Rozdiel medzi deťmi 3,5 až 4 roky

22. jún 2020

Dobry den,
chcela som mat medzi detmi mensi vekovy rozdiel, ake zivot obcas zariadi inak a kym budeme moct mat druhe babo, bude mat starsie 3,5-4roky.
Tie co mate takto vekovo vzdialene deticky, vedia sa spolu zahrat? Maju pekny vztah? Ci az ked budu starsie?
Dakujem

laguna28
22. jún 2020

Ja mám rozdiel 4r, a bolo to dosť náročné. Zase brat má taký istý rozdiel medzi deťmi a švagriná si to pochvaľovala. Asi závisí aj na povahe Deti

helcanw
22. jún 2020

Obe sestry majú dve deti medzi ktorými je rozdiel 4 roky a vekový rozdiel je ideálny. Keď sa mladši súrodenec narodili starší už bol bez plienok,vedel sa sám najesť vedel rozprávať a dalo sa sním komunikovat. Zahrať sa spolu vedeli dievčatá trochu menej lebo tie sa furt za niečo natahovali a teraz sú pubertacky, takže to je už iná kapitola, ale chlapci úplne super. Ja si pre naše deti tiež predstavujem cca 3rocny vekový rozdiel.

ruzasipova
22. jún 2020

Pekne napisane, ze zivot zariadil inak. U nas tiez tak, preto mam deticky s 4 rocnym rozdielom. Starsia dcera maleho zboznuje. Zatial je maly prilis maly na nejake spolocne hranie, ale aspon sa vedia spolu jasit. A inak aj medzi mnou a bratom bolo 4 roky a hravali sme sq spolu az do puberty.

louise
22. jún 2020

Ja mam deti s rozdielom 4 roky a 3 mesiace. Dufali sme v rozdiel 4-5 rokov a som rada, ze to takto vyslo. Starsia Lilly uz samostatnejsia, chodila do skolky a ja som sa cez den mohla venovat malemu tak, ako som sa venovala predtym jej. Ma ho rada, ochranuje ho, uci ho nove veci. Aj on k nej vzhliada, napodobnuje. Velasa spolu vedia zahrat, vedia sa aj pohadat. Tak ako vsetci surodenci. Za mna super.

ivanapetrasova
22. jún 2020

Mám deti s rozdielom 3,5 roka. Starší syn a mladšia dcéra. Je to úplne v pohode. Majú teraz 7,5 a 4 roky a vedia sa aj spolu pohrať, aj každý sám, hračky si neberú keďže majú každý iné záujmy. Je to podľa mňa fajn. Ale myslím že v dospelosti je akýkoľvek vekový rozdiel nepodstartný a záleží len na povahe.

romanka_369
22. jún 2020

Ja mam medzi detmi rozdiel 6 rokov..tak to vyslo skor sa nedalo..ale nevadi..syn je predskolak a dcerku postrazi ked potrebujem nieco porobit, zabavi ju, hraju sa spolu (zatial iba s hrkalkami) ale je na nej vidiet ze uz teraz ho strasne lubi🙂..staci ze sa jej prihovori a uz ma iskricky v ociach😁..

sunny8
22. jún 2020

Medzi mojimi dverami sú 4 roky a jeden týždeň a nesťažujem sa ;) od malička sa spolu pekne hrajú ešte Sofi bola bábätko a už Sima okolo nej obletovala a starala sa o ňu postrážila ju 🙂 veľmi pekne .. aj doteraz sa spolu hrajú akurát tie korona prázdniny dali zabrať už si liezli na nervy

pininka1
22. jún 2020

Nieje to vôbec vzdialené. Pre mňa to bol ideálny rozdiel, syn už b samostatný, chodil do škôlky bez problémov a ja som sa venovala bábätku. A hlavne vedel už pochopiť že musí chvíľu počkať kým nakojim a pod.

tinqua
22. jún 2020

Ja mam 6 rocny rozdiel a je to skvele...ale zas aj starsia dcera je skvele dieta 🙂 vela mi pomaha, so sestry sa tesi, ja si vdaka nej viem porobit kopec veci lebo malinku prebavi...a uz tam nie je sutazivost o miesto v mojom srdci 😀 proste uz rozumie tomu co sa deje, preco sa malej musim viac venovat, no uvidime ako to bude ked pride do puberty, lebo viem si predstavit ze 12 rocnu uz bude maly 6 rocny frk otravovat, ale beriem to tak, ze su to obdobia...medzi mamou a tetou je 7 rokov a nasli si k sebe cestu a su partacky do vsetkeho

pibza
22. jún 2020

Tiež sme chceli trošku skôr a nakoniec čakám druhé až teraz a vekový rozdiel bude 4 rok 2 mesiace. Dcérka sa na bábo veľmi veľmi teší. O mňa, keďže mi je statne zle sa neuveriteľne stará. Zatiaľ je to teda super a keby bola menšia nechápala by prečo len ležím a vraciam a nevenujem sa jej. Teraz to chápe a je moja pani doktorka. Uvidíme aká bude keď príde bábo na svet, ale zatiaľ je super. A medzi mnou a bratom je rozdiel 5 rokov. Od môjho narodenia sme the best friends asi tak .. skutočne sme najlepší kamaráti. čo sme sa nahrali spolu a po diskotékach a na dovolenky sme chodili len my dvaja a teraz uz chodime s nasimi rodinkami. takze za mna je toto super rozdiel. prezatial :D ale neviem, nebojim sa toho, co pride po narodeni. ja verim v to, ze si s dcerkou dokazeme vsetko uz vykomunikovat. napr ona uz dva roky chodi do skolky. takze ani toto nebude brat ako odsun. uz rok trenuje svoju izbicku. aj sme sa s nou o tom rozpravali, ze ked sa babo narodi tak bude pre nu najlepsie ked bude zo zaciatku spinkavat v izbicke aby ju nerusilo kedze bude mooooc moooc plakat v noci. a ked podrastie a prestane plakat tolko tak ju budeme cakat ze k nam pride v noci. a ona tvrdi zatial ze jasne chape a trenuje si spinkanie sama. podla mna je super ze toto je vek kedy dieta uz vela chape vie rozpravat mozeme sa proste normalne dohodnut je samostatna papat vie je odplienkovana, vie sa obliect...proste uz nepotrebuje nonstop starostlivost ako mensie deti a tak nebude citit az tak moc to delenie rodicovskej pozornosti

tatiana1329
22. jún 2020

Ja som od brata 4 roky a ked sme boli mensi aj sme sa spolu zahrali ale aj sme sa dotahovali, to je vsetko o tom aky vztah im pomozes vytvorit ty... Teraz s bratom vychadzame na vybornu, nemenila by som ho a vekovy rozdiel je podla mna v pohode 🙂 uvidis ze to bude dobre a ked im k tomu pomozes aby sa mali radi a budes to podporovat nebude ziadny problem 🙂

ecko80
22. jún 2020

Ahoj, medzi mojimi je rozdiel 4 roky a 3 mesiace a podla mna super. Starsi je uz samostatnejsi, vie sa najest, obliect, upratat po sebe, ma sice "svoje obdobia", ale necha si aj rozumne vysvetlit. Ak potrebujem nieco podat, donesie, pomoze (primerane veku). Planovala sim sice mensi rozdiel, ale ako pises, tiez to zivot zariadil inak, ale nelutujem. Co sa hrania tyka, druhe je este malinke babo, tak neviem zhodnotit🙂

jaass
22. jún 2020

Záleží od toho ako vychovávaš 🙂

janage
22. jún 2020

Zavisi od povahy. Ja som prostredna. Rozdiel hore i dole 3roky. A mam iny vztah so sestrou, s ktorou sme si povahovo blizsie ako s tou co ma uzavretu povahu😉

adamadent
22. jún 2020

Mam dve dcéry vekový rozdiel 4 roky bez dvoch mesiacov... Prvá dcéra ju mala ako bábiku, rada chodila kočíkovat, stále bola pri mne pri kúpaní, vyberala oblecko, zároveň už bola samostatnejsia a chodila do škôlky za mňa super vekový rozdiel. Iné by bolo keby bol starší chlapec...

ivangeline
22. jún 2020

Medzi mnou a sestrou sú 4 roky a 3 dni. XD Málokedy sme sa vývojovo stretli. Chvíľu s Barbie, potom ja už puberta. Chvíľu ťažká životná situácia a potom chvíľku na konci mojej puberty. Ja som dozrela, mám rodinu, ona estelen o niečom takom začala uvažovať. Sme aj odlišné povahy, aspoň v detstve, ona bola tá aktívnejšia, takže fakt to bol rozdiel. Viac sme sa handrkovali a bili. 🤔😃😃😃 A každá mala vždy iných priateľov a partiu..

sandrika1986
15. sep 2020

Ja mam deti vo veku 12r, 8r, 5r a 4r.
Ked sa chce tak sa to da zvladnut, samozrejme, ze si treba nastavit system 🙂

inana11
12. jan 2022

Ja mam medzi deckami presne 3,5 roka. Starší má 4 prec a mladší má 7 mesiacov . No je to zábavné 😃😃😃starší už veľa chápe ale na druhej strane má odbobie vzdoru. Je už samostatný ale keď vidí kolko starostlivosti potreboval a potrebuje drobak,tak aj on si vyžaduje viacej si citat s ním knihy,hrat hry… zo začiatku to bolo náročné ale pre mna v tom,že som bola zničená z toho že nič nestiham so starším lebo bolo stále treba s babatkom a to kojenie a rezim nastaviť … trraz je to lepsie lebo maly sa plazi takze cely den trávi na zemi a už sa starší mu schováva a podobne. Super že si nechá búrať lego od maleho,nevadí mu keď mu pováľa jeho bunker a tak. A maly sa zo staršieho neskutočne tesi,ak náhodou status ide k mojim rodičom tak mladší len nakuka,vykuka a hľadá ho. Akonáhle ho aj rano uvidi,hneď je vysmiaty. Takze verim že budú mat pekny vztah 😃🤷‍♀️