Ako udržujete pitný režim svojho dieťaťa?

miriam_nutrilon
4. júl 2014

Nastáva čas prázdnin a teplých letných dní. Dávate deťom v lete okrem mlieka aj iné tekutiny? A koľko mliečka dávate vášmu dieťatku?

alzbetka83
4. júl 2014

Moje slniečko kojim a nechce ani vodičku ani neochuteny cajik ☹ jediné co by chcela su detské granuvalovane čaje,ale tie jej nechcem dávať,su prisladzovane ☹ Ma 5 mesiacov .Tiež by ma to zaujímalo čo a ako 😀

sorciera24
4. júl 2014

@alzbetka83 kym plne kojis, npotrebuje vodu, ekd je smadne, napije sa tvojho mlieka.....moj tiez nepil caj vobec, vodu v tyh najhorsich teplach len lyzickou...inak len moje mlieko....

siska53
4. júl 2014

@alzbetka83 ak je dojcena,staci ju v horucavach len castejsie prikladat. Moja mladsia sa naucila pit z flase,az ked mala rok, v letnuch horucavach mala medzi 3-6m.Cize sme len,castejsie prikladali. Syncek sice vedel pit z flasky a teda som mu obcas vodicku dala,ale naozaj len ked bola extremna horucava,inak bol tiez len,dojceny,papaval kazdu hodinu az dve,takze tekutin mal dostatok,riadila,som sa poctom pocikanych plienok a spokojnostou babatka a to bolo v poriadku.

fopka
4. júl 2014

moj zhruba do 8.mesiacov nepil vodu vobec,len ked sa mu velmi stikutalo,tak som mu ju davala lyzickou,inak som nemala sancu dostat do neho ani kvapku. Ale pil velmi vela mliecka,co mu zrejme stacilo. Ked zacal viac papat a menej pit mlieka, zacal pit vodu vo velkom. Teraz ma rok a pije vodu aj za jogurtom 😀 ale len vodu,caje odmieta uplne,ani teply,ani studeny,ani granulkovy,ani sackovy,ani ovocny ani bylinkovy. Proste len cista voda. Co je nakoniec aj dobre

lucy125
4. júl 2014

Moj maly vypije za den cca 1,5l tekutin, s tekutinami nemá problem,Um pijeme 1x denne a inak pijeme 100% džusiky,čajiky,sirupove vody,vodičku čistu mi od narodenia nechce.

alzbetka83
4. júl 2014

@siska53
@sorciera24 Ďakujem vám.Zabudla som napísať,že uz asi týždeň prikrmujem,to uz by mala pit asi aj vodu

miriam_nutrilon
autor
4. júl 2014

@alzbetka83 Pekny den Alzbetka. Ak je dcerka plne dojcena, aj ked ste zacala s prikrmami, nie je nutne jej davat hned ine tekutiny. Skutocne staci ju po prikrmoch prilozit k prsniku a ona si vypije vase mliecko aj na zahasenie smädu. V pripade tropickych horucav mozete po malych lyzickach skusit podat dietatku dojcensku vodu.

ushuaia
4. júl 2014

suhlasim s nazormi mamin, pokial je dietatko plne dojcene, nepotrebuje tekutiny...staci mu mamkino mliecko..., moja dcerka je na UM, zacali sme s prikrmami od 6 mesiaca a zacala som jej davat pomalicky dojcensku vodu...najprv si dala iba par kvapiek...nerobim paniku pretoze aj samotne jedlo obsahuje vodu, dnes ma 9 mesiacov, pocas jedenia pekne zapija vodickou, nukam jej aj v priebehu dna, mlieko pomaly od konca 7 mesiaca odmietala cez den, ma len jednu flasu na noc. Mala mi pekne papa od 6 mesiaca...a voda jej chuti... 🙂 ked bude starsia aspon nebudeme musiet zapasit o kazdu kvapku vody... 😀

kofoluska
4. júl 2014

U nas je s tekutinami velky problem. Mlieko pije len rano a niekedy vecer, dokopy mozno 400ml. Pocas dna nevypije skoro nic, ak vypije aspon 100ml vody, som rada. Istu dobu pil doma robene ovocne stavy riedene s vodou, ale ani to uz nechce. Ale plienok pocuranych ma hromadu, zrejme mu stacia tekutiny z jedla. Ked je smadny, sam sa natiahne po flaske s vodou. Dojceny nie je, od narodenia je na UM.

magic08
4. júl 2014

Maly je dojceny na poziadanie... Okrem dojcenia mam po ruke vzdy flasku s vodou, ktoru mu ponukam. Maly pije vela o to menej papa... 😝

siska53
4. júl 2014

@alzbetka83 moj syn,ked bol odstaveny (11m.),slabo pil,prosto bol problem do neho dostat tekutiny. Riesila som to tak,ze som mu robila tekutejsie obedy a lyzickovala donho vodu kedykolvek pocas dna. Z flase vypil skor k veceru viac vody,cez den,to bolo horsie. Celkovo doteraz ma dni,kedy je to s pitim biedne. A i dcerka,ktora pila uplne perfektne,odkedy sa naucila pit z flasky,tak teraz obcas strajkuje s pitim. Alr nesnzzim sa robit okolo toho velke halo,aby sa nezatali.
kedze ste len,zacali,tak toho este vela nespapka,ked ju dojcis,tak zas tej inej vody navyse este nepotrebuje. Moja bola do roku vlastne len,na,vode zo stravy a z MM.
a hlavne neurob chybu,co ja pri syncekovi,ze ked mal vyde 15m.,tak nechcel,pit a bolo uz dost teplo,tak som ustupila a dostaval riedene dzusy. A odvtedy mi malokedy vypije cistu vodu.

alzbetka83
4. júl 2014

@miriam_nutrilon Ďakujem za odpoveď 😉

alzbetka83
4. júl 2014

@siska53 Ďakujem.

miriam_nutrilon
autor
7. júl 2014

Milé mamičky, aj naďalej nám môžete písať ako udržujete pitný režim vášho dieťatka, najmä teraz v čase horúcich letných dní. Chutí skôr voda alebo čajíky? Z fľašky alebo sa kamaráti už aj s pohárikom?

bandurka1979
7. júl 2014

U nas je to tak že sa pije vodička alebo čajik...

miriam_nutrilon
autor
7. júl 2014

Mile, mamicky, napiste nam, kolko dnes, v tento horuci letny den, vypilo vase dietatko tekutin?