Kto vám pomáha s nákupmi a domácnosťou?

daska_tesco
10. sep 2015

Máte skvelého partnera, rodičov, svokrovcov, súrodencov alebo priateľov, ktorí vám pomáhajú so starostlivosťou o vašich drobcov a domáce práce?
Dobrou správou je, že vodiči donáškovej služby sú vyškolení tak, aby vám čo najviac uľahčili nákupy – objednaný tovar vám prinesú až k dverám a ešte aj s úsmevom na perách. 🙂
Podeľte sa o svoje skúsenosti s pomocou v domácnosti a jednu z vás zajtra ráno odmeníme 15 eurovým kupónom na nákup tovaru cez donáškovú službu Tesco Potraviny domov 😉

daska_tesco
autor
10. sep 2015

@bettybetty Perfektne podelené ! 😉

kessinka
10. sep 2015

Manžel mi pomáha tak veľa, že občas mám pocit, že vlastne som to skôr ja, čo pomáha jemu 😅 😎
Domáce práce máme podelené, niektoré má každý "svoje" (manžel umýva riad a schody, ja zas kúpelňu a periem), o iné sa delíme (vysávanie, utieranie prachu...). Veľké nákupy robíme spolu a malé potom ako kto stíha, zväčša ale ja s deťmi 🙂

wendy62
10. sep 2015

Mne najviac pomaha umyvacka riadu, pracka a susicka 😀 Vela mi pomozu stari rodicia, chodia pre deti do skoly ked som este v praci, manzel obcas nakupuje male nakupy cez tyzden, ale najviac mi pomoze, ak cez vikend zoberie deti von a ja si mozem poobede pospat 🙂 S domacimi pracami uz pomahaju aj deti, len keby si po sebe castejsie upratali... ale to by som uz pomaly ani nemala co robit. A s velkymi nakupmi mi bez ohladu na tesco reklamu uz viac nez rok pomahaju Tesco kurieri 🙂

jarnicka
10. sep 2015

U nás funguje papierik na chladničke každý tam dopis čo potrebuje. Ale aj tak kúpiť ideme všetci... Každý si ešte niečo rád dohody navyše...

bleee
10. sep 2015

nákupy sú moja aj manželova vášeň, doslova sa bijeme o to, kto pôjde nakúpiť 😉 Domácnosť je na mne, keďže som na materskej, ale dá sa. Občas pomôže s dcérkou babka, občas opatrovateľka, na domácnosť mám času dosť 🙂

ivetamicuchova
10. sep 2015

Pomaha manzel aj ked nie je casto doma. Ale co moze, to pomoze. Aj babske veci porobi a nefrfle. 🙂

irenaliza
10. sep 2015

Keďže už 15 rokov bývam n opačnom koni republiky ako moji rodičia a svokrovci, tak s pomocou v domácnosti je to iba na mňa a na mojom manželovi,súrodencov mám tiež inde, takže....Keď sa mi narodila prvá dcérka myslela som,že sa nadá zvládnuť aj dieťa aj navariť,bolo to ťažké,ale postupne za posledných 10 rokov sa nám narodili postupne 4 dcérky a akosi to ísť musí. jasné,že je to ťažké, ale kto dnes v živote má čo ľahké.... Niekedy som robila vedu,keď bol niekde prach, pohodená ponožka, teraz som beriem trochu s nadhľadom. Aj,keď ma rozčúli,keď moje dcérky sa vyzlečú a veci nechajú doslova spadnúť zo seba a nechajú tam, kde práve boli, no.... vtedy ich aspoň poprosím, aby si to dali na stoličku, a ja večer ukladám.... Ale postupne aj keď frflú trochu pomôžu, uložia hračky, knižky, odnesú po sebe taniere, Aj keď s pripomienkami... a to musím, nevládzem, som unavená..
A s nákupmi? Každé ráno , keď dám 3 dcérky do školy a škôlky ideme s najmladšou do Tesca nakupujeme a trochu sa prechádzame a vyberáme, potom je to horšie, lebo musím nákup vyniesť na 3.poschodie bez výťahu a väčšinou nakúpim dosť veľ, ale.... aspoň posilujem , nemusím do telocvične, niekedy ak môže aj manžel nakúpim ale on chodí domov neskoro, ale snaží sa, napíšem mu čo treba. A cez víkendy ideme na veľké, veľké nálkupy spolu celá rodinka a vtedy je to o srande ale aj o pevných nervoch, pri nakupovaní mojich dcér... Ale veď sa učia od malička a snáď postupne pôjdu aj saméa prekvapia na, že nakúpia, popracú, uložia si veci, ale to asi teraz najbližšie roky iba bude snívať.
Ale manžel mi veľmi pomáha v tom, že stále, keď máme v bytovke službu tak pozametá a umyje schody, ja nemusím a to je obrovská pomoc pre mňa. Za čo mu ďakujem aj takto.
Takže s nákupmi a domácnosťou si pomáhame navzájom naša 6 členná rodinka- hlavne ja- mamina, potom manžel a potupne dcérky, držíme spolu a aj keď to je ťažké, zvládame to a hlavne nerobíme vedu a hlavne ja, keď nie je všetko tip. top. Prajem všetkým maminkám aj tebe Dáška pekný deň plný úsmevov.

bubelko
10. sep 2015

@daska_tesco nakupy aj domacnost (upratovanie, varenie, opravy, uprava terasy, auta) mam na starosti ja. ak nieco zabudnem kupit, alebo potrebujem z mesta, tak to kupi muz - robi pri nakupnom centre.
nakup robim velky tak 2x do mesiaca a potom uz len dokupujem, co treba. 😉
nie je to o tom, zeby nepomohol. ale ja som doma... deti v skole a skolke, bolo by postavene na hlavu, aby som cakala, kym pride domov a strcila mu do ruky vysavac, ze na, treba povysavat. ak pride a frfle, ze tam je nieco a tam treba utriet, tak ho odporucim do pracovne, ze vie, kde su handry a iniciative sa medze nekladu... ja sa tiez nemontujem do toho, ako si zadeli pracu on v robote... 😝
a co sa tyka deti, tak 50/50... je rodic tak ako ja, takze nie je o com. od malicka sa im venuje. a ak mame obaja nieco spolu, ci kazdy zvlast, tak bud pride kamoska (ak moze), a ak nie, tak normalne platena babysitterka.

matusik24
10. sep 2015

Nákupy sú výlučne na mne pretože manžel neznáša nákupy,no musím sa priznať ,že ja nákupy zbožňujem ,len sa nemôžem ponáhľať,lebo potom si to nevychutnám.A zvyšné domáce práce sa snažím zvládať sama a keď nestíham poprosím manžela o pomoc. No a na manželovi je, keď ja upratujem starostlivosť o nášho drobčeka.Máme to podelené aj keď poriadok u nás nie je vždy taký,aký by som si predstavovala. 😀

nikenzi
10. sep 2015

Kedže som na dobca sama tak nakupy cez internet a s domacnostou mi pride obcas pomoct mama alebo babka, popripade postrazia maleho kym si urobim poriadky.

nasta55
10. sep 2015

Chodime na nakup kazdy piatok s muzom a detmi. Samozrejme do Tesca. ;) Inak sa nam ani neda. Domacnost mam na starosti ja, kedze muz kazdy den pracuje do vecera.

bambibam
10. sep 2015

obaja sa staráme ,kto kedy má čas spraví ,jednoducho sa dohovoríme ,ja to - ty to , obaja vieme všetko a niekedy aj nič. O deti sa starám ( pobyty vonku , aktivity , lekár....)viac ja ,muž viac pracuje ,ale víkend sa stará viac on o deti a ja o chod domácnosti. Raz frfle jeden ,raz druhý inokedy deti a čas beží ...Doma je doma a byt slúži nám - nie mi jemu ,takže ak náhodou nie je niečo podľa najnovších výskumov (utretý prach ,umytá dlážka , upratané hračky....) neumierame ,sme doma a žijeme ďalej. Robíme 2x väčší nákup aj deti (nakladajú ako zadarmo keby dávali) a potom len v rámci prechádzky sa dokúpi.

daska_tesco
autor
10. sep 2015

@matusik24 Možno by ho viac bavilo nakupovanie, keby využil online cez službu Tesco Potraviny domov 😉 Pár klikov na počítači a nikam nemusí ísť 😉

gradula
10. sep 2015

U nas je vsetko viac- menej na mne ....obcas pricestuje mamina a zabavi malu, nakupovat chodim postupne - kocikom s dcerkou, vacsie nakupy riesime s manzelom a ked nema cas, " zachrani" nas tesco dovoz

stardust
10. sep 2015

nikto mi nepomaha, sama si robim nakupy, lebo som osamela matka.

evulienkaslx
10. sep 2015

viac menej som sama, manzel chodi z prace neskoro domov, rodicia uz neziju, svokrovci su daleko...
aj teraz prave, ked mala konecne spi, malujem kupelnu, obhanam elektrikara a inych majstrov....
PS: pri tychto mojich kazdodennych fofroch velmi rada vyuzivam akekolvek online sluzby a uz sa neskutocne tesim na kurierov 🙂

daska_tesco
autor
10. sep 2015

@evulienkaslx Ty si iná šikulka ! 🙂

tortelinka
10. sep 2015

na ,menšie nákupy chodím sama, väčšie mi robí manžel cestou z práce

kvett
10. sep 2015

nákupy a domácnost je na mne, ani by ma nenapadlo, ze by mi s tym mal niekto pomahat...........

gretocka
10. sep 2015

domacnost, deti aj nakupy su moja praca. Manzel pracuje a to dost vela, takze by ma ani nenapadlo vydelovat mu este nejake povinnosti. Obcas ked potrebujem nejaky tazky nakup (melon, mineralky a podobne) dohodnem sa s manzelom a bud ma po zaplateni s vecami prevezie domov alebo ich rovno kupi sam cestou. Ked nahodou je sluzobne prec, mozem pocitat aj so svokrovcami alebo svagrovcami, ale snazim sa to nezneuzivat.

simkanati
10. sep 2015

Mne tiez nikto nepomaha, som osamela mamicka, mam dcerku a som bez rodicov. Este ja pomaham niekedy s nakupmi ostatnym, sestre lebo byva na dedine a babke lebo uz nevladze s nakupmi. Takze nakupy mam uz na denno-dennom poriadku. 😮

daska_tesco
autor
10. sep 2015

@simkanati Zvládaš tri nákupné zoznamy ... tak to už je umenie ! Klobúk dole ! 🙂

daska_tesco
autor
10. sep 2015

Milé mamičky, ďakujeme za všetky vaše komentáre, stretneme sa opäť zajtra. Ak vás služba Tesco Potraviny domov zaujala a chcete ju vyskúšať - posielam E-kupón na prvý dovoz zdarma pri prvom nákupe 🙂 Pekný večer!

magdicka111
10. sep 2015

Dobry večer
radi nakupujeme ako celá rodina. Manžel je nosič ja som mozog a decka ešte doplňaju čo potrebuju - ale musim to kontrolovať 😉

vydrnik
10. sep 2015

Mne pomaha manzel.Navari upecie.Pomoze co treba aj z detma

nastenka555
10. sep 2015

U nás je to rodinná záležitosť 😀

baxovci
10. sep 2015

tak ja si tiež musím poradiť so všetkým sama, tatík zarába a nákupy domov nosí tesco 😉

orgovan
10. sep 2015

domácnost mame spolocnu, takze spolocne nakupujeme aj upratujeme. Ked ide muz z prace a ma na nieco chut, tak sa zastavi v obchode a zavola mi, ci netreba nieco kupit...a opacne...nejak to neprezivame a neriesime. A doma si vzdy kazdy po sebe poupratuje v sobotu je vacsie upratovanie. Doobeda to je zmaknute a mozme si pomahat s uzivanim vikendu 🙂

kotatko1232
10. sep 2015

@daska_tesco kedy konecne uz budu dovazat aj do mojej dediny!!!!!!!!
Boleraz

yvaine
10. sep 2015

U nas sa o vsetky prace delime. Nakupujeme nastriedacku, spolu upratujeme, manzel dokonca zacal sem tam zehlit (hlavne pre drobca co chystame veci), rad vari, tak mu v tom nebranim, ja zase peciem a tak, pekne spolocna praca 🙂