Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dievča a chlapec v jednej izbe

ani3012
9. feb 2012

Ahojte...chcela by som sa spýtať,ako máte vyriešenú spoločnú detskú izbu ,ak máte doma párik ?
Paťko sa mi minule posťažoval,že všetko je tam dievčenské....neviem,ako ju zariadiť ,aby boli obaja spokojní-aj keď Evička ešte moc v tomto smere nekomunikuje,viem,že raz to príde.....

kazdovci
9. feb 2012

aj my mame parik v jednej izbe, farebne je zlto-modra a zariadena neutralne. cize ani princeznicky ani spidermani a auta🙂 mala zatial spinka v postielke, ale ked bude mat vlastnu velku postel, tak im dovolime nad postel nejake tematicke nalepky. my mame spolocnu detsku izbu aj ked jedna izba by sa este v dome nasla, ale nech su spolu. naucia sa delit o priestor, co je kompromis a budu spolu travit viac casu ako keby mali byt zatvoreny kazdy vo svojej izbe.

sabuse1
9. feb 2012

my máme taky obě děti v jednom pokoji - je oranžovo-zelený a taky neutrální, zatím samej krteček, rákosníček...🙂 časem se uvidí jak se to vyvrbí každopádně s jedním pokojem se budou muset smířit víc místa bohužel nemáme

romcovaklarka
9. feb 2012

@ani3012 Ségra má taky páreček v jednom pokoji, 8 a 7 let, pokojíček je takový pestrobarevný, ani do modra, ani do růžova.

mahalo
9. feb 2012

ja som bola s bratom v izbe do puberty..pol izba bola podla mojho vnutra - babska 😉 a polka podla brata..take chalanske 😉 jing a jang

slivka3
9. feb 2012

Aj u nás je len jedná decka, teda majú spoločnú.Farebne si ju zladili do žlto-zelenej.Každý má svoj písací stôl a aj policu na svoje hračky,veci.Kedže sme v lete prerábali tak si ju zariaďovali po svojom a sú takto veľmi spokojný.Mali sme možnosť urobiť dve decke,ale nechceli,lebo sú na seba dosť naviazaný hlavne malý.Takže do puberty to u nás ostane takto a potom sa uvidí ako sa to porieší.

majatob
9. feb 2012

my mame deti vsechny v jednom pokoji, ale jeste jsou malinci, takze nejaky zarizeni jim je fuk 🙂 v domku, kterej opravujem by mohli mit kazdej svoji, ale spis to chci udelat, ze jeden bude na spani, jeden jako herna a jeden pracovna/ucebna 🙂 a az budou v puberte a vadilo by jim to, tak je rozhodime 🙂

elise
9. feb 2012

@ani3012 ja som bola s bratom v izbe do 23 rokov a v pohode na základke sme mali nábytok na jednej strane (v tom čase bol sektorový) písaci stôl stačil jeden ja som si písavala ulohy vždy na válande alebo na zemi 🙂 postele sme mali do L na strednej škole sme sa oddelili každý na iný koniec a spravili sme si svoje kutiky a na výške somnabytok dala dostredu aby nám nebolo postele vidieť a v pohode potom som sa nasťahovala k mužovi 😀 ale riešila by som to odlišnými farbami a pridelila každemu dieťaťu jednu stenu ktoru si namaluje farbou akou chce alebo vyzdobi ako chce.🙂

nibiru
9. feb 2012

mi sme na tom boli podobne sama baba 3bratia mali sme spolocnu detcku izbu ked som bola starsia nabytkom sme izbu predelili takze som mala svoju stranu,postel,kutik sukromie 😉 a bolo to super:o)

mates22
9. feb 2012

my máme zatím děti (5 a 2r) v jednom pokoji, zařízeno dřevěným nábytkem a doplňková červená, zelená, téma pokojíčku jako zoo. Zatím si nikdo nestěžuje 🙂, až půjde mladší do školy, plánujeme malou přestavbu, resp. výstavbu příčky a škatulata (ložnice do pracovny, část pracovny za příčku, jedno dítě do ložnice) a každej svůj pokojík.....

m.i.r.i
9. feb 2012

kedysi mi niekto poslal tento link a ja ho mam ulozeny a stale si pozeram, keby ze raz mame aj dievcatko:

http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/fra/album/d...

tak mozno na inspiraciu

ani3012
autor
9. feb 2012

@len.petra ako ja som stratila spálňu a neriešim ,či majú mať vlastnú izbu...ja spávam v obývačke ( zatiaľ s manželom,ak bude poslúchať) a nemám na výber inak ako spoločnú. detskú....(alebo s nami ak ma nase..ú ) 😀

@m.i.r.i pekné odkazy, možno som na niečo prišla 😵 😵 😵 😵 ďakujem

@mates22 zas je to o tom,že každý bude mať svoj kútik ...u nás to možne nie je... 😒

@majatob som zvedavá,ako to neskôr vyriešite 🙂 Paťko by potreboval tiež kľud na učenie,čo ani v obývačke ani v detskej a ani v kuchyni sa nedá.... ☹

@elise @nibiru neviem,ale sa mi zdá,že voľakedy to bolo iné...my sme istý čas mali spálňu predelnú nábytkom s detskou .... ja som len chcela vedieť,ako urobiť ,aby sa ani Paťko ani Evička nehanbili,ak si privedú kamaráta domov.... deti vedia byť moc zlé...napr. začiatkom roka utrúsil kamarát poznámku o druhom spolužiakovi: ale toto si mal aj minulý ro ,toto nemáš nové že ?
a to sú čerstvý prváci....

ani3012
autor
9. feb 2012

klikla som na páči sa mi to každej z vás,aby ste vedeli,že váš príspevok som čítala 😉 a niektorých prípadoch aj súhlasím... 🙂

nibiru
9. feb 2012

@ani3012 mi sme to mali super pretoze sme mali predelenu najvatciu izbu v poctate tam bola stena a vchod rovno na dvere ja som mala normalne taky priestor ako mensia detcka izba ak by som to mala riesit teraz nieje problem urobit sadrokartonovu stenu. takzko sa to opisuje ja som mala zariadenu po svojom chalani po svojom ...nikdy som sa nehambila skus sa prejst po ikey pre inspiraciu volakedy neboli az take moznosti....

ani3012
autor
9. feb 2012

@nibiru sa prechádzam a nielen po Ikei ..aj po nete hľadám...len čo vymyslíš na max. 17m2 ? z obývačky je spálňa, kuchyňa,záchod kúpelňa majú tiež cca 17m2 dokopy... možno nejaký šikovný architekt by si to vedel zariadiť,ale takto máme obmedzené možnosti...všetky tri miestnosti sú rovnako veľké.... a treba sa riadiť šachtou...takže si nemôžem ani kúpelku posunúť tak ako chcem....

ja inak ich nechcem rozdeliť,ale aby každý mal to svoje...len neviem ako to urobiť...celkom dobrý nápad sa mi zdal s tými farbami..aby si vybrali ktorá stena ako bude namaľovaná...a možno by aj nevadilo,keby bola ružova a modra alebo zelená...možno by po 3 rokoch našli kompromis a našli si tú spoločnú farbu....

nibiru
9. feb 2012

@ani3012 hej hej rozumiem 🤐 mi sme tak u svokrmi mali obyvacku joj ale drahy bol sikula postel uchytil o strop urobil drevenne schody a pod nou sme mali pocitac sedacku vsetko len sme museli odist skoda bola toho fakt sme to mali krasne vsetko z dreva.super vyriesene lenze to bol panelak teraz mame tehlovy dom a strop ma ratanovu medzeru takze postel sa o strop nedala uchytit.

ani3012
autor
9. feb 2012

@nibiru by som foto chcela vidieť...mohlo byť zaujímavé! 🙂

nibiru
10. feb 2012

@ani3012 skusim ju najst:o)

henikav
10. feb 2012

moj stryko ma takto deti nielen ze chlapec a dievca, ale aj obrovsky vekovy rozdiel. 6 a 18 rokov. Vyriesili to tak, ze stred izby rozdelili dvoma rovnakymi nizkymi suflikovymi skrinkami, ktore su k sebe otocene chrbtom a na to akvarium, kazdy z nich ma sufliky na svoju stranu a akvarium je pekne z oboch stran a 2 steny dali na modro a dve na broskynovu farbu, nad postelami maju decka policky, ten dospely chalan tam ma knihy a okolo ma polepene plagaty, mala ma na policke Barbie babiky, plysaky a okolo postele ma princezny polepene na stene. Inac skrine a postele maju rovnake

bocinka
10. feb 2012

@ani3012 máte taky větší věkový rozdíl, jako jsem byla já s bráchou, pokojík jsme měli žlutý, on své klučičí věci nad svou postelí, já holčičí nad svou, dělili jsme se i o psací stůl, měli jsme fakt pidi pokoj a dá se to vyřešit..... 🙂 jsme od sebe 10 let....

ivuska6
10. feb 2012

ja mam 14 a 6 rocnych dcera starsia ma pol izby cervenej a syn zelenu aj zaves som dala tak jeden bledo cerveny a druhy bledo zeleny . 😀 kazdy ma taku farbu ako chceli.

vivusika
10. feb 2012

našim mladým 8 a 3 ideme na jar prehodiť izbu do väčšej 4.5x5m /teraz majú 3x4.5m/ každý bude mať svoju stranu - svoj stôl,posteľ - Tami chcela poschodovú, ale to nechcem ja,poličky, akurát skrine budú spoločné a farebne tiež rozlíšené 🙂

ined77
10. feb 2012

ahojky 🙂 ,
naše děti mají a budou mít společný pokoj.plánuju to pořešit, že půl bude klučičí a půl holčičí, zatím jsou oba malincí, takže mají vše tzv. dohromady 😉 .barva pokojíčku je světle žlutá.rozdělíme to nejspíš regálkama na hračky a knížky, akorát stolky budou mít oba u okna kvůli světlu 😉 .ale to až zmizí přebalovák a komoda na mimi věcičky.
a snad se snesou i později 😀 .
MM je ze tří dětí ( 2 kluci+ jedna holka) a měli svůj pidi pokojík dohromady celé dětství....stížnosti prý občas nějaké padly 😝 , ale přežili to ve zdraví a navíc mají mezi sebou super vztah 🙂 .

gretka2
10. feb 2012

My mame chlapca a diavcatko s 5 rocnym rozdielom. Byvame v 3i, a maju spolocnu izbicku. Ma len nieco cez 11m2, takze delit to ani nie je mozne. Ked sme este nemali malu, tak sme ju vymalovali na zlto (syta🙂, a pri stoliku a p[ostielke boli velke tyrkysove obdlzniky. Nabytok je biely. McQueenove zaclony, navliecky, nalepky 🙂 Ked mala dcerka asi 2 roky, kupili sme im poschodovu postel (ale mala stale chodi do spalne za nami do svojej postielky 🙂)) Mcqueenov sme zrusili, dali sme spravit na jednu stenu vstavanu skrinu s dverami z bieleho lacobelu, polovica je dcerkina a polovica synkova. Na jednych dverach su velke nalepky pet-shopakov, a na druhej mimozemstania 🙂)) To mozem vymenit aj kazdy rok, podla toho, na com budu ficat 🙂 Stol maju len jeden, ale zato kvalitny (Moll), na celach posteli maju z nalepiek pismeniek svoje mena. Farbu sme nemenili, lebo je neutralna, co sa tyka pohlavia. Izbicka nevyzera ani prilis dievcensky, ani prilis chlapcensky. A myslim, ze sa v nej citia dobre.

doma1
11. feb 2012

medzi mojimi detmi je zhruba 7 rocny rozdiel. maju spolocnu d.izbu-okolo 11m2, väčšinou ladenu do modra s kombi farbou bukovou, podlaha buk. kazdy ma svoju postel prikrytu dekou /bielo-smotanova a modra/ a na nej maju poukladane svoje hracky. takze hned viete, komu ktora postel patri. obliecky maju ladene kazdy inou farbou, ale maju jedny aj spolocnej farby, jasne ze modro zlte. tie mavaju najradsej a casto im ich obliekam.maju mensiu modro-bukovu zostavu s pisacim stolom a skrinkami, tam ma svoje skolske veci starsi syn. na zemi maju farebny vesely kobercek, na ktorom sa spolocne /aj nespolocne 😉 / hraju. knizky su spolocne, takze v policiach najdeme aj detske drevene knizky, aj encyklopedie. maju vstavane skrine, jedna patri dcere, druha synovi a v tretej maju hracky a svoj detsky svet. po stenach visia ich kresby. taka vesela izbicka... do buducnosti netusim ako ju poriesim, lebo pomaly sa nam blizi puberta a to bude uz o inom 😉

1983hr
11. feb 2012

My měly děti taky v 1pokoji a bylo to na nervy🙂pořád se dohadovaly.Ted mají každy svuj pokoj a zařizujeme je pomalu.Neni tolik financí

lucinocka
11. feb 2012

@ani3012 medzi mnou a bratom je rozdiel 2 roky...a rozdelili nas do svojich izbieb , ked som mala tusim kolo 10-12 rokov, mamca uz nemohla vydrzat jak sa hadame jak psy :D dievca a chlapec v kazdom pripade by mali mat neskor oddelene izby, u nas s tym bude problem tiez, ked budeme mat parik, lebo mame len jednu izbu, ale urcite nebudu moct ostat v jednej..

nibiru
12. feb 2012

@ani3012 nenasla som fotku je v druhom pokazenom pocitaci ale ked chces skusim to nakreslit odfotii a poslem ti to ip.

marecek4
12. feb 2012

u nás zatím taky společné-stejně už jsou ve věku,kdy se chodí do pokoje tak nanejvýš vyspat,ale snad se už konečně zadaří a bude přístavba,a pak se uvidí,zatím to vidím tak,že holky budou spolu,Honza bude mít menší pokojíček a malý zatím v ložnici a hrací kout v obyváku,nebo Ter sama,Honza sám a Rádě se chystá pryč tak by měla pokoj dohromady s Márou-no zatím je to jen ve fázi plánů,jestli se přístavba stihne dodělat,a kam Raduš vezmou na školu

nibiru
12. feb 2012

neslo mi to poslat cez ip takte takto niak sme to mali po dlzke jednej steny bola cela nabytkova stena takze ta zabrala miesto tu druhu foto som fotila zo sedacky.ak budeme mat dve deti tiez to budeme riesit takto akurat ze mensie bude mat tu druhu polovicu izby.mi sme mali izbu velk.5x 3,5-4m neviem presne.postel bola od zeme 170cm takze ja 168cm som tam v pohode stala ked sme boli v posteli v pohode som si na nej sadla.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli