Čo je pre vás dôležité pri výbere detskej kozmetiky? Čo by mala obsahovať?

michaela_bupi
28. okt 2014

Na obale produktov sú rôzne informácie o zložení. Priznám sa, že som sa v nich veľmi ťažko orientovala, keď som ešte s bruškom stála pred regálom detskej kozmetiky. To, čo mňa presvedčilo o kúpe, boli prírodné látky, ktoré pokožku ošetrujú a upokojujú a nemá ich každý detský produkt. Čo je v zložení dôležité pre vás?

babulka
28. okt 2014

Možno by bolo skôr potrebné napísať, čo by obsahovať nemala. Napríklad taký sls. Veľa produktov aj detskej kozmetiky ho obsahuje. Ale bupi nie 🙂 ináč my doma používame iba bupi detské mydlo s lanolinom alebo detskú penu s pumpickou. Tiež gel na pranie a avivaz. Dokonca som v jednej predplatiteľskej súťaži dostala balík bupi kozmetiky. Takže u nás bupi jednoznačne číslo 1 😵

lenach
28. okt 2014

ja som kupovala vylučne kozmetiku, ktorá neobsahuje parabeny a je čísto prírodné zloženie. Inak o bupi sa priznam som ani nevedela, až raz ked šla reklama v TV ma zaujala. to bolo nedávno a tak doma ešte okrem kremu na zadok a vlhčených utierok nemam nič od tejto značky. Ale čo sa toho kremu tyka po dvoch týždnoch otvorenia sa trosku horšie natiera. Rada by som vyskúsala aj ine produkty. Ale páči sa mi vôna 🙂

axelina
28. okt 2014

Velmi tazko sa vybera ta spravna kozmetika, ale aj ine veci. Ja som vybrala podla odporucania kamaratiek a aj v porodnice. Kamaratky mi odporucili Bupi mydielko aj kremik na zapareniny. Mali to uz odskusane tak som im verila. Ostali sme pri tom, a postupne pridala aj utierky, ktore su tiez uzasne a aj praci prostriedok. Jedine co mi vadi aj som prestala pouzivat (aj kvoli tomu ze maly nema ziadne problemy) kremik na zapareniny, je taak tvrdy ze nemam silu ju vytlacit, dokonca moj manzel tiez pomahal ale aj on mal problem. Spotreba je az 2016. Chcela som sa este spytat, Bupi praci gel, preco nemavate v kazdom obchode. A v niektorych, v ktorych je, zase len 1l. Byvam v BA, ale mala som problem zohnat 3l gel.

michaela_bupi
autor
28. okt 2014

@babulka Dakujem za Vas prispevok. Urcite sa budeme venovat aj teme, co by kozmetika nemala obsahovat. Sme tu s vami cely tento tyzden, takze dalsie temy este pridu 🙂. Velmi ma tesi Vasa dobra skusenost s produktami Bupi. Dakujem 😉

michaela_bupi
autor
28. okt 2014

@axelina dakujem velmi pekne za Vasu milu reakciu. Co sa tyka kremiku na zapareniny, mali sme podobnych reakcii od mamiciek viac, ja osobne som mala rovnaku skusenost. Preto sme recepturu kremiku upravili - dnes je maksi a lepsie sa vytlaca z tuby aj sa lahsie nanasa na pokozku. Kremiky s novou recepturou su uz v obchodoch od leta, tie "tvrdnuce" sme z obchodov stiahli. Verim, ze novy kremik Bupi na zapareniny Vam uz bude vyhovovat a budete s nim spokojna. Velky Bupi praci gél 3L kupite v kazdej predajni Tesco a v 101 drogerie. Zial, niektore obchodne siete nam nechcu odoberat obidve velkosti pracich gelov kvoli tomu, ze nemaju miesto na regaloch. Snazime sa cely sortiment Bupi mat vsade, ale niekedy to, zial, nejde. Verim, ze sa to casom zlepsi a budeme pre vas vsade 🙂

petrarac
28. okt 2014

ja kupujem bupi hlavne kvoli voni, o zlozenie som sa doteraz velmi nezaujimala. pozrela som si popis zlozenia ktory je na umyvacej pene BUPI, pise sa tam ze neobsahuje alergeny ani sulfaty, ale ked citam zlozky ako citrid acid, tetrasodium etidronate a 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol tak mi to nic nehovori ☹ predpokladam ale ze to nebude nic skodlive 🙂 dcerka sa castokrat snazi penu vo vanicke ochutnat a velakrat sa mi podari ze sa jej pri sprchovani aj dostane sampon do oci. spolieham sa na to, ze BUPI mysli aj na to a nic vazne sa babatkam pri ochutnavani peny nestane 🙂

efkaaa
28. okt 2014

Kedze mam dceru ekzematicku, pouzivam kozmetiku vhodnu pre suchu, problematicku kozu. Kozna lekarka nam odporucila zn. Bupi. Odvtedy pouzivame mydlo, sampon a aj praci gel Bupi

bebikvozarka
28. okt 2014

Ja mam 3 dcerky ktore od narodenia mali problemi s pokozkou aj teraz mam male 3 mesacne babo, skusali sme vseliake sprchove geliky samponiky samozrejme decke ... jedine s mydielka bupi sme sa nevyhadzali ani raz, teraz pouzivame kazdy vecer pri kupkani. Myslim si ze my mamicky nemame cas riesit ze co sa v detskej kozmetike nachadza, ja osobne sam dala na rady kamaratok -

brady1
28. okt 2014

@michaela_bupi Ja použivam overený Johnson Baby 😉

michaela_bupi
autor
28. okt 2014

Dakujem za vase uprimne odpovede. Tesim sa, ze kozmetika Bupi je vacsinou prirodzenou sucastou vasej vybavicky pre vase babatko a rodinu...

ivanka.7
2. nov 2014

Dolezite je aby neobsahovala - vsetky mozne glykoly, parabeny, pegy, sls, sles a veci co sa tvaria ze to nie su, ale su to iste, len v cervenom (aj ked chapem, ze pri zlozitejsich produktoch je to obcas tazke, ale alternativy existuju, tak by som radsej dala o dve eura na produkt viac, ako musela riesit neustale dilemy a furt citat mini pismenka na krabickach a tubach), umely parfemm, alkoholy a pod.

Ved existuju setrnejsie glukosidy, etericke oleje, kvalitne prirodne oleje, telove masla a podobne, je par vyrobcov, ktori ukazuju ze sa to da, hoci sa za tuto kvalitu musi zaplatit - mne to nevadi, hoci chapem, ze v dnesnej dobre vela rodicov musi robit aj financne kompromisy.

molniak
2. nov 2014

ja pouzivam oriflame je setrna nielen k deickam ale aj k mamickam nejdem robit relamu ale som max. spokojna

pipinka4
2. nov 2014

@michaela_bupi u mna su to tiez prirodne zlozky nedrazdi to tak tu jemnu detsku pokozku a su kvalitne.samozrejme bupi je skvela znacka uz ja ked som bola mala sme ju doma pouzivali a stale je skvela 🙂 je velmi malo kvalitnej kozmetiky.a dakujeme vam za bupi 🙂 nemusim sa bat ziadnej alergickej reakcie.