Ako zvládate nápor začiatku školského roka?

daska_tesco
7. sep 2015

Bezstarostné dni prázdnin sú nenávratne preč a pre väčšinu z nás predstavuje september návrat do kolotoča povinností. Mamičky, poraďte, máte nejaké tipy ako prvé dni školského roka lepšie zvládnuť? Ako si rozdeľujete čas?
Za zaujímavé rady jednu z vás zajtra ráno odmeníme 15 eurovým kupónom na nákup tovaru cez donáškovú službu Tesco Potraviny domov 🙂
Všetko o službe nájdete tu: https://www.tesco.sk/potraviny-domov/ako-to-fun...

sissik
7. sep 2015

Nepocitujem ziadny napor. Chce sa tu vytvorit nejaky dalsi stres pre matky? Inak rozmyslam nad vianocnymi darcekmi, zacnu sa uz v Tescu predavat nejake vianocne balicky?

modra1
7. sep 2015

Je to podobné ako s upratovaním pred Vianocami. Ak sa upratuje pravidelne, tak vianočné upratovanie nestresuje. Necítim začiatok školského roka ako nápor, fungujeme v určitom režime a pravidlách či je škola alebo prázdniny. Povinnosti riešime, voľný čas si užívame. Takže u nás pohoda, akurát, škoda, že sa ochladilo ... 😉

0silvia0
7. sep 2015

@daska_tesco normálka 🙂 naskočíme do kolotoča a vozíme sa dokola až do ďalších prázdnin 🙂

katrin
7. sep 2015

@daska_tesco vôbec žiaden stres nepociťujem príchodom školského roka.... Fungujem presne tak isto, ako doteraz, presne tak isto nechodím do tesca nakupovať ani teraz 😀

jasminet
7. sep 2015

stres snad ani nie, ale je to ine a nove - dcera prvacka v skole, syn prvak v skolke, ja tesne pred porodom, este si s muzom a detmi vytvarame rezim a dostavame sa do tempa - kto kedy kam koho zoberie, kruzky zacnu.... 🙂 uvidime co bude po narodeni dalsieho cervika 😀

bonaqa2013
7. sep 2015

moje nervy dostali zobrať už ráno. Dcéra 2tr ZŠ odmietla stať, len sa prevrátila na druhý bok a povedala, že ona sa môže vykašľať na celú školu..... po chvíli prehovárania dostala jednu sprava, jednu zľava a išli sme do školy s plačom. Staršia dcéra 4tr. ZŠ išla v pohode. Ešte je dcéra - MŠ, a syn 3 roč. VŠ.
Ak to takto ďálej pôjde tak rána budem zvládať len s NEUROLOM.... 😒 😒 😒 😒

daska_tesco
autor
7. sep 2015

@modra1 Správna time manažérka. Klobúk dole !

daska_tesco
autor
7. sep 2015

@jasminet To máš peknú kombináciu - dcéra je určite šikulka a nástup do školy zvládne / ako sa hovorí/ "ľavou zadnou" . No a synček si snáď rýchlo nájde kamošov. 🙂 Tebe želám veľa šťastia pri pôrode!

daska_tesco
autor
7. sep 2015

@bonaqa2013 fúha, tak to už je iná zaberačka ! Skús najprv čokoládku, ako tabletky 😅 Ja by som jej asi zjedla tony 😀

libka1
7. sep 2015

Skola uz zacala? Aha, vlastne ano. 😅 Teraz kukam, ze nemam doma dceru...

vroni
7. sep 2015

No, dcera stepovala uz dva tyzdne, ako sa tesi do skoly (je stvrtacka) a ako sa doma strasne nudi (zlomila si pravu ruku, fakt toho vela robit nemohla), ten bozsky klud co tu zrazu cez den vladne.... Este aj slnko zaliezlo, normalne zo dna na den ozivam. Stres? Aky stres?

daska_tesco
autor
7. sep 2015

@vroni Tak dúfam, že to dcérke dlho vydrží - to nadšenie a radosť 😉 no a tebe ten božský kľud tíško závidíme 🙂

lilimoni
7. sep 2015

Ziaden stres 🙂 konecne si stiham, kym je mlada v skole, v klude upratat a navarit 😀 😅

horana
7. sep 2015

Nasim skolakom sa brutalne nechce vstavat, predsa len zmena rytmu v porovnani z prazdninami sa ukazuje uz na plne obratky. Aj opatovne zvykanie na povinnosti, zhananie pomocok, zositov, a cely novy rytmus dava zabrat celej rodine. Ale na druhej strane ziadna tragedia to nieje, zvykneme si a nic ine na to nepomoze len prave si to prezit, teda cas a pevne nervy.

irenaliza
7. sep 2015

My máme doma od septembra piatačku,druháčku a stredňáčku v škôlke a 4.dcérka ešte len ich všetkých vyprevádza a chodí všade s nimi. Je to ťažké,všetky majú strach piatačka nových učiteľov,druháčka čo ak nebude niečo vedieť a naša škôlkárka plače už večer a ráno a v škôlke no hrozné, ale ... Hlavne,že aspoň so vstávaním nemajú problémy, vstávajú skoro,ale kým sa nás 5 vychystá,tak.... a k tomu plač,že ja tam nejdem a potom,toto nechcem,chcem sukňu a takú čo sa točí a nie toto.... a ešte nejakú sladkosť do auta....
A potom poobede krúžky, no práve dnes nám začína kolobeh, musím si ešte urobit presný rozpis a zosúladiť,kde ktorú odviesť, kedy po ňu a čo zobrať, takže ešte len teraz idem ladiť a snáď do konca septembra sa všetko ustáliť a nabehneme na nejaý režim krúžkov a všetkého.
Takže ťažké,ale snažím sa nekričať a pohladkať, posmeliť a keď už nestíhame, tak trochu predýcham a až potom hovorím, lebo inak by som vybuchla a riadne..... Takže aký recept na zvládanie, to je ťažké, ale hlavne pevné nervy, obrniť sa, nahodiť úsmev a milé slovo aj keď je to ťažké niekedy a vydržať 10mesiacov, veď potom opäť budú prázdniny. pekný a hlavne usmievavý celý september a celý školský rok. 🙂 🙂

daska_tesco
autor
7. sep 2015

@irenaliza Podľa toho čo píšeš .... september je asi najťažší mesiac v roku. Zvládnuť organizáciu 4 dievčatiek to je asi umenie samé o sebe ! Mimochodom - váš ocino musí byť nadšený, keď má doma 5 žien 🙂

irenaliza
7. sep 2015

@daska_tesco to neviem, ale nesťažuje sa , aj keď niekedy nechápe načo je nám- hlavne dcérkam toľko čeleniek, prstienkov a " šperkov a hlavne oblečenia, ale keďže je to chlap a najstaršie dcérky mu vždy povedia, ale tatko, ty tomu nerozumieš, veď sme predsa chceme byť pekné a hlavne sa nám to páči a ty si len chlap. Ale je s nami spokojný, aspoň dúfam. a veď bude mať možno 5 zaťov to potom ešte len bude. Pekný deň. 🙂 🙂

aluxka
7. sep 2015

U nás je to v pohode. Ráno sa vstane - nerada ale vstane, ide sa do kúpelne poumývať, prezlečie sa pri rozprávkach, potom vyčešeme vlásky niečo zjeme a šup-šup za povinnosťami 🙂 No začiatky boli ťažké, teraz je dcérka už predškoláčka čiže už tam má svojich kamarátov, obľúbené hračky ale keď to tak ešte nebolo a len sa so škôlkou zoznamovala, musela som jej hovoriť, že ju ľúbim, doma navarím,upracem - opýtala som sa jej čo by si dala alebo sme sa dohodli na koláčiku, že keď príde domov bude ju čakať.Takto sme to zvládli my 🙂

luvika
7. sep 2015

@daska_tesco ja mam tretiacku na ZS a my veru musime mat nejaky system a motivaciu, ako rano aj po skole zvladnut, kedze dcerka je velmi hrava a tazko zvlada povinnosti. Takze rano zacina tym, ze ju prenesiem do obyvky, zapnem rozpravky, popri tom sa oblecie, naranajkuje a tym, ze pre nu zacina rano pohodovo este "oddychom" pri oblubenych rozpravkach, lahsie sa jej potom robia dalsie cinnosti. Do skoly chodime v 90% ran peso, je to cca 20 min.peso, ale to jej da rannu rozcvicku, pobyt na vzduchu,a mame zaroven priestor na rozpravanie sa. A okrem toho kazdy den ju caka v desiatovom boxe prip.v peracniku male prekvapenie (vzdy cosi ine - oblubena sladkost, niekedy mnou vyrobeny naramok, prstienok, nalepka, napisany odkaz atd.)..na tieto malickosti sa vzdy tesi. A raz do tyzdna si smie vybrat v obchode nieco ako vacsi balicek cukrikov, lizatiek a tesi sa, ze to vezme do skoly a moze sa podelit s kamoskami. Snazim sa, aby bola co najviac v pohode doma, aj v skole a vela sa o vsetkom rozpravame. Tak my mavame skolske dni taketo.

zuzin78
7. sep 2015

ako u nas vyzera rano? niekedy sa na tom aj smejem, dve rozospane cacorky, starsia kym sa preberie to trva,a ak je zamreceno , jojoj... taku ma aj naladu. mam meteo žabky doma. 😀 ale snazime sa rano nepozabijat. vsetko sa da, chce to len plan o nacasovani . hlavne ak som kludna ja, tak su kludne aj moje dve cacorky. cestou do skoly sa aj smejeme, lebo ide s nami mladsia cacorka, a ta chce stale zachranovat vsetko zive, minule slimakov, teraz mravcekov, som zvedava co zajtra budeme zachranovat. este stastie ,ze skolu mame 150 metrov od domu 😉

daska_tesco
autor
7. sep 2015

@luvika Ak by som mala možnosť sa ešte raz narodiť, chcela by som byť tvojou dcérou 😀

katkasofi
7. sep 2015

U nás ráno pohoda. Najstaršia je prváčka. Do školy ide s radosťou, horšie je písanie úloh. To sa jej nechce, nudí ju to 😡 prostredný a najmladšia sú plienkáči este, takze poobede je to u nás perné 😞 na nákup chodí do tesca manžel. Ja pri troch deťoch nestíham 😁

bubelko
7. sep 2015

ako vyzera rano - mladsi predvedie svoj herecky talent na temu - dnes do skolky nejdem. toto predstavenie zahrna vsetko vratane odmietania vstat z postele, obliect sa a pod. skratena verzia trva ca. 20min, dlha verzia je obohatena o temy - preco lukas moze a ja nie, preco musim toto a preco on nie. mama sa zahra na divadelneho kritika v style slaby vykon (bez ohladu na temu) a dieta o 8.00 opusta zadverie - ak ma stastie s bratom, ak divadlo pokracuje, ide sam... (nastastie len raz).
o tom, ze mame starsie dieta, ktore sa chysta do 2. triedy ani nevieme, pretoze vstane, oblecie sa, naje sa, umyje si zuby, zbali desiatu a ak ostane cas, cita... rovnako o 8.00 opusta zadverie.
no a ja si sadam a pocitam, ze do zaciatku jesennych prazdnin mam este necele 4 tyzdne...
jo - a to divadlo mame s obmenami uz 2. rok.... skolka je totiz povinna a syn navstevuje 2.skolkarsku triedu...pri jeho charaktere pochopi pravdepodobne na konci 1.stupna, ze skolska dochadzka je povinna a bez ohladu na vykon do tej budovy poputuje... 😝

luvika
7. sep 2015

@daska_tesco haha, dakujem 🙂 ono to vyznelo mozno prilis idealne, ale ja viem byt v pripade nudze aj priiisna ;)

daska_tesco
autor
7. sep 2015

@bubelko K vám by sa oplatilo prísť aj na raňajšie divadelné predstavenie 😀 , ale myslim, že podobný stav je vo viacerých rodinách. 🙂 ide o to , ktorá mama to ako zvláda.... Ty si zatiaľ jednička! 😉

cecilh
7. sep 2015

u nas je to tiez zaujimave. nejastarsi syn zacal chodit do prvej, mladsi do skolky a najmladsi sa pomaly hlasi na svet.
pre nas bolo najdolezitejsie aby sme nic nenechali na poslednu cvilu. vsetko je uz nejaky ten mesiac prichystane. je to vyhoda nielen pre rodicov, ale hlavne pr deti. veci si poobzeraju, popytaju sa ako to v skole , skolke chodi. a psychicky sa na to pripravia. potom nedochadza k rannym placom z neznama a stresom. k tomu patri sa mozrejme aj vcasne vstavanie.
takze vsetko zvladame. verim ze sa to osvedci aj v buducnosti.
vsetkym prajem prijemny a radostny nastup do skolkych zariadeni. 🙂

modra1
7. sep 2015

zdá sa mi to, alebo sa naozaj výhra 50€ poukážky zrazu zmenila na 15€?
@daska_tesco

daska_tesco
autor
7. sep 2015

@modra1 Ahoj, výhra je 15 eur, nič sa nemenilo.

mangostyle
7. sep 2015

Dcéra začala chodiť do 1. Roč. ZŠ takže je pre nás všetko nové. V škole sa jej veľmi páči, čo je najdôležitejšie. Úlohy robíme hneď po príchode domov a potom už má veget 🙂 krúžky navštevuje tie isté čo aj
Predtým.Tak zatiaľ to prežívame bezstresovo 🙂

monicm
7. sep 2015

Nápor? Aký, ja som tak šťastná, že sú deti v škole a škôlke a doma som len s najmladším (prisahám, že nie som krkavčia mater, ja ich ľúbim, 😉 😀 😀 ). Spraviť úlohy poobede je už pre nás malina, keďže najstarší je 3-tiak.