Čo pre Vás znamená klasická rozprávka?

islandofil
7. mar 2016

Myslím ako pre dospelých. Snívali ste o rozprávkovom živote aspoň určité obdobie Vášho života, alebo ešte snívate, a ak áno, ktorá rozprávka to vo Vás vyvolala? A okrem mravného poučenia a lásky, ste si niekedy všimli aj iných podtextov v klasických rozprávkach? 🙂

ruthike
7. mar 2016

Diplomovka?:D

misel0806
7. mar 2016

Zivot je rozpravka sama o sebe. Zivot ta bije clovek sa uci na vlastnych chybach...😊😊

ukulela
8. mar 2016

ano, ked si mala sex bez kondomu mozes byt tehotna, ano, ked ti este nevynechala ms, na test je este skoro .... nie, svrbenie prstov na nohach nebude priznak tehotenstva. skor to bude plesen.

.. mravné je ponaučenie.

erickatt
8. mar 2016

U mna film hriesny tanec a rozpravka? Anna zo zeleneho domu? A uplne ze rozpravka? Macko usko bol naj

horana
8. mar 2016

Jastrabia zena bol moj pubertalny hit, pri tom som sa dokazala zasnit. Alebo serial Robin Hood co vtedy chodil, romantika.
Mala som rada take kontrasty, bud historicke alebo potom nieco do stylu Navrat do buducnosti, vyvolavalo to vo mne predstavu ze vsetko je mozne.
Mala som rada fantasy typu Pan Prstenov (kniha, nie film), to ma dokazalo zozrat a pohltit. Alebo Ecove Meno ruze (tiez kniha, nie film), nie v pravom zmysle rozpravka, ale pribeh silny.
Romance v pravom slova zmysle vo mne snivanie ani emocie prilis nevyvolavali. Rozpravkovy zivot som si nepredstavovala ako princezna, ale ako dobrodruzstvo, tajomno.
Aj ked klasicke rozpravky ako Pysna princezna ci Perinababa som pozerat mohla a srdca sa urcite dotkli. Naopak klasicka Popoluska mi prisla aj napriek chudobe a nepriazdnivemu osudu ako pysna stihacka princa este na prepracovanejsiej urovni nez je ta priamociara od macochinych dcer ktore boli amaterky, a ktora ma nezasluzene vyhody (pomoc holubkov, sovy..). To ale preto ze uz tieto filmove spracovania su prekrutene oproti povodnej podobe plnej symboliky, ale aj zdanlivej krutosti, ktoru by uz sucasny divak nepochopil (vypichovanie oci macochinym dceram atd...). Preto sa to pomeni a nevyznie to.

ivett1
9. mar 2016

klasická rozprávka?...u mňa vždy taká, kde dobro zvíťazí nad zlom🙂 ... aj teraz ako dospeláčka mám rada "krimipríbehy" - t.j. rozprávky, kde "dobro zvíťazí nad zlom" - teda kde ten sviniar dostane to čo mu patrí...aj smrť...
a snívam o tom stále - dobro zvíťazí nad zlom a bude tu raz svetový mier ... 😉