Oteckova téma: Kúpací rituál dieťa a otecko. Máte ho aj u vás?

igor_bupi
26. máj 2015

Odkedy náš Ondrík objavil čaro umývacej peny Bupi, kúpanie postúpilo v rebríčku jeho obľúbenosti na najvyššiu priečku. V zmysle hesla: „viac peny, viac fun“ 😀 . Vždy keď umyl seba, snažil sa do vody vtiahnuť aj mňa. Zo začiatku sa mu to darilo. Výdatne pridával peny a šťastne capkal penu všade. Teraz je nám už spolu vo vani tesno, ale občas si nechám umyť ruky aspoň po lakte. Máte aj vy nejaký svoj kúpací rituál so synom či dcérou?

macopka
26. máj 2015

My mame ritual po kupani. Malu vyberiem z vane a mala povie: Zabaime Ebeku, posiet tatinka, pusku. To znamena, ze Rebeku zabalim do osusky a musime ist pozriet tatinka do obyvacky a dat mu pusinku. A takto to je kazdy den 🙂 Mala ma 21 mesiacov 🙂

barunka
26. máj 2015

U nás je kúpanie čisto "tatkovská" záležitosť. Obe decká kúpe (resp. kúpal - staršia sa už hanbí) už od narodenia výlučne on, ja zaskakujem len v nevyhnutných prípadoch...
Držia sa hesla čo je mokré, to je čisté. Takže často mám "mokrú" celú kúpeľku a po ich vyčíňaní musím ešte pol hodinu upratovať. Ale vidieť tie ich šťastné tváre a úsmevy, no nemám to srdce to zatrhnúť.
Pena musí byť, to je povinnná výbava, čím viac peny, tým viac zábavy. Veď kde inde by sa vedeli zahrať na mikuláša s pravou bradou, že áno? 😀 😀

matricia
26. máj 2015

Nás starší syn sa rád kúpe, vlastne obidvaja, je to pre nich radosť, ale starší sa sám pýta, že: kúpat, kúpať. Napustime mu vaňu a dáme do nej obľúbené hračky a keď nájde na vani fľaštičky šampónov a sprchových gélov, aj tým sa potesi, naberie nám do nich sem tam aj vodu, keď sa podarí. Otecko mu je schopný dat do vane aj hračky, ktoré nepatria do vody, len aby synka potešil. Z vane nechce von, rád robí bomby špongiou, spliecha, člapka sa. Ale keď mu ocko opláchuje vlasy, to je revu, ako keby sme mu neviem robili.nemá to rád, keď mu šampónov voda tečie do očí a do nosa. Skúsila som aj šampón Už ani slzu, ale aj pri tom reval🙂

ichbinich
26. máj 2015

Ano, aj u nas je kupanie takmer zasadne otcova "robota". Najlepsie je, ked sa do vane vtrepu vsetci traja, peny ze ich ani nevidno, potom si daju este aj farbu do vody, a hracky, ze ja ich potom ani nemam ako oplachovat a vyberat 😀
A manzel sa este aj da pomalovat tou farbou, umyt vlasy detmi a pod. Uziju si to vsetci, a o to ide 🙂
(K stavu kupelky po takomto hromadnom kupeli sa radsej nevyjadrujem, musim ostat slusna takto na verejnosti 😉 😀)

dazdovka
26. máj 2015

No u nas, ked sa tato sprchuje, uz sa krpec vyzlieka, ze ide byt sranda, davaaaj k tatovi do vane, takze ak sa chce tato osprchovat komfortne = sám, musi sa potajomky.

michala11111
26. máj 2015

Ahoj, aj u nás kúpe tatino, dcérka má rok a 8mes. a je tomu už od narodenia 🙂 Inak rituály ani žiadne, len ako spomínaš, že miluje penu... Tak my sme celý čas penu nepoužívali, až minule, asi pred mesiacom sme malej dali do vane penu a to bolo revuuuuuuu, bála sa toho, normálne sme museli vyliať vodu a napustiť novú bez peny 🙂

ichbinich
26. máj 2015

@dazdovka
Hihi, to poznam. Manzel sa niekedy sprchuje rano, no a dcera uz robi stripease pred vanou, ze aj ona... A pritom bola vo vani pred 12 hodinami 🙂
Tak nech sa ide sprchovat v noci, ked deti spia 😉 😀

igor_bupi
autor
26. máj 2015

Ďakujem za vaše príspevky, zatiaľ sa mi potvrdzuje poznatok, že kúpanie je poväčšine "chlapská robota". Neviem, či sa náhodou aj veľkonočné kúpanie nevyvinulo z tejto zábavky 🙂

iwi83
26. máj 2015

@igor_bupi U nás toto platí práve teraz 🙂 Som v 9. mesiaci tehotenstva a už niekoľko mesiacov kvôli miernemu kľudovému režimu kúpe synčeka tato. Je v tom geniálny! Naučil ho nechať si osprchovať hlavičku a doteraz to malý akceptuje najviac od tatina. Tiež mu vymyslel takú labužnícku zábavku - keď mu tato klasickým tabuľkovým mydlom prechádza pomedzi pršteky na nohách; z toho je malý úplne v siedmom nebi 😵 Mydlom ho inak umývame len sčasti ani penu nepoužívame, lebo malý má sklon k ekzému. Bupi je však klasika, sme spokojní 🙂

bubloska135
26. máj 2015

my mame ritual doma taky, ze tatinko sa kupe so syncekom, cim je starsi tym je to obtiaznejsie, lebo krpec vo vani vymysla. Syn sa vsak na kupanie vzdy tesi, vymysla, spliecha, pokusa sa umyvat. Asistujem pri nich a ked je po kupkani tak mladeho pana vysusim a nakremujem. Kremovanie zboznuje,lebo sa chce sam 🙂 a uz mu to aj celkom ide. kym maleho obleciem tak je tatik uz z vane von a chysta nam kasu, takto je to super sme uz zosuladeny a vyhovuje nam to 🙂

xevulax
26. máj 2015

Dvojky kupe manzel, dennymi ritualmi su hlavne jasenie, pitie vody priamo zo sprchy, z toho sa tedia najviac a jasne plna vana hraciek, starsiu sprchujem ja, samozrejme ze musim do sprchy s nou, ona poumyva mna (ak sa to tak da nazvat) a ja ju🙂 a ked ju vyberiem zabalim ju do uteraku ako mumiu (uz sama vykrikuje ze chce mumiu 🙂) po kupani je vsak vacsia sranda, to chytia zachvat besnoty a hodinu vymyslaju a rehocu sa. Taketo vecery milujem

barnica
26. máj 2015

Môj manžel pravidelne kúpe nášho syna ale ten bordel a mokro v kúpelni sú masaker ale je to ich čľapkací rituál a sú moje lásky tak čo už s nimi 🙂 a Bupi penu miluje aj náš drobec

natalka13
26. máj 2015

Kedze deti sa radi kupu a chlapi su vlastne deti, povacsinou je toto chlapska robota. Aj unas.
Rehotu, spliechania, jazdenia s autickami,lodkami bolo vzdy kopa.

fazulka17
26. máj 2015

u nás je toto výhradne ockova záležitosť on kúpe malú od narodenia a veľmi im to pristane

igor_bupi
autor
26. máj 2015

Už je asi po kúpaní, tak všetkým prajem dobrú noc. Niektoré tipy sa pokúsim vytiahnuť vo vhodnej chvíli. "Labužnícka zábavka - keď mu tato klasickým tabuľkovým mydlom prechádza pomedzi pršteky na nohách" je mojím favoritom. Ďakujem všetkým.

aluxka
27. máj 2015

Ak by u nás kúpal manžel deťúrence bola by to sodoma gomora - potopa. Baby dosť vyvádzajú aj pri mne - špliechajú, fŕkajú no jednoducho si kúpeľ užívajú 🙂 ale tatino by ich nechal až priveľmi "sa odviazať" takže ja kúpem a on češe a fénuje vlásky 🙂

dankaa78
28. máj 2015

Ano ano ano.jedine tato😉My sa kupeme uz vo vani a on jej samozrejme dovoli skoro vsetko.Ako kazdy chlap😀
Ale za to som rada,ze je starostlivy...