Ročný rozdiel medzi deťmi

26. sep 2023

Baby, zistila som, že som opäť tehotná. Doma mám 8m dcéru, na ktorú sme čakali veľmi dlho. A teraz zrazu bum, znova tehotná. Neplánovane, nečakane (obaja s mužom máme diagnózy, kvôli ktorým sa nedarilo počať prvé dieťa). Chceli sme dve deti, ale ten malý vekový rozdiel ma desí. Staršia dcera bude mať len 15 mesiacov a doma bude ďalšie babatko. Popravde, som v takom šoku, že už druhý deň nedokážem normálne fungovať. Ako to zvládate s tak malými deťmi?

domak2
26. sep 2023

Kamoška to tak mala, len presne do roka. Tiez sa o prvé dlho snažili a dlho ani nevedela ze je tehotná s druhým. Začiatky ťažké ale teraz už majú 3 a 2 a je to lepšie, myslím si. Vyzerá veselšie 😅

hablko2
26. sep 2023

Tiež sa “zadarilo”, keď mala malá 5 mesiacov, takže rozdiel medzi mojimi je 14 mesiacov. Prvotný šok sme predýchali a potom bolo dobre. Teraz už majú 8 a 9 rokov a neviem si vynachváliť… aj materskú som si dokázala užiť. Všetko sa dá zvládnuť a je tu kopec podobných diskusií, lebo som to tu už veľakrát písala, skús pohľadať.

kacena4
26. sep 2023

ahojko ja som mala rocny rozdiel. neboj ked chcete babo zvladnete ho. prvy rok bude zahul ale potom ako keby si mala 1, vsetko odbavis naraz 😃 drzim palceky

amelia89
26. sep 2023

Proste rozdiel 1-2 roky je narocny,nebudeme si ti klamať a vedia to proste zeny co si to zazili. 3- rocne dieta je uz galakticky vzdialene od 2-rocneho.

Je to tazke? Ano. Zvladnes to? Jasne ze ano. Bude to potom uz lepsie? 3x ano 👍🏼 Drzim palce

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexnina777
26. sep 2023

Boli sme presne v takej istej situácii, v rovnakej v zmysle rovnakého vekového rozdielu, rovnako neplánované druhé tehotenstvo, dcérka mala 14 mesiacov ked sa narodil syn.. poviem ti to úprimne, bolo to extrémne náročné obdobie do cca 2 rokov mladšieho syna..ale tolko lásky čo Vám to vynahradí od nich sa nedá ani slovami opísať..utešuj sa tým.. teraz sú super parťaci majú 7 a 8 rokov a už sme aj zabudli aké to bolo náročné zozačiatku.. bude dobre uvidíš…

jurka2907
26. sep 2023

Mame presne rozdiel 17mesiacov medzi deťmi.Velmi záleží aké deti sú, moja mala bola oproti prvému anjel ,dobrá,na ihrisku mi vedela v kočíku vydržať aj 1,2hodky ,takže sa to dalo i keď boli aj ťažké dní a hlavne noci,dnes viem ze teraz ked ma maly 4r uz by som nesla do babatka,som rada ze sme to tak stihli .. nemenila by som i keď mám pocit ,ze čím sú starší je to náročnejšie....a to nemáme nikoho čiže sú s nami non stop nikdy mi ich nikto nekocikoval, ci nevzal na prechádzku...
Ale ocenis to ,teraz sa spolu uz aj zahraju a my sme vždy chceli aby boli dvaja ,do života im to veľa dá a verím ze to ocenia aj naše deti.

zuzanap9
26. sep 2023

Ahoj, momentálne som v rovnakej situácii, ibaže môj syn mal teraz 5 mesiacov a ja som neplánovane tehotná 🙂 TP mám presne 3dni po prvom synovi… a možno to bude do roka a do dňa… presne viem čo prežívaš, ja som to tiež dlho predýchavala.. ale keďže syn mal byť z dvojičiek, berieme to tak, že je to dar a má to proste tak byť 🙂 že k nám prišlo to druhé dieťatko čo malo byť z dvojičiek 😊 bude to určite zahul, uvidíme. Niektorí nám hovoria že je lepšie odbiť si takto dve, ako sa znovu po rokoch vraciať k plienkam, aj keď sme druhé bábo chceli až tak o 2-3-4 roky 😀

zuzinka888
26. sep 2023

Ano, prve mesiace az rok bude tazky. No zvladnes to s manzelovou pomocou. No neboj sa poziadat o pomoc aj rodinu, kamosou. Sama vies ci vsetko ste podstupili a co ste prezivali ked ste sa snazili o 1. Deraz ste dostali " zadarmo" druhe. Ja by som tak brala ako dar z neba.😊.

jana_eyre_2
26. sep 2023

Ja mám medzi prvými dvoma 1,5r rozdiel a medzi druhou a tretím takmer 3r.. čiže som všetkých stihla do 4r.. a môžem povedať že prví dvaja sú stále ako dvojičky, rozumejú si viac ako s najmladším.. podľa mňa to je aj preto, lebo si nepamätajú čas bez seba a nestihli ani ziarlit.. jednoducho spolu rástli, ťahali sa a teraz spolu začínajú pubertu.. aj sa vedia pohádať, ale stále je to pekný vzťah.. majú radi aj najmladšieho ale je troška z iného cesta.. ja si teda malý rozdiel neviem vynachváliť dodnes. 😉

Áno, sú a boli aj náročné dni.. lenže tie majú predsa aj jedno.mamy, alebo nie? Ja som rada že mám taký malý rozdiel, že vsetci cítia pocit mať súrodenca rovesníka.. (asi som ovplyvnena tým, že som síce 4te dieťa ale už som bola defacto jedináčik, súrodenci sú starší)

hederamonstera
26. sep 2023

Aktualne to prezivam. Mam doma 19m a 4m,..ake to je? Tazke, denne som uplne v prdeli a to mam dobre obe deti. Ale asi som vyhorela a tak to tazsie znasam. Zo zaciatku hrozne vycitky, ze so starsim netravim tolko casu a ze musi sediet pred tv aby ja som poriesila babo. Chyba mi cas pre seba, malokedy cez den spia obaja naraz, takze idem nonstop od 7-21:00 plus potom noc s babatkom. A to mam manzela doma. Je mi smutno, ze so starsim nemozem behat kade-tade, lebo je velmi akcny a ja sa bojim, ze by mi utiekol, aj keby som mala babo v nosici. Dnes bol uplne hrozny den, mladsi ani za boha nechce spat cez den, dnes sme ho 3 hodiny uspavali na striedacku s manzelom a spal 20minut. Vies si predstavit tu frustraciu? A takto sa denne nieco najde.
Ale na druhu stranu by som nemenila, starsi nijako neziarli, nerobi mu zle a ja som rada, ze si toto peklo “odseriem” naraz a uz ma necaka ziadne babatkovske obdobie

franka
26. sep 2023

ahoj, manžel môže byť pol roka na materskej so starším dieťaťom, a potom aj s mladším, Ale over si to na sociálnej poisťovni, či je to ešte aktuálne.

eliska13
26. sep 2023

Sestra má 17 m dievčatko a 3 m chlapca.Mala ho prijala pekne, chlapček len spí a kojí sa, usmieva.
Celá rodina sme čakali, že budeme pomáhať a všetko zvláda sama.Este sa aj stahovali, všetky vybavovačky nákupy nábytku robila s deťmi
Všetko záleží aké bude dieťa.Sestra má 27r. aj vek hra svoju rolu raz som ju nepočula sa sťažovať.
Snaží sa dať dcéru spať vtedy, keď syn raz stihne pospať spoločne s nimi.Podla mňa zahul bude, keď začne malý chodiť a sestra mu bude robiť zle.Zatial ho má ako bábiku len ho bozkáva.Ked vidím ten vekovy rozdiel mala som ísť do toho skôr, ale moja druhá bola náročná, ak by bola taka prvá zostanem pri jednom😂tak držím palce nech je druhé dieťa pohodickove babo

ivangeline
26. sep 2023

Zlozito ale da sa. ;) Mam ich za sebou niekolko. :D

hederamonstera
26. sep 2023

@ivangeline prosim ta, ako ste riesili spanie v noci? Myslim vzdy ked ste doniesli babatko. Nebudili sa v noci?

54tinka54
26. sep 2023

Bude to náročné ale neboj, zvládneš 🙂ideálne ak by manžel šiel na materskú so starším A potom po pol roku by mohol ísť na pol roka este aj s mladším 😀 ten prvý rok s bábätkom je najnáročnejší, to by si mala veľkú pomoc od manžela.

ivangeline
27. sep 2023

@hederamonstera ...manzel mal na starosti starsieho..ale aj keby nemal. On bol pokojny. Budil sa 1x a postupne ani to. Flasu som mu vedela dat ja. A siel do svojej izby ako 2r. Na 2 roky sla potom aj dcera k nemu. 3 ma zas na starosti manzel na noc (od 18m sa nebudi v noci) a coskoro ide k nim. :D

arasidka123
27. sep 2023

Ja mám rozdiel rok a tri mesiace a až na obdobie, keď boli napr choré obe deti, tak to bolo a je super...vyrastajú spolu...vyhrajú sa spolu...

miska1145
13. nov 2023

Ja to tak mám dcéra 4 roky a mladšia dcéra 3 roky

arasidka123
13. nov 2023

Moje majú rozdiel rok a tri mesiace...už sú síce piataci, ale bolo to super odmalička...trošku stres, keď ochoreli naraz, ale inak fajn...vyhrali sa a aj spolu vychádzajú celkom fajn, ak si odmyslíme pubertu začínajúcu 🤣🤦