Dvojročná dcérka a novorodenec. Už som zúfalá

Ahojte neviem ani kde začať. Moja dcérka mala v septembri dva roky a v auguste sa jej narodil braček. Dovtedy bola dobrá, vonku keď sme boli tak mi pekne dala ručičku a keď sa aj niekde pristavila a zavolala som ju, aby už išla tak ma poslúchla. Pekne sa vedela pozdraviť, večer a cez obedný spánok keď som ju šla uspávať tak stačilo, aby som jej prečítala knižku, dala pusu, pomojkala, otočila som sa na bok a ona sa otočila tiež a do 5 max. 10 minút zaspala. Taká dobrá bola aj keď som bola v pôrodnici, keď bola s mojou maminou. No teraz je otočená o360°. Stále robí prieky, neposlúchne keď idem na ňu pekne milo, ani keď skríknem, dokonca ani na zadok jej nepomôže a tak to ani nechcem riešiť. Sú dni, keď sa naschvál pociká a ešte jej to je aj riadne vtipné. Viem však, že to robí naschvál, pretože sa už vie dávno pekne pýtať a aj sa pýta. Len ako píšem niekedy má také "svoje dni" píšem vám to sem preto, lebo už som vážne zúfalá niekedy a prijala by som akékoľvek rady ako na ňu. Ja viem, že to robí lebo chce pútať pozornosť, lebo skáčem okolo malého. Ale keď aj malý spí tak sa jej snažím venovať, hrať sa s ňou, jašiť, aby vedela, že som tu stále aj pre ňu. Teraz je napríklad pre mňa nočnou morou ísť ju uspať, stane sa, že zaspí pekne ale to je fakt málokedy, zvyčajne to vyzerá asi tak, že sa 1000krát prehodí zo strany na stranu, plače preto, lebo sa jej zdá, že má málo hračiek pritom v posteli je nasáčkovaná Hello Kitty, ježko, šašo, mončičák a bábika, ona by chcela ešte ďalšie hračky a to jej už nedovolím lebo je toho plná posteľ. Potom chce aby som ju škrabkala po chrbte, čo aj väčšinou robím, lenže začne vymýšľať, maminka škrabkaj ručičku, nožičku, riťku, líčko, uško a pod. všetko robí preto, aby nemusela ísť spať. Uspávanie trvá asi tak hodinu zakaždým a vždy sa pri tom len rozčúlim. A ten jej plač má také decibely, že by zobudil asi aj mŕtveho a plače asi za všetko :-S
alegro
13. máj 2014
Ahojte.Som zufala.Moju 3-rocnu dceru nespoznavam....Maximalne dobre a samostatne dievcatko je uplne ine.To,ze ma obcas rapel mi az tak nevadi,ale max.ma vytaca a vycerapava to,ze poobede nechce vobec sama zaspavat a ani dokonca s manzelom.Pritom je naucena sama spat v samostatnej izbe od 5.mesiaca.Hlavne spi rada a dlho aj rano.Tak som s nou zacala poobede spavat ja-co vraj nieje dobre.Do piatich minut zaspi,len si to neviem odst dobre predstavit,ked pride na svet maly,ako to budem riesit?Dnes som ju nechala zaspat opat samu.Dve hodky sa vrtela v posteli,suchala si oci,hrala sa a nic.Podvecer mi povedala,ze je unavena.Okrem toho zacala byt neskutocne citliva.Pre vsetko sa rozplace,alebo si vyzaduje pozornost v uplne nezmyselnych(pre mna dospelu..🙂 situaciach.A pritom s imaginarnym bracekom sa hraje 20 x do dna a dnes sa napr. rozplakala,slzy ako hrachy kvoli tomu,lebo ja lubim iba maleho.Ak sme von na prechadzke,tak je v strede,oboch nas drzi za ruky co predtym v zivote nerobila...🙂 Ako ju mam "donutit" zaspavat poobede opat samu a bez problemov?Vecer to je ok...Dakujem Vam.
briketa
14. máj 2014
@alegro ved ona je veku ked uz pomaly spat poobede nebude. Nemozes ju "nutit" spat. Nechaj ju polezat si, daj jej do ruky makku babiku nech si mojka, oddychne si len tak. Mozno jej to uz staci. A to aka je citliva je vplyvom Tvojich hormonov a je to uplne normalne, mozes za to ty nie ona 🙂 Chce to len trpezlivost. zbytocne sa neumaraj, co bude... ono sa Ti to nastavi same ked nadide uz realne situacia s babatkom. Ako moj gynekolog povedal, starsie dieta je lepsie ako tehotensky test - ako prve vyciti hormonalne zmeny matky. 🙂
alegro
14. máj 2014
@briketa Ahoj...Tak to sa velmi mylis s tym spankom 🙂 .....Ona si spanok priam doslova pyta a ak poobede nahodou nespi,tak potom zaspi "hocikde"ako som spominala,ze ma spanok rada....A okrem toho chodi na sporty takze sapotrebuje niekde dobit....Ja som spominala,ze nechce zaspat sama.Nie,ze sa jej nechce spat..🙂
Nuz,len bohuzial velmi na vyber nemam,lebo my sme v zahranici a ja budem na dve deti 75% dna sama...Tak som si k tomu viedla aj malu od mala,lebo sme vedeli,ze budeme chciet druhe... 😃
Myslim si,ze vek ma primerany este na obednajsi spanok... 😃
Vdaka za rady.
danuella
14. máj 2014
no ja som to riesila tak ze ked isiel starsi spat bola som pri nom aj s mensim a tak sa mi naucili pekne poobede spat spolu, dalo to sice vela namahy aby sa im poobedne spanky zosuladili ale prinieslo to svoje ovocie. starisemu citam rozpravku a mansi mi teraz zasoava na rukach medzitým a potom uspim aj starsieho ale zaspi tak do 10 min a spia ókolo 2,5 hod
sssimi
14. máj 2014
@alegro podľa toho čo píšeš ide len o separačnú úzkosť. Tá prichádza a odchádza ako sa jej chce 😃 . Niekedy si to ani neuvedomuješ a niekedy to ide pekne na nervy. Ja som staršiu uspávala do 4roch rokov a nie 5 minút, niekedy to trvalo aj hodinu a aj viac. Ale ak nespala bolo to ešte horšie. A ku podivu, ani neviem ako som to zmákla a to sa mi druhá dcérka narodila, keď mala staršia 2 roky a 10 mesiacov. Manžel od nevidím do nevidím v práci, takže pomoc bola maximálne cez víkend. Zato mladšia ma k uspávaniu nepotrebovala a aj teraz si ma vypýta málokedy.
bodka70
14. máj 2014
@alegro , ale ved to nerieš, kľudne sa dajú uspávať 2 deti naraz, ona sa teraz cíti ohrozená bábätkom, čím viac ju budeš chcieť osamostatniť teraz, tým viac si bude myslieť, že ju už neľúbiš. Ja som mala tiež 3 ročný rozdiel medzi dievčatami, sa pamätám, ako som uspávala tú staršiu, sedela som na posteli, v náručí bábo, na kolenách knižku a čítala som monotónnym hlasom staršej. alebo som mladšiu strčila do babyvaku, pohupávala s ňou a popritom hladkala tú staršiu 😉.
alegro
14. máj 2014
@danuella waw..to je super....dakujem....snad sa to niejako podari aj mne....Ved to,ze ona spi rada....Odkedy je na svete mi stava medzi 9-10 rano....A poobede si stale s chutou pospala....Hocikedy sa vybrala sama hore do izby a uz mi iba kricala,ze jej mam doniest mlieko....🙂
Vdaka...🙂
alegro
14. máj 2014
@sssimi Fuuuha...Tak to si mala co robit....Ale sikulka si....🙂
Aj u nas to tak je,ze manzel je v robote "stale"....ale zase nech mu nekrividim,tak chodi s dcerou do lesa na dlhe prechadzke....Aj tri hodky dokazu byt von....Tak snad to niejako zvladnem aj ja...Vdaka...🙂
alegro
14. máj 2014
@bodka70 Jeeej....viem,ze to muselo byt vycerpavajuce,ale krasna predstava....🙂 super....
Ano..citi sa byt velmi ohrozena....Je teraz velmi citliva...za vsetko ju musim chvalit,vkuse obdivovat...a nase hyperaktivne dieta,ktore este aj pri pozerani rozpravky robilo akrobaticke kusky,tak teraz sedi vedla mna na gauci a pritulena je tak,ze keby mohla tak do mna vojde....🙂..vdaka...🙂
danuella
15. máj 2014
@alegro skus si dat na tom naozaj zalezat a byt zo zaciatku pri nich. ja som malého ked bol este novoredeniatko mala v kocikovej taske na manz. posteli a ked sa prebudzal tak som kolislala aby sa naucil predlzit spanok a starsi spal vedla. zo zaciaku to bolo aj kazdych 20 min ale tak do 3 mes sa naucil a teraz buide mat 18 mes a stale NAM TO FUNGUJE. a je to vyhoda lebo mam cas ked spia a nemusim zabavat ked spi jeden a ked mame tazsiu noc s mladsim lebo idu zubky tak si oddychnem s nimi 🙂 . vcera napr. som uspala oboch a potom som isla do prace a beriem aj starsieho tak ho zobudim po hodine spanku (AJ pre deti). dedko strazil mladsieho a ked som prisla domov akurát vstaval a to som bola prec skoro 2 hod. takze dedko bol spokojny ze mal nenarocnu sichtu 😉
simca06022011
15. máj 2014
@alegro mne to robi mala cca od 2,5 roka, tiez je odpadnuta cela, vidim, ze by spala... a nebude spat kym si k nej nelahnem a nehram mrtveho chrobaka... podla mna sa to upravi, ked budes mat doma dvoch spacov, budu spat vsetci s tebou 🙂)) Vkuse sa chce slecna stiskat, prilepena je na mne ako pricucok.. a dokonca sa zacala posledne dva mesiace hrat na babatko (a to ja ziadne necakam ). Netrap sa, ved ono ju to prejde.. len ju treba stiskat a lubit, tiez si myslim, ze je to separacna uzkost... vymyslanie, plac, truc za vsetko mame tiez na dennom poriadku, ale to je podla mna nieco ine uz 😛
alegro
15. máj 2014
@danuella Ahoj...Dik....Tak moja dcera nieco take,ako kolisanie nezazivala,ani ako novorodenec....Ona bola aj dost dlho kojena(bez prikrmovania 11 mesiacov)takze hned,ako dopila...🙂 uz snivala...Dokonca si,ani v zivote neodgrgla....🙂 Stale spavala bez problemov a vela...Aj kvoli tomu,ze velmi skoro zacala chodit,tak ju to vycerpavalo...🙂 Ale musim sa pochvalit aj vcera i dnes zaspinkala sama....Samozrejme som pri nej musela mat asi 10 min.psychologicku prednasku....🙂 Niekedy by sa mi aj zislo mat pri sebe takeho dedka....🙂
alegro
15. máj 2014
@simca06022011 😃 ak som to preberala s matkou,tak mi povedala,ze lahni si k nej a tvar sa,ze spis.....🙂 Hmmmm,len potom mozem zahodit snahu za posledne roky,teda odkedy je na svete,ze som bola max.trepezliva,zodpovedna a este neviem aka,lebo v case jej spanku som sedela na riti a nesla by som nikde,len nech ma dieta rezim....🙂
Ano aj malu musim stale stiskat a tulit a fakt zvysenie hlasu na nu nehrozi....🙂
Super si to "zhrnula"(a to ja ziadne nacakam.....🙂
Si to mozno precitala vyssie,ale uz druhy den mi sikovne dievcatko zaspava opat pekne a samo...🙂
modrykonikk
27. máj 2014
V literatúre sa to označuje ako OBDOBIE PRVÉHO VZDORU , začina si uvedomovať, že je niekto.
makromolekula
13. okt 2016
@bosacka uzasny clanok. velmi dakujem. presne co som dnes potrebovala.
bosacka
13. okt 2016
@makromolekula he he, musela som pozrieť, že aký 🙂 som rada, že pomohol... a odporúčam prakticky všetko od tejto ženy 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli