Rozdiel 2,5 roka medzi deťmi

27. feb 2023

Maminky ako to vnímate?
Viem že najlepší vekový rozdiel je individuálny v každej rodine ale tak všeobecne to ako vnímate?
Ďakujem

popoluskaxy
27. feb 2023

Ja mám prvé dve rozdiel 2 roky a 5 mesiacov 😉 prvý rok bol náročný, ale stali sa z nich super parťáci, majú spoločné hry, posúvajú jeden druhého dopredu, vedia sa utešiť navzájom a jeden druhého rozosmiať. Teraz máme ešte ročnú slečnu, tiež ju berú do partie, no som zvedavá, ako to bude povedzme o dva roky (to už budú mať 3, 8 a 10,5). Za mňa je ten rozdiel 2,5-3 roky ideálny. No všetko sa odvíja najmä od výchovy a angažovanosti rodičov. 😉 Ja som neznášala, keď ma mama vždy odbila slovami “vy si to vyriešte, mna to nezaujíma, tak si ju nevšímaj…” Nikdy by som toto nezopakovala. Treba deti vypočuť a vždy ich skamarátiť, aby nikto necítil krivdu.

tini27
27. feb 2023

Medzi synom a dcerou su 2 roky a 7 mesiacov, za mna je to uplne super ( hoci sme planovali mensi rozdiel). Syn bol uz od kedy sa mala narodila dost velky na to, aby si dal povedat, vysvetlit, zaroven stale mal ten uzasny vek, kedy deti vsetko zaujima a pri vsetkom sa chcu zucastnovat 🙂. Teraz ma dcera rok aj stvrt, syn bude mat onedlho 4- su perfektni partaci, rozumeju si, vedia sa spolu jasit, zbavit, dohodnut. Zaroven vie starsi mladsiu usmernit, “dozriet”, ochranit 🙂