiaci alebo rodičia?
A: Viacerí používatelia napísali, že žiaci si často zabezpečujú všetko sami a rodičia len schvaľujú rozpočet, zatiaľ čo niektoré triedy mali rodičov viac zapojených a rodičia riešili fotografa či zákusky.

Q: Ako sa na stužkovú najčastejšie šetrí?
A: Časté metódy sú mesačné príspevky/trvalý príkaz (príspevky 10–20 € mesačne alebo 13–15 € mesačne v príkladoch), ročné zbierky (napr. 120 € ročne) alebo vedenie spoločného účtu v banke pre triedu.

Q: Platí sa za partnera/hostí zvlášť?
A: Áno; v diskusii sa spomínali konkrétne čiastky za doplatok za partnera/hosťa napr. 43 €, 50 € alebo systém „2 osoby v cene, za ďalšiu osobu doplatok 50 €“, a tiež prípady, kde v cene boli 3 osoby.

Q: Dá sa ušetriť na položkách ako zákusky alebo výzdoba?
A: Niektorí rodičia navrhovali piecť zákusky doma (jeden používateľ ponúkol upiecť 140 veľkých krabíc/140 ks), iní odpovedali, že pečenie 300–400 koláčov je nereálne a úspora by bola malá; spomínanou alternatívou bola spoločná triedna cesta do Chorvátska alebo chata.

Q: Sú ceny cateringu zdôvodnené?
A: Názory sa líšili: jeden autor uviedol, že za predjedlo, polievku, hlavné jedlo a švédske stoly + voda platia približne 48 € na osobu, iní pripomenuli, že bežný obed v reštaurácii môže vyjsť na ~45 € pre dvoch, zatiaľ čo jeden príspevok kritizoval, že kameraman + fotograf + DJ stál 2300 € a považoval túto položku za príliš drahú.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Ceny za stužkovú výrazne stúpli a rozpočty 400–500 € na žiaka sú v diskusii považované za bežné.
  • Väčšina tried rieši financovanie priebežne cez ročné/mesačné príspevky, trvalé príkazy alebo spoločný účet.
  • Bežné položky v rozpočte sú catering, prenájom sály, DJ, fotograf, kameraman, výzdoba, stužky, poháre a kvety pre učiteľov.


Sporné názory

  • Niektorí diskutujúci tvrdia, že 500 € je primeraných vzhľadom na ceny, zatiaľ čo iní považujú 500 € za prestrelené, pričom spornou položkou je najmä výzdoba (~600 €) a celková suma vyzerajúca ako „ryžovanie na akcii“.
  • Niektorí podporujú, že žiaci si majú všetko zariadiť sami a rodičia sa nemajú miešať, zatiaľ čo iní považujú za neslušné, aby rodičia neboli súčasťou stužkovej alebo aby dieťa uprednostnilo priateľa pred rodičom.
  • Jeden názor tvrdí, že pečenie zákuskov rodinami môže ušetriť peniaze, zatiaľ čo iní tvrdia, že masové pečenie 300–400 kusov je nereálne a úspora minimálna.


Otvorené otázky

  • Presný detailný rozpis, kam presne ide suma 500 € v prípade autora témy (koľko presne na sálu, catering, výzdobu, honoráre) zostal nevysvetlený.
  • Ako zabezpečiť, aby nízkopríjmové rodiny neboli finančne znevýhodnené pri povinných príspevkoch na stužkovú.
  • Koľko hostí je štandardne zahrnutých v rôznych mestách a aké sú presné doplatky za ďalších hostí v jednotlivých prípadoch.


Spomenuté značky a firmy

žiadne

Spomenuté produkty a metódy

catering, výzdoba, švédske stoly, predjedlo, polievka, hlavné jedlo, voda v džbánoch, prosecco ako prípitok, káva, DJ, fotograf, kameraman, prenájom sály, stužky, gravírované poháre, kytice pre učiteľov, maturitné občerstvenie, oznamka, tablo, sviečky na čiernu kroniku, rekvizity k programu, darček pre triednu, candy bar, trvalý príkaz, mesačné príspevky, spoločný účet v banke, chata, výlet (napr. Chorvátsko), internát, limuzína, objednávanie koláčov, pečenie koláčov doma, platenie za extra hostí/doplatky

Miesta a osoby

Michalovce, Bratislava, Nitra, Dolný Kubín, Košice, Banská Bystrica, Čadca, Zemplín, Chorvátsko

anonym_91eb7c
6. máj 2026

Cena za jedlo ti vadí? vážne? Ja som minule bola s priateľom v obyčajnej reštike, žiaden luxus a to sme si dali rezeň, hranolky, šalát a nealko pivo a za to sme platili 45 eur. A kde je ešte predjedlo, polievka, zákusky a neviem čo ešte. Veď cena za jedlo na osobu je ok.

avatar
zuzana76
6. máj 2026

stuzkova v oktobri a tiez sme davali 500 eur, ved dnes len ked idem s muzom do restuaracie, tak jeden obed nas vyjde na 80 eur a tuto su dve jedla, pripitok, sladke, slane, sala, kameraman a xz dalsich poloziek, z vyzbieraneho im zostali peniaze aj na obcerstvenie pre maturitnu komisiu.

anonym_73e04b
6. máj 2026

Ja som mala stužkovú v roku 2008, skladali sme sa od 1.ročníka. V prepočte 100€ rocne. Bolo nás v triede 11, stužkovú sme mali v BB oproti železničnej stanici. V cene bola miestnost, DJ, fotograf, kameraman, predjedlo, pripitok, voda, hlavne jedlo, kapustnica a ovocny pohar. Kvety a darcek pre triednu a pozvanych. Ešte nam zvyšilo na dozvuky. Keďze je rok 2026, tak cena je OK. U nas len pizza, alebo denne menu stoji 10€. Ceny za catering sú OK. Všetko sme si vybavili sami. Rodičia všetko videli až na stužkovej. Ved sme mali 17-18 rokov a skoro všetci žili na intraku.

avatar
verini
7. máj 2026
@anonym_1e0855

@anonym_autor presne aj u nás. A tým, že ma stuzkovu viac tried, tak si jedno dieťa môže vziať len 2osoby +. Dcéra si berie otca a priateľa. Ja zostávam doma😵‍💫

@anonym_1e0855 tak toto je trošku smutné......

avatar
kulinan
7. máj 2026

u nas 450. 4 ľudia v cene. a ostalo im na chatu po stužkovej kopec vôd ktore pili v triede a este aj na tablo foto a na maturity....kvety občerstvenie a podobne. Cadca. A veľa si robili sami. výzvou a tak. ich to bavilo. stužková bola v oktobri

avatar
luccija
7. máj 2026
@anonym_f96b7c

@anonym_autor omggg a z kade má rodič zobrať toľko peňazí ? :OOO že 700 eur na osobu ? Veď to je celá výplata na východe ...strašné dačo, neviem že či by som mala takto z ničoho nič zrazu dať svojej dcére 700 eur z čoho ....

@anonym_autor ako mohli schváliť rozpočet v prvom ročníku veď tie sumy sa menia z roka na rok prenájom, cena jedla ..my máme tento rok stužkovú skladáme sa od 2 r, ale tento rok už vyššou sumou, lebo to nebude stačiť.zatial sa ráta s rozpočtom 460 eur a 3 osoby môžu ísť, ak chce ísť niekto navyše tak sa doplatí, ale sumu neviem Stale som dúfala, že stužková nebude a namiesto tých pár hodín pôjdu niekam na výlet.
@anonym_f96b7c už, keď išla na školu vieš, že bude mať maturitu.A ešte treba oblečenie a veľa iných veci.Preto som verila, že si decká radšej vyberu výlet do zahraničia a budú mať väčší zážitok ako scénky a tance s rodičmi a vygravirovany pohár.Mohli si spraviť večeru ams učiteľmi s kolektívom a ostatné použiť na zážitok.Par rodičov bolo za tento variant, ale tradície nás prevalcovali🙂

avatar
kulinan
7. máj 2026
@luccija

@anonym_autor ako mohli schváliť rozpočet v prvom ročníku veď tie sumy sa menia z roka na rok prenájom, cena jedla ..my máme tento rok stužkovú skladáme sa od 2 r, ale tento rok už vyššou sumou, lebo to nebude stačiť.zatial sa ráta s rozpočtom 460 eur a 3 osoby môžu ísť, ak chce ísť niekto navyše tak sa doplatí, ale sumu neviem Stale som dúfala, že stužková nebude a namiesto tých pár hodín pôjdu niekam na výlet.
@anonym_f96b7c už, keď išla na školu vieš, že bude mať maturitu.A ešte treba oblečenie a veľa iných veci.Preto som verila, že si decká radšej vyberu výlet do zahraničia a budú mať väčší zážitok ako scénky a tance s rodičmi a vygravirovany pohár.Mohli si spraviť večeru ams učiteľmi s kolektívom a ostatné použiť na zážitok.Par rodičov bolo za tento variant, ale tradície nás prevalcovali🙂

@luccija tak zase my rodičia, aj decká boli radi za takúto stužkovú....bolo to pekné a užili sme si to všetci....čo na takom výlete? do zahraničia? ved oni išli potom na chatu a užili si ešte po svojom a ešte pojdu zas po maturitách---nám táto spomienka stála za to a bol to neskutočne dobrý večer...sme sa zabavili s deckami a učiteľlmi viac ako na svadbe....ako sa hovorí....na vždy sa zachová v pamäti stužková....doslova . So synom spomíname vela krát....oni si to totiž užili tiež,nebol to trest

avatar
kkatka22
7. máj 2026

Ja som mala stužkovu pred 15 rokmi a ano tiež po 400 EUR sme sa skladali už vtedy ale v KE

avatar
luccija
7. máj 2026
@kulinan

@luccija tak zase my rodičia, aj decká boli radi za takúto stužkovú....bolo to pekné a užili sme si to všetci....čo na takom výlete? do zahraničia? ved oni išli potom na chatu a užili si ešte po svojom a ešte pojdu zas po maturitách---nám táto spomienka stála za to a bol to neskutočne dobrý večer...sme sa zabavili s deckami a učiteľlmi viac ako na svadbe....ako sa hovorí....na vždy sa zachová v pamäti stužková....doslova . So synom spomíname vela krát....oni si to totiž užili tiež,nebol to trest

@kulinan samozrejme koľko ľudí toľko chutí.Prisposobim sa..u nás boli rodicia tak pol na pol, ale učiteľka ide do dôchodku a tak sme sa dohodli, že to bude aj taká rozlúčka.Vylet no veľa detí je takých, že s rodičmi necestujú a bola to možnosť niekam ísť.

anonym_bd41ea
7. máj 2026

Bežne sa skladá od prvého ročníka na stužkovú, ale niekde sa dajú peniaze naraz v 4. ročníku. To bol náš prípad. bohužiaľ stužková je veľa o kompromise, lebo naozaj sa nedá vyhovieť každému.
Syn mal v triede dve spolužiačky, kde ich mami odkladali každý mesiac nejakú sumu, aby im to nebolo naraz veľa. Nás vyšla stužková tiež v malom meste tento školský rok do 400 eur, čo mi príde v pohode suma.

avatar
zuzu2636
7. máj 2026

@anonym_autor môjmu prvému synovi sme sa skladali každý mesiac po 15€. Mali vytvorený účet v banke, každý na svoje meno. Ale keďže prišla koruna, stužkovú nemal, peniaze sa nám vrátili. Ja som za šetrenie počas celého štúdia, je to potom menej bolestivé. Druhý syn nemal stužkovú, nechceli. Dcérka je siedmacka, jej šetríme každý mesiac na venček v deviatej triede

avatar
princezna_bosorka
7. máj 2026

@anonym_autor cenu jedla neviem zhodnotit, no celkova cena za stuzkovu mi pride ok.

anonym_a86380
7. máj 2026

No my sme mali stužkovu pred 6 r. Nás vyšla tiež okolo 400€. Rodičia sa nám absolútne do toho nestarali. Všetko sme si riešili ako trieda. Koláče nám zabezpečili rodičia spolužiačky ( majú firmu). Tiež sme mali v triede hlasovanie od rodičov naslo sa zopár mamičiek ktoré mali požiadavky aby sme išli na stuzkovu limuzínou a podobne krepotiny😁..tie dievčatá na stuzkovu ani nesli.. Šetrili sme na ňu od 1 ročníka. Pálka bola potom skôr všetci šaty oblek atd 🙂 ale je to len raz za život krásna spomienka. Do zahraničia môže ísť človek hocikedy ale stužková je stužková.

anonym_dce90f
7. máj 2026

Pripinam sa tu len pre to že mi dcéra ide na strednú takže v skratke to ubehne ako voda . No mňa zaujíma prečo take prachy ? Ako keď by som rátala cca 50 na osobu jedla čo by bolo 200e za matka, otec , dcéra, ( frajer) čo tam potom stoji tolko keď počítajme 30 deti po 500e však to je 15000e . Keď rátam že cca 120 ľudí po 50e to je 6000e jedlo . To potom za čo platíte keď zvyšok je 9000e . Na co míňajú toľko teda peňazí. Ja som stužkovú nemala takže čo sa tam presne robi neviem

avatar
dadis
7. máj 2026
@anonym_dce90f

Pripinam sa tu len pre to že mi dcéra ide na strednú takže v skratke to ubehne ako voda . No mňa zaujíma prečo take prachy ? Ako keď by som rátala cca 50 na osobu jedla čo by bolo 200e za matka, otec , dcéra, ( frajer) čo tam potom stoji tolko keď počítajme 30 deti po 500e však to je 15000e . Keď rátam že cca 120 ľudí po 50e to je 6000e jedlo . To potom za čo platíte keď zvyšok je 9000e . Na co míňajú toľko teda peňazí. Ja som stužkovú nemala takže čo sa tam presne robi neviem

@anonym_dce90f Ono sa to nazbiera - spolocne polozky ako catering aj ucitelom+ dary, kvety, stuzky, fotografa (kameramana), dj, u nas aj salu sme prenajimali, drobnosti na program, my sme mali zakusky zvlast a este som asi cosi zsbudla - nebolo v tom rozpise nic poburujuce a taka suma vysla..

anonym_dce90f
8. máj 2026
@dadis

@anonym_dce90f Ono sa to nazbiera - spolocne polozky ako catering aj ucitelom+ dary, kvety, stuzky, fotografa (kameramana), dj, u nas aj salu sme prenajimali, drobnosti na program, my sme mali zakusky zvlast a este som asi cosi zsbudla - nebolo v tom rozpise nic poburujuce a taka suma vysla..

@dadis mne to pride strašne veľa. Popravde keď toto bude čakať nas navrhnem že upečiem koláče ale preplatiť len materiál , aby to tak horibilne nevyšlo veľa. Popripade si myslim že by sa dalo hoc kde to uškrtiť. Teda neostane asi pri 500e na žiaka ak sa nemýlim
Za rodičov a poprípade priateľa / priateľku sa platí o určitú sumu viac či ?

avatar
dadis
8. máj 2026
@anonym_dce90f

@dadis mne to pride strašne veľa. Popravde keď toto bude čakať nas navrhnem že upečiem koláče ale preplatiť len materiál , aby to tak horibilne nevyšlo veľa. Popripade si myslim že by sa dalo hoc kde to uškrtiť. Teda neostane asi pri 500e na žiaka ak sa nemýlim
Za rodičov a poprípade priateľa / priateľku sa platí o určitú sumu viac či ?

@anonym_dce90f Je to strasne naivne si mysliet, ze sa da na tom usetrit, tie cenu su bezne, nic extra..aj u nas chceli ziaci usetriti na zakuskoch, kazdy mal doniest, ale nrmyslim, ze by to bola extra uspota.. setrite so mesacne 20 eur a nazruinuje ta to vo 4. rocniku. U nas boli 2 osoby v cene, za dalsiu osobu sa 50eur priplacalo.

avatar
matkahelka
8. máj 2026
@anonym_dce90f

@dadis mne to pride strašne veľa. Popravde keď toto bude čakať nas navrhnem že upečiem koláče ale preplatiť len materiál , aby to tak horibilne nevyšlo veľa. Popripade si myslim že by sa dalo hoc kde to uškrtiť. Teda neostane asi pri 500e na žiaka ak sa nemýlim
Za rodičov a poprípade priateľa / priateľku sa platí o určitú sumu viac či ?

@anonym_dce90f otvor si google a pozri sa, kolko stoji prenajom priestorov vo vasom meste, kolko stoji dj, kameraman, fotograf, kolko stoji jedna lepsia kytica. ceny ma kazdy fixne, nikto s tebou nebude zjednavat, ked sa tym zivi rovnako, ako sa zivis ty svojou pracou. ze upecies kolace, navrhnut mozes, ci s tym bude suhlasit dalsich plus minus 50 ludi je otazne. stuzkova nie je povinnost/nutnost a ak sa ti zda pridraha, ci zbytocna, tvoje dieta sa jej nezucasti a budu ju mat taki, kt. sa pridraha nezda a chcu sa jej zucastnit. ako tu uz bolo uvedene, deti sa skladaju od 1.rocnika. 15 ci 20€ mesacne nezruinuje nikoho, kopa ludi 20€ mesacne pusti ani nevie kedy a naco

autor
8. máj 2026
@anonym_dce90f

@dadis mne to pride strašne veľa. Popravde keď toto bude čakať nas navrhnem že upečiem koláče ale preplatiť len materiál , aby to tak horibilne nevyšlo veľa. Popripade si myslim že by sa dalo hoc kde to uškrtiť. Teda neostane asi pri 500e na žiaka ak sa nemýlim
Za rodičov a poprípade priateľa / priateľku sa platí o určitú sumu viac či ?

@anonym_dce90f rodičia sú v cene, partnera si každý individuálne dopláca. Úprimne koláče sú položka, na ktorej veľa neušetríš, keď dokopy vyjdú 300 eur ak ich objednáš tak ušetríš pár eur na žiaka a veru neviem či sa ti bude chcieť piecť 300-400 koláčov

autor
8. máj 2026

Ešte dodám že v tých 500 eurách nie sú len výdavky na stužkovú ale aj na stužky, poháre, občerstvenie na maturity, kytice pre učiteľov na stužkovej, rozlúčke a odovzdávani vysvedčení, darček pre triednu + čo zvýši bude mať na dozvuky

avatar
petulda333
8. máj 2026
@anonym_autor

Ešte dodám že v tých 500 eurách nie sú len výdavky na stužkovú ale aj na stužky, poháre, občerstvenie na maturity, kytice pre učiteľov na stužkovej, rozlúčke a odovzdávani vysvedčení, darček pre triednu + čo zvýši bude mať na dozvuky

@anonym_autor za to vsetko sa ti to zda vela?!

avatar
dadis
8. máj 2026
@anonym_autor

Ešte dodám že v tých 500 eurách nie sú len výdavky na stužkovú ale aj na stužky, poháre, občerstvenie na maturity, kytice pre učiteľov na stužkovej, rozlúčke a odovzdávani vysvedčení, darček pre triednu + čo zvýši bude mať na dozvuky

@anonym_autor Aj grafik na oznamenia a ich tlac. Nasi pohare nemali napriklad..

anonym_3a877a
8. máj 2026
@anonym_dce90f

@dadis mne to pride strašne veľa. Popravde keď toto bude čakať nas navrhnem že upečiem koláče ale preplatiť len materiál , aby to tak horibilne nevyšlo veľa. Popripade si myslim že by sa dalo hoc kde to uškrtiť. Teda neostane asi pri 500e na žiaka ak sa nemýlim
Za rodičov a poprípade priateľa / priateľku sa platí o určitú sumu viac či ?

@anonym_dce90f Si profesionalna cukrarka? Ak nie, tak pri vsetkej ucte, ja ako rodic by som s takymto navrhom nesuhlasila. To nie je len tak ze napeciem nejake kolace.

anonym_dce90f
8. máj 2026
@matkahelka

@anonym_dce90f otvor si google a pozri sa, kolko stoji prenajom priestorov vo vasom meste, kolko stoji dj, kameraman, fotograf, kolko stoji jedna lepsia kytica. ceny ma kazdy fixne, nikto s tebou nebude zjednavat, ked sa tym zivi rovnako, ako sa zivis ty svojou pracou. ze upecies kolace, navrhnut mozes, ci s tym bude suhlasit dalsich plus minus 50 ludi je otazne. stuzkova nie je povinnost/nutnost a ak sa ti zda pridraha, ci zbytocna, tvoje dieta sa jej nezucasti a budu ju mat taki, kt. sa pridraha nezda a chcu sa jej zucastnit. ako tu uz bolo uvedene, deti sa skladaju od 1.rocnika. 15 ci 20€ mesacne nezruinuje nikoho, kopa ludi 20€ mesacne pusti ani nevie kedy a naco

@anonym_autor peciem 20 krabic veľkých kde je 140 ks . Takze zvládla by som upiecť koláče bez problémov.

@anonym_3a877a nie som profesionálna ale mam to ako privyrobenie

@matkahelka ja sa hádať o cene nejdem . Ja len píšem ze mi to pride strašne predražené.

Proste nemam problém zaplatiť stužkovú vsak ked budem chcieť určíme si na to obálku a kazdy mesiac tam pojde niečo aby to potom nebolelo

autor
8. máj 2026
@petulda333

@anonym_autor za to vsetko sa ti to zda vela?!

@petulda333 už som to tu písala, mne sa zdá dráhy iba catering, s rozpočtom som súhlasila

autor
8. máj 2026
@dadis

@anonym_autor Aj grafik na oznamenia a ich tlac. Nasi pohare nemali napriklad..

@dadis to si u nás plati každý osobitne, pretože chcú iný počet

avatar
petulda333
8. máj 2026
@anonym_autor

@petulda333 už som to tu písala, mne sa zdá dráhy iba catering, s rozpočtom som súhlasila

@anonym_autor mne to vela nepride. Minuly rok sme mali par oslav. A napr synovo prijimanie. Mali sme predjedlo,polievka,hlavny chod nas vysiel do 25€ na osobu....vy mate este aj svedske stoly. Ved to je dobra cena

avatar
matkahelka
8. máj 2026
@anonym_dce90f

@anonym_autor peciem 20 krabic veľkých kde je 140 ks . Takze zvládla by som upiecť koláče bez problémov.

@anonym_3a877a nie som profesionálna ale mam to ako privyrobenie

@matkahelka ja sa hádať o cene nejdem . Ja len píšem ze mi to pride strašne predražené.

Proste nemam problém zaplatiť stužkovú vsak ked budem chcieť určíme si na to obálku a kazdy mesiac tam pojde niečo aby to potom nebolelo

@anonym_dce90f preto som ti pisala, ze si vygoogli vo vasom meste, co kolko stoji. predrazene ti to pride preto, ze sa v tom ocividne neorientujes. a mimochodom, na stuzkovu sa nesklada doma do obalky, ale vytvori sa ucet a kazdy mesiac od 1.roc.tam kazdy ziak/rodic prispieva dohodnutou sumou.

avatar
dadis
8. máj 2026
@petulda333

@anonym_autor mne to vela nepride. Minuly rok sme mali par oslav. A napr synovo prijimanie. Mali sme predjedlo,polievka,hlavny chod nas vysiel do 25€ na osobu....vy mate este aj svedske stoly. Ved to je dobra cena

@petulda333 My sme mali v tych 50 eurach - predjedlo, polievka, hlavnf jedlo, 2 flase vina na stole, dzbany s vodou a sodou na stoloch, prosecco ako pripitok, kava, neslko napoje pri bare(v cene bol ten bol urceny pocet flias, ked sa minuli, uz si mohol kupit, alebo jny alkohol bolo mozne si prikupit). Kolace kazdy doniesol co a kolko uznal za vhodne..bolo to vylozene a kazdy si mohol zobrat, na co mal chut..

avatar
dadis
8. máj 2026
@anonym_dce90f

@anonym_autor peciem 20 krabic veľkých kde je 140 ks . Takze zvládla by som upiecť koláče bez problémov.

@anonym_3a877a nie som profesionálna ale mam to ako privyrobenie

@matkahelka ja sa hádať o cene nejdem . Ja len píšem ze mi to pride strašne predražené.

Proste nemam problém zaplatiť stužkovú vsak ked budem chcieť určíme si na to obálku a kazdy mesiac tam pojde niečo aby to potom nebolelo

@anonym_dce90f Vykasli sa piect pre celu triedu🙄. Bud napecie/donesie kazdy, alebo nech si to od teba kupia za trhovu cenu alebo to niekde objednaju. Kolko prace s tym budes mat a aj tak sa nikomu nezavdacis, lebo usetria na tom v konecnom dosledku 10eur a ty budes upachtena..radsej pred stuzkovou zajdi na uces make-up - peniaze boli aj budu, stuzkovu ma tvoje deculo len raz, tak si to patricne uzi..