Anglicko/slovenská bilingválna škola BESST Trnava

zajo222
16. máj 2021

Ahojte žienky, rozmýšlame s manželom že dame dcérku do tejto školy. Mate niektora snou skúsenosti nech už akékoľvek? Ďakujem

abbey1
16. máj 2021

Dobre to zvážte. Za tie peniaze nestojí. Majú problém udržať tam dobrých učiteľov. Deti a hlavne ich rodičia majú pocit, že za svoje peniaze môžu učiteľov riadiť, preto tam schopný učiteľ dlho nevydrží. Anglický jazyk žiadny zázrak. Doučovala som odtiaľ deti. Pri najmenšom probléme bol vždy problém učiteľ a žiadali ho vymeniť. Síce na oko všetko pekne, deti pracujú na tabletoch, aj nejaký native speaker bol, ale teda skutočne predražená mačka vo vreci.

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aurorastone
16. máj 2021

@zajo222 presne ako píšu baby, 2 kamošky mi tam učili a nech sa snažili vymyslieť nové veci, motivovať a pracovať nad rámec, nikdy nič nebolo dosť dobré alebo moderné a decka si mohli dovoliť všetko lebo rodičia mali peniaze, o úrovni vedomosti tých detí nebudem hovoriť, keď ich porovnávali s "obyč" žiakmi z "obyč" základnej školy...

ella_price
16. máj 2021

Známa tam pracuje ako učiteľka, ale je to tam čistý bordel. To už radšej ušetrite peniaze, dajte ju do nejakej inej školy a už sa sama v živote vypracuje. Nepotrebuje na to určite zrovna BESST.
Btw. školstvo na Slovensku je beztak celé zle.

benit
16. máj 2021

Znama tam pracuje 1.rok a viac neplanuje zostat. Ucitelky menia ako na beziacom pase. Prachati rodicia sem daju nespratme deticky pri probleme, ucitel odchadza. Nedala by som tam svoje dieta. Planuje sa v tt narnia aj este jedna sukromna. Su z ba, kde maju uz skusenosti.

loginexistuje
16. máj 2021

tak ja budem mat opacny nazor my sme spokojni aj s urovnou aj celkovo u nas sa menila ucitelka na ziadost rodicov na jeden predmet nedosahovala dostatocnu iroven na vyucbu predmetu su prisni tam a ziadaju
ja teda nelutujem

lucilaines
17. máj 2021

Prepacte, ze sa votriem do diskusie, ale nikde neviem najst recenzie. Mate niekto skusenosti aj so skolkou Besst? Rozmyslame tam dat od septembra syna. Je to podobne ako v skole? Pripadne
@loginexistuje mali ste pred smolou dietatko aj u nich v skolke? Dakujem vopred za pripadne info.

ella_price
17. máj 2021

@lucilaines Škola BESST ide podla medzinárodných štandardov Cambridge univerzity. Na ich stránke myslím majú aj celý popis k tomu. Inak recenzie som videla asi len na FB.

loginexistuje
17. máj 2021

@lucilaines v škôlke nie ale kamoška ma a oni sú veľmi spokojni

katpox
21. máj 2021

@zajo222 fuha, lebo akurat planujem zmenit prac.miesto,ucim na 1.stupni a skrz dochadzanie, vsimla som si, ze Besst stale hlada prvostupniarsku ucitelku, ma to teraz odradilo, chcela som si tam poslat ziadost.. Ak by ma prijali, by ma vymenili rychlo z anj.mam len maturitu, jeden semester na vs. a prax niekolko suplovaciek a par douciek😀😀tak nic

recenzie
26. jan 2023

Moja skúsenosť v Škole BESST je dosť divná sice dávajú IPadi by studinne uceli a to je podľa mna super ale keď sa pokazí alebo bude veľmi starí Škola BESST s tím nič nespraví. Zároveň je ťažké si nájsť kamaratov hlavne keď sa pripajas v inom ročníku ako napríklad v prvom ročníku. Veľa žiakov Besstu si mysli že sú ty najlepsi ľudia a že môžu robiť čo chcú koli tomu že sú na súkromnej základnej škole. U mna je to tak že nemám veľmi dobre vzťahu s ľuďmi v Besste. To hodnotenie že učitelia odchádzajú je (v mojej skúsenosť) že jednu učiteľku ktorú malo veľmi veľa deti rado ona odišla lebo jej ponúkli prácu v inom štáte a s lepším platom. Keď tam chcete dať svoje dieťa alebo súrodenca tak musíte porozmýšľať. Držím palce a snad sa dostanete na tu odpoved ktorú ste aj chceli.

alzbetkamaminka
25. apr 2023

Ahojte Mamičky,
Svoje dieťatko mám na besste už 3 rôčky. Veľmi sa jej páči až na nevhodné okná na 3. poschodí. Telocvičňa je stará a ošarpaná a o jedálni ani nehovorím. Občas im síce na obed vymyslia nejakú tu špecialitu avšak zvyčajné prívarky a iné typícké školské dobroty nie sú dcérke po chuti. Dcérka si nevie navyknúť na takmer denné striedanie učiteľov kedže každý tu vydrží tak pol roka. Kto vie čím to je.
Nehľadiac na tieto drobné nedostatky, vrelo odporúčam túto inštitúciu ak vaše dieťa nemá alergie na plesne a spolužiakov.

tatiankinepikosky1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tatiankinepikosky1
4. jún 2023

Ahojte baby,
Svoju dcérku som mala na tejto škole 2 roky. Hneď sme utekali preč až sa za nami prášilo, je to strašné. Naša drahá Karolínka nezapadla do kolektívu, ale nečudujem sa lebo sú tam samé rozmaznané decká ktoré nemajú dobrý príklad od svojich rodičov. Deti sú drzé k učiteľom a to určite majú od svojich snobskych rodičov. Táto škola sa síce prezentuje úplne novodobo, no tie IPADy sú iba divadelná hra! Majú školský systém čo ich oberá o voľnosť s IPADmi čo by bolo vporiadku keby im ich preplatila škola. Na tú Hejného Metódu sa ani nechcem pozrieť. Zdá sa vám že vášmu dieťaťu rozvíja logické myslenie ich hravým prístupom k výučbe ale v realite to dieťaťu uberá základne matematické vedomosti. Kamarátka mojej dcérky ani neprešla prijímacie pohovory na BESSTe dostatočne na to aby ju prijali, no prijali ju kvôli jej rodičom ktorý kontaktovali vedenie školy a zariadili aby sa ich dcérka dostala na gymnázium. Celkovo túto školu určite neodporúčam, na to že je súkromná má viac mínusov než plusov🤷‍♀️.