Podľa čoho vyberáte potraviny pre svoju rodinku?

daska_tesco
10. sep 2015

Ako vyberáte tie najlepšie potraviny pre vašu rodinku? Čo si najviac všímate na tovare?
Pracovníci donáškovej služby Tesco Potraviny domov už od 6.00 hod. ráno pripravujú na rozvoz vaše objednávky – priamo v predajni vyberajú tie najlepšie kúsky. A Podľa čoho sa riadia? Podľa dôležitého pravidla: kúpil by som si to aj ja?
Podeľte sa o vaše skúsenosti s výberom toho najlepšieho pre vašu domácnosť a jednu z vás zajtra ráno odmeníme 15 eurovým kupónom na nákup tovaru cez donáškovú službu Tesco Potraviny domov 🙂

srnka1122
10. sep 2015

Jezisi co tu s tou tesco donaskou furt otravujete...aj tak na tristvrtiny slovenska ani nedovazate tak k comu to je...

irenaliza
10. sep 2015

Podľa čoho nakupijem a vyberám potraviny ja? Najprv podľa vzhľadu, hlavne u ovocia, zeleninky, mäska, aké je, farebne, či nie je až prehnane zafarbené a mäsko či nemá nádych do hneda, alebo nevyzerá staršie, obschunute, potom ak sa dá, tak pohmatom- či nie je príliš mäkké.... A potom si všímam odkliaľ je, či je zo Slovenska- uprednostňujem a potom zloženie a jasné, že rozhoduje aj cena, ak je v akcii a vyhovuje tak kúpim to a najradšej som ak v akcii sú veci čo mám rada, kvalita je vysoká, tak ak sa dá kúpim aj viacej do zásoby. A pri pečive si zoberiem rukavice a skúsim či nie sú rožky alebo chlebík tvrdé, lebo sa mi stalo, že boli a boli zamiešané medzi čerstvým pečivom a moja mamina kúpila chlebík čo bol po záruke, ale ona si to nevšimla, malé písmenka dobre nevedela prečítať a potom to bolo pri dnešnom tovare- takže... aj dátum spotreby si treba všímať. / nebolo to v Tescu, ale inom reťazci../.
Takže ak sa dá snažím sa zamerať na vzhľad, farbu, dátum spotreby, zloženie a niekedy dám aj na prvý dojem a kúpim ... Pekný deň a hlavne kvalitné potraviny všetkým.

evulienkaslx
10. sep 2015

vyberam si podla datumu spotreby, niekedy siahnem dozadsie alebo do nizsej skatule (su tam cerstvejsie vyrobky), prezriem obal, aj vyrobok , pri ovoci a zelenine ich "omakam " a obzriem, ci su dost makke/tvrde a bez znamok hnitia, ci plesni, podla farby, pozeram aj povod potravin, uprednostnujem lokalne, ak sa da aj bio kvalite a tiez podla ceny

sissy27
10. sep 2015

@srnka1122 tak zaplatili si reklamu, ak nemáš záujem, tak rob niečo užitočnejšie 😀 mňa tiež ráno v rádiu nezaujíma dopravná situácia v okolí kežmarku, ale tak rádio rovnako ako internet nie je len pre jedno mesto... ale ty si môžeš ešte stále vybrať, čo budeš počúvať / sledovať / robiť...

zzuzanah
10. sep 2015

1. zlozenie
2. cerstvost (ak ma prehnane dlhu dobu spotreby, tak nekupujem)
3. povod

snazim sa dodrziavat poradie.

fazulka17
10. sep 2015

podľa kvality ale aj podľa ceny 🙂

pribinak
10. sep 2015

1. Kvalita
2. Krajina pôvodu
3. Cena
4. Zloženie a čerstvosť

Inak Tesco predáva veľmi vela, možno až väčšinu základných potravín zo zahraničia, najmä take co by ani nemusel, slabo propaguje naše domáce potraviny a výrobky

natalym
10. sep 2015

@pribinak A čo taký Lidl potom?

pribinak
10. sep 2015

@natalym ten sa sám klasifikuje ako diskont, ale Tesco sa chce tváriť, ze TOP
Inak na Slovensku je to celkom jedno, proste stačí skočiť kúsok za hranice a rozdielna kvalita až kričí na človeka

happybarbis
10. sep 2015

Úprimne Vám poviem, že tie najlepšie a najvhodnejšie potraviny pre našu rodinku vyberám hlavne podľa ceny. Je to kvôli finančnej situácií u nás, aj keď raz za čas si doprajeme aj niečo drahšie 😉 Dôležitá pre mňa však je kvalita potravín a čerstvosť hlavne u mäsa, zeleniny, ovocia a pečiva. Zeleninku a ovocie najradšej kupujem po kuse aby som tovar mohla prezrieť a vybrať tie zrelé, pretože v baleniach často nachádzam skazené kusy. Ďalej pri zelenine a ovocí dávam pozor aj na krajinu pôvodu. Pri mäsku dávam pozor na vzhľad a dátumy balenia a spotreby, alebo uprednostním nebalené mäso. Pečivo to vždy s rukavičkou alebo vreckom na ruke vyskúšam či je čerstvé, pretože väčšinou kupujem nebalené výrobky. Pri niektorých potravinách uprednostňujem výrobky tých menej známych značiek ako sú napríklad Tesco ci Kaufland výrobky (podľa toho kde nakupujem), pretože sú často kvalitnejšie a chutnejšie ako tie ktoré majú len super dobrú a drahú reklamu 😉 To sú moje kritériá dobrého nákupu 🙂

kvett
10. sep 2015

rozhodujem sa podla kvality a podla ceny

jarnicka
10. sep 2015

Dobry vecer,
rozhodujem sa hlavne podla kvality, pôvod výrobku-ak sa dá zistiť, samozrejme cena a skúsenosti... super su aj akcie na tovar...

daska_tesco
autor
10. sep 2015

Milé mamičky, ďakujeme za všetky vaše komentáre, stretneme sa opäť zajtra. Ak vás služba Tesco Potraviny domov zaujala a chcete ju vyskúšať - posielam E-kupón na prvý dovoz zdarma pri prvom nákupe 🙂 Pekný večer!

magdicka111
10. sep 2015

Dobry večer
u mňa je to obľubenosť v rodine a dobré skúsenosti s výrobkom, kvalita, a cena

petrarac
10. sep 2015

Banany musia but zelene. Jablka zemiaky petrzlen mrkvu vyberam vzdy co najvacsie. Kapustu potrebujem vacsinou len tu najmensiu. V kakaovom kolaci hladam najviac kakaa. Jahody musia pekne vonat a pecivo je
najlepsie ak je teple. Pri trvanlivych potravinach rozhoduje cena a trvanlivost.

orgovan
10. sep 2015

hlavne musi byt tovar bezchybny, ziadne potlcene jablka a banany atd. U mna zabera ak je aj pekne naukladany, napríklad ako v Bille. A o tom, ze potraviny maju byt cerstve snad netreba ani hovorit. No a potom samozrejme cena.

yvaine
10. sep 2015

Ja podla kvality, cerstvosti, vzhladu, skusenosti, zlozenia ale aj ceny... podla toho co.

lulu2
10. sep 2015

Snazim sa co najviac potravin nakupit od domacich producentov, miestnych farmarov, hlavne ovocie, zeleninu a maso. V obchodoch nakupujem len to co si nedopestujem alebo nezozeniem nikde inde. Vyberam podla kvality.

applede
10. sep 2015

podla ...akcii v letakoch ..omg 😖 😖

curcuma
10. sep 2015

Samozrejme je to kvalita, hlavne, keď kupujem pre svoje baby, ale to si musí človek priplatiť, čerstvosť je samozrejmosťou, pri výrobkoch pozerám krajinu pôvodu, určité výrobky kupujem vyslovene len slovenský výrobok. Ale tiež ma dokážu zlákať aj akcie, zľavy, keďže potraviny sú dosť výrazná položka v rámci domáceho rozpočtu.

sharmana
10. sep 2015

Tak u mňa záleží na viacerých faktoroch. Ale vo všeobecnosti nejaký pomer medzi kvalitou a cenou. Sú tovary, kde som nekompromisná. A to napríklad kupujem už len určité druhy šunky a párkov, s čo najvyšším obsahom mäsa. Deťom sa snažím vyberať jogurty Bio, respektíve hladám tradičné slovenské jogurty. Vyberám si aj medzi cestovinami, takže nesiaham po úplne najlacnejších variantách, ktoré sa mi vypomstia zlepené v hrnci 😀 Dokonca aj múku mám najradšej určitú značku, ale tam sú ceny podobné. Mlieko sme sa zhodli v rodine, že jedine plnotučné a berieme väčšie balenie, kludne pod značkou obchodu, pozerám sa väčšinou na výrobcu, nie na samotný obal. Aj ked by som radšej kupovala mliečko čerstvé, je to pre mna z praktického hladiska nemožné, mlieko ide u nás na dračku a chladnička mi nedovolí robiť velké zásoby.
Akciové kupujem oleje a to na varenie aj panenské, a vajíčka.
Pri zelenine a ovocí mi záleží na čerstvosti, kedže sa rýchlo kazia, ale zaujímam sa už aj o pôvod.
Celkovo uprednostnujem tradičných výrobcov a záleží mi na dátume spotreby, vyberám čo najčerstvejšie. Rokmi som sa naučila, že kvalita je dôležitejšia než kvantita. 🙂

daska_tesco
autor
11. sep 2015

Ahojte, mamičky, ďakujeme za skvelé tipy 🙂 Odmenu 15-eurový kupón na nákup cez donáškovú službu Tesco Potraviny domov pošleme: @ happybarbis
Výherkyňa, prosím, pošli nám svoju adresu do správy.

daska_tesco
autor
11. sep 2015

Ak chcete vyskúšať donáškovú službu Tesco Potraviny domov, posielam E-kupón na prvý dovoz zdarma. Hádam poteší 🙂

arabellka
11. sep 2015

ja si vsimam zaruku, ale pri nakupovani sluzbou tesco potraviny domov som na to mohla hned zabudnut 😉 kedze na nete to nevidim. ale dolezite veci pri preberani ked mi to pracovnik dovezie a vykladam si pred domom tak preletim ocami a ked sa mi nieco nepozdava,vratim. Su vzdy velmi laskavi a ochotni pracovnici,urobia tak jak si zakaznik zela. ja si velmi pochvalujem

ckatka
11. sep 2015

zasadne sa riadim intuiciou...