Natierate svoje dieťatko po kúpaní krémom, mliečkom alebo olejom? Prečo?

michaela_bupi
1. nov 2014

Ja som túto dilemu vyriešila hneď po prvom kúpaní môjho drobčeka. Keďže olejček zostával príliš mastný a môj drobček sa mi potom šmýkal v rukách, rozhodla som sa radšej pre telové mliečko. Aká je vaša skúsenosť?

sonetta
1. nov 2014

ja som tiez vyskusala olejcek, ale kedze bol veeelmi mastny, zacala som kupovat telove mlieko.

lejlla
1. nov 2014

Aj ja natieram mlieckom po kazdom kupani...olej zevraj upchava pory...

monikad77
1. nov 2014

nám už v pôrodnici povedali že olej nie,aj keď tiež som ho mala pripravený a treba používať presne ako používate telové mlieko...je sranda že pred 15 rokmi ked som mala dcéru tak hovorili olejovať,olejovať a dnes to zakazujú, tak teda mliečkujeme🙂

maslenka47
1. nov 2014

Kupali sme vzdy len v cistej vode, nenatierali nicim.

geenna
1. nov 2014

Natierame kokosovym

keira
1. nov 2014

nicim, netreba ich, len skoda pokozku zatazovat

evittam
1. nov 2014

Ja pouzivam len klasicky olejcek Aviril. Trosicku ponatieram.

mimi8814
1. nov 2014

kokosovym olejom

nanka3
1. nov 2014

Ja som zo zaciatku tiez nechcela nic pouzivat, len cistu vodu, ale videla som, ze malicka ma suchu plet, tak som jeden den skusila olej nivea, ale len na nozku, ci nebude daka reakcia, rano som to skontrolovala, a pokozka na nozke krasne jemnucka, takze vecer po kupani som bez obav natrela uz cele telicko, ale len velmi jemne, ja si zvyknem naliat na ruku, nie vela, asi cajovu lyzicku, rozotriem po dlaniach a tak jej prejdem od krku az k nozkam... Inac si myslim, ze je celkom jedno, ci sa natiera olejom alebo mliekom.... olej neupchava pory o nic viac ako mlieko 😉 (tolko moj nazor). Ved aj nas rodicia olejovali a nikdy sme nemali ziadne kozne problemy... nevravim, ze dieta treba v oleji utopit, ako hranolky pri smazeni 😀 , ale ta troska oleja im neublizi.

oladuna
1. nov 2014

@michaela_bupi ja som zo zaciatku natierala mandlovym olejom a potom sme pomaly presli na telove mlieko.

luckadominika
1. nov 2014

My kvôli atopickemu natierame stále 😉

elienka
1. nov 2014

nenatierala som ničím, pokožku má jemnučkú aj tak

michaela_bupi
autor
1. nov 2014

Dakujem za vsetky vase nazory a prispevky. Samozrejme, ze kazde dietatko je ine a preto mu vyhovuje aj ina starostlivost. My maminy musime najst vzdy ten najlepsi sposob ako sa o svoje babatko postarat. A niekedy to nie je jednoduche rozhodovanie, ked je tolko moznosti a tolko informacii okolo nas... 🙂