Rozdiel medzi deťmi 1,5 roka

26. mar 2024

Baby, podelte sa o skúsenosti s detičkami, medzi ktorými je malý vekový rozdiel. Medzi našimi babami bude rok a pol. Neplánovali sme to, ale zároveň sa tešíme. Chceli sme minimálne dve deti, ja som chcela rozdiel 2 roky. Čiže to nie je až taký rozdiel a taký šok. Staršia je dobre dieťa, prespí celu noc a veľmi ľúbi iné deti, kolektív. Máme množstvo aktivít, ona je medzi inými deťmi ako ryba vo vode. Preto rozmýšľame od 2 rokov aj o škôlke na 2-3 dni v týždni. Skôr ma zaujímajú nejaké praktické rady a tipy a celkovo, či to bolo ozaj také zlé, ako mnohí hovoria 🙈☺️

petronellla87
26. mar 2024

Pripnem sa, nas to caka v júni 😁

lilke
26. mar 2024

Ťažké začiatky boli len v tom, že každý mal iný režim. A keď ja som konečne vychytala muchy, 1 z detí režim zmenilo. Pritom starsi bol náročné dieťa a s mladšou sme museli veľa cvičiť. Ale to náročné trvalo necelý rok. Potom už sme mali partakov. Aj dovolenky a výlety sa nám super organizovali, keďže podobná veková skupina, podobna zdatnosť aj záujmy.

kaktusik007
26. mar 2024

mam deti do roka --- des a hroza. 🤣🤣🤣🤣 drzala ma pri zivote len vuera v svetle zajtrajsky 🤣🤣🤣🤣 ale ma to mnoho vyhod - program ci byvanie prisposobujes iba jednej vekovej kategorii ;) teraz maju 13 a 14 a da sa to zvladat

katica06
26. mar 2024

Vekový rozdiel necelých 18mes. Staršia bola strašný nespavec, mladšia kľudné tiché dieťa. Pár mesiacov trvalo nabehnúť má režim dňa , potom to už šlo ako po masle. Síce sme museli kupovať.z hračiek po 2ks, neskôr sa pekne zahrali spolu, učenie nových vecí vrátane odplienkovania šla jednaradosť

hederamonstera
26. mar 2024

Mam rozdiel 15 mesiacov, starsi mal vo februari 2 roky, takze viem ti len o zaciatkoch povedach….nooo des. Kebyze nie je manzel doma(robi z domu), si to hodim. Par dni som bola na lexaurine😂🫣 ale moja chyba, ze sa nevenujem aj cisto sebe.
Ale ako vsetko, najdes aj vyhody aj nevyhody, ale ta neskutocna unava bola hrozna, tie vycitky, ze som starsieho musela dat pred tv, ked som potrebovala uspat mensie, achjaj, mensi ma 10 mesiacov a uz sa budi len raz v noci, takze sa citim uz celkom fajn, ale tym, ze maju spanky cez den na striedacku, tak idem cely den nonstop, to je dost frustrujuce, nemat na seba cas. Ale uz to zacina byt dobre. Nastastie starsi neziarli, babo lubi, nerobi mu zle. Celkovo mam stastie, ze mam dve kludne a bezproblemove deti. Vesmir vie, ze horsie by som nezvladla😀 ale ked si to zhrniem, nemenila by som, nechcela by som vacsi rozdiel.
drzim palce

zuzanap9
27. mar 2024

Mňa to čaká teraz v apríli 🫣 TP pôrodu mám dokonca do roka a do dňa s prvým synom 🙈 a tiež mám obavy ako to budem zvládať… a tiež mám výčitky že sa prvorodenému už nebudem môcť toľko venovať ☹️
@hederamonstera

hederamonstera
27. mar 2024

@zuzanap9 u nas to boli len prve mesiace, kym sme nasli system. Ja som to asi tazsie zvladala ako on😂
Ale vzdy som sa mu snazila venovat aspon pozornost, ked som napr krmila alebo tak. A zasa on od nas nechce 24/7 pozornost, hra sa aj sam, ma aj otca ;) Myslim, ze to fungovalo, nikdy neziarlil a nerobil nam nieco napriek. Teraz sa im venujem obidvom naplno, v tomto nemam uz ziadne vycitky. Ale ja idem nonstop kvoli tomu. Ale hovorim, ze uz to je celkom dobre 🙂 s drahym sme dohodnuti, ze potrebujem byt aj bez deti, to je jedine, co ma drzi nad vodou a dobije baterky a lasku, ktoru im mozem dat. uz sa tesim, ked sa mladsi rozchodi a budu mat spolocny spanok, to uz bude super 😊

dadka1997
27. mar 2024

Ja si myslim, ze uplne normálne to je, tiež som tak mala

zuzinabila
27. mar 2024

ja mam, v pohode, nic vynimocne som nezazila pri tomto vekovom rozdiele🙂 akurat najhorsie spomienky mam z obliekania deti v zime. kym som dve obliekla, cela som bola spotena a mohla som sa ja prezliekat🙂inak spali, jedli aj sa hrali spolu.

klaridka
27. mar 2024

Dcéra mala 1,4 r. keď sa narodil syn... náročné, ale pekné obdobie. Od istého veku si každý myslel, že sú to dvojčatá 🙂 A dodnes sa aj správajú, ako dvojčatá, aj napriek tomu, že majú 15 a 16 rokov 😇

lienka.7
27. mar 2024

Ja mam rozdiel 20 mesiacov a uplne normalne. Ako si ich od začiatku naučíš tak budeš mat. Jedenie a spanie spolu. Obliekala som skôr staršou, potom mladšiu a mna prvú 😊
Staršia chodi normalne do skolky, mladsia je zatiaľ doma, pôjde od septembra. Od malička sú spolu v izbe, normalne si zvykli, jedna druhú nebude... nemali sme ani súrodenecké kocik, úplná zbytočnosť, keďže staršia už potom chodila sama kratšie trasy - v prípade ze sme šli ďalej, mali sme hlboký a pre nu golfac. Stačilo uplne.
Cize za mna platí, ako si ich naučíš, tak budeš mat.

lenkahvh
27. mar 2024

este je dolezite, ci to budu chlapci alebo dievcata 🙂 ja som mala dvoch chlapcov po sebe takto a je to nieco uplne ine ako pise kocka o dvoch babach - to je iny vesmir niekedy. ziadne ako si ich naucis, tak budes mat - to ma ozaj pobavilo 🙂
zavisi aj od deti - nas druhy mal koliky a nespal do hlbokej noci, ale plakal, potom ho trapil reflux, starsi uz bol o stvrtej hore, bol to des a hroza prve mesiace, potom trochu lepsie, ale az po dvoch rokoch sa to vyraznejsie zlepsilo
spanky mali opacne ten prvy rok, chodit s nimi von spolu bolo pre mna nemozne z viacerych dovodov, az potom neskor, ked ten mensi uz sedel a chodil.
nebola to ziadna rozpravka, skor horor

hederamonstera
27. mar 2024

@lenkahvh presne, tiez som sa pousmiala nad tym, ze ako si naucis, tak mas. Vysvetli babu, ze teraz musis spat, lebo spi starsi😂 a ze starsi ma jest, lebo je babo😂🫣 ja mam niekedy pocit pri tychto radach, ze sa zabuda na prve mesiace a pozera sa na to, ked uz boli deti vacsie
Ale tak prezili sme to nie?😁

lenkahvh
27. mar 2024

@hederamonstera tak, tak prezili
ja vravievam, ze si tie prve dva roky nepamatam - radsej 🙂 ale ovocie zneme doteraz, to ako su oni zohrati, stale vsetko riesia spolu, rovnake zaluby, skola atd - to je taka vyhra, ze to stalo zato

leyla97
4. apr 2024

mam rozdiel 13 mesiacov a zalezi na povahe deti, moje prve bolo super babo nemusela som sa s nou hrat bola rada pri babke, tatovi...no a druha nonstop plakavala zo zaciatku takze preto to bolo narocne zladit ale mne tie prve mesiace pomahala mama takze to nevidim ze vobec bolo namahave lebo sak male babo stale spi...no teraz maju 2 a 3 a mladsia je stale taky maznak skor ale velmi pokojne a dobre dieta z nej je, a zo strarsej sa vyklul uplny divoch a vkuse trucuje, musi byt podla nej...ale mozno to je len obdobie, no celkovo sa asi 70% casu spolu hraju a 30% sa biju hracky.....takze su tam aj vyhody aj nevyhody...ale podla mna pre deti je maly vekovy rozdiel super, pre mna je to celkom zahul, ale taky ze zvladatelny este..