Čakáme tretieho chlapca

datelinka31
18. feb 2021

Asi už podľa názvu tušíte, o čom bude tento príspevok..
Dnes sme sa dozvedeli, že čakáme tretieho chalana. Som z toho dosť mimo, lebo som si myslela, že to bude dievčatko. Nie som schopná vôbec normálne fungovať a čakám kedy to prejde a zmierim sa s tým. Ja som prvých dvoch chalanov chcela, popravde vždy som bola viac na chalanov ako na baby, ale teraz som zatúžila po dcére.. možno to bolo aj tým, že chalani si priali sestričku a na mňa to tak tiež doľahlo.. a myslela som, že by to mohlo vyjsť. A ďalšia vec, ktorá mi najviac vadí, je to, že celý život teraz budem počúvať ľútostné komentáre okolia o tom, že mame 3 chalanov.. viem, že je to banalita, ale aj toto mi úprimne dosť prekáža, lebo nemám chuť donekonečna každému vysvetľovať, že ja som s tým ok a že chalani sú super. Mam pocit, že všetci v mojom okolí skôr inklinujú k dievčatám.. chcem aby to už celé prešlo a začala som sa tešiť na bábätko :-/

pribinak
18. feb 2021

@datelinka31 jednoduché riešenie: adoptuj si, decaky praskajú vo švíkoch

hruska91
18. feb 2021

...ja mam zas dve dievcata...a ked sa ma raz aused opytal co cakame a povedala som ze dievca. Povedal ze "ale to nic. Nevadi raz bdue i chlapec" 🤣🤣 coze? :D ako keby dievca bolo menej...🤷‍♀️ Pousmiala som sa a sla dalej

bellovag
18. feb 2021

3 chalani sú super 🙂 máme dvoch a ak by malo byť tretie a môžem si vybrať, tak určite chlapček😉

hederamonstera
18. feb 2021

@datelinka31 to prejde. Ale prepac, asi mas uzasny zivot, nikdy si neprisla o babo a splodit vam ho slo lahko, ked ta trapi co si budu mysliet druhi o tom, ze mate troch chalanov - vsetkym je to uplne fuk, to len v tvojej hlave su take predstavy.

janinah
18. feb 2021

mať tvoje starosti.....

datelinka31
autor
18. feb 2021

@pribinak aj to mi napadlo inak kedysi.. ale keď už, urcite by som si adoptovala opäť chlapca.. nechcem aby si niekto myslel, že som to urobila z vypočítavosti, lebo som chcela dcéru

elian
18. feb 2021

@datelinka31 teš sa, veď to je tak krásne rozprávkové budeš mať troch princov 💞

pininka1
18. feb 2021

Rozumiem ti uplne, ja som mala taketo pocity pri druhom kedze som si myslela ze viac deti mat nebudeme, nakoniec sa podarila tretia dcerka. Ale mam 4 kamosky, ktore maju troch chalanov a nevedia si to vynachvalit. Vacsinou prave ti treti su taki kludnejsi, pritulnejsi. Neboj bude dobre ked ti ho daju prvykrat do ruk.

hederamonstera
18. feb 2021

@datelinka31 zasa riesis co by si pomysleli ini....na tom zapracuj

datelinka31
autor
18. feb 2021

@hruska91 mne to pri dvoch inak vôbec nevadilo, ale teraz si akosi neviem predstaviť že budú traja 😐

datelinka31
autor
18. feb 2021

@bellovag zo začiatku aj ja som bola taká, ale je to ako keď chceme niečo čo nemôžeme mat.. proste nejako to zrazu na mna doľahlo

janulka1802
18. feb 2021

mňa asi najviac zarazilo to, že budeš počúvať ľútostné komentáre celý život??? To nemyslíš vážne? Toto Ti prekáža? Hlúpe komentáre? Mať zdravé dieťa je zázrak. Ja sama mám dvoch chalanov a brala by som aj tretie dieťa a je mi úplne jedno aj keby chlapec. Chápem túžbu po dievčatku, ale nie ak je to až posadnutosť. Neboj, prvýkrát ho uvidíš a bude to láska naveky!!!

kittykat22
18. feb 2021

@datelinka31 taka mala utecha - statisticky sa rodi ovela menej chlapcov ako dievcat. Takze o synov bude urcite zaujem 🙂 nemusis riesit zenske problemy s dcerou, porod, kojenie. S dievcatami su vzdy starostli ze sa o ne musis extra bat, su celkom drahe na udrzbu 🙂 Nemusis riesit biologicke hodiny, aby sa vcas vydala, aby vcas mala dieta, ako zvladne dieta vs pracu. Chlapci maju vela vyhod. Chapem, ze to nie je xy dovodov aby si zahodila svoje starosti, ale aspon nieco 😁😁 Super aj je, ze urcite sa niekomu postasti dievcatko ako vnuca. To by bolo aby si popri 3 synoch aspon jednu nemala. A namiesto vychovy budes iba rozmaznavat. Vsetko negativne hodis na matku, a ty si uzijes nezbedsnoti 🙂

bluka2
18. feb 2021

Keď sa narodí, sama sa budeš čudovať týmto úvahám... 😉

bluka2
18. feb 2021

@kittykat22 žiadna matka nemusí riešiť, aby sa jej dcéra včas vydala, teraz máme rok 2021 a toto nie je fórum v Afganistane a pod.

h2
18. feb 2021

@datelinka31 Moja kamoška má 4 chalanov. Pokiaľ viem, od každého dostáva len samé pozitívne reakcie. Hádam by Ťa neštvalo, čo si kto myslí?! Budeš medzi toľkými chlapmi, ako kráľovná, budú si Ťa hýčkať. ☺️

datelinka31
autor
18. feb 2021

@hederamonstera práveže sme sa potrápili pri prvom, už som myslela, že ani nebudeme mat deti.. len žiaľ človek na takéto veci zabúda. Ale manžel mi to tiež už pripomenul. A máš úplnú pravdu, až príliš riešim čo si mysli okolie

jana_eyre_2
18. feb 2021

Ale veď len dnes ste sa to dozvedeli, tak jasne že ak si očakávala dievčatko, tak si troška v šoku alebo ako to napísať a musíš to spracovať.. je normálne že si musíme zvyknúť ak je niečo inak ako sme očakávali..

A ľudia budú vždy čosi riešiť, to tak býva.. ak by ste aj mali tretie dievča tak zase by všetci riešili "načo sú vám tri deti", alebo by zhodnotili, že veď jasne že máte tri deti aby bolo "konečne dievča".. vždy si nájdu nejaku poznámku..

Ja mám chlapca, dievča, chlapca.. keď sme čakali tretieho, tak sa niektorí čudovali naco nám je tretie keď už máme z oboch pohlaví, alebo zase riešili že nevieme sexovať "ha-ha".. 😒 vždy som chcela 4ri deti a ak by náhodou prišlo aj to 4te, tak by zase niečo našli..

kayyaa
18. feb 2021

@datelinka31 ale prosim ta, ludia vzdy budu mat reci a pripomienky, vobec to neries, jednym uchom dnu a druhym von😊 zijes zivot pre svoju spokojnost alebo pre spokojnost druhych ? Btw - druhi nebudu spokojni nikdy😅 keby ste cakali tretiu babu, to by zas boli reci, ze muz bude zarabat len na vlozky, ze nevie chlapca urobit atd😅 proste ludom nevyhovies...zi si svoj zivot, tes sa z toho, co mas, a netrap sa tym, co si druhi myslia😊
A teda, ja mam tiez 3 synov a ked ma ludia "lutovali", ze joj treti chlapec, nevadi...len som sa usmiala a povedala, ze my sme chceli zdrave babatko😍 nikdy ma to nejak nerozhodilo...pokial budes sama s tym spokojna, ze mas 3 chlapcov, ani reci ludi ta nerozhodia...rozhodi ta len to, co nemas sama spracovane😊

hederamonstera
18. feb 2021

@datelinka31 no tak vidis 🙂 nemyslela som to zle, len aby si hladala pozitiva ako si namyslala mozne negativa ;)

h2
18. feb 2021

@kittykat22 Štatisticky sa rodí OVEĽA menej chlapcov? Môžem poprosiť zdroj tejto informácie?

ivanizna
18. feb 2021

Joooj 😀 tak to ti musím v prvom rade zablahoželať a popriať, aby ste boli zdraví! 😊 Švagriná veľmi túžila po dievčatku, ale nedávno zistila, že budú mať druhého chlapčeka, tak bola z toho mimo a dokonca si aj poplakala. Ja ťa za to nesúdim, tiež by som si poplakala, keby bolo druhé dievča, lebo ja už mám jedného chlapčeka no a to je také zlatíčko, že inakšie by som to už ani nechcela 😀 Ale, samozrejme, detičky svoje milujeme, lebo sú v našich očiach dokonalé. Ľudí nerieš, ani tak, ani onak sa nikdy nikomu nezavďačíš (lebo nie si stoevrovka), a za to, čo si kto myslí, si chleba nekúpiš 😉 Keď ti chlapi vyrastú, zase budeš ako včelia kráľovná a všetci tvoji bojs ťa budú zbožňovať, lebo Mamka 😉

kittykat22
18. feb 2021

@h2 nechce sa mi to hladat, ale je to pravda. Pozri sa online. V CR bola tato statistika, a je to pravda. Je to vdaka hormonom ktore zostavaju v pitnej vode.

datelinka31
autor
18. feb 2021

@bluka2 verím tomu, aj keď rada by som sa na to tak nastavila už teraz počas tehotenstva

kittykat22
18. feb 2021

@bluka2 nemusi to riesit ziadna matka. Ale obycajne dievcata sa vydat chcu, a ked to nejde, tak sa mama trapi. Kym chlapec zostane rad single, a nemusi sa nic riesit. Bolo to pisane v tomto kontexte. Nie ze sa nutne musi vydat.

alchemilkazltozelena
18. feb 2021

@kittykat22 prosim prestan pisat hluposti.. uz roky sa rodi ovela viac chlapcov nez dievcat, tak nezavadzaj, az mi zabehlo ked som to lprecitala

h2
18. feb 2021

@kittykat22 OK, vďaka, idem googliť, lebo ja som teda bola presvedčená, že je to tak cca na rovnako, dokonca som raz dávno videla jeden dokument, kde hovorili, že chlapcov sa rodí 51%. Ale to už bolo fakt dosť dávno. Dúfam, že chlapi nie sú ohrozený druh.

kittykat22
18. feb 2021

@h2 mas pravdu! je to rovnako, a dokonca viac chlapcov 😀 ale iba o par. Ja som tu statistiku citala, a neviem preco som si to obratila 🙂

alchemilkazltozelena
18. feb 2021

@h2 nerodi sa urcite viac dievcat, prave naopak

kittykat22
18. feb 2021

@alchemilkazltozelena dufam, ze niesi doma sama, ak ti zabehlo. Aby si sa nahodou nezadusila ☹️