6 ročný syn ma nepočúva

janolaura8065
5. sep 2021

Mám 4 deti viem každé dieťa kým je malé je hravé poslušne niektoré nie no môj syn najstarší ktorý ma 6 rokov nepočúva papuľuje neučí sa mal isť do 1 ročníka vedel počítať abecedu vedel písať vedel lebo doma som ho učila a hlavne to ma zarazilo že mi hovoril na meno a keď šiel na psychologicke vyšetrenie nevedel ako sa volám povedal mama a priezvisko nevedel nič vôbec!! presťahovali sme sa tak že bývame na hlavnej ulici kde chodia stále auta vkuse manžel pracuje ma 3 roboty chodi domov večer o 8 má tu kamaráta 11 ročného ktorý ho bije stále raz ho chcel hodiť pod auto zakazujem mu nepočúva ma chodi von sním sa hrať ten chlapec od vedľa mu predomnou hovorí že nech vyjde von nech ma nepočúva som už zúfala do školky nechce chodiť lebo není snim ten jeho kamarat pred včerom zobral odnekiaľ kábel a odrel ma sním lebo som ho nepústila von !! niesme na osade ale tu to tak vyzerá nemám kde isť musíme tu bývať poradte čo mám robiť

klarissa25
5. sep 2021

Ako prepáč ale nevieš si dat rady so 6 ročným deckom? To je všetko len o tvojej výchove

pribinak
5. sep 2021

6 ročný je stále maly chlapček, ty máš ďalšie 3 deti, asi sa mu malo venuješ
On si zrejme pyta tvoju pozornosť

petka1402
5. sep 2021

@janolaura8065 každého vec ale 4 deti behom 6 rokov? Verím že máš dosť... Určite syn takto putá pozornosť, ktorú dávaš menším deťom, čo je pochopiteľné keďže sú malé

bagre
5. sep 2021

v niečom pritvrdiť /keď bude mať o 5 viac tak ti rovno strelí?/ a v niečom sa mu s láskou viac venovať. Píšeš, že muž chodí večer, ale napriek tomu on ako otec čo na to? Jeho úloha vo výchove je aká? A od "kamaráta" ho treba odstrihnúť, 11 a 6 rokov je dosť rozdiel /ale u niekoho to môže byť ok/ No v tomto prípade určite nie... ty si rodič a si ZODPOVEDNÁ za syna v ktoromkoľvek ohľade.
Ty sa s tým najprv zrovnaj, bolo by dobre pohovoriť si s mužom a potom daj debatu so synom. Musí byť jasné, že ty si autorita a chceš jeho dobro. Tvoju zúfalosť vidieť nesmie...

janolaura8065
autor
5. sep 2021

Tu je chyba u nás že ja rozkazujem celej domácnosti hrajem sa sním aj z ostatnými vždy si nájdem chvíľku kedy sa snimi šalim spievame tancujeme spolu alebo skladame si hracky upratujeme stale ho zapájam ale on nechce!! vychova padá len odomňa keď mu poviem nech sa učí diktujem mu čo ma hovoriť opakujeme si ale po chvíle ho to omrzí nedávno mi utiekol do obchodu!!! tesco je blízko ale on ? a sam? lebo tam šiel jeho kamarat? už je namňa veľmi veľa viem 4 deti sú veľa ale netúšila som že si somnou budu robiť čo sa im zachce tu upracem otočím sa zase bordel tu umyjem okna idem umyť zem okna opľuté tu dám na sušiak šaty idem po ne prinesiem zablatene normalne katastrofa!! vychovu dávam takú že beriem varechu a po holej riti 20× aj tak nepomáha pri tom im hovorím stále nech nerobia to čo robia ešte sa mi vysmievaju 😭😭😭 máme wc aj sprchu a neviem čo som im ja spravila že ma trestajú už aj s tým že miesto wc používaju sprchu a to všetci no okrem mňa muža a najmenšieho syna

pribinak
5. sep 2021

@janolaura8065 dať malému dieťaťu po holej riti 20c tak ti ruky dolámem
Takto si rešpekt ani autoritu nezískaš a jedného dňa keď to dieťa bude väčšie tak ti ten výprask vráti

Vidia že si slabá, nemáš rešpekt a už tá ani tak ľahko rešpektovať nebudú

Prepáč, ale takto sa deti nevychovávajú.

janolaura8065
autor
6. sep 2021

@pribinak Chapem niekto nerozumie ak neni v tej domacnosti mam 4 deti do nedavna som deti nebila radsej som si spievala tancovala aj ked plakaly pre nic za nic mam velke okna 3×3m dvere zamykam aby nesli von a za to ze ich nepustam kym ja varim pratam tak rozbijaju dvere ktore uz aj rozbily a okna? co len sme sa prestahovali tak uz aj rozbil!! co mam robit ja viem ze deti sa nebiju mne neni dobre ak ich bijem ale co mam robit stale ale stale ak je moznost hovorim snimi pekne niekedy uz neviem a placem v nervoch!!! mam muza nepomaha!! z vychovou som na to sama !!! chapete?? ja u deti nemam a ani som nikdy respekt nemala!! ak idem do obchodu kupim im to co chcu a za odvdaku mi povedia ze aj tak si budu robit co chcu!! ze oni ma nechcu!!! ja si pytam radu a nie aby ste este aj vy namna nadavali ci co mam ivh dat do polepsovni ci co? ... nemam srdce ich opustit za to vsetko viem vy to nechapete ale ja som hlava domacnosti co sa tyka muzskej prace aj zenskej!! co sa tyka detoch tak isto sama ci som chora ci mam nejake problemi vsetko sama ja uz nevladzem po vcerajsom fiasku som synovy zakazala ist von myslite ze nesiel?? siel a krasne inteligentne a klamarsky tak ze ho vola jeho spoluziak zo skolky a uz som ho do vnutra nedostala az teraz vecer o 19tej aku vychovu mam dat ved ja uz neviem co robit v manzelovej rodine su take deti kde ich matka a otec nechali pre taketo spravanie ale mne je luto aj za tymi detmi a kupujem im nosime im zo vsetkeho ak mame a nikdy by som nechcela aby takto dopadli moje deti!! tie deti co ziju same teraz tak skolu nemaju fajcia uz aj ten najmensi ktory ma len 7 roky fetuju normalne katastrofa a ja toto nechcem a preto pytam radu a nie nadavky

janolaura8065
autor
6. sep 2021

A ano radsej ho udriem ja po riti 20× ako cudzi chlapec ktory ho pozna ledva 5 mesiace a spravil nanho po celom tele modriny!! a mna to stve velmi lebo je starsi este raz taky ako je moj syn niesme rodina niesme nic!! viem moj dyn je hravy ale toto je uz vela nemam kde ist podnajom mi len tak nechcu dat pre deti lebo mam ich vela neraz si dovolil sotit syna pod auto a chvala panu ze auta zastali nechcem problemi ano sme romovia a aj oni su romovia od vedla ale niesom tip ktory si spravy velke problemi este som sa ani neozvala k nim nevyjadrila sa k tomu co sa tu deje oni z vedla stale konzumuju alkohol a moj muz nepije a ja tak isto a urcite nechcem odist kedze nemame nic

pribinak
6. sep 2021

@janolaura8065 zbal seba a svoje 4 deti a choďte na psychoterapiu

via88
6. sep 2021

@janolaura8065 kokos samy vykricnik, ako keby ti niekto za to mohol 🙄 sak ty si si spravila 4 deti a teraz nam tu vykricnikujes?

bagre
6. sep 2021

@janolaura8065 ale ty nerozumieš že toto nie je výchova? Ak si hlava rodiny (hoci neviem prečo ty) tak ako je možné že sa toto deje? Rómovia - nerómovia, to je predsa jedno. Existujú aj dobre vychovaný. Takže u vás buď nie je žiadna výchova alebo ešte ma napadá že deti majú diagnózu. Ale žeby všetky?

bagre
6. sep 2021

@janolaura8065 vážne sa to zle číta, to že dieťa papuluje s tým má skúsenosť takmer každý, ale ostatné veci... čo bude o 10 rokov?

janolaura8065
autor
9. sep 2021

Viete čo prečitala som to nechala som to tak zašla som k lekárke povedala som jej čo sa doma deje co mam robit za 5 minut co som tam bola pediatricka mi povedala ze mi veri ze co sa deje nemam si pytat rady od nikoho lebo nikto nevie co sa u nas deje co ja vsetko musim robit a zvladat viem nikto nepochopi to co som napisala ale ja som chcela radu ako udrzat dieta v dome bez placu bez agresii a aby nepapuloval ja vyvhovu davam aku len mozem ja kazdy den placem a rozhodla som sa kamerovat vsetko co sa deje doma aby nakoniec som nebola ja ta zla lebo nikto nechape ze neublizujem ze im chcem len dobre a tie 20 rany bo zadku mam od starych mam a nie od romskych ale od bielych lebo ja vychadzam skor z bielymi ako z romami aj ked som romka ale okay nemusite pisat nepotrebujem od vas pomoc nechajte si rady pre druhu mamicku

luccija
9. sep 2021

@janolaura8065 a čo Ti mala pediatricka poradiť vypočula, pochlacholila...keď nechceš, aby Ti deti zobrali do do nápravného ústavu, tak ich treba skrotiť.Ked si na nich krátka nech dohovorí otec, dedo nejaká autorita, lebo prejde pár rokov a bude robiť presne to, čo píšeš..kradnúť, fetovať, robiť zlobu...
Zamkni dvere a nepusti ho von.Daj mu robotu, hrajte sa, lebo bude utekať a zdivocie ešte viac.Romky väčšinou celé dni upratujú, varia a deti nadivoko.Ako nič v zlom poznám veľa Romov aj blízko máme takú dedinu, ale deti sú divosi, samorosty.
Tak mu kúp omaľovánky, nech si kopu loptu neexistuje, aby odišiel sám do Tesca či za kamarátom a ty to nevieš.Musi to byť chaos pri toľkých deťoch už neplánuj ďalšie🙂a čo povieš za tým si stoj!musí si zvyknúť na školu

domak2
9. sep 2021

@janolaura8065 och, verím ze je to ťažké, ale hlavne prestan plakat. Ako ta majú rešpektovať, keď sú k tebe drzé a ty sa rozplaces? Ty si tam dospela, ty máš vedieť ako reagovať, deti sú ocividne zmätene. Musíš úplne zmeniť atmosféru v dome.
Musis si stat za slovom, nevyhrazaj sa blbostami co nesplnis, zastav zle spravanie už v zarodku, nie až keď prekročí medze. Zato chvál keď niečo spravia dobre. Dôležitý je ocny kontakt, nielen im kričať ponad hlavy. Rozprávajte sa, že sú pre teba doleziti, že si musíte pomáhať, zapoj ich do upratovania. Tu fakt bitka nepomoze.
Zabezpec dvere, povedz aj rodičom toho chalana nech dá tvojmu pokoj, ak to ma zmysel. Skus si pozrieť nejaké rady o výchove a hlavne sa musíš starať o seba, lebo zvladat vypate situácie môžeš len oddychnuta a najedena.

janolaura8065
autor
10. sep 2021

Ano mate pravdu uz pomaly tyzden ich chvalim za vsetko raduju sa posluchaju niesu problemi

1katus1
10. sep 2021

@janolaura8065 a čo manzel nevie on zakrocit ? Ja sa tiež sama starám o deti ale máme len 2. Treba mať toľko detí koľko zvládaš. Koľko rokov majú ostatné ? Ak sa takto správa tak smer psychológ zakázať internet a tv. A čo sa týka toho kamaráta nemá rodičov riešiť to s nimi. Ak to oni neriešia a nechajú decko len tak nahlásiť ich na sociálku. Nemáš niekoho kto by ti s nimi pomohol? Do škôlky chodí ?

janolaura8065
autor
10. sep 2021

hadam sa z manzelom kazdy den pred dvoma tyzdnami ma vynervil s tym ze on im zakazovat nebude ze on je rad tak ako su teraz lebo ho maju rady a jeho pocuvaju on chodi do prace o 7 rano a domov chodi o 8/9 vecer tak jemu je jedno a to je jedno ci je sviatok sobota alebo nedela vzdy ma pracu!! hadzala som do neho stolicky v nervach a on sa vysmieval. Za psychologom sme boli mne predpisali lexaurin a na syna povedali ze je velmi hravy ze puta pozornost od kazdej osoby ktoru stretne ze on chce aby sme len jeho mali radi no vekovo su zoradene od 2 do 4 a potom najstarsi 6 rocny telefony nemame len manzel a ten mi dava len vecer detom vobec!! a tv im pustam ked sa nevedia spratat do koze a aj tak nepozeraju a uz X krat zobrali metlu a chceli rozbit odvesit zo steny ja som v skolke vysvetlila ako je to doma jeho ucitelka o tom vedela lebo tu chodila casto neviem aky zazrak sa stal ale pomohla k tomu aby bol aspon trosku poslusny ale nemozem teraz napisat nic zle lebo som chora a deti vidia lutuju ma pomahaju mi lebo z manzela NIC!! Zapajam ich do aktivit v domacnosti a opytala som od ucitelky domace aby sa zabavali aby nechodili von a zo susedami som to vyriesila tak ze som velmi nahlas hovorila nadavala aby poculy aj oni a aby dali pokoj mojim detom tak uz su to 3 dni co sa neozyvaju a syn je spokojny

danielahamar
16. sep 2021

@janolaura8065 takto 6ročný už vie, že robí zle, vedia to aj mladšie deti. Za každé jedno ich zlé rozhodnutie, nech si určia trest. Spraviť tabuľku s ich menami a dávať trestné body za zlé veci a samozrejme dobré body za dobré veci, aby bola motivácia. To, že ti rupnú nervy pri 4deťoch je normálne, neodsudzujem. Len ak dáš 20x varechou, tak hlavne ten 6r. to má hlbokovo v p.... a teba jak bydal, rešpekt sa nebuduje bitkou. Skúš šepkaš, znie to hrôzostrašnejšie a hlavne sa ukludni. Ak majú pc, tv, treba obmedziť čas. V tomto veku moje deti neboli viac na tablete ako 30min. a spať chodili o 19h. hádam sa mi to podari aj teraz pri treťom. Takže mama hlavu hore, predsa také malé deti ťa neprecikajú správaním, kludne ak potrebuješ upokojiť si daj magnézium, prinajhoršom guajacuran 😉 Všetci zlyhávame v určitých veciach a nie si ani prvá, ani posledná a samozrejme v tomto vôbec nerátam s chlapom, kedže doma nie je celý deň určite, otcovia sú na hranie v týchto prípadoch, takže šup ho von so 4deťmi, nech si aj on oddychne, ako si máš ty oddychnuť so všetkými naraz.

lsimo
16. sep 2021

Nuž budeš musieť nastoliť asi tvrdší režim a viac mu proste neustupovať. 6 ročný už vie, čo si môže dovoliť a podľa toho čo opisuješ, potrebuje asiporiadne vysvetliť, že sa takto správať proste nemôže

janolaura8065
autor
18. sep 2021

ano spravila som tvrdsi rezim tak ze som si dala na stolicku vsetky deti a aj muza nikto nemohol rozpravat len ja!! a som im hovorila co ja vsetko robim pre ich dobro takze syn chodi aj do skolky tak som mu zakazala von chodit vinimka je ak idem ja von ostatne deti rano sediet na posteli kde nikto nespi a pozerat sa na mna ako upratujem a potom sa mozu bavit na okno nemozu ist inak budu musiet vsetko poupratovat a nebudu mat sladkosti no a z tym synom co chodi do skolky som spravila tak ze zo skolky domov prezliest sa najest sa a ucit sa 3 hodiny denne potom 2 hodiny hrat sa a 3 hodiny pomahat a pozerat telku a manzel musi davat taktiez vychovu a pomahat mi pretoze vie a videl ze pred materskou som pracovala v tej istej fabrike kde on a bola to drina a na ubytovni som este stihala upratat navarit a ist do obchodu takze nastolila som velmi tvrde instrukcie na cele dni a ak nedodrzia tak idem prec z domu na mesiac ci to zvladnu sami zatim posluchaju