Spoločné spanie trojročného a 16 mesačného dieťaťa

saty.predaj
3. apr 2018

Ahojte maminky, viete mi poradit ako dat cez obed spavat 3r a 16m deti aby sa spolu nehrali a
zaspali? Samostatne spia dobre, ale v spolocnej izbe sa smeju. Dakujem

deti95060810
3. apr 2018

samostatne....jedno do izby, druhé do obývačky napr.

siska53
3. apr 2018

@saty.predaj mne to vyriesilo mladsie dieta tak,ze nechcelo poobede inak zaspat,len v kociku. Tak spalo v predsieni v kociku a starsie som sa pokusala uspat v spalni.V tom case sa mi to darilo tak 1-2x do tyzdna,neskor vobec.

saty.predaj
autor
3. apr 2018

Mamicky prosim piste mi ako sa vam to podarilo a nie ako sa to neda, vopred dakujem 🙂

zuank
3. apr 2018

Ja davam spat maleho do satky a starsiu do kociara, prechadzam sa po obyvacke...ked bude teplejsie tak 2x kociar, sup von a ked zaspia odstavim na terase...a sup sa do zahradky 🙂

janickacrazy
3. apr 2018

@saty.predaj jedno dieťa do kočíka na balkon, terasu, druhé do postieľky do izby, vybavené

jana2679
3. apr 2018

Ahoj, idem spať s nimi akože do manželskej posteli tam mám prisunutu detskú, mladšiu kojim čiže zaspí na prsníku na pravej strane, po ľavej ruke mi leží staršia a musí byť tíško ( čo samozrejme vkuse niečo brble, ale vie šepkať)a potom zaspí pod kadejakými vyhražkami.no niekedy zaspí hneď niekedy aj vyše pol hodinu vymýšľa.😉

saty.predaj
autor
3. apr 2018

@jana2679 no viem si predstavit 🙂. Asi sa to nebude dat nejakou fintou 🤔

jana2679
3. apr 2018

@saty.predaj moje určite samé nezaspia, to vyvádzajú ako šalenééé.a ja si pri nich aspoň oddýchnem trochu.

blabla195
3. apr 2018

Mne sa to podarilo az ked mal mladsi 20m, dovtedy spavali kazdy v inej izbe. V podstate sa mi to podarilo az ked bola starsia schopna zaspat sama, resp stacila iba moja pritomnost v izbe.
Skusala som ich davat spat spolu na manzelsku a ja som si lahla medzi nich. Vystrajali a smiali sa, parkrat som napomenula a starsia isla spat sama do detskej. Na dalsi krat to bolo lepsie a ked som trafila den, ze boli unaveni, zaspali obaja. Podla mna je dolezite, aby oni chceli spat spolu (alebo aspon to starsie dieta) a ich uspavanie standardne dlho netrvalo.
Ja som neverila, ze sa toho dozijem 😂

ivanka26
3. apr 2018

Ja mam dve deti skor 3ročne a druhé ma 17 mesiacov a spavaju spolu v izbe, vždy dám do postielky to mladšie cca okolo 12,15 zaspi cca do 5tich minut a potom ide do postele staršia a tá zaspáva dlhšie ale to je už jedno lebo prvý spi.. a ona je tam ticho ale aj ked sa stane ze na mna zavola malemu to nevadi nezobudi sa

saty.predaj
autor
3. apr 2018

@ivanka26 dakujem aj ja som nad tym uvazovala ci takto to nebude lepsie lebo starsi provokuje. No zajtra vyskusam :*

simculllka
3. apr 2018

Ja som to robila tak,ze som dala mladsiu spat o 15 minut skor,lebo ta rychlo.zaspava a potom som dal starsiu,ked uz bola mladsia v takom polospánku alebo ked uz spala. A upozorňovala som starsou,aby bola ticho,nechala som vzdy otvorené dvere do detskej,aby vedeli,ze som nablizku a zaroven davam.pozor,aby nevymyslali. Potom sa uz naucili a mohli chodit spat aj spoločne.

saty.predaj
autor
4. apr 2018

@simculllka Dlho trvalo kym si na seba zvykli? Ako to vlastne stihli, ked vlastne uz mladsia vzdy spala :D

simculllka
4. apr 2018

@saty.predaj No niekedy jej to aj trvalo, ale tým, že staršia sa naučila byť ticho, aby mladšiu nezobudila, tak aj keď bola mladšia hore, tak staršia ticho ležala. Ona sa naučila, že jednoducho musí byť ticho, samozrejme, nie vždy sa mi to podarilo, lebo keď sa v tej posteli mangľovala, tak mladšia sem tam na to reagovala( majú poschodovú posteľ) a trvalo to ..rozmýšľam, že ani neviem...možno tak mesiac, dva...Ale, mne napríklad už staršia málokedy chce spať, tak to robím teraz už tak, že ju nechám v obyvačke a mladšiu dám do detskej samú a bud staršia zaspí alebo nie, ale už je to skôr nie, resp. tak na 95 percent už nespí..ale keď aj nespala, a bola v izbe s mlašiu, tak veela tíško ležať aj hodinu a pol v posteli, kým sa mladšia nezobudila. Inak, popravde, ma to stálo občas dosť nervov, nejedenkrát som tu mala výstup ohľadom toho, že staršia mi zobudila mladšiu, aj som tu pokričala párkrát, čo asi nebolo najlepšie riešenie, ale občas som bola fakt už vyčerpaná a chcela som mať aspoň hodinu svojho pokoja..takže netvrdím, že to bolo easy..a asi nie každé dieťa si to dá vysvetliť, že má byť ticho a druhá vec, že naše spia na tej poschodovke, takže relatívne na seba nevidia, iné by asi bolo, ak by mala každá samostatnú posteľ..

simculllka
4. apr 2018

@saty.predaj Inak, ja som mala trošku mladšie deti, keď sme takto začínali spať, staršia mala 2,5 roka a mladšia 14 mesiacov.

saty.predaj
autor
4. apr 2018

@simculllka To hej, my sme si tiez vselicim presli s tym spankom, hlavne ked mensi spaval na zaciatku viackrat a starsi robil hluk. Zalezi to aj od povahy, ci sa budu na seba len rehotat alebo ich premoze unava. Oni na seba vidia. Ved cas vsetko vyriesi. Skusila som to tak ako si poradila. Uvidime casom 🙂

jana_eyre
4. apr 2018

ja som si vzdy lahla medzi deti a drzala ich na uzde, cize za ruky.. zo zaciatku som zaspala s nimi (hlavne ked bola mala dcera ta ma nechcela pustit) potom neskor som sa naucila vyklznut ked uz spali.. ked som mala tretieho maleho urevanca a inak ako v nosici zaspat nevedel, tak som starsich ulozila na gauc, hlavami od seba, nohami k sebe a ja som pochodovala s najmladsim a rozpravala detom nech maju zavrete oci a spia.. tak mi to vzdy vyslo.. neskor mi uz najmladsi dovolil sadnut si a zaspat tiez, este neskor som ho mohla aj polozit a spal aj on medzi nimi.. no a potom starsi prestali spavat a mala som po vtakoch 😂😂