Tretie dieťa

thewall
9. nov 2021

Ahojte mamičky,
Potrebujem radu, alebo iný pohľad. Mám dvoch synov, druhák a predškolák. Žijeme si s manželom v pohode, máme vlastný byt, každý ako tak fajn prácu, chodíme po výletoch, dovolenkách a zdá sa že nám nič nechýba. Aspoň sa tak zdá😊 no moja nenaplnená túžba je dcérka o ktorej som snívala a snívam. Občas si pripadám sama – ako žena medzi tými chlapmi mojimi. Svoje deti milujem, sú to super parťáci ale stále si hovorím že či len neísť do tretice? Viem, môže to byť opäť chlapec, ale bojím sa aby som si to nevyčítala keď bude neskoro – kvôli veku, že som neskúsila. Už teraz mi je 33. Ani neviem s kým sa poradiť, možno vyrozprávať aby ma neodsudzovali.

Potom si hovorím, či je to správne, či neinvestovať energiu, čas a aj peniaze do toho čo už máme. Predsalen o „krk“ naviac.
Aký na to máte pohľad vy? Prípadne či ste to riešili aj vy.

zuzkaa1991
9. nov 2021

@thewall moja teta túžila po dcere ;) tiez mala dvoch synov a v 38r. Sa rozhodla pre 3 dieta 🙂

1angelika
9. nov 2021

sama si si už odpovedala - nechceš si to potom vyčítať keď sa už nebude dať kvôli veku Tak ak si vieš predstaviť starať sa o 3 deti a manžel nieje proti tak smelo do toho 🙂 držím palce 😍

anjelicek26
9. nov 2021

Toto musis predebatovat s manzelom... 33 nie je ziadna drama, navyse je fajn byt doma, ked dieta pojde do prvej triedy... ale musite sa zhodnut vy s muzom, to, ze my tu napiseme, ze je to fajn ti aj tak nepomoze...Aky velky mate byt, aka je vasa financna stabilita (nielen dnes, ale aj o 10,15,20 rokov, kym deti dostuduju) To, ci to bude dievcatko ti ale nikto nezaruci.

1aduliatko1
9. nov 2021

aj ja to tak mám, žiaľ u mňa rozum hovorí veľa veci proti...každý to máme inak

puklica13
9. nov 2021

@thewall a čo urobíš ak to bude 3ti syn?

thewall
autor
9. nov 2021

@puklica13 prerevem dva balíky kapesníkov a budem sa tešiť🙂 to je jasné

monika191019
9. nov 2021

Kamoška veľmi túžila po dcérke má dvoch synov a teraz je tehotná caka dvojičky v januári dievčatka..tak držím palce ❤️🙏

puklica13
9. nov 2021

@thewall tak chod do toho..mimochodom..ja som chcela v živote 1dieta,dcéru.. maľovala som si ružové saty, princeznovske korunky...a mam 3synov..čo ti poviem.. nedám ich za nič a keď vidím ich rovesničky v puberte, tak som rada ze mam na výchovu len jedno pohlavie😁

fineta
9. nov 2021

@thewall ťažko je radiť.... Ale z vlastnej skúsenosti vždy vravím, že nič krajšie sa nám nemohlo po dvoch velkacoch stať. 🤍😍

jazernica
9. nov 2021
Používateľ jazernica je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jazernica.

@thewall to isté som zažila aj ja, túžba po dieťati sa nedá zastavit..v 33 som sa rozhodla podľa rozumu, že teda tretie už nie, ale necítila som sa s týmto rozhodnutím ok, zvíťazilo srdce a otehotnela som po 3ti krát ako 37 ročná...a nie je to žiadny krk navyše, ale darček od Pána Boha.

nevenka
9. nov 2021

@thewall ja som mala neplanovane v 37, a to sme my mali aj chlapca, aj dievca. Teraz mame zase chlapca, ale normalne uvazujem, ze do 40 sa este jedno dievcatko moze podarit. Alebo dalsi chlapec 🤣
Ja by som nemenila, dobre rozhodnutie to bolo. Rozhodnutie od Pana Boha, lebo my sme neboli ani tak, ani tak rozhodnuti. Je to milacik starsich deti, dcerka ma normalne zivu babiku 😅😁. Ale chcela dievcatko, tak furt splieta o sestricke...No, muselo by zase byt neplanovane 🤭, vedome do toho uz nepojdem. Vek 33 je uplne normalny, mas cas.

katherine12
9. nov 2021

@thewall ja som sa takto rozhodla v 40tke. Tiez mam dvoch synov 9 a 7 r. Som V 17 tt a radsej nezistujem ci to bude baba alebo chalan proste sa tesim na maleho cloveka 😂

jankalukasova
9. nov 2021

@thewall nechci dievča. Chci dieťa a máj ho❤️