Ideálny vekový rozdiel

candii
16. feb 2016

Ahojte.. chcela by som vediet Vas nazor aky je idealny vekovy rozdiel.. chcelu by sme aj druhe babo.. momentalne mame 2 mesiaciky.. a druhe planujeme tak ked bude mat maly cca2roky.. by sme sa zacali snazit.. chcela by som vediet ako taketo deticky spolu vychadzaju.. ci mozno by sme sa mali snazit skor? Ja neviem ..

alchemilkazltozelena
16. feb 2016

@candii zacnu ti tu hned pisat maminky hrdinky ake je to super, bezproblemove mat jedno za druhym, ale este predtym ja napisem svoj nazor, ze podla mna 2-3 roky rozdiel je tak akurat 🙂 aj my tak chceme, malu dam do skolky a druhemu sa budem naplno venovat 🙂 nemienim osediviet z dvoch malych deti naraz 😎 predsalen ked je vacsi rozdiel, tak starsie je aj rozumnejsie aj samostatnejsie, aj mozno nieco *pomoze* atd..

priora
16. feb 2016

Ideálny vekový rozdiel asi nie je 🙂 myslím si ze ty sa musíš nato cítiť a sama vedieť mne tiež teraz vyhovuje ze maly pôjde do škôlky a druhé babo bude doma 🙂 ale bola som aj v praci nevedela by som byt napríklad 5-6 rokov doma

adelakk
16. feb 2016

Nese deti maju vekovy rozdiel presne dva roky. Celkom mi to vyhovuje aj ked niekedy to bolo dost tazke. Teraz maju dva a styri roky a vedia sa spolu pekne zahrat, teda niekedy, tak sa to da. Najradsej by som mala este dalsie babo, ale neviem ako by som to zvladla kedze nemam ziadnu pomoc. Do prace som pri prvom isla ked mal syn dwsat mesiacov a znovu nastupila na matersku az dva tyzdne pred druhym porodom, takze som doma vkuse dva roky. Asi je to individualne a treba brat ohlad na to ako to mamicka citi. Osobne by som nemenila, rozdiel dva roky mi vyhovuje.

siska53
16. feb 2016

@candii nam.vyhovoval mensi (aj kvoli nasmu veku), mame 2rocny,este by som akceptovala 3rocny. Vacsi velmi nie. Jedine,ze by sa to skor nepodarilo.
Ale dakomu vyhovuje prave velky rozdiel. Mne nie aj kvoli tomu,ze to starsie dieta potom nosi choroby a tie babatka potom byvaju viac chore (nemuaibto byt pravidlo,ale teda z okolia,vo maju vacsi rozdiel a starsie je v kolektive,je to tak.). Ja som rada,ze sme sa tomu vyhli a nase deticky neboli tak trapene chorobami a atb v prvych mesiacoch zivota (brali len kvoli mocovym cestam,kde malu bacila,mala mala 11.m a syn 2,5roka. Potom nasledne az,ked starsi zacal chodit do skolky, nam sa potom.stalo,ze sme potrebovali znizit teplotu a bezala som.ku kamoske,lebo tie nase boli oba po zaruke.

Preto pre nas je lepsi mensi vekovy rozdiel. A urcite,ak by som mala druhe po 3.r.,nedala by som.ho do skolky skor,nez to druhe dovrsi aspon rok.

mily7
16. feb 2016

@candii neexistuje. Možno si v ôsmich mesiacoch povieš že nemáš problém vynosit ďalšie babo,porodit a starať sa i dve pretože to prvé bude úžasné. Možno si v ôsmich mesiacoch budeš hľadať rôzne prostriedky ochrany pred otehotnenim , pretože najbizsie mesiace nebudeš chcieť otehotnieť! Veď je to tak individuálne! Sú maminy ktoré zvládajú malé deti sú maminy ktoré majú radi aj veľký časový odstup! Záleží na vás ,na prvom dietatku, na jeho povahe, má tvojej povahe, či chceš ísť dotoho, či tá tlačí čas,vek,nástup do práce. Ideál neexistuje. Ale vždy sú pozitívne a negatívne skúsenosti pri všetkom. Odstup môže byť dobrý pre teba nemusí byť dobrý pre deti. A naopak.

okataivana
16. feb 2016

@candii no ja som vždy obdivovala maminy ktore maju deti hned po sebe
je to velmi vycerpavajuce, a podla mna aj na psychiku.
moja dcerka mala 4 roky ked sa narodil syn, a bolo to uplne super. rano sla mala do skolky, cely den som sa mohla věnovat synovi, po prechadzke sme sli spolu po nu do skolky a potom mi pomáhala co bolo třeba
kamarádka mala deticky hned r, 2013,2014r. a bolo to velmi narocne. este ked bola tehotna nemohla prvorodeneho nanasat, lebo mala rizikove tehot. , takze sa musela setrit, při rocnom dietati je to priam nemozne,
no podla mna idealne je tie 2-3roky. ale to vsetko určite zavisí aj od veku mamicky . pokial si mlada, nemas sa kam ponahlat
vela stastia ....

jana_eyre
16. feb 2016

kazda zena je ina, tak ako kazde dieta - takze sa to takto neda povedat.. a sice sa necitim ako maminka hrdinka, mne nas 20m rozdiel medzi mojimi detmi velmi vyhovuje a aj vyhovoval..

starsi bol este moc maly na to aby nejako extremne ziarlil, ked sa dcera narodila a teraz sa uz dobehli natolko, ze su z nich velmi dobri kamarati.. su situacie, ked to je narocnejsie, ked sa hadaju, alebo az moc vymyslaju - ale ten rozdiel je pre mna natolko vyborny, ze mi je troska luto, ze sa nam tretie nepodarilo troska skor..

budem mat rozdiel medzi druhou a tretim 3r - tak som sama zvedava ake to bude - pretoze sa k sebe budu mat asi troska neskor ako prvi dvaja - dufam, ze toho posledneho nebudu vyclenovat zo svojho kolektivu.. z mojho pohladu je jednoduchsie mat deti rychlo po sebe, ako neskor - ale ako vravim, kazdy to pocituje inak..

sobka65
16. feb 2016

Myslím že ideálny rozdiel je 2-3 roky.

miku1
16. feb 2016

@candii Ideálny rozdiel neexistuje. Každému vyhovuje niečo iné. Ja mám rozdiel medzi deťmi 2 roky a maximálne mi to vyhovuje. Prvý rok bol síce ťažký, ale potom to už bolo super. Ty musíš hlavne vedieť, na čo si trúfneš a čo dokážeš ustáť 🙂

veronikapodolska
16. feb 2016

ja mám medzi dievčencami 7,5 roka, ale tak som to chcela má to svoje aj pre aj proti, teraz by som chcela tretie a rozdiel necelé 3 roky, aby som si vyskúšala aj to 🙂 tak uvidíme. Myslím, že menší rozdiel je zo začiatku náročný pre rodičov ale potom sa to vráti v tom že sa deti spolu vyhrajú

jlp
16. feb 2016

Ja som na tom podobne ako @jana_eyre medzi chlapcami mam rozdiel 20 mesiacov, co je pre mna ideal a medzi druhym a tretim bejbinkom bude 2,6roka - jed sa nam zadarilo.

cerez
16. feb 2016

Čo je vlastne ideálne? Pre niekoho mať detičky krátko po sebe, iní zas riešia dlhší odstup. V každom sú výhody aj nevýhody. Myslím, že ideálne vekový rozdiel neexistuje, všetko záleží od povahy detí a od prístupu rodičov medzi sebou navzájom a ich vzťah k obom deťom.

xevulax
16. feb 2016

Ja nie som ziadna maminka hrdinka, napriek tomu napisem ze je super mat deti skoro po sebe- pre mna zmojich skusenosti. Starsiu dcerku mam o 15,5 mesiaca starsiu ako dvojicky. Teraz ma starsia 3r a dvojky 2r. Prvy rok som mala tazky- nie koli malemu vekovemu rozdielu, ale koli tomu ze som mala dvoch novorodencov naraz, manzela pol roka na sluzobke v zahranici. Takze bolo to sice narocnejsie ale nasli sme si system a rezim, aby boli vsetky spokojne. Teraz si chvalim- zahraju sa aj spolu (nie cely den), jasne, ze si robia aj zle ako deti. Osobne som nechcela rozdiel medzi detmi vacsi ako 2 roky. Ale niektore veci clovek nenaplanuje- moze sa zadarit hned a moze sa zadarit aj ovela neskor ako clovek planuje. Ja by som to na tvojom mieste nechala zatial tak mas este male babatko, a druhe uvidis, kedy budes chciet- ako sa budes citit "pripravena". Ja som druhe chcela cim skor (zadarilo sa paradoxne na prvy krat), niektore sa necitis na dalsie baby ani po 5. Rokoch.

ukulela
16. feb 2016

idealny rozdiel? pre deti mozno rok - dva. to sa potiahnu vskole, preziju pubertu ...
pre rpdica? urcite viac - tak, ked uz starsie dieta sa vie o seba komplet postarat same, vie sa prehrat, prebavit, netreba ho kontrolovat. mozno 6-7 a viac 🙂
takze si vyber. sestra ma 3 deti po cca 5 rokoch.
my sme tri sestry po 2 rokoch.
vsetko ma svoje pre a proti.

nice202
16. feb 2016

ja mam 4 rocny rozdiel a urcite by som v tejto situacii prijala rozdiel mensi. Podla mna 2-3 roky su ideal....

amairim
16. feb 2016

ahoj, ja mam 18 mesacny rozdiel a neviem, ci by som menila, mozno by som radila pockat s tehotenstvom, kym bude mat to tvoje dvojmesacne rok. Ja som otehotela, ked mala dcerka 9 mesiacov (planovane), predpokladala som, ze budem mat tehotenstvo easy ako to prve, ale nestalo sa a do toho sa este mala ucila chodit, stale nahrbena sm bola, ona 10kg, este nevydrzala chodit velmi. Je to dost narocne. Teraz, ked ma mladsi rok, je to uz v pohode. Kazdopadne mysli na to, ze narodene ma coraz vacsie potreby a niektore veci sa s bruchom robit nedaju.

katy83
16. feb 2016

ja mam 19mes. nooooooooo nenudime sa 🙂))) su narocnejsie dni a pohodove. Syn je este malicky no tesim sa az sa zacnu spolu hrat. ...nemenila by som . Podla mna zalezi aj od okolnosti , veku rodicov a pod.

nelinka2009
16. feb 2016

No podla mna je idealne ked to starsie ide do skoly

salome_01
16. feb 2016

My máme skoro 3 roky rozdiel a je to tak akurát. Starší chodí do škôlky a mladšiemu sa naplno venujem. Ráno sa pekne prejdeme ideme zaviesť Dominika staršieho syna do škôlky a sa pekne vyvetráme. Dá sa to akurát to tak vychádza že začal byť rozumnejší starší syn a malé bábo sa narodilo tak sme to dobre stihli. 🙂

janinah
16. feb 2016

Mať v mladosti dnešný rozum a skúsenosti,tak mám dve deti rýchlo po sebe /to sa aj podarilo/, potom odstup,oddych cca 5-7 rokov a znovu dve rýchlo po sebe ...zvlášť pre tie deti je dobré,ak sú skoro rovesníci

ingrida123
16. feb 2016

Ideal neexistuje ja mam 6 rokov a maximalna spokojnost vychutnala som si obidve...nemenila by som.... 🙂 tak som to aj vzdy chcela....

janette321
16. feb 2016

moji starší synovia sú po sebe 2 roky a 2 dni . vtedy to bolo ťažké lebo niečo ako normálne sa vyspať nehrozilo ... tretí syn sa narodil po ďalších 18 rokoch . a môžem povedať že teraz si to naozaj naplno užívam :D a ešte mi odpadlo aj dosť starostí keďže má starších bračekov ktorí ho zoberú trebárs autom do zoo alebo len tak do parku a maminka si môže zatiaľ robiť čo potrebuje ... :D

cerez
17. feb 2016

Ja mám 6 a pol roka a tiež som spokojná.