Aký máte vekový rozdiel medzi deťmi?

26. feb 2024

Aky mate vekovy rozdiel medzi detmi? Aky vekovy rozdiel je idealny a kedy je spravny cas na dalsie dieta?

zuzinka888
26. feb 2024

Velmi individualne. Ja mam 20,15,13 a 2. 😊. Ak chces aby boli naj kamky tak 2 roky je super- ale prve roky veeelmi narocne. Ak si chces uzit kazde dieta zvlast tak co najvacsi. Da sa to rozpisat na celu knihu...

blancheporte
26. feb 2024

Ja mám skoro 10 rokov. Ideál by bol možno mať druhého syna skôr,ale u nás to tak vyšlo.

luliu
26. feb 2024

Za mňa ideál 2 roky, tak som chcela, tak som mala a bola to ideálna a správna voľba pre mna

andrejka1974
26. feb 2024

Ja mám 30,26,23,15,11 ideálny je okolo troch rokov, kedy staršie dieťa ide do škôlky a je viacej času na mladšie moji si rozumejú spolu všetci

dusankomoj
26. feb 2024

Ja mám 20r rozdiel. Prvú som vychovala a keď som sa uistila,že som všetko ,,urobila správne", tak som si dala repete🤣🤣🤣 Síce mám prakticky dvoch jedináčikov, ale každé moje dietko má moju 100% pozornosť.

ivangeline
26. feb 2024

Vraj je ideal 7r rozdiel. Suhlasim s tym. V dnesnej dobe/spolocnosti a pri dnesnych vychocnych pravidlach a narokoch..a hl vzhladom na samostatnost a vyzretodt dietata.. atd.
Mam male rozdiely. 13m,17m,19m,.. ;) Dnesnu dobu sa snazime ignorovat. ;D

anonymous87
26. feb 2024

Ja mam rozdiel 7 rokov. Pre nas ideal. Ale to je strasne individualne. Kazdy to ma nastavene inak. Spravny cas je vtedy, ked sa na to obaja citite. Nie je mozne to pausalizovat…. Starsia sestra ma rozdiel 24 rokov 😀

optame
26. feb 2024

U nas je skoro 3 rocny rozdiel, zo zaciatku zaberak, no teraz je to prada- vedia sa spolu zahrat, rozumeju si. A spravny cas? To skor musis citit.. 💓

petka1402
26. feb 2024

Mame 7r, 3,5r a teraz sa narodí tretie čiže rozdiel 3,5 r a co ja ti viem je to fajn ze nemusím plienkovat a vstávať k viac ako jednému, resp. výnimočne

lucia147852
26. feb 2024

To je strašne individuálne. Menší rozdiel medzi deťmi znamená, že žijú v jednom svete. Zo začiatku podľa mna zahul. Väčší rozdiel znamená, že každé dieťa má ten svoj svet a už sa toľko nekrizia. Chcela som rozdiel 3 roky. Mám 6,5 roka. Niekedy sa to naplánovať nedá, lebo zasiahnu iné okolnosti

lauriik
26. feb 2024

Ja mam 3r rozdiel a uplne super. Krasne sa vyhraju, starsia uz mala trochu rozum ked sa narodila mladsia. Ale su to partacky ☺️

ariannazara
26. feb 2024

Ziadny🤣

guudy
26. feb 2024

@dusankomoj 😂😂😂 zaujimavy pristup, ale ma to nieco do seba😁

guudy
26. feb 2024

Idealny rozostup neexistuje. Vela zalezi aj od povahy prvorodeneho. A tiez od nastavenia a povahy rodicov. Niekto chce mat materske vybavene co najskor, tak rodi rychlo po sebe. Niekomu vyhovuje vacsi vekovy rozdiel. Vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody…
Plus do toho vstupuju problemy s plodnostou. Je pekne, ze clovek nejako planuje, ale realita moze byt daleko ina…
My osobne mame rozdiel medzi detmi 4 roky. S ohladom na povahu a zrelost prvorodeneho to spatne hodnotim ako dobry vekovy rozdiel. Planovany bol ale iny😁😁😁

heln
26. feb 2024

raz na prednaske nam hovorila psychologicka, ze najhorsi je rozdiel 4 - 5 rokov v kombinacii starsi brat a mladsia sestra. zapamatala som si to preto, ze s mojim bratom mame taky rozdiel a mozem to iba potvrdit.

momoftwo
26. feb 2024

Ja mam 6 rokov. Idealny ako pre koho, kazdemu vyhovuje nieco ine. Ja som citila ze nedam retazovu matersku, hrablo by mi tolko doma. Takze po 2 rokoch som sla pekne do prace, odrobila som si a ked uz aj mala mala rozum a vsetko chapala, ziadne zachvaty, prislo druhe babatko, mne to takto velmi vyhovuje😊

anjelicek26
26. feb 2024

Idealne pre rodica je vsetko 4+...rozumne rozpravajuce skolku zabehnute dieta bez plienok, cumla, vzdoru, nespania atp... pre deti je to boh vie... zavisi od povah... mozes mat dve deti velmi rychlo po sebe - jedny sa zboznuju a vyhraju a druhe povahovo budu trieskat jeden druhemu po hlave a cely cas budes len ako rozhodca...my mame momentalne 17/13/10/8 a o mesiac 0 rocne deti... najlepsie boli fakt tie 4 roky... najmenej prace, najviac kludu... surodenci su fajn, rozumeju si, jasne idu si aj na nervy, ale tak nezijeme v idealnom svete 😂 Ked ide do tuheho, tak drzia pri sebe az az 😍

siska53
26. feb 2024

Ja mam dva roky a som spokojna. Za mna presne ten 2-3 rocny rozdiel je ok.

moniikka
26. feb 2024

My máme deti 18,11,8. Podľa mna 7 rokov je veľký rozdiel. Vidím to na našich prvých dvoch. 3 je tak akurát.

nikoletta1712
26. feb 2024

Moja mamička má medzi mnou a mojími milovanými bratmi 18 a 16 ročný rozdiel…A môžem povedať, že s bratmi mám ten najkrajší, najčistejší, najúžasnejší vzťah…Ďakujem za nich🙏🏼❤️…

ruzovakrava
26. feb 2024

Ja mám medzi dievčatami rozdiel 2.5r. Za mňa záhul lebo aj vďaka narodeniu mladšej staršia prudšie prežívala obdobie vzdoru. Ale cca po roku to bolo už okej, aj teraz. Ja by som zas nechcela menší rozdiel. A asi ani väčší, teraz keď mám "veľké" baby (3.5r a 6r) tak už by sa mi nechcelo znova vracať do obdobia plienok a dojčenia. A možno o pár rokov na moje prekvapenie zatúžim po treťom 😂😃

katulkagajdos
26. feb 2024

Mame dve baby a rozdiel 2 roky a teraz je to super- sú si blízke majú 6 a 4 a to čo písala @heln môžem potvrdiť- mám brata o 4 roky staršieho a keď sme boli deti- katastrofa 😂

saxana000
26. feb 2024

O mesiac sa nam narodi babetko.starsia dcera je prvacka..0dve male deti po sebe som nechcela uz tie.tri.roky doma.boli pre mna velmi narocne.potrebovala som sa vratit medzi ludi do prace. odrobit potrebne roky pre narok na matersku..vytvorit si financnu rezervu na obdobie dalsieho vypadku prijmu isli sme do toho zodpovedne cielene a premyslene.dcera je teraz mentalne niekde uplne inde ako.ked mala.3.roky.samostatna sikovna trpezliva viem sa s nou normalne porozpravat a vela veci chape nevynucuje si nic. zatial sa na sestru velmi tesi a.ja sa.tesim.ze.si babetko znova naplno uzijem..domace.povinnosti zvladnem.kym.bude.starsia.v skole a poobede pride manzel.z prace pomoze mi s babetkom a zase budem mat priestor na starsiu. Myslim a verim.ze to bude fungovat.. a.to.aky bude.medzi.nimi.vztah vobec nezavisi.od.vekoveho.rozdielu ale od nich samotnych..

barbie2023
26. feb 2024

Je to individuálne a všetko má svoje pre aj proti. Ja napr chápem malé vekové rozdiely, že deti sa zahrajú a pod. Ale Pánu Bohu ďakujem, ze taky malý rozdiel medzi deťmi nemám. Osobne si myslím, že väčšina matiek je z toho unavená, vyčerpaná a chce si to len "odbiť" lebo vidím ako tlačia deti do MS ešte aj cez prázdniny alebo nemajú takú trpezlivosť na ne. Ja mam vekový rozdiel 7rokov. Nechcela som až tak veľa, stačil by aj 5, ale nenavyberam si. No a je to skvelé. Prvému som sa vedela tie najdôležitejšie roky naplno venovať a teraz to dieťa sa teší zo súrodenca ktorému sa tiež viem naplno venovať keďže prvé je už celkom veľké a do istej miery samostatné. Mladšie zase chytá od staršieho takú sebestačnosť a iné zručnosti. Je to naozaj fajn. Aspoň pre nás.

barbie2023
26. feb 2024

@saxana000 presne aj ja tak.. Do bodky.

guudy
26. feb 2024

@heln my mame 4 rocny rozdiel, pohlavie ako si pisala a teda vztah mali vzdy nadstandardny. Nikdy sa napr nebili, vzdy sa vedeli dohodnut, nerobili si ani len naschvaly.
Neplati to teda zdaleka vzdy 🙂

petko81
26. feb 2024

Oliver má 11
Rebeka bude mať v marci 2
A Sandra má 3,5 mesiaca ☺️☺️☺️

barbie2023
26. feb 2024

@heln nech ta psychologicka vráti diplom. Toto je hrozne takto skatulkovat 🤣ale je veľa pseudopsychologov, ktorí natrepu kadečo.

deniska2706
26. feb 2024

6rokov a 4 mesiace to budú , tento týždeň mám termín. Vždy som chcela menší rozdiel tak do 3 rokov ale teraz si uvedomujem že asi to takto bude lepšie. Starší viac rozumie, je trpezlivejší, už ho netreba obsluhovať a je veľmi nápomocný. Pripravený byť najlepši veľký brat

la_dolce_vita
26. feb 2024

Moji chalani su o 7 rokov. Bola som mlada pri prvom a dalsie som este nechcela. Vychadzaju velmi dobre spolu od zaciatku. Aj tak to bolo narocne, novorodenec a cerstvy prvacik, ale to len chvilu a bolo to fajn.