Čo robíte, aby vaše dieťatko pokojne spalo?

miriam_nutrilon
2. júl 2014

Spokojný spánok dieťaťa je snom každej mamičky! Máte nejakú účinnú radu, ako dosiahnuť pokojný spánok dieťatka? Podeľte sa s nami o Vaše skúsenosti. Iste nielen ja som zvedavá, čo pomáha práve vám 🙂!

piacere
2. júl 2014

dojčím 🙂

evka_evka
2. júl 2014

Pred spankom v izbe nastriekam levandulovy biosprej a dobre vyvetram 😉 a dietatko si sladko spinka 😉

miriam_nutrilon
autor
2. júl 2014

Mamicky, dakujeme za dobre rady 🙂

radlinka
2. júl 2014

Dlhe prechadzky na cerstvom vzduchu, resp. spinkanie v kociari kazdy den a velka flasa Nutrilonu...my sme boli spokojni, davala som som Nutrilon HA , neskor klasiku. Maximalna spokojnost 😉 Pekny den zelam 🙂

lady511
2. júl 2014

spanok s oblubeným zajkom,na posteli nie v postielke kde sa dostatočne može otačat,,ked je nepokojna zavolam muža aby zaspieval ludové pesničky 😀 😀 😀 u nas to zaberá 😉

elje
2. júl 2014

Pustim umyvacku riadu (uplne vazne) 🙂 Vzdy pri nej zaspi. Takze obcas umyvame aj ked je prazdna 😀 Alebo kojenie - na ceciku zaspi vzdy..

dadika81
2. júl 2014

Na noc do Nutrilon HA mliecka davam 3 odmerky Nutrilon HA ryzovej kase budi sa iba raz za noc 🙂

lulistek
2. júl 2014

Moju dcerku uspavam na fitlopte a spievam jej pesnicky. Do kazdej rucky ponozku a zachvilku buva 🙂 Citi maminu blizkost a nezny dotyk a to je to co dieta potrebuje.

lunedi
2. júl 2014

Nam pomahal digestor a nosenie na rukach pocas obdobia koliky. A este stale sa kojime 17.mesiac takze to zabera krasne a totalne vyvetrana spalna,mimo zimy-celu noc. Maly je ladovy medved 😉

domcusska
2. júl 2014

Nasa mala zaspáva na posteli, počas kojenia. Inak sama ani nezaspi. Jedine vonku v kociari.

dobromila1111
2. júl 2014

Náš malý spinká v noci s nami v posteli, vtedy spí najpokojnejšie🙂

preshibana
2. júl 2014

Do cca 8 mes. zaspavala Alenocka zasadne na rukach po flaske, potom zaspavala iba so mnou, teraz je podmienkou na denny spanok drzanie rucky a na noc rozpravka a hladkanie po hlavicke.... a zakazdym pusinka 😉 Ale ak spi u prababky, alebo u starkych, spi najspokojnejsie, lebo cely den sa blazni a nahana... 😉

adulik71
2. júl 2014

Mne Katarinka (5,5m) chodi spinkat okolo pol osmej a to len polozim do postielky a chvilku sa pohra a uz aj spinka 🙂 horsie je to so Sofinkou (3r) ta by vydrzala hore s nami aj do pol noci,pritom vobec nespava cez obed 🙂

celasapremenim
3. júl 2014

osvedcene: davat spat dietatko do postielky iba na noc, cez denny spanok riesit ine lozko.....kosik na spanie, kocik a podobne
tiez mnohym detom zaberaju pravidelne ritualny, dobre viem, ze dieta nie je potrebne kupat kazdy den, ale naprklad to kupanie niektorym na spanok velmi pomoze, ak je v rovnakom case
pravidelny rezim malym detom pomaha velmi so spankom, pravidelny pobyt vonku za kazdeho pocasia
striedanie kludoveho rezimu s aktivnym ...v pravidelnych casoch
zo zaciatku sa vyhybat hektickym navstevam, akurat tak babatko rozhodia vacsinou, ak zavolat k dietatku navstevu, nie vela ludi naraz
no a mama ma mat psychohygienu, ak je vystresovana, podrazdena, vsetci vieme, ze to vplyva neuveritelne na dietatko, ktore sa tak zacne chovat tiez

miriam_nutrilon
autor
3. júl 2014

Mile mamicky, dakujem za vase kreativne prispevky, niekedy je to naozaj veda a treba vela trpezlivosti a kreativity na to, aby sme zistili, co na dietatko zabera, aby krasne a spokojne spinkalo🙂 Nechavate dietatko spavat s vami v posteli ci ho ucite na vlastnu postielku? Potrebuje vase dietatko tiche prostredie, aby zaspalo, ci skor nejaky monotonny zvuk?

dasiacik
3. júl 2014

@miriam_nutrilon
Môj synček spinká s nami v posteli.Boli tam pokusy,aby spinkal vo svojej postieľke,vyskúšala som asi všetko,ale keď vidím aký je spokojný v našej posteli,tak to už neriešim.Snáď tam s nami nebude do 18tky 😀

miriam_nutrilon
autor
9. júl 2014

@dasiacik Dakujem dasiacik, ze ste nam napisali vasu skusenost. Verim, ze do 18tky to snad nebude🙂

martinkaha
9. júl 2014

Našim deťom sa snažíme cez deň trošku vybiť energiu hrami, športom, prechádzkou na čerstvom vzduchu. Navečer už majú kľudový režim, tíško sa môžu hrať, čítame/pozeráme s nimi knižky, rozprávame sa, potom ich nakŕmime, okúpeme a šup do postieľky. Pomodlíme, príp. zhodnotíme ešte deň a hráme hru, že kto vydrží neprehovoriť - ooood teeeeeeeeraz - o chvíľu zaspia... 🙂 😉 🙂

patricia52
10. júl 2014

donedavna som kojila, teraz uz len v noci(cez den sme na NUTRILONE) ....spime v postielke no asi 2tyzdne sme stiahli bok postielky a mame ju spojenu s nasou postelou a je to super,aj pre drobca aj pre mna 🙂 ...a PRED spanim vyvetram izbu,chodime spat kazdy vecer v rovnaky cas a zaspava s plnou flasou NUTRILONU.......a budume sa 1-2x......samozrejme obcas potrebujeme cumlicek,tak sa zobudime aj viackrat...nemam to ,,super,, dieta ktore aj ked ma 6 mesiacov prespi celu noc,ako poniektori 😀 😎 😎 😎 😎

miriam_nutrilon
autor
10. júl 2014

Mamičky, máte nejakú účinnú radu, ako dosiahnuť pokojný spánok vášho dieťatka?