Najťažšie obdobie u deti

8. jan 2022

Ahojte, tie čo máte vacsie deti, ktoré obdobie bolo pre vás najťažšie ? Keď boli novorodenci? Alebo keď išli zuby? Mám novorodenca a každý mi hovorí že bude len lepšie, ale ja sa naopak bojím že ma ešte to horšie len čaká 😅, predsa len novorodenci viacej spia ako tie vacsie deti..

mabenn
8. jan 2022

podla mna to zavisi od tvojej povahy...ale myslim, ze obdobie nocneho budenia sa je obecne vnimana zataz

simsalabim
8. jan 2022

Pri prvej dcere od narodenia do 3 rokov, ako babo bola velmi narocna. Pri synovcovi asi okolo 10 rokov, asi trochu predpuberta…. Pri druhej dcere puberta (od cca 15 rokov). Najnarocnejsia z nich troch bola prave ta najstarsia ako babo.

amelia89
8. jan 2022

akože urcite ta nechcem nijako strasit ale kazde obdobie je narocne na nieco ine 🤷🏽‍♀️ Mam 1.5 rocneho syna a je to zatial to najnarocnejsie co bolo,nemozem sa ani pohnut ale doslova ani pohnut bez jeho revu za mnou,nonstop vymyslanie aktivit, hrania sa - vrcholi separacna uzkost+ rastu mu ocne zuby+ uz vie nieee nieeee nieeeee, vonku zasadne ide inym smerom a v noci samozrejme nespi celu noc 😂 A predpokladam ze takto to bude az kym nebude mat 18- vzdy nejaky iny problem 😂
Novorodenec je narocny zase na ine no.

marlent
8. jan 2022

Pre mna jednoznacne novorodenecke bola som vyplasena z kazdeho jedneho jeho pohybu zvuku, pred nim som v zivote ani len nedrzala ine babatko ani dieta na rukach...maleho stale bolievalo brusko takze to bola psychina babo plac matka plac lebo "on isto place lebo kef som mu davala ponozku zlomila som mu prstek, isto som mu zlomila laket ked som davala ruky do body, isto ho drzim moc/malo silno slabo vela mojkam malo mojkam boze takze za mna toto 😅🤣

heleninamama
8. jan 2022

Každé do cca 25 rokov. Potom už odídu z domu a polepší sa Ti...

hennyinnsbruck
8. jan 2022

Zatial ziadne🤷🏼‍♀️Od 3mes spi durch, o zuboch sme takmer nevedeli , vzdor tiez nic😂 3roky mala

dskjhfdlkdjhl
8. jan 2022

Ja by som povedala, ze puberta.😉

didi2102
8. jan 2022

Pre mňa bolo obdobie s novorodencom najkrajšie ozaj naj naj v každej oblasti,zatiaľ len horšie tak uvidíme 😄 starší má 3.5 a mladšia 1.5 😄

luccija
8. jan 2022

Jednoznačne puberta 🙂)dovtedy bolo všetko fajn.Zuby vyšli ani neviem ako, koliky mala 2 týždne, spala dobre, jedla dobre, vzdor v 3 r snáď ani nemala, v škole jej to páli, ale puberta mi zratala všetko za tých 12 r čo som si vždy hovorila, že dieťa za odmenu

bimbambim
8. jan 2022

Pre mňa náročné teraz keď ma takmer 13 puberta na svoje čaro ( vadime sa stále 🤣) takže čakám kedy sa mu hormóny ustália a bude s ním aj normálna reč.Potom to prejsť aj s 10 ročnou a sme za vodou 😁

bimbambim
8. jan 2022

@luccija presne tak zuby ani neviem ako vyšli.Koliky nemal v noci prespal celú noc jedine ,že bol strašný šinter a bol všade rýchli a nemal pud sebazáchovy ten nemá ani teraz a to ma o mesiac 13 rokov

alanko20
8. jan 2022

Po prvych narodeninach prislo nocne budenie a budicek denne o 4-4:30 rano. Prezivala som a len cakala, kedy pojde spat, doslova.

alexa21
8. jan 2022

Teraz-ma 13...
Malé deti-malé starosti,veľké deti -velke starosti...alebo
Malé deti pijú mlieko,veľké krv😂

elizabet173
8. jan 2022

prečo to berieš z tejto stránky, ktoré obdobie je najhoršie? Prečo sa nesnažíš užívať si obdobie, ktoré prejde veľmi rýchlo? Viem, únava, možno ešte nie si celkom zahojená, možno dieťa nespí, nevie sa prisať, ale to patrí k novorodencovi. Spomeň si, ako si možno ťahala očami čiarku na teste, aby tam bola, aká si bola sklamaná v mesiaci, keď si čakala, že už konečne sa zadarí. Snaž sa obmedziť všetko ostatné, aby ti ostala viac menej len starostlivosť o dieťa. Neboj sa požiadať o pomoc, mamu, sestru, kamarátku, susedku, aj hodina aj pol, kedy si ty zdriemneš, je fajn. K práci doma sa postav tak, aby aj muž mal miesto, daj mu príležitosť, aby sa naučil dieťa prebaliť, uspať, okúpať. Každé obdobie v živote dieťaťa je svojím spôsobom ťažké, u jedného viac, u iného menej, ale aj krásne. Pre mňa najťažšie obdobie bolo čakanie na operáciu, keď malo dieťa rok, všetko ostatné bolo nič.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bozenka9532
8. jan 2022

Ja mám 18 ročnú a 15 ročného a u mňa to bolo u dcéry puberta 12/14 rokov najhoršie obdobie, už by som to nechcela zažiť a u syna zatiaľ od roka do cca šiestich obdobie neustálych chorôb, hospitalizácii, zákrokov....puberta zatiaľ ako tak v norme... zvládame....
Hádam má už nič neprekvapí 🙂

luccija
8. jan 2022

@bozenka9532 mne minule hovorila kamarátka s iróniou, že keď sa ukludnili deti muž chytil druhu pubertu, ona prišla do menopauzy a ešte aj jej rodičia už potrebovali pomoc, takže mi tvrdila, že pokoj a kľud nebude🙂)

lucia147852
8. jan 2022

Moja je skoro 5 ročná. A je to náročné čím ďalej tym viac. Vždy hovorím, ze kým bola babo aspoň nikam neušla, nerozprávala a hlavne nemala na všetko “pubertálne” názory a vyjadrenia

danieli
8. jan 2022

Male deti male starosti, velke deti velke…podla mna plati

mirabilis
8. jan 2022

Ja mam len dvojročneho, čiže ešte je toho veľa predo mnou, ale mám pocit, že sa to veľmi zlepšuje (resp. zlahčuje). Čakám druhé a napriek tomu, že je vytúžené, neteším sa na tie prvé mesiace. Staršie dieťa už vie veľa vecí urobiť samo, povedať čo mu presne vadí, aj keď niekedy "rukami nohami", netreba toľko na neho dávať pozor, lebo už veľa vecí vie, že nesmie, aj aktivity už sú rôznorodejšie, že sa mu dá lepšie vymyslieť zábava, alebo zapojiť do toho čo robíme. Takže za mňa súhlasím, že bude lepšie.

sante81
8. jan 2022

Najtzsie aktuálne puberta - 12 rokov chlapec

4stanka4
8. jan 2022

@sante81 ja mam akoro 1 a pol rocnu a babatkovske obdobie bolo uplne neskutocne, ja som mala fakt matersku dovolenku, naozaj dieta za odmenu☺ aj teraz je to v pohode len je casto chora, stale chodime po doktoroch, obcas do nemocnice. Zubky ju trapia, naozaj si "uzijeme" kazdy jeden ale to k tomu patri, noc este celu neprespala ale hovorim si ze je to len obdobie a kiezby sa dal spomalit cas. Je relativne zdrava a to je najdolezitejsie. Ostatne budeme riesit za "jazdy", uvidime co nam zivot prinesie.

snehulak77
8. jan 2022

@marlent bože dobrý, ako keby si mňa opisovala 😂😂😂😂 myslela som si, že som jediná taka

marlent
8. jan 2022

@snehulak77 ja som mala doma aj laktacnu mala som vela mlieka a maly tak chlipal ze sa doslova prezieral a nevedel ani odgrgnut 🤣😂 a ona po chvili preboha ved vy sa bojite vlastneho babatka...😂🤣😂🤣 hold 🤣 ano bojim 🤣🤣

marlent
8. jan 2022

@snehulak77 alebo som s placom prisla s k pediatricke ci mu neostriha nechty 🤣😂 lebo ja mu isto ublizim mne sa nekontrolovatelne zacali triast ruky vzdy ked som mu chcela....nastastie jeho pedi.je moja teta 😂 ona na mna kuka ze urcite nie 😂🤣 ze nauc sa to sama 🤣 sestricka ze tak ved jej ukazeme a nabuduce bude vediet ale mudr neoblomna ze nie ze ked sa tak bojim ze mu ublizim nech mu ich ostriham u nej pod lekarskym dohladom 🤣😂🤣😂🤣😂🤣 boze to boli šupy 🤣🤣🤣

snehulak77
8. jan 2022

@marlent 😂😂😂 inak aj mne sestrička na rizikovej poradni, že: vy sa nemusíte báť vlastného dieťatka. Normálne s nim manipulujte, je úplne oka 😂 🙈🙈 trapas jak bič niektoré situácie.
Tak čo už, no, aj také musia byť. Na čom by sa potom ti zdravotníci zabávali, všakže 😂🤪

marianarem
8. jan 2022

Ja sa o tomto rozpravam s kamoskami aj so zenami v rodine a naozaj kazda to ma uplne inac. Niektore hovoria, ze to je od narodenia stale lahsie, niektore ze stale tazsie 🙂 Zavisi to asi od toho, v com sa citis najviac doma, s akymi problemami si vies alebo nevies poradit. Ja mam iba 2rocneho, ale rozhodne bolo pre mna zatial najtazsie obdobie novorodenca. Nic som nevedela, tapala som, iba som hadala, co je malemu, do toho hormony a vycitky, aka som nanic mama. Teraz ma napriklad vzdory, ale pride mi to ovela znesitelnejsie, lebo to viem tak nejako pochopit, vcitit sa do toho a da sa s nim uz aj rozpravat.

bozenka9532
9. jan 2022

@luccija nestraš,ja chcem už zažiť kľud a pokoj, aspoň pár rokov....🙂 manžel je zatiaľ klop,klop normálny, rodičia klop,klop zdravý a do menopauzy mám ešte ďaleko....

autor
9. jan 2022

@marlent presne toto je moje prvé dieťa čo som držala v rukách, keď mi ju priniesli v pôrodnici na izbu som myslela že tam odpadnem, pot ma zalieval od stresu 😅 nevedela som ani ako sa plienka zapína, dieťa oblieka .. aj teraz mam problém ju niekedy obliecť keď kope nohami, cítim sa fakt niekedy neschopne 😃

marlent
9. jan 2022

Anonym presne fakt som bola vystresovana spotena len ked som ho mala na ruky vziat....este jedna bomba co mi teraz napadla...maly mal zltacku v porodnici takze stale len chrapal..
Prisla v nemocnici laktacna 🤣😂 pomohla mi ho "nastavit" a povedala o chviku vas pridem pozriet 😂🤣😂🤣😂 lenze ona na nas zabudla a ja som tak sedela 2 hodky sestricka ze on stale papa? Vravim nie spinka ale ja sa bojim pohnut lebo neviem ako ho mam zobrat na ruky 😂🤣😂🤣😂🤣😂