Hrajte o Hubert nealko a vychutnajte si výnimočné chvíle

6. aug 2018
Súťaž sa skončila
Preto sa do nej nedá zapojiť. Pozri prebiehajúce súťaže.

O tom, že alkohol je počas materskej dovolenky tabu, už netreba hovoriť. No možno máloktorá mamička vie, že atmosféru výnimočných chvíľ si aj napriek tomu môže kedykoľvek vychutnať s lahodnými šumivými bublinkami. Práve pre takéto situácie je ako stvorený nealkoholický variant obľúbeného sektu Hubert!

Materská dovolenka vôbec nie je dovolenka. Vedela by o tom hovoriť nejedna mamička. Pre väčšinu žien to znamená obrátiť bežný život o 180 stupňov a všetko podriadiť malému človiečikovi. Večerné posedenia sa zmenia na uspávanky pri postieľke, víkendové nákupy na čas strávený na detskom ihrisku a štýlové kúsky v šatníku nahradia tie praktickejšie. Aj napriek množstvu zmien sa asi väčšina mamičiek zhodne, že ide o vôbec najkrajšie životné premeny.

Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti „vtedy a teraz“ – ako vyzerala vaša letná dovolenka pred príchodom ratolestí na svet a ako vyzerá „letná materská dovolenka“. Tri najoriginálnejšie odpovede odmeníme balíčkami Hubert nealkoholický a Hubert nealkoholický Rosé, ktoré si bezstarostne vychutnáte pri akejkoľvek príležitosti. Mimochodom, pripravujú sa z kvalitného odrodového vína, ktoré bolo šetrne zbavené alkoholu. Napriek tomu, že sa v sekte alkohol nenachádza, vo fľaši sú zachované charakteristické vlastnosti šumivých vín. Osviežujúce perlenie si tak môžete dopriať skutočne kedykoľvek.

Súťaž trvá od 20.8. do 2.9.2018, login výherkyne zverejníme do 10 dní po skončení súťaže a o výhre ju budeme informovať správou do internej pošty. Ak výherkyňa na túto správu do 5 dní nezareaguje, stráca nárok na výhru.

Kompletné pravidlá súťaže nájdete TU.















--
Ďakujeme za všetky príspevky, ceny získavajú:
@23sebik93
@marthuska
@bambi78
Gratulujeme!

komada
20. aug 2018

tak pred prichodom deti sme chodili hlavne na hory a najcstejsie v septembri. Potom prve dva roky len take prelzene vikendy niekde na cerstvom vzduchu, kde sa dalo chodit s kocikom (napr. Orava) a ked zacali chodit do skolky, tak sme uch chodili na klasicke tyzdnovky, ale len po Slovensku. A ked nastupili do skoly, tak uz len v juli alebo auguste. Pr mori sme boli prvykrat minuly rok. Pre baby (hoci su uz gymnazistky) to bol zazitok, ist prvy raz lietadlom.

drobec123321
20. aug 2018

Tak pred príchodom deti Lea 3r a Teo 6mesiacov naša letna dovolenka vyzerala asi tak ze sem tam nejaké kúpalisko alebo turistika ale strašne málo lebo sme stavali domček a teraz keďže sú ešte malý tak len max dajaká chata

kvetinka75
20. aug 2018

tak pred príchodom detí to bola väčšinou turistika- pri sedavom zamestnaní mi to vyhovovalo a keď sa narodila dcérka, tak sme skôr vyhľadávali relax. Niečo kde si oddýchneme a načerpáme nové sily. Hory, lesy, kúpaliská a vždy sa musel brať ohľad na režim najmenších. Takže to bolo už aj o prispôsobovaní sa. Ale nevadilo nám to. Užili sme si aj to.

macik45
20. aug 2018

Pred príchodom dcérky sme si dovolenku užívali v partii, bola to skôr dovolenka kde sme žili najmä v noci, zábava bola v plnom prúde. Teraz si dovolenku užívame len v trojici, je to typická rodinná dovolenka, kde o desiatej už sme v ríši snov.

dada125
20. aug 2018

Takže...Naša dovolenka teraz? Haha :D žiadna nie je :D máme rozrobený dom, tak môžem povedať, že dovolenkujeme na Malte :D s malým sme skôr doma ako vonku, lebo v tomto hici to nezvládam ani ja... som biela ako stena, ale čo by som neurobila pre našu ratolesť :* keď sme ešte nemali malého, tak sme každý rok šli minimálne na wellnes, či už juh Slovenska, alebo Vysoké Tatry... vždy sme si to perfektne užili. A na jednej takejto dovči vznikol náš Lukasko, náš nádherný poklad. Takže keď to zhrniem, dovolenka nula bodov ale nemenila by som za nič na svete 🙂))

kukucka100
20. aug 2018

Letná dovolenka pred príchodom deti:

  • ponocovanie lebo je stále niekde nejaká opekačka, grilovačka, ruka hore,
  • sem tam off road,
  • vínko na terase,
  • príjemná hudba ...

Letná materská dovolenka:

  • ponocovanie lebo deti nechcú spať,lebo sú choré,lebo sú hladné,smädne,tu ich pichá tam ich boli 🤔,
  • aktivity mimo domu všetky druhy atrakcií pre deti,
  • off Road = uspavanie deti v aute,
  • vínko na terase sa zmenilo na nealko nápoje (čo ak bude treba niekam cestovať),
  • donekonečna u nás hučia detské pesničky.


V podstate sa aktivity nezmenili len sme zmenili žáner.

domincek11
20. aug 2018

Letne dovolenky som si uzivala kazde leto poznavacimi zajazdmi (Pariz, Tiskansko, Rim..) zbalila som si kufrik a sup ho do sveta..Zivot bez starosti 😂. Teraz ked mam syna 20mes tak zatial sme este v zahranici neboli len po Slovensku take male vyletiky a aj to mame plne auto 😵😁 taky nabaleny sme a to len drobnosti to najdolezitejsie beriem 😁 ale uzivame si v trojici 👶

marinnah
20. aug 2018

nikdy som nebola ten pravý dovolenkový typ, ale odkedy máme deti spali sme mimo domu za štyri roky len jediný raz :o)))) najprv sme sa prispôsobovali staršiemu a teraz mladšiemu.... nebola to pre nás nikdy obeta, ale robili sme to z presvedčenia :o)) ale blížime sa do fázy, kedy sa opäť niekam vyberieme a všetci si to užijeme a vychutnáme, verím, že s ľahkosťou :o)))

evulilik
20. aug 2018

Naše dovolenky detmi neskončili .. stale cestujeme.. máme túlavé topanky .. malé aj väčsie výlety .. slovensko aj za hranice .. o trochu viac nabaleny .. o trochu viac unaveny , trochu viac s harmonogramom .. ale o to viac sa na ne tešime kedže ich možme prežívať spolu a s deckým pohľadom ktorý nám neraz ukazal tešiť sa z drobnosti okolo ktorých by sme inokedy iba prešli ..

julinocenka
20. aug 2018

Pre mňa neexistovala letná dovolenka, ako učiteľka som v lete dobiehala zameškané, prerábali sme si bývanie u svokrovcov, cestovanie z duše nenávidím, lebo trpím nevoľnosťou aj na krátke trasy, v auguste som tvorila školské vzdelávacie programy, pripravovala sa na blížiaci školský rok, ktorýsi rok štátnicovala a teraz mám doma dve princezné sedem a desať rokov), ktoré priniesli so sebou zmenu, potrebu ukázať všetko to krásne, čo by mali vidieť a zažiť. Teraz čakáme tretie dieťatko, tak cestovanie za krásami Slovenska je viac než mierne v úzadí, nakoľko každý večer, keď sa príjemne schladí, som rada, že som sa neroztopila a bez úhony zvládla horúčavy a chystám výbavičku pre vytúženého synčeka.

bubik91
20. aug 2018

@sutaz Nase dovolenky pred prichodom nasej lasky boli vzdy niekde pri mori bud len my dvaja alebo partia. Uzili sme si to ale vzdy to bolo o tom istom, voda, slnko, drinky.... po prichode Tobiasa som si nevedela predstavit ako to bude fungovat na dovolenke. Teraz mal 7mesiacov a boli sme na dovolenke pri mori aj s parom co maju drobca o 4dni starsieho. Popravde bola to jedna z najlésich dovoleniek. Maly a aj my sme si to velmi uzili . Chodili sme na vylety detivacsino spali a velmi sme si uzili bazen 😊 vecerne grilovacky a kupanie a deti spali pri nas v kociku 😂. Bola to krasna dovolenka bez alka a uzili sme si ju aj tak . Tazke chalani mali su partaci na dofcu ♥️

nika3333
20. aug 2018

Nasa letna dovolenka je teraz ked som na materskej omnoho lepsia ako predtym 😃 predtym sme sa bud len chodili niekam kupat alebo sme doma oddychovali,teraz ked mame maleho chodievame na rozne akcie pre deti,na jarmoky na vylety,Zoo,rozne farmy so zvieratkami,na kupaliska a dokonca sme absolvovali aj dovolenku v Slovenskom raji a aj turistiku 😃 takze s detmi je to veselsie a super podla mna ☺

tarvika
20. aug 2018

Predtym nez som mala dcerku som kazdy rok chodievala ku moru, ci uz s priatelom alebo s kamaratkami. Ked som bola tehotna, stihla som si este strihnut jeden tyzden na jachte v chorvatsku, aj ked mierne nevolnosti kde tu boli 🙂 A teraz? dovolenku si vychutnavame najma na slovensku, kedze sa mi nechce tak daleko cestovat, u mojej mamy pod tatrami, v pohodlnnych a cistych nasich posteliach. S dietatom je to super, ze sa clovek nikdy nenudi a stale vymyslame nejaky zaujimavy program.

idame
20. aug 2018

Letna dovolenka? Ani neviem co to je. Pomaly sa blizim ku 40tke a nikdy som nebola pri mori, nebola na ziadnej dovolenke doma alebo v zahranici. Nieze by som nechcela, no vzdy boli ine povinnosti. Pred narodenim Lukyho som mavala v lete v praci zahul a teraz mam zahul s nim.
Ale musim sa priznat, ze aj ked bez dovoleniek si zivot uzivam. Vylety, hory, turistika. Sice teraz v okresanom mnozstve, ale nebude navzdy mrnouch. Takze u mna sa v podstate nic nezmenilo v ponimani pred a po. Stale je to tak ako sa mi to paci a ako to chcem.

dominika6
20. aug 2018

@sutaz
Ked mám porovnať dovolenku pred materskou,s dovolenkou ,,materskou,, tak veľký rozdiel nebol..možno tie typy výletov,životného štýlu,priorít,alebo zadelenia si času,tak musím povedať že to fungovalo stále..
aj na materskej dovolenke sme sa snažili fungovať úplne naplno..žiadne obmedzovanie,veľa sme cestovali,7x sme sa dokonca sťahovali a to všetko aj s deťmi 😀..
venujeme im maximum času,ale uvedomujeme si,že najlepší relax je byť sám so sebou,s pohárom v ruke,vyloženými nohami a počúvaním ,,ticha,,🙂
Huberta máme radi pri každej príležitosti a nealko je pre šoferov úplne ideál 🙂

babybazar1
20. aug 2018

@sutaz tak ako teraz keď máme deti nealko Hubert stále u nás letí 😀👍

moni07
20. aug 2018

Kedysi boli dovolenky narocnejsie na cestovanie, prevazne poznavacie, hlavne vela vidiet a zazit. Teraz vsetko - Cas aj prostredie prisposobujeme detom, aby boli v pohode, uzili si vodu, detske kutiky,,, atd.

yasmeena
20. aug 2018

za mna jednoducho-pred prichodom potomka sa bavis s kamosmi,po jeho narodeni s kazdym druhym clovekom,vratane personalu kdekolvek,lebo zrazu mas spolocnu temu s vacsinou naokolo,a ked nie, tak krpec si dovod,aby ste sa rozpravat zacali /v dobrom ci zlom 😀 / najde urcite...a zacnes hladat vsetko v nealko verzii,tam je este obrovska diera na trhu 😀 🍹

kacenka151
20. aug 2018

To je tak,že pred pôrodom my ženy máme také utkvelé predstavy o skvelej materskej 🙂 vyložených nohách, upratanej domácnosti a celu noc spiacom dieťati 😂 hej aj ja som patrila medzi ne..
Predtým bola dovolenka jedna velká párty, s ranným vyspávaním a raňajkami niekde v bistre..
No dnes som Mama.. (pozn. Odvtedy neviem čo je spať celú noc)😂😂😂
Naše dovolenky nabrali iný smer, už to nieje len Only Adults hotel ale Kids hotel🙂
Keď si myslíte že vaše dieťa kriči na obede, verte mi že vždy sa nájde iné dieťa ktoré na dovolenke kričí viac😂
už to nieje o vás ale o deťoch a tej detskej radosti pre ktorú by ste spravili všetko. A preto dovolenky s deťmi sú tie najbláznivejšie dni na ktoré sa oplatí čakať cely rok 🙂
a pre páry ktoré “zablúdia” je to ta najlepšia antikoncepcia 😂

ferihegy
20. aug 2018

Mozno budem za inu, ale pre mna dovolenka s detmi je ovela krajsia ako boli bez nich. Vratili ma do detstva, vymyslame, santime a blaznime sa. Zaslobodna to bolo vylihovanie na lehatku a kniha. Pre mna teraz NUDA ! Milujem ich a dakujem Bohu ze ich mam ❤

nikushka2012
20. aug 2018

Ako vyzerala nasa dovolenka pred prichodom nasho milovaneho synceka Kubka o par dni uz dvojrocneho😊😉 ?
Pred jeho prichodom som mala dovolenku ako vysitu 🙂 dokoncovacka na novostavbe aby sme s drobcekom mohli byt uz vo svojom domceku 🙂 Cize si viete predstavit 🙂 Makal uz v brusku 🙂okna podlahy upratovanie vsetko zmakol v brusku 🙂 a moje dovolenky boli zvacsa doma a na stavbe stavali sme 3 roky tak ze dako som si leto neuzivala 🙂
No ale tento rok uz je to krajsie uvolnenejsie a konecne kludne🙂 Kubko je uzasne dobre dietatko tak ze mozem povedat konecne som sa dockala leta ktore je uzasne plne stastia 🙂 aj ked nie u mora alebo niekde na dovolenke ale s mojou rodinkou 👪 v nasom hniezdocku lasky ❤ .A kedze jedine co pijeme s manzelom je Hubert nealko tak by nas vyhra potesila 🙂 🥂🍾

ludkka0407
20. aug 2018

Pred prichodom nasej malickej sme si po veceroch grilovali,posedeli s priatelmi a len tak sa vykecavali o nesmrtelnosti chrusta😁teraz cakam druhe babo,takze som pred tyzdnom dobojovala s nevolnostami,energia nikde a mala ma energie aspon za troch😊a uz ani neviem,kedy som sa naposledy normalne vyspala...verim,ze sa to zas zmeni😆
ochutnavka by prisla ozaj vhod☺budem si drzat palce

kovacovaivana
20. aug 2018

pred príchodom našich ratolestí to bolo leháro a užívanie si leta a po príchode - nateraz je to prispôsobenie sa drobcom, ale je to o to krajšie, že sme štyria a s deťmi je stále veselo 🙂 vždy nám pripravia veselé, úsmevné chvíle aj chvíle nervákov 🙂

rysmamka
20. aug 2018

,,Bezdetne leto" som zbierala po zahrade,po dobrej party stuple od sampana,teraz zbieram stuple po malom,cumle 😀

jumama
20. aug 2018

Moj muz je adrenalinovy a skusa rad nove veci. Ja som ticha voda, co as rada iba prizera 😇 Preto sme vzdy chodili na akcnejsie dovolenky, objavne, ci na Slovensku alebo v okolitych krajinach. Mali sme radi rafty a splavy - sami aj spolu s kolegami z prace. Za mladi sme chodili niekedy aj stopom, spavali v stane kdekolvek kde nas zastihla na potulkach noc. Niekedy aj pod sirakom. Neskor, ked sme mali auto, tak to bolo este lepsie, pretoze uz sme nemuseli nosit so sebou vsetko vo velkych batohoch na chrbte 😅, odviezlo auto. Ked sa narodila dcerka, bola som uz taka opatrnejsia mama, hlavne preto, ze malacka vzdy v aute grcosila a velmi daleko sa teda ist nedalo. Aj som pribrala a nemala krok lahky ako srnka 🐻 po rovine zajdem kamkolvek, ale tie kopce, to mi nejde doteraz. Radi brodime studene potoky, vzdy sme si vedeli nejaky krasny kamenisty najst v okoli kde sme sa vyskytli 🙂 Muz by to nevydrzal, tak si zo dva razy strihol dovolenku s kamaratmi a my sme zatial mali doma svokru 🐱 Na prvu "velku okruznu cestu" sme sli ked mala dcerka 4. Odvtedy ak sa da, cestujeme na vlastnu past kazde leto inym smerom, spoznavat. Ubytko si rezervujeme cez airbnb - silno odporucam, spoznate domacich lepsie, daju vam dobre rady, co v ich kraji objavovat a mate k dispozicii cely byt aj s kuchynou casto za cenu hotelovej izby. Dcerka ma uz 8 rokov a tento rok sme sumarizovali, ze sa jej podarilo byt uz v kazdej z 5 krajin okolo Slovenska. Ci je to vzdy dovolenka, ak zena bali, vybaluje, na dovolenke vari, nahana sa na kopce, splavuje hoc aj v deravom clne...? Je. Zazitky su navzdy, s odstupom casu vzdy veselsie. Len mam niekedy pocit, ze muzi pomalsie starnu, ked sa pozriem na toho mojho akcneho tvora, ako obzera horske bicykle a svietia mu oci, kam by zas siel, ako skusa paddleboard, ako... Ja by som si dala najradsej toho sumiveho nealka do poharka a na chvilu vylozila nohy na teraske v tieni a citala 🙂

kristina2708
20. aug 2018

Keďže deti nemám za seba hovoriť nemôžem ale keby sa mám rozrozprávať za rodičov jednoznačne to mali ľahšie keď som ja bola malá 😁 aj napriek tomu že som už dospelá na dovolenku chodíme ešte stále spolu ale keďže nie som veľký zástanca alkoholu a pijem naozaj len decentne a príležitostne časti ich zvyknem "brzdiť" a som radšej keď sa pije nealko 😂 aj keď viem že ich tým často otravujem 😁😂
No aj napriek tomu že veľa nepijem šampanským neopovrhnem, pretože patrí k Silvesteru ale je výborný aj k iným príležitostiam 💕
Preto by sme ho určite privítali a radi ochutnali 🍾🙏❤

maros13
20. aug 2018

Ja by som povedala, ze rozdiel je obrovsky, bez deti sme sli na dovolenku, robili sme si co sme chceli, lenosili sme dokedy sme chceli, jest sme chodili, ked sme boli hladny, v noci sme mohli este bludarit a ist sa zabavit, teraz ako mame deti a ked sme boli na predlzenom vikende, tak sme jedlo prisposobovali ich rezimu, cize tak ako doma su zvyknuti, pesi na vylet nie moc daleko, lebo starsiemu patrocnemu synovi sa nechcelo chodit, mladsi sa zviezol v kociku, ked sme boli na kupku, tak sme sa museli najprv pohrat v detskom kutiku🙂 a vecer? spinkat s nasimi detmi, nakolko spali s nami...

ale nemenila by som

l_u_b_k_a
20. aug 2018

Pred narodenim deti (Emka 4r., Lukasko 1r.) sme na dovolenkach JEDLI, SPALI a VENOVALI SA JEDEN DRUHEMU. V sucasnosti na dovolenkach hlavne KRMIME, USPAVAME a VENUJEME SA DETOM 😀 Ale aj tak su to tie najlepsie a najzabavnejsie dovolenky, ktore by sme nemenili za nic na svete!! <3

martinka6282
20. aug 2018

Letná dovolenka pred príchodom detí na svet? S mojim mužom sme také nepoznali, ešte nikdy sme spolu na dovolenke neboli, celé leto sme obaja pracovali a ja ako študentka som ešte dorabala skúšky..... Oddych bol iba na grilovackach s priateľmi, pripadne nejaká chata na víkend..... Dnes máme dve deti (dcérka 2roky a synček 2 mesiace) a môžem povedať, že dovolenkujeme celý rok 🙂 každý víkend trávime u niektorej babky alebo na výlete, kým je počas týždňa manžel v práci, ja ako každá žena na materskej varím a upratujem s deťmi na rukách ale keď príde domov náš tatino, dovolenka opäť pokračuje, hráme sa spolu a užívame si, keď deti večer zaspia tak si vždy nájdeme ešte čas pre seba 🙂 počas takýchto chvíľ si oddýchnem ako na dovolenke, no pevne verím, že budúci rok sa už dostaneme aj na našu prvú skutočnú rodinnú dovolenku pri mori 🙂

zuzu101
20. aug 2018

Pred príchodom detí

  • celé leto v práci, sem-tam malý výlet

S deťmi

  • každý rok more, hry na ihrisku, výletik vlakom, kopec zážitkov

- spolu sme objavili miesta, kde som predtým nemala čas ísť 🙂