icon

Ako plánujete rodinný rozpočet?

avatar
daska_tesco
8. sep 2015

Určite súhlasíte, že rodinka je vlastne malá firma, ktorú treba denne riadiť. Ako to robíte vy? Presne plánujete aj výdavky na rodinné nákupy? S donáškovou službou Tesco Potraviny domov máte nákupy pre domácnosť pod kontrolou – počas celého nákupu vidíte orientačnú cenu na obrazovke a nemusíte odolávať rôznym sladkým nástrahám pri čakaní pri pokladni 🙂
Podeľte sa o vaše skúsenosti s plánovaním výdavkom pre rodinku a domácnosť a jednu z vás zajtra ráno odmeníme 15 eurovým kupónom na nákup tovaru cez donáškovú službu Tesco Potraviny domov 🙂

Ako plánujete rodinný rozpočet?
avatar
isabella22
8. sep 2015

@simona157 nepovedala som kolko mlieka kolko citronov atd.a zas je pravda nekupuje me najlacnejsie ani mlieka ani jogurty

avatar
17alexis
8. sep 2015

@isabella22 ja som zarazila aj s vianočným rozpočtom...proste som zvyknutá to tak robiť, radšej si fakt užijem výlet, na ktorý dám peniažky, čo sú takto navyše. V škole nám raz doktor vravel, že stravovať sa treba tak, aby v strave bolo obsiahnuté všetko, čo má byť a zároveň na to nemíňať veľa - aj tak to skončí v kanáli. 😀

avatar
jonki
8. sep 2015

@17alexis mas v tom take tie zasobove veci...ryza,muka,. cestoviny, strukoviny? co kupujes raz za cas? normalne ma zaujijma vas jedalny listok na tyzden podrobny 🙂 (to myslim v dobrom-nie je to vysmech len uprimny zaujem) viem pisala si tu taky zbezny....ak to mas tak fakt vyratane.....tak super, mas moj obdiv. 😉 64/mesacne za dve dospele osoby 😉

avatar
simona157
8. sep 2015

@isabella22 , aha, ja som myslela, ze to je cena za 1 mlieko 🙂 lebo aj take su .. ano presne, niekto si potrpi radsej na kvalitu .. ja som taka zlata stredna cesta, na urcitych veciach rozhodne nesetrim a radsej si priplatim, ale take mlieko napriklad kupujem vzdy v akcii :D

avatar
akvi
8. sep 2015

Nechce sa miverit, ze niekto vyzije zo 16 euro na tyzden. Ratas tam aj obedy? Lebo to je dost podstatna ciastka. Ja som si jeden mesiac odkladala komplet blocky, ze na co miname a vyslo mi 270 ecok na mesiac len na potraviny pre 3 clennu rodinu. A neratala som este synove obedy cca 20 e mesacne. Z tych 270 e boli blbosti ako pivo, vino, cipsy a pod. v sume 20 e. Nekupujeme ziadne balene napoje, ziadne sladkosti. A este mame vajicka a maso raz za cas zadarmo. Aj ked by som velmi chcela, tak na potravinach uz nemam kde usetrit, pokial sa chceme stravovat racionalne. Ono to bude mozno prave preto, ze napr. taka pohanka, ci pseno stoja podstatne viac ako balik napr. cestovin. To iste specialne muky, psenicu obmedzujeme, cize kupujem hlavne ovsenu, tekvicovu, pohankovu a tie stoja viac.

avatar
17alexis
8. sep 2015

@jonki už som písala asi na prvej strane minulotýždňový...samozrejme, mám tie zásobove veci, ale aj tie kupujem vždy v akcii, odmalička ma bavilo sledovať letáky a teraz ich naplno využívam.

avatar
17alexis
8. sep 2015

@akvi Rátam tam stravu na 7 dní - raňajky, obedy, večere.

avatar
isabella22
8. sep 2015

@simona157 to nie zas mlieko za euro nemusim mat 🙂 ale zas mame v tescu aj zlavove poukazky z toho clubcard cize aj to miname a aj to trosku aj ked nie moc ale pomoze 🙂

avatar
kika52621
8. sep 2015

Ja zatial neplanujem ale mala by som zacat. Doteraz som chodila este do prace tak sme to financne nepocitovali no uz som na materskej a mala by som sa to naucit aby sme zbytocne nerozhadzovali peniaze. Preto si zoberiem rady aj tu od bab.

avatar
akvi
8. sep 2015

@17alexis tak dala som si tu namahu a zratala som tie jedla, co si napisala a uz to mi vyslo cca 15 eur. Ak by som aj ratala, ze kupujes v zlavach, tak dajme tomu, ze usetris nejake 3 ecka. A to som ratala len sumy za zakladne potraviny v danom jedle, neratala som, ze napr. Nejaky olej sa minie, alebo nejake rezance do polievky a pod. A mnozstva som dala take, ze oka, vystaci aj na veceru. Stale mi v tom chybaju ranajky, plus vy nedesiatujete a neolovrantujete? Cerstva zelenina a ovocie sa mi do toho rozpoctu uz nezmesti ani omylom. Sorry, ale niekde je chyba.. Ci? A to neber v zlom, ja som si to zratala koli sebe, lebo velmi rada by som usetrila.

avatar
tortelinka
8. sep 2015

@17alexis toto čo si napísala sa zmestí do 16 eur? 😕 , neverím tomu

avatar
jonki
8. sep 2015

@akvi presne koli tomu ma to zaujima...koli mne....mojmu hospodareniu 😀 lebo my si robime presny rodinny rozpocet...a ked vidim tie sumy co idu za jedlo...ked si to dam za rok....su to palky, stale si poviem dokelu ved to ini maju na cely chod domacnosti a my to minieme len na jedlo...preto ma to zaujalo ze to niekto vie takto extra usporne 😉

avatar
izabelkas
8. sep 2015

Rozpocet neplanujeme, snazime sa nekupovat zbytocnosti. 🙂

avatar
sense
8. sep 2015

fuha tak 16 e na tyzden, ...to dame len za zakladne veci tolko chlieb, mlieko, maslo, syry sunka, cerstve ovocie a zelenina nas vyjde viac na tyzden ako 16 e a to neratam este maso, ryby...jogurty....

avatar
mihula
8. sep 2015

@isabella22 aj ja taku poznam.Ked som si isla umyt pohar od kavy,tak vyskocila a zaliala si spodok kavy este raz.A ked som isla vyhodit supky z pomaranca do kosa,tak ze nech jej ich dam a bol z toho punč.Da sa to baby da aj za 16e

avatar
zm79
8. sep 2015

@17alexis tak to by som chcela aj ja, takto si to nastavit.... nas je doma 5. a ako ratam, tak ratam, pride mi to nerealne. samozrejme, ked clovek musi, tak musi, ale ked pises, ze nesetris na jedle, tak si to fakt neviem predstavit. napr. kilo hovadzieho - 10E, 2,5kg zemiakov 1,5E (ci kolko), tak to nam vyjde max na 2 obedy. a kde je potom zvysok?????

avatar
isabella22
8. sep 2015

@mihula no len to je asi taky extrem zalievat uz raz zaliatu kavu..

avatar
mihula
8. sep 2015

@isabella22 no a este od cudzieho 😀

avatar
jonki
8. sep 2015

@zm79 tak zase hovadzina sa da kupit 5 kilovy balik domaceho aj za 5,50kilo (6 je uz drahe) teda aspon takto hovadzinu kupujem ja.

avatar
17alexis
8. sep 2015

@zm79 ale ja som nehovorila nikde, že toto je rozpočet na 5 ľudí 😀
@tortelinka keď neveríš, tak s tým ja nič neurobím.
@sense to, čo si spomínala, kupujem aj ja. Ale iba toľko, že sa to zje a nevyhodí sa. Jogurty kupujem biele Active z Lidlu.

avatar
nikenzi
8. sep 2015

Urobit rozpis papania - ranajky, obed, vecera, ovocie, cajik, potreby pre domacnost, drogeriu, veci pre drobca, a podla toho urobit zoznam. Potraviny v akcii ako muka, cukor, mlieko sa u nas kupuju vo velkom ked su v akcii. Sladke ani slane sa u nas neje lebo nam to nechuti, mineralky sa nekupuju lebo lepsi je cerstvy zeleny caj s limetkou. Ja sa snazim varit lacne jedla, najviac penazi vsak ide do umeleho mlieka, prikrmov a plienok. V sezone sa snazim vyuzivat zeleninu zo zahrady, ovocie na vyzivky. Ale pokial neratam potraviny co mam doma v zasobe alebo zo zahrady tak sa zmestim do tych 30€ tyzdenne len na jedlo pre dve osoby.

avatar
zm79
8. sep 2015

@jonki a kde kupujes takuto hovadzinu?? to hned beriem 😉 ale dufam, ze to nie je cena za polievkovu 😉

avatar
sense
8. sep 2015

@17alexis ale zrejme kupujes len kuracie maso asponpodla jedalnicka, ja si to neviem ani predstavit...moja mam je dost setrny clovek vela dopestuju ale aj tak minu viac ako 16e tyzdenne, a najviac robi to maso...a tiez su len dvaja...

my kupujeme len kvalitne maso , ja viem pre niekoho je to rozmaznanost...ale kvaliten maso a ryby nieco stoja... a aj obcasne navstevy restauracii a stravovanie v praci

avatar
petik22
8. sep 2015

Baby ono je to asi o celkovom pristupe a zvyku ...minule kukam jednu kocku,obed myslim,ze to bolo pre 3 ludi - do 5eur. Ale ked som kukla foto s obrazkom porcii - ako dat tu porciu mojmu mm,tak mi ju zje i s tanierom🙂) tiez sa snazim skrtit,ale keby dam mm na ranajky kolacik-tak min. pol plechu...ale zavidin takymto zenam 🙂

avatar
evka4
8. sep 2015

@17alexis Podla mna nie je realne zdravo a pestro sa prestravovat za taku sumu. Urcite sa z takej sumy vyzit da, ked clovek chce, ale ci je to aj zdrave, ukaze az cas.
Kolko miniete priemerne mesacne v lekarni?

avatar
sense
8. sep 2015

@evka4 tiez mi to tak pride a este nevravim o tom ze do rozpoctu nepatri len nakup potravin ale aj cistiace prostriedky, aspon zakladna kozmetika...

avatar
evka4
8. sep 2015

@sense kozmetiku a cistiace prostriedky maju extra (sa mi zda, ze to spominala, nechce sa mi to hladat). ale kupovat len akciove veci nie je bohvieake riesenie z dlhodobeho zdravotneho hladiska (napr. lacne maso plne hormonov - potom sa rodicia cuduju, ze ich dcerkam napr. zacnu priskoro rast prsia... )

avatar
gabika228
8. sep 2015

Planujeme aj u nas doma nakupy.Napisem na listok ake potraviny treba a hotovo.Ale je to tazke dodrzat.

avatar
17alexis
8. sep 2015

@evka4 myslíš si, že ak kúpiš mäso v obchode mimo akcie, tak nie je napichané hormónmi? Keď som bola ja decko, tak také kurča mama kupovala za cca 200 sk, dnes mimo akcie kúpiš za 3€, v akcii veľakrát za 1,90€ Aj to trojeurové aj to lacnejšie bude napichané, možno bolo aj za tamtých čias, len sa o tom tak nehovorilo...

avatar
jaroslavabambulka123
8. sep 2015

@17alexis daj nejaku jednoduchu natierku, ja milujem natierky, ale stale robim len bryndzovu a rybickovu 🙂