Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

kiwuska
13. mar 2008

nam bolo povedane, ze ani papucky netreba a deti maju co najdlhsie chodit naboso. prve topankopapucky zacali nosit asi pred mesiacom a to uz tahaju na 16 mesiac. Samozrejme ze maju cizmicky na von. a podla mna radsej investovat do vytvarovanej topanocky na tychto veciach sa nesetri. Videla som super topanocky za dva a pol tisica, teda pre dvoch za pat, ale to uz zas nemusime. 😀.

dominica
13. mar 2008

nám tiež povedala neurologička, že treba obuť topánky, len čo sa začne stavať. No obúvame, ale viac je aj tak naboso... ťažko povedať, čo je správne, ale našťastie po špičkách nechodí a v topánke sa mu bude aspoň formovať pekne nôžka a snáď nezdedí ploché nohy po tatinovi. Pre papučky/sandálkové/ som sa rozhodla keď už bude chodiť sám, lebo máme parkety a viem, že od zeme je zima, aj ja chodím v papučiach, lebo ak som bez, tak mi to vadí.

dominica
13. mar 2008

baby a zaujímalo by ma, o koľko kupujete vačšie topánočky. ja som počula, že by sa malo asi o 1 cm vačšie, ale pýtam sa preto, že ja som kúpila vačšie o nejakých 7-8 mm, pretože nemá nohu ešte ani 18tku a hodili sa 19tky, ak by som kúpila 20tku, to by bolo už nejakých 12-13 mm, čo sa mi zdá dosť. A dnes som bola s kamoškou a ona kupuje o 1,5 cm vačšie, ale mne sa to zdá veľa. Veď som videla na Alexovi, keď sme obuli 20tku, že to je strašne veľké a nebolo to ani tých 1,5 cm, ale nedalo mi kúpiť tak veľké topánky, čo vy nato?

martinaema
13. mar 2008

No ja som čítala v nejakej múdrej knižke, že tá rezerva má byť 8-13mm. Len stále neviem, či sa to vzťahuje aj na sandálky na leto alebo nie

martinaema
13. mar 2008

Inak my máme topky z protetiky a tiež vyzerajú strašne velikánske, ale podľa vnútornej dĺžky nám sedia perfektne. Tie topánky sú totiž tak šité, že podrážka je o pol centi dlhšia ako samotná topánočka. Najprv sa mi malá trochu potkýňala, ale to asi všetky deti. Teraz už chodí jak modelka aj bežkať v nich pekne vie 🙂

mata79
13. mar 2008

Dominica, Matejovi som teraz kupovala papucky, lebo tie 110 mu boli male, tak sme isli na 115. Ale zdali sa mi dost velke, rezerva asi cez 1 cm, ale ked sa postavi a chodi, tak ma asi 5 - 7 mm rezervu. Vacsie by som asi nekupila.
Nevztahuje sa taka velka rezerva az na vacsiu nozicku? Tiez si neviem predstavit, ako by chodil vo vacsich topanockach.....

dominica
13. mar 2008

mata, asi nechápem, aké 110, 115? Čo to je za číslovanie?... 😕

dominica
13. mar 2008

sestra kupovala aj sandálky s rezervou, predsa len noha rastie a keď kúpiš tak akurát, tak môžu byť ku koncu leta už malé...

martinaema
13. mar 2008

to je asi 11 a 11,5 - nie?

mata79
13. mar 2008

No tie Batovky papucky maju vo vnutri cislovanie 110 - 115 - 120 , a predavac mi povedal, ked sme teraz kupovali tie 115, ze to su 18.

dominica
13. mar 2008

aha, dovnútra som nepozerala

mata79
13. mar 2008

neviem, ci to maju aj tie topanocky, co si kupila, na tych papuckach vo vnutri je len cislovanie 110....
Ale na krabicke je tusim aj to cislo 18 a este nejake ine znacenie velkosti.

dominica
13. mar 2008

na tých topánočkách čo máme bol vnútri nalepený papier a na ňom bolo 015 a sú 19tky. Tak nechápem, aký to má zmysel to číslo, ja sa riadim podľa toho, čo je naspodku topky... 😉

oliva55
13. mar 2008

suhlasim s hankou 🙂 ,co sa tyka tych topanociek.Deti by mali vtedy az mat topanocky ked vedia chodit.Doma najlepsie naboso,maju pocit istoty a ich nozicka ma volnost.Topanocky tie prve su urcene na von,jasne vsak teraz je aj zima....Ja som preve kupila dcerke take ponozky na lozenie,s protismykovou podrazkou,tie su fajn na zaciatok.

froschka
13. mar 2008

baby to cislovanie 110-115 a podobne je dlzka nozicky v milimetroch 😉 a podla toho sa potom odvodzuju cisla nohy
myslim ze kazdy vyrobca-inej krajiny ma aj ine znacenie...

http://www.bata.sk/poradna/ako-si-vybrat-obuv/t...

dominica
13. mar 2008

tak ale stále nechápem, my sme mali 015, mám tu pri sebe tú nálepku z topánočiek

froschka
13. mar 2008

dominica no 015 resp 15tka topanocka snad ani neexistuje tak neviem mozno to bol iba kod tej topanky 😅 😀

mata79
14. mar 2008

Tak mam pri sebe krabicku od nasich papuciek- topanociek.
Na krabicke je velkost: 115 G 12,5 18,5
Ako froschka napisala, pre kazdu krajinu je ine cislovanie.
Vyssie som sa sekla. 115 nie je 18 ale 18,5
Ale aj tak je treba asi topanocky odskusat, kazdy model ma iny strih a inak v topanocke sadne nozicka.

Dominica, 015 je asi ich interny kod.

Oliva 55, nas maly chodi od 7.mesiaca za ruky. Teraz uz beha sam. Ale neviem si predstavit, ze by som ho nechala behat naboso po podlahe. Za prve je studena a za druhe sa mu smykalo. Ani protismykove nepomahali, aj ked som mala velky problem zohnat nikde neruzove protismykove ponozky nasej velkosti. Hlavne, ze ich vsade maju vela pre novorodeniatka.Tie sa teda nabehaju.. 😀
Ale ked sme u babky, kde ma koberec, tak ho vyzuvam.
Tie nazory su rozne. Niekde citam bez topanociek, niekde urcite s topanockami. Kamoska topanocky nedavala a maly je dlho spickoval. V tej topanocke ma predsa pevnu nozicku....

mata79
14. mar 2008

Moze byt.
Tam maju v zime kolko stupnov vonku?
Aj v Holandsku chodia deti v zime takmer bose......
Ale v lete sa urcite vyzujeme na trave u babky.

ingrid78
14. mar 2008

Nam dr. povedala, a aj som to citala aj v casopise Dieta, ze dieta ma naboso chodit len po nerovnom povrchu (trava, kamene...) dom na rovnej podlahe ma mat pevnu obuv. Inak ten clanok v dietati je velmi dobry

kili
14. mar 2008

keď sa mi Samko stavia na nohy pri štvornoškovaní, čiže robí most, mal by mať papučky? Niekedy ho aj my postavíme normálne na nohy, teda on sa postaví sám, my ho len držíme a vtedy je furt len na špičkách, tak neviem, či sa to nenaučil pri tom mostovaní. Je mi také divné, že by mal byť už celý deň v papučkách, máme koberec, takže ich nepotrebuje kôli izolácii.

mata79
14. mar 2008

Kili, ja by som mu nozicku este nechala volnu. Mne maly chcel uz v 7,5 mesiaci normalne chodit za ruky, tak preto som mu kupovala papucky.

kili
14. mar 2008

ja len, že či potom nebude stáť furt na špičkách, keď sa to teraz naučí

mata79
14. mar 2008

Nechaj ho este navolno, Kili. Uvidis o par dni, ked sa bude viac stavat. Ked zacne klast nozicky jednu za druhou ako mu to pojde.

marget
2. jún 2008

Ahojte! Chcela by som sa spýtať, približne akú veľkosť topánok potrebuje dvojročné dieťa (chlapček) 😉 Vďaka!

emjee
7. júl 2008

nikkos • 1d • Dnes o 19:16
Ahoj holky, zajímalo by mne, kdy jste dětem pořídily první botičky, jestli až při prvních krůčcích nebo už když si začaly stoupat? Čím se při výberu botiček řídit? Měly by být botky o něco větší než nožička? Dáváte boty dětem i doma? Co bačkůrky?
Děkuji za každy postřeh či radu 🙂 🙂 🙂

iza • 1d • Dnes o 19:47
já jsem začala vlastně dávat až teď když cape za ručičky(měla jsem doma jedny na parádu do kočárku,ale neužila jsem je)..doma nedávám(četla jsem že se to te´d nedoporučuje)..dávám jen na ven...ideální je nechat si změřit nožičku v obchodě...jinak poznáš jestli padnou tak, že když jí(botičku) mimču nasadíš a ono si pak stoupne, měl by se ti dozadu botičky (v které má mimi nožku) vejít ještě prst

majka07 • 1d • Dnes o 19:53
My začali dávat botičky jak začala ťapat okolo nábytku. Ptala jsem se více mudrů, páč na netu su četla různé názory. Máme zdravotní se žirafkou a to sandálky a aj plný. Máme všue plovoučku tak je alespoň tepleji 😀 Od doby co běhá sama tak jsou botičky u nás naprostou samozřejmostí

iza
7. júl 2008

emjee :no nevím jestli bylo nejchytřejší uzamknou diskuzi "první botičky" a přesunout jí sem....nejsem si totiž jistá, že někoho z Čech napadne, dát do vyhledávače zrovna tento název(mě by to teda nenapadlo a to slovensky umím..a na koníkovi jsou holky, které slovenštinu už bohužel moc dobře neovládají)..nešlo by to prosím obnovit?

nikkos
8. júl 2008

No tak tedy pokračuji v "topánočkách"....
...poraďte prosím ještě, jaké botičky je lepší koupit teď na léto - nějaké sandálky? Bude v nich nožička dost pevná? Nebo raději plné, kotníčkové,... nebo obojí? 😕

konoupek
8. júl 2008

nikkos já myslím,že kotníčkový sandálky jsou na léto ok.my máte takový ty s ne úplně otevřenou špičkou,jestli mi rozumíš,aby nožka mohla pěkně větrat.Malá toho zatím moc nenachodí,jen za obě ruce,takže plné nemáme,když je škaredě na zem jí vůbec nedávám. 😉