Isli by ste tretíkrát na prijímacie skúšky na medicínu?
Ahojte.
Isli by ste na medicinu aj po 2.neuspesnom pokuse, po 2 rokoch na platenych pripravnych kurzoch alebo by ste sa na to uz vykaslali?
Išla. Veľa medikov sa dostalo na školu má 2-3. pokus
Nešla. Potom bude už iba tažšie. Ak si nezvladla prijímačky, tak potom bude väčšie trápenie
@anonym_autor veru išla by som
Je to na tebe, ale skús.
Chodí rod. príslušník.
Len pozor, prijímačky sú ten menší problém. Rozsah učiva počas semestra je veľký a rýchlosť s akou sa preberá učivo je závratná.
Mojej mamy sestry dcery brata koňa syn (srandujem, ten človek naozaj existuje, len je to tak zložita rodina do mňa, že to nestoji za reč) bol prijaty na medicinu až po 8. rokoch neuspešneho skušania. Vždy si totiž vybral dajaku blbu otazku, kde mal rozprávať o dajakej burine, alebo o dajakom hmyze. Na posledný krát si vybral dýchaciu sústavu. Prijali ho. Je štvrták.
@anonym_autor poznam lekara ktoreho zobrali az na 6-tykrat 😉
Chod.kolko je v ambulanciach klobaskovych doktorov.Sice hovno pomozu,ale su aspon do poctu.
@anonym_autor nie. Nemáš na to
Chod.kolko je v ambulanciach klobaskovych doktorov.Sice hovno pomozu,ale su aspon do poctu.
@anonym_272217 ako klobaskovych
Mojej mamy sestry dcery brata koňa syn (srandujem, ten človek naozaj existuje, len je to tak zložita rodina do mňa, že to nestoji za reč) bol prijaty na medicinu až po 8. rokoch neuspešneho skušania. Vždy si totiž vybral dajaku blbu otazku, kde mal rozprávať o dajakej burine, alebo o dajakom hmyze. Na posledný krát si vybral dýchaciu sústavu. Prijali ho. Je štvrták.
@thirstymonk Kde robil ústne prijímacie skúšky?
@anonym_autor Ja poznám ľudí čo urobili prijímačky na prvý krát, ale školu nezvládli... Teda ak niekomu nepomôžu ani 2 platené kurzy ročné aby urobil prijímačky úprimne si nemyslím že má na tú školu...
@anonym_autor Ja poznám ľudí čo urobili prijímačky na prvý krát, ale školu nezvládli... Teda ak niekomu nepomôžu ani 2 platené kurzy ročné aby urobil prijímačky úprimne si nemyslím že má na tú školu...
@marsmykkok škoda času, prijímačky sú len ľahký odvar z toho, čo ťa tam čaká. Bude to pre teba trápenie a nič len trápenie. Všetok čas, energia a psychika v riti, lebo ostatní to budú zvládať a ty nie. Na prijímačky máš kopec a kopec času, môžeš sa do nekonečna učiť, na skúškach si limitovaný časom. Budeš ma 2- 3 týždne a padlo, buď to dáš alebo nedáš, a nasleduje ďalšie učenie na iný predmet. Iste môžeš si niečo presúvať a opakovať, ale je to len minimum. Skrátka ideš ako píla a buď to dáš, alebo ideš z kola von. V reále tá škola ani za to nestojí. Po škole ideš do praxe a tam je stres ďalší a ďalší. Veľa poznám ľudí, čo sa psychicky zničili, lebo to nedali a skončili v úzkostiach a s depresiami. Osobne by som to svojmu dieťaťu nedoporučala za daných okolností
@marsmykkok škoda času, prijímačky sú len ľahký odvar z toho, čo ťa tam čaká. Bude to pre teba trápenie a nič len trápenie. Všetok čas, energia a psychika v riti, lebo ostatní to budú zvládať a ty nie. Na prijímačky máš kopec a kopec času, môžeš sa do nekonečna učiť, na skúškach si limitovaný časom. Budeš ma 2- 3 týždne a padlo, buď to dáš alebo nedáš, a nasleduje ďalšie učenie na iný predmet. Iste môžeš si niečo presúvať a opakovať, ale je to len minimum. Skrátka ideš ako píla a buď to dáš, alebo ideš z kola von. V reále tá škola ani za to nestojí. Po škole ideš do praxe a tam je stres ďalší a ďalší. Veľa poznám ľudí, čo sa psychicky zničili, lebo to nedali a skončili v úzkostiach a s depresiami. Osobne by som to svojmu dieťaťu nedoporučala za daných okolností
@anonym_7fb0bb patrilo to autorovi, ale súhlasím s vyššie uvedeným
@anonym_autor znamu tento rok prijali na 3 pokus..
Predtym 2 roky doma, 2 roky sa ucila, chodila na kurzy, podarilo sa az teraz
Mimochodom poznam uz pana doktora, co sa dostal na medicinu na 5 pokus ( medzitym vystudoval ekonomiu 🤷🏻♀️ )
@abbey1 cz
@taktotedanie ale tam sa pytaju otazky typu vas nnazor na eutanaziu a nie vedomostne.
Neviem co sa tam konkretne pytaju, nezaujima ma to kedze sa ma to netykalo, netyka a ani nebude
Len som narychlo odpovedala
Išla by som. Za mňa boli prijímačky ťažké, teda nie všetko, čo sa pýtali, malo súvis s ľudským telom. Tažká sa mi ešte zdala anatomia a biochémia (prvá na rozsah, druha ba pochopenie). Zvyšok bola prakticky bezproblémová jazda. Takže prijímačky boli podľa mňa tazsie ako mnohé skúšky. Ja by som to nevzdávala, medicina je úžasná!
@anonym_autor susedina dcéra bola 3x. Prijali ju tento rok
@marsmykkok škoda času, prijímačky sú len ľahký odvar z toho, čo ťa tam čaká. Bude to pre teba trápenie a nič len trápenie. Všetok čas, energia a psychika v riti, lebo ostatní to budú zvládať a ty nie. Na prijímačky máš kopec a kopec času, môžeš sa do nekonečna učiť, na skúškach si limitovaný časom. Budeš ma 2- 3 týždne a padlo, buď to dáš alebo nedáš, a nasleduje ďalšie učenie na iný predmet. Iste môžeš si niečo presúvať a opakovať, ale je to len minimum. Skrátka ideš ako píla a buď to dáš, alebo ideš z kola von. V reále tá škola ani za to nestojí. Po škole ideš do praxe a tam je stres ďalší a ďalší. Veľa poznám ľudí, čo sa psychicky zničili, lebo to nedali a skončili v úzkostiach a s depresiami. Osobne by som to svojmu dieťaťu nedoporučala za daných okolností
@anonym_7fb0bb však tak to aj vyzerá. Nabifliť sa na skúšku, bez šance zapamätať si to kvantum. Bez súvislosti a konkrétneho zamerania. Prax ďaľšia katastrofa. Kamarátke šupli štátnicový predmet chirurgiu a chirurgiu ani nemali, ani z rýchlika nevideli. 🙈Sama nadávala aj na hrozné učebne a ako profáci na nich nemali čas a nervy. Vyslovene ich to ževraj obťažovalo
@anonym_7fb0bb však tak to aj vyzerá. Nabifliť sa na skúšku, bez šance zapamätať si to kvantum. Bez súvislosti a konkrétneho zamerania. Prax ďaľšia katastrofa. Kamarátke šupli štátnicový predmet chirurgiu a chirurgiu ani nemali, ani z rýchlika nevideli. 🙈Sama nadávala aj na hrozné učebne a ako profáci na nich nemali čas a nervy. Vyslovene ich to ževraj obťažovalo
@anonym_95ec23 však rástla konkurencia
Najhorsie su prve dva roky, snad este treti je taky no……to este ked niekto prenasa nieco tak to maju take nahnute ( mne vyhodili zo skoly spoluziaka v 3 rocniku na opakovanej skuske) - nesiel znova vystudoval nakoniec nieco ine
A potom to uz bolo uplne v pohode dalsie rocniky
Nešla.
Keď ťa prijmú o rok, budeš vlastne 3 roky po maturite. Školu doštuduješ ako 27/28 ročná, potom si možno budeš chcieť urobiť špecializačné skúšky, a ani sa nenazdáš, mladosť je preč - a ty si ju celú strávila štúdiom.
Ak to ale predsa len skúsiš, pohľadaj si doučovateľa priamo z univerzity. Možno ťa potlačia, keď uvidia, že si chodila na ich doučovania.

Isla