Papanie polievky lyžičkou. Ako ju odučiť od fľašky?

alex.valkova
11. dec 2008

Ahojte mamicky, prosim vas ma niektora z vas skusenosti ako prejst z papania polievocky,resp.zeleniny z flase na lyzicku.Ja mam 7mesacnu dcerku, a ta zasadne nechce jest popucenu zeleninu z lyzicky ( detska vyziva ovocna jej nevadi )ak jej ju davam,velmi mi pri tom vystraja,tak musim ist rychlo dorobit nejaku zeleninu na polievku a vsetko vymixovat a dat jej to na flasu,vymixovanu ala polievku tiez nechce na lyzicku a bojim sa ze to bude este dlho trvat kym sa nauci jest polievocku a popucenu zeleninu normalne na lyzicku..dakujem 🙂

lienka79
11. dec 2008

na to nie ej asi ziadna rada, len vydrzat..Ked je hladna, nakoniec spapa aj z flase...
7 mes dieta je naozaj uz dost velke na to,aby papalo lyz..zrejme uzx ais aj sewdi vo svojej stolicke...skus papat s nou,aby videla,ze aj ty jes lyz..daj jej prip falsiu lyz do ruky..nech sa skusa krmit sama,alebo len hrat...
Cim neskor prejdete na lyz..ty, horsie sa bude oducat...
Je pravda,ze v tomto veku moj syn napr,polievku odmietal..jedol len mixovanu tuhu stravu...pyre

alex.valkova
autor
11. dec 2008

Lienka, uz som jej skusala dat druhu lyzicku do ruky ale nezabralo to krmila sa akoze sama ale vsetko co mala v puse si tou druhou lyzickou vybrala,ano uz sedi sama v jej stolicke,vala sa mi pri tom zo strany na stranu aj ked je priputana,ako nahle jej dam tu polievku na flasu , sa skludni a pekne papa...takze stale varim aj tuhsiu zeleninu aj polievku a skusam najprv tu tuhu a ked spappa zopar lyziciek tak som stastna a potom ked zacne vymyslat a strasne plakat tak jej dam tu polievocku ale samozrejme na flasu ☹ uz fakt neviem ako s nou doslova vybabrat,ci len fakt dufat ze postupne sa odnauci...som z toho zufala

amarelka
11. dec 2008

ahoj alex, ona vie, že nakoniec dosiahne to čo chce, - flašku a tak, by som vyskúšala na tvojom mieste, radšej je tú polievku cez flašu nedávať..dávaj jej, len kašovitú zeleninu lyžičkou, kolko spapaá, tolko spapá, postupne zvyšuj,.... uvidíš, každý den spapá viac, ale flašu vynechaj, a ked bude chcieť tú papu zapiť, radšej ju skús učiť na pitie z hrnčeka s náustkom, 🙂

lilinka76
11. dec 2008

Mám ten istý nazor ako amarelka. Rob jej ten príkrm radsej redsí a uvidis, casom si zvykne. Aj ja som mala strach, lebo moji synovia nechceli ani z lyzicky, ani z flase a po cca 2 mesiacoch trapenia sa som ich to naucila. Nam velmi pomohlo, ze sme kupili stolicku na krmenie. Vela stastia.

cmulinko
11. dec 2008

Alex,neboj sa ona sa to nauci a bud len trpezliva.Moj syn zacal vobec jest nieco ine ako mlieko az ked mal po 5 mesiaci a tiez sme bojovali velmi dlho.Skusala som to ako ty....polievka do flase,ale znicila som aj flase aj cumliky,tak som sa rozhodla,ze si pekne pockam kym sam bude chciet jest z lyzicky.Bola som rozhodnuta cakat kolko bude za potreby.Nastastie sme dlho necakali a za 2 tyzdne som skusila zas lyzicku a uz to islo ovela lepsie.inak ja mam zo svojim synom vecne stravovaci problem,ale kym mi rastie a pribera,tak ani nepanikarim.

janina77
11. dec 2008

ja mam s papanim zeleniny z flase bohate skusenosti. Moj maly je ale predcasne narodeny, a v case, ked sme uz kvoli hodnotam zeleza museli prejst na zeleninu+maso vobec nebol zrely na jedenie lyzickou. O to dlhsie nam trvalo, kym konecne zacal jest lyzickou. Stalo sa tak az ked mal 1 rok, dovtedy sme jedli stylom 2-3 lyzicky a za tym vypil ostatne z flase. Pomohlo nam az ked som mu skusila dat kupensku Hippku alebo Hami. Dovtedy som varila. Neviem, ci mu nevyhovovala chut alebo konzistencia.
Tak neviem, ci ti poradit byt trpezliva, alebo nechat dcerku vyhladovat, rozhodnut sa musis sama, drzim palce nech je to cim skor.
A mimochodom, ja osobne na jedeni z flase nevidim nic zle. Ja povazujem za dolezitejsie aby dieta dostalo zivyny v tej strave obsiahnute ako to, akym sposobom to do neho dostanem a superit s nim kto to dlhsie vydrzi 😉 .

jahodka11
11. dec 2008

alex-treba len vydrzat, tvoja dcerka sa to urcite nauci, len to dlhsie trva....vobec si nemyslim, ze je vo veku, kedy by mala uz urcite vediet jest lyzickou.....skus jej davat tu zeleninku, ked nie je moc hladna, mozno to pojde lepsie....hlavne hlavu hore, ani nebudes vediet ako a bude papat sama a lyzickou 🙂

lienka79
13. dec 2008

alex..musis len vydrzat..elbo mala,aj ekd je mala, rozumu ma dost a vie,ze mama jej nakoniec tu flasu da....
Ja som malemu robila to pyre take vodove..voda, v kt.sa varili "ingrediencie".tak somm ju pouzila na "zriedenie"..jemu taka brecka fest chutila 😉 Vela stastia a hlavne trpezlivosti

dadulik
13. dec 2008

ja som malej nikdy s flase polievku nedavala, od 5 mesiaca vsetko papa zasadne lyzickou (okrem caju a sunaru).
Na tvojom mieste by som okamzite flasu vyradila a obrnila sa trpezlivostou a pevnymi nervami a skratka skusala lyzicku, ako baby pisu, skus jej to urobit redsie, alebo uplne pomixovat. 😉

jankajs
13. dec 2008

alex, ja sa trápim s malým od ukončeného 6. mesiaca, dovtedy bol na MM, polievku mi nechce, musím maskovať do mlieka s MM alebo UM - teda do fľaše. Niečo zo zeleninky a ovocia zje cez lyžičku - malinkú z lekárne pre deti, niekedy dávam prstami. Skúšam všetko možné, lebo chudne, radšej bude revať aj 10 min., ale viac si napr. tej zeleniny s mäskom nedá. Zato mlieko vypije hneď. Horšie, že nechce ani kaše - to jedol tri dni a dosť. Tiež maskujem do fľaše s mliekom a dávam v noci, keď sa zobudí (cca 00.00-01.00) a niekedy nad ránom, ak má hlad. Tiež dúfam, že sa to zlepší, teraz je ale pre mňa dôležité dostať to do neho, formu budem ladiť neskôr. Dúfam, že sa mi to nevymstí, ale keď bude väčší, bude sedieť s nami pri stole, uvidí, že jeme lyžičkami, tak ho to snáď bude viac motivovať. Drž sa. 😉