3 Mesačne bábo málo papá

simaconk
8. jún 2018

Dobrý deň, mám 3.mesačnú dcérku ktorá už asi mesiac málo papa. Spí aj 7hod. Aj ked sa zobudí jesť stále nechce. Davam jej um Nutrilon. Denne vypije tak 600ml pričom by mala vypiť 1000ml. U doktora som bola a je všetko v poriadku vraj priberá dobre ja neviem už 🙁🙁

kahanikova
8. jún 2018

Ak priberá tak nerieš, a vykašli sa na tabuľky.. keď je spokojná tak aa netreba trápiť 🙂 a tiež je teplo tak jej možno toľko nechutí

janickacrazy
8. jún 2018

@simaconk 7 hodín myslíš v noci alebo cez den? pokiaľ dobre priberá, tak hádam jej to stačí, al e pokiaľ ti spí dlho cez den, tak možno dať skontrolovať krvný obraz, či nemá málo železa

pininka
8. jún 2018

Tak neviem podla coho beries tieto cisla, ale moja mala ani z daleka nyvypila 600ml za den a tiez spavala super. A aj pomaly a malo priberala,ale vzdy to bolo v norme. Ak dieta prospieva, netreba to riesit

bmiroslava
8. jún 2018

pokiaľ dcérka dobre priberá a lekárka vraví, že je všetko v poriadku, tak by som to neriešila, my mame s mojím 2-mesačným rovnaký problem... to že nechce papať môže byť počasím... ak nechce mliečko skús jej ponúknuť vodičku alebo čajík, aby nebola dehydrovaná, detičky samé vedia koľko potrebujú

mogaa
8. jún 2018

Nie je dôležité koľko spapá ale či priberá. Menšie bábo spapá menej ako väčšie bábo v rovnakom veku a napriek tomu to menšie hoci spapá menej - môže priberať lepšie ako to väčšie. Pokiaľ doktorka povedala že je ok, tak to nerieš, po ukončení 4.mesiaca môžeš dávať okrem mliečka aj príkrmy. Aj dospelí mávajú obdobia že im nechutí jesť a jedia menej a pokiaľ nechudnú je to ok. Teraz je aj teplo, tak jej možno toľko nechutí z tepla, treba vodičku....Treba jednoducho ponúkať, ak prespí 7 hodín, môžeš jej ponúknuť v polospánku ked sa začne mrviť...

deti95060810
8. jún 2018

v lete moje deti papali menej...mama mi povedala že to je teplom....načo sa trápiš keď priberáte...moje dieťa jedného času nepriberalo vôbec a boli časy keď aj chudlo... ešte len to som bola v strese...🙄

simaconk
autor
8. jún 2018

@janickacrazy 7hod. Myslím cez deň lebo ona celu noc spí ani raz sa nepreberie

minnie1311
8. jún 2018

Moja prva dcera nevypila viac ako 90ml aj z toho este vyvratila.teraz ma osem rokov a nic jej nechyba😊😊😊.teraz mam 4-mesacnu a ta pije 150 kaze 3,5hod. kazde dietatko je ine takze pohodicka.nebojte 😊😊😊

mogaa
9. jún 2018

No ak cez deň spinká 7 hodín tak po 3-4hodinách ju skús trošku prebrať a v polospánku jej dať flašu....ale to sa robí pri detičkách ktoré nepriberajú...ale je to na tebe, ak priberá a doktorka povedala že je to ok tak nemusíš....ak to trvá len posledný mesiac že papá menej tak to bude asi tým horkom a aj od únavy potom počas dňa toľko prespinká....hlavne ju nenúť,lebo ti začne odmietať mlieko uplne....neboj o mesiac môžeš začať s príkrmami, hneď bude lepšie...

janickacrazy
9. jún 2018

@simaconk ak spí tak dlho cez den, tak to konzultuj s lekárkou, nech jej porobí nejaké odbery pre istotu

momoika
8. júl 2018

@simaconk presne toto je ten isty problem u nas! Aj my vypijeme len 600ml...ale pribera, rastie. Nerozumiem teda tomu....

mogaa
8. júl 2018

Ak priberá a rastie, tak nie je až tak dôležité koľko vypije. Vždy záleží od východzej váhy bábätka, inak vypije bábo ktoré sa narodilo s váhom2300g a inak 4000g bábo. Dôležité je aj malé priberanie a celkové prospievanie...Aj my dospelí máme dni keď jeme minimum a keď toho zjeme naozaj veľa. Väčšina bábätiek ak má obdobie rýchleho rastu tak stále chcú papať a plačú, ale sú aj deti ktoré toto obdobie "prespia"a papajú vtedy málo. A o tom to je, že nie sme všetci tabuľkoví.