Výchova ročného dieťaťa. Mám mu už dať po zadku?

bobulka34
17. sep 2008

Neviem aký prístup zvolit pri 13 mesacnom dietati, ci uz treba aj potrestat, alebo dat aj po zadku. Lebo niekedy mam pocit, ze dieta vie, ze robi nieco zle.
Neviem ci je lepsie sa s nim cely den hrat , alebo ho nechat aj same hrat napr. v ohradke, alebo v stolicke.
Neviete mi poradit prakticke rady , dakujem

emily76
12. mar 2016

@maykaaa1122 pozri, dieta rovnako ako dospely si uvedomuje, ze urcita vec je jeho. A tak ako dospely nepozicia len tak hocikomu auto, telefon, hodinky...tak ani dieta len tak nemusi dat kyblik, lopatku, plysoveho macika...ak je hracka jeho, vysvetlit mu, ze by bolo fajn, keby ju niekomu pozical, lebo na oplatku zase si moze pozicat cudzie hracky. Ja mam dvojicky...a vedia, ze ak chcu hracku toho druheho, musia si ju vypytat, ak nie, ma "vlastnik" pravo si hracku zobrat. Jasne, ze to nefunguje vzdy a casto si na toto pravidlo spomenu vo chvili, ked si ten druhy zobral hracku bez opytania...😉 je uplne jedno, ci je dieta jedinacik, alebo ma doma 3 surodencov.... Dietatu treba vysvetlovat, trenovat s nim..ale hlavne, nenutit ho, aby pozical nieco, s cim sa prave hra.

romanadam1626
7. feb 2024

@michalka12 tie riady poobede z rána
Ved to je úplne normálne pri deťom, hlavne maličkých.
Ja som si vždy hovorila, ze tie riady mi z umývadla neujdú.
A tie veci z pradloveho koša 😉
Ale ten čas s dieťaťom je najvzácnejší...🥰

julish
7. feb 2024

@bobulka34 dieťa nemáš bit, nikdy, je to tvoje zlyhanie. Hranice sa stanovujú inak, odporúčam hľadať info v literature, nie tu