Ake výhody má mať tretie dieťa?

14. sep 2022

Ake su výhody tretieho dieťatka? Ci to má skôr nevýhody? Lebo mam pocit ze skôr prevyšujú nevýhody ako výhody.. ze to velmi zamáva so všetkým

Veľmi mi ❤️ túži po treťom..ale muz uz do toho neni.. mame obaja 31r , finančné sme ok.. som na rd s 1,5 ročnou dcérou a mame este 5rocnu. A ja akosi stále myslím a túžim mat este jedno. Proste 3 deti.. neviem co mi šibe, pritom viem co to obnáša.. samé nevýhody,kupa nového auta,ako sa pomestime v byte v budúcnosti.. ci im finančne dokážeme všetkým zabezpečit všetko v budúcnosti,co sa týka školy atd. Plus ako som kdesi čítala,s 3detmi sa horse chodí vraj na dovolenky a výlety...

No ja proste túžim mať veľkú rodinu, aby mali deti partakov, .. myslím ze ked je viac detí,tak su decka aj take skromnejšie a zodpovednejšie.. a tak.neviem. sú nejaké výhody skúsiť este tretie? Alebo jw to ozaj uz len navyše a dve deti v dnešnej dobe stačia?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladybaby
14. sep 2022

Mame 3deti do 3rokov. Som vďačná, že sú zdravé. Sme na nich s mužom sami, nikto ich nepostrazi, cez prázdniny s nami, tábory pre 3 deti naraz sú drahé. Súrodenecké vzťahy ako asi všade medzi troma deťmi zhruba rovnakého veku - povadia sa, o 10minut sa znova vadia, potom znova, o hodinu sa objimaju. S manželom obaja pracujeme, staráme sa o deti, na seba nemáme žiaden čas. My keď máme 2deti doma, tak sa cítim úplne ľahko - najstarší syn chodí do pobytovych táborov. Z môjho pohľadu deti majú byť do páru - menej konfliktov, nie je boj o žiadne dieťa medzi deťmi... Tak som rada, že sú deti zdravé ešte raz, už školopovinné a verím ze o 2-3roky ich budem môcť nechať aj same doma a budem mať čas na nejaké hobby.

xsuzannex
14. sep 2022

Tretie sa nam narodilo neplanovane.. za mna som vacsi rozdiel citila po narodeni druhej ako teraz ked sa nam narodila tretia..

macikovaiveta
14. sep 2022

Nie tretie , ani druhé sa neschová, treba sa starať a ak ste v pohode riešte prítomnosť, deti budú čoraz náročnejšie 🤷‍♀️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
15. sep 2022

@elizabet173 súhlasím a myslím na to... Viac prevláda racio .. čakám , kedy sa stým zmieri aj srdce.. rátam presne stym,ze keď väčšia nástupi do školy a druhá do škôlky,zmenim názor a budem možno aj rada ze sme nešli do ďalšieho.. no teraz aktuálne je život ,, gombícka,, takže asi preto aj tá túžba

autor
15. sep 2022

@elizabet173 chcem baby naše dve deti mali všetko , najma dostatok nášho času.. aj keď príde škola, učenie sa snimi atď.. pro troch to určite je náročnejšie.. ako vravím, racionálne uvažujem,len som chcela vedieť aj názor mamičiek čo majú viac detí, že ako to zvládajú

blonde_bella
17. dec 2023

A ako si to nakoniec vyriešila?