Ako to zvládate s tromi deťmi?

miruska198
11. dec 2022

Ahojte mam 3 rocnu dcérku a 8 mesačnú a čakám chlapčeka mate niekto taky vekový rozdiel ako to zvládate s 3 detmi? Mne každý vravi ze 3 sú už veľa v tejto dobe ci finamcne ci časovo psychicky.jasne ze to musíme zvládnuť uz keď sa zadarilo len aké máte vy skúsenosti aj s rečami od rodiny okolia?

adalmba
11. dec 2022

@miruska198 ja mám 4r dvojičky, 2r a 5 mesačnú. Nemám rodičov, ani svokru. Mám dobrého manžela, tak zvládam dobre. Chodím cvičiť, na nechty a obočie. Keď idem sama so všetkými deťmi, niektorý ľudia divne pozerajú. Je mi to jedno. Som rada za všetky moje deti.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ildiko36
11. dec 2022

@miruska198 ja som sama s 3detmi, sice dcera už ma 21r ale tiež potrebuje mamu, synov mam 4,5r a 19mes.musím to zvlaladnuť i keď by som potrebovala aj toho otcka, lenže jemu sa lepšie žije sam,( chaty, polovačky, kamaraty a zabavy..)ale za nic by som uz nevymeila slobodu, a deti by som za nič nedala..dá sa všetko zvladnuť len treba chcieť

adalmba
11. dec 2022

@elizabet173 ďakujem ♥️

oli18
11. dec 2022

@ildiko36 to mas dalsie dieta s takymto chlapom? To ozaj?

karinviktoria
11. dec 2022

Ahoj,mam 6rocnu, 4rocneho a 1,5rocnu a je to celkom ok. Su dni, kedy je to narocnejsie, ale nieje to nic hrozne. Zaklad je, aby ta tie dve starsie pocuvali.

kvietok89
13. dec 2022

Zvladam to tak ako s dvoma detmi. Zvladnes vsetko ked mas doma v muzovi zazemie. My mame 3 dcery, najmladsia sa narodila ked mala najstarsia 3 roky a 7 dni. Potom sme zacali stavat dom kde uz 2 roky byvame. Zvladli sme a uvazujem ze by sme zvladli aj dalsie. Reci ze 3 je na tuto dobu dost maju predpokladat ty co maju jedno- dve deti… Ja som zo 4 deti tak to asi vidim inak. Na aku dobu je tri dost a na aku malo?

kris_tin257
13. dec 2022

Veľa záleží aj od povahy detí, môj syn mal tri roky a netrúfli sme si na druhé skôr až teraz som tehotná a aj tak viem že to bude náročnejšie. Syna ľúbim ale je veľmi akčný vyžaduje veľa pozornosti a nikde neobsedí všetko ho rýchlo nudi čiže mať troch takých skončíme s mužom v Pezinku 😀

katarinka1990
13. dec 2022

@miruska198 ja mam 3 chlapcov 6 rocneho 4 a 2 rocneho. Da sa to, niektore dni su horsie ine lepsie. A ano ludia sa v dnesnej dobe divne divaju ked ma clovek viac deti. Nase maju vsetko co potrebujú a som stastna ze ich mame. Ale som rada ze uz kusok podrastli. Ked boli mensi to bolo narocnejsie.

gabriela_obzerova
13. dec 2022

@miruska198 musim povedat, ze mam 3 a ked som oznamovala tretie tehu, tak ma okolie a najma rodina velmi sklamali! V zivote im to nezabudnem!!! Pritom nemame existencne problemy a detom sa venujem , sportujeme, kultura, ziadne tablety atd. Maju vela zaujmov, chodime na vela vyletov. Keby som ich vesala na krk starym rodicom, tak nepoviem, ze maju pravo kritizovat. Ale nasi stari rodicia maju vnucence na haku a zaujimaju sa o ne tak 3x do roka. Preto som nechapala, ked svokor krutil hlavou, ze naco tretie, moja sesternica ze naco som studovala dve VS, ked sa “len” venujem detom a podobne pindy. Malokto sa tesil s nami. Na tie kecy nikdy nezabudnem a velmi sa ma to dotklo. A jaj , moj stryko mi povedal namiesto gratulujem ze “Tebe hrabe”….. Takze len tolko k tomu, gratulujem Ti a vykasli sa na okolie. Vsetci su nejaki zdeptani a nevedia sa uz tesit z nicoho, vsetci vsetko kritizuju, poucuju a mudruju. Vseobecne nalada okolo je velmi mrzuta co si vsimam. Snazim sa nestretavat s takymi ludmi… V tehu som to znasala tazko. Takze uzivaj si to, tri su to najlepsie, som velmi stastna mamina 🥰 To uz je taky mini kolektiv. A najstarsia uz s najmensim pomaha, okrem hrania mu poda pitie, utre soplik a tak. Strasne zlati su. Je to niekedy narocne, ale uzasne. Ja by som brala aj stvrte 😂

zuzanka.zuzu
13. dec 2022

@adalmba je skutočne skvelé ako to zvládate, ale myslím si, že tvoje sú adoptované (či sa mýlim?) a je ku*va rozdiel s 2 malými deťmi a novorodencom sa spamätávať z pôrodu, vs. si deti adoptovať bez tej nutnosti riešiť seba - pre vysvetlenie, u mňa bola toto hlavná "záťaž", nie bábo, ale ja (a som nemala ani ťažký pôrod) 🙊

adalmba
13. dec 2022

@zuzanka.zuzu áno chlapci sú v pestúnskej starostlivosti, štvrté som si poctivo porodila. A neviem čo je podľa teba lepšie. Či sa spamätávať z pôrodu, alebo 4 potratov. Po psychickej stránke.

zuzanka.zuzu
13. dec 2022

@adalmba riešila som fyzickú, nie psychickú, aj keď sa tými potratmi snažíš podsunúť aká som necitlivá. a keď pri 4 deťoch z toho jedno má 5 mesiacov chodíš na nechty, na obočko a cvičiť, tak si superžena 👍 kludne daj tipy, ja na nechty ani obočko nechodím, ale mnohé sa určite potešia návodu ako bez pomoci so 4 deťmi toto všetko zvládnuť...

sonia1712
13. dec 2022

@gabriela_obzerova presne moje slová, uplne krásne ste to napísala, my máme tri detičky, ja tituly školy, manžel super prácu, ja pracujem permanentne, mame sa dobre a predsa boli reči, že načo tretí a prečo sme si nedali pozor a takto veľkú kariéru neurobím a bla bla... Proste ma vtedy tiež sklamali najbližší ľudia, ktorí to mali chápať a mohli chápať, že život nejde podľa linajky a ze láska k deťom a k rodine je viac ako neviem koľko prachov a neviem aký postup v zamestnaní. Nehovorím, že to nie je ťažké, samozrejme, že je to veľmi náročné občas najmä teraz Napr. Keď sú všetky tri deti choré naraz, alebo počas korony keď sme nikam nechodili alebo keď šiel manžel na trojmesacnu služobnú cestu a najmenší mal par týždňov, najstarší nastupoval do prvého ročníka a ja som ostala na všetko na ten čas sama😀ale všetko sa zvladne keď sa človek spolieha na seba a dopraje si napr. Potešenie pre seba 🤣u mna sú to výlety keď niekam ideme mimo domu a jasné moja hodinka týždenne na prechádzke v meste sama len tak 🤗

ildiko36
13. dec 2022

@oli18 nie to som mala ďalším chlapom, a už viac ani nechcem.Radsej budem sama s detmi, je mi dobre sama a uz by som to ani nemenila

staromodna
20. nov 2023

@gabriela_obzerova prispievam takto s odstupom času, ale aj nám sa pošťastilo 3. Veľmi podobné reakcie som si zažila od okolia. Namiesto gratulujem som len dostala odpoveď super a podobne. Tiež sme na vsetko sami s mužom a svokrovcov máme ďaleko a moja rodina, nebudem sa vyjadrovať...ako to zvládate s odstupom času?

gabriela_obzerova
21. nov 2023

@staromodna maly uz bude mat 3 roky, nastupi do skolky a ja sa vratim do prace. No, zvladla som to bez pomoci starych rodicov, nezapajaju sa vobec… Je to narocne, nakolko dcerky chcu spievat, tancovat, chodit na gymnastiku, takze poobede ficime na kruzkoch. Obavam sa toho nastupu do prace, ale nejako to zvladnut musime. Najmensi je taky Benjaminko, uz si to neviem ani predstavit bez neho. Vacsinou sa spolu pekne zahraju, aj ked obcas sa aj vedia pobit a pohadat 🙂 Ale to je asi vsade, nenudim sa :D Ja som sa trosku izolovala od ludi, najma od tych, co nemali nic pekne na jazyku a nasli sme si na ihrisku nove kamosky mamicky aj deti.

jankalukasova
21. nov 2023

Máme 6r, 4r. a 2r. Podľa mňa s tromi ľahšie ako s dvomi. Kým som sa venovala najmladšej, tak dve staršie deti sa spolu zahrali a v zásade som im až tak nechýbala.

aandyy66
21. nov 2023

@gabriela_obzerova ja len vam velmi fandim! Tiez by sme chceli tretie dieta a uz teraz, ked to nahodou len spomeniem, niektore reakcie su neopisatelne 😄 a tvoj dnesny prispevok mi uplne zlepsil rano ♥️

basska_b
21. nov 2023

Bala by som sa toho 1.5rocneho rozdielu, ked sa narodi maly, stredna ta bude stale este potrebovat, do tych 3-4 rokov su dost nesamostatne aj emocionalne nevyzrete. No ale zvladli maminy aj rocny rozdiel, aj dvojicky. Takze ked mensi nebude narocny velmi, bude sa to dat.
Ono je to relativne, ze co je to "zvladat". Chodit do fitka
na jogu, mat tip top upratane, robit s kazdym z deti montessori aktivity, chodievat na vylety a dovolenky, navarene zdrave jedlo, nekricat na deti, nezufat si, nevolat externu pomoc (jasle, opatrovatelka, obedy z jedalne, upratovacka, babicky...), nerozviest sa, neskoncit na psychiatrii? Vidis, je to siroka paleta, co si ludia predstavuju pod slovom zvladat...

Ja mam 3 deti, vo februari budu mat 6, 4 a 1 rok. Vzdy, to bol moj taky sen, viac ako 2 deti. Pocitila som, ako tu uz aj dakto pisal, ze sa z toho stal boj o cas pre seba. Nestiham to, co som predtym stihala lavou zadnou. Strasne vela casu zerie pranie, upratovanie, chystanie jedla. Prve 3 mesiace boli take chaoticke, no potom starsie akoby pochopili, ze ked budu pomahat, bude vsetko lepsie a same sa poobliekaju, riesia WC, najedia sa. Deti maju takisto rozne potreby - ked dakto chce ist von, babatku je lepsie dnu. Ked dakto si chce citat , babatko to nebavi. Ked dakto chce ist spat, iny je zas prilis sviezi. Neviem, no... neviem to vyhodnotit, ze ci zvladam alebo nezvladam. Snazim sa zvladat. Boli casy, ze som si zúfala, boli casy, ze som si povedala, aky fajn den bol dnes. Verim tomu, ze ked babo odrastie, budu partaci a niektore veci budem lepsie stihat. Drzim palce. Kazdopadne, je to radost. Buduj si vztah s kazdym z nich, pretoze to je to, co zostava (nie upratane policky a montessori hracky).

gabriela_obzerova
21. nov 2023

@aandyy66 ano, tiez sme si takych reakcii “uzili”. Uz keby stvrte nahodou, tak by som o tehotenstve nepovedala nikomu, ak by to nebolo nevyhnutne alebo ocividne. Urcite to aj spatne hodnotim ako jedno z mojich najlepsich rozhodnuti v zivote. Tak drzim palce a nenechajte sa odradit neprajnikmi, mozno niektori len zavidia 🙂

basska_b
21. nov 2023

@gabriela_obzerova Ja ked som calala tretie tak som sa stretla s velmi negativnymi reakciami a zial som potom potratila. Ked sa podarilo tretie opat, pol roka po strate, uz dotycne osoby zmenili retoriku. Moj muz hovori, ze to mohli svojimi negat. myslienkami privolat

gabriela_obzerova
21. nov 2023

@basska_b to ma mrzi. Ja som sa tym velmi trapila, urcite pre psychiku mamicky to nie je dobre a potom sa to moze odzrkadlit.

basska_b
21. nov 2023

@gabriela_obzerova Ano, pamatam si to obdobie, bolo to presne pred 2 rokmi, este zuril ten COVID, samy hejt vsade, ja som len lezala na gauci, bolo mi zle a psychika bola uplne na houby. Asi to dieta nechcelo prist na taky zly svet. Psychika vela spravi. O stvrtom isto nikomu ani nepoviem. Ale nad piatym a dalsim uz sa ludia len smeju, ze "oni isto este neskoncili" 😃