10 mesačné bábo pije ešte veľa mlieka

napoli
20. okt 2016

ahojte baby, neviem ci niekto ma tiez taketo babo ako ja..hihi..este doteraz pije denne 4 flasiek mlieka, vela mi toho nezje, musim k tomu povedat, ze od 4 mesiaca jej isli zubky, ma ich uz 8 a idu jej prave ocne..takze je to velke trapenie..raz papa dobre,raz nie. Ale pred spankom,aj ked napriklad sa napapa, chce to mlieko za kazdu cenu. Je toho mlieka podla vas uz moc na tento vek alebo je to v norme? dakujem za pomoc

karkana
20. okt 2016

áno, hlavné je mliečko,,,my sme pili len mlieko do 16mesiacov, jesť odmietala lyžičkou,,,čiže bola len na tom,čaj vodu tiež málo,teraz už papááááá všetko,netreba nútiť,skúšať áno,bude mať 3 roky a pije stále

sibalka21
20. okt 2016

@napoli Tak podla ,,tabuliek,, by 10mesacne babo malo pit mliecko rano a vecer.... Kedze uz je dost velka na to, aby papala tuhu stravu cize, vlastne by malo byt viac tuhej stravy ako mliecka.... Ale tak kazde babo je samozrejme ine, niektoremu chuti viac mliecka inemu, ako mojmu, nechuti UM.... Nic si z toho nerob, pokial spapa aspon nieco a pribera tak je to v pohode 🙂 Urcite niesi jedina, neboj 🙂

zuzka_1985
20. okt 2016

Moj maly bol tiez mlieckovy, do roka pil mlieco 3x denne a prikrmom velmi nedaval. Teraz ma 3 roky a 4 mesiace a mliecko amilk musi byt kazde rano po zobudeni.

napoli
autor
20. okt 2016

no moja mala ma 10 kg a 85 cm, je zdrava a velka, moja druha 3 rocna ma 104 cm a 16 kg, takze su to velke baby..len ta starsia bola uplne ina v tomto a nemala som s nou taketo problemy, tento krpec je velmo namahavy od porodu a ak sa aj hovori, kazde dieta je ine, len uz cakam nato, kedy sa to trosku zmeni... 🙂

napoli
autor
20. okt 2016

dakujem vam pekne, lebo moja mamina so mnou tu zase dnes diskutovala, ze co vsetko robim zle a hlavne ze pije vela mlieka atd..tak som sa musela popytat, ze ci robim nieco zle alebo je to jednoducho tak ako to je

schwester
20. okt 2016

Je to v pohode,ked jej idu k tomu ocne,aspon ze pije mlieko.

salome51
20. okt 2016

@napoli môj prvý syn v 10 mesiacoch pil 3 x denne po 200 ml. Niekedy aj viac. Dodnes pije 2 x denne mlieko ale kravské plnotučné po 350 ml. Keď mu chutí tak je to podľa mňa ok.

bianka0111
20. okt 2016

@napoli mi sme v tom veku tak isto museli mat mlieko aj 5 krát, papala aj tuhu stravu, ale mlieko muselo byt aj tak.videla som, že jej chutí aj bežná strava, bruško nám rástlo, tak som ani len neuvažovala, že by som jej to vyradila z jedálnička.....teraz máme za tri mesiace tri roky a mlieko rano, večer, a ked nieje v školke aj na obed....tak nebojte mamička nieste jediná 🙂

napoli
autor
21. okt 2016

Dakujem vam velmi pekne,strasne ste mi pomohli!!!!este jedna otazka co davate detom proti bolesti zubom nam totiz nepomaha nic okrem nurofen a mexalen...a to jej nechcem stale davat...s tymi ocnymi bojujeme uz 2 mesiace

stastnablcha
21. okt 2016

ahoj. my sme mlieckovy prevelice. a nemyslim si ze by to bolo nieco zle. sice uz nieje kojena ale na umelom, ale aj tak zarabame o dusu spasenu. som si myslela ze uz by tiez mohla prestat, dost to ide do penazi 😒 , ale som zas rada ze sme nasli mliecko - amilk - co jej sadlo .
co sa tyka proti bolesti, nedavala som nic. pride mi to nedobre ladovat deti od malicka liekmi proti bolesti. mala som taku znecitlivejucu pastu na zubky, ale aj to sme prestali. nosi sa na rukach hodne vtedy a je aj ked su to nervy pre obe, pride mi to lepsie bez liekov..

sense
21. okt 2016

No v tom veku aj moja vypila liter mlieka plus minus rano flasa obed flasa vecer flasa v noci flasa niekedy aj dve....ked jej sli zuby tak pila vyhradne mlieko...ale aj prikrmy jedla,boka riadny papkac... Tabulkami som sa riadila akurat pri zavadzani urcitych potravin inak som dala na sedliacjy rozum

sense
21. okt 2016

A to mala v roku 13kg a 95cm, teraz ma 3,5 a ma 18kg a 112cm

sense
21. okt 2016

@napoli na zuby dentinox gel al homeopaticke gulicky liek od bolesti dostala asi 2x ked jej sli 4stolicky naraz ale to mala asi 20mes.

1981mirka
21. okt 2016

@napoli Moja je síce kojená, ale teraz jej idú tiež zúbky a okrem 2 príkrmov už takmer 2 týždne pije iba MM a občas trošku vody či čaju vonku. A to má už rok a nemá ani 9 kg 😉

Aj väčšie deti pri chorobe či únave viac pijú a menej jedia. Ak priberá a je zdravá, tak maminu nerieš.

libawet
21. okt 2016

@napoli ja som syna dojčila do jeho dvoch rokov, je pravda, že ten druhý rok viac menej len v noci, lebo vyskočil z postieľky, vyhrnul mi košeľu a sám sa prisal, a zaspal. Skôr také upokojenie pre neho, no mlieko sa mi tvorilo, potom po tých dvoch rokoch len sám od seba prestal, asi mu to už nechutilo. ...a žijeme obaja. 🙂

janickacrazy
21. okt 2016

@napoli Moj malý je taký istý, pred spánkom proste potrebuje mliečko, takže tiež má mlieko aj 3-4krát denne a to už bude mať rok. Príkrmy veľmi nechce, snažím sa mu ich dávať, ale zje vždy len trošku, či mu dám mlieko alebo nedám, on bude radšej hladný, skúšala som všetko a nič nezaberá, tak zatiaľ to neriešim, nasilu sa to nedá, proste sa rozpapá neskor. Teraz zje zo všetkého fakt trošku. No moj váži len 8,35kg, tvoja má aspon váhu super.

napoli
autor
21. okt 2016

Dakujem vam vsetkym

krajcikovad
21. okt 2016

My máme 18 mesiacov a vypije max.rano a večer😉 ha si myslím, že je to v pohode, a obcas si vypýta aj v noci 😉 riad sa svojim rozumom a nie rozumom iných, aj keď to myslia dobre 😉