Ako dlho môžem mať zarobené umelé mlieko?

macka_15
22. jún 2015

Je dobre si ho predpripravit na noc? Dakujem, nemam s tym skusenosti

breznica
22. jún 2015

ahoj,ja mám syna narodeného v 29tt,na novorodeneckom mi sestričky povedali,že kľudne na 12 hodín dopredu,ale schladiť,dať do chladničky a potom ohriať.robila som to tak pár mesiacov a synovi sa nič nestalo 😉

laura0107
22. jún 2015

Malo by sa hned spotrebovat..na niektorych je pisane ze do 2 h..niekde ze ihned..

bianca
22. jún 2015

ja som nikdy nenechavala.

miss_shy
22. jún 2015

v kazdej nemocke sa zaraba dopredu....ale ja to nerobim 😉

1177
22. jún 2015

2 hodiny pri izbovej teplote, 4 v chladnicke. Odporucam na noc nadavkovať mieko do flias a len zaliat vodou z termosky. Vodu mat v termoske len tolko, kolko potrebujes na zaliatie jedneho mlieka. Teda 2 mlieka, 2 termosky... Nam sa to osvedcilo

piacere
22. jún 2015

skus ochutnat mlieko po hodine a viac ho dopr3du neurobis 🙂

sense
22. jún 2015

my sme zarobili vecer do chladnicky a v noi ohriali, neskor sme mali ohrievac tak tam sme mali vodu a v noci dosypali mlieko...nikdy som ale neodkladala nedopite mlieko

marika39
22. jún 2015

mne na pôrodnici povedali max 2 hodiny, osobne som ale nedávala po viac ako hodine

lubike
22. jún 2015

po akom čase by si to pila ty sama? a máš odpoveď. dopredu som ho nerobila. Mala som studenú prevarenú vodu a vtedy, keď bolo treba som prevarila novú a namiešala potrebnú teplotu a bolo. tá troška ti rýchlo zovrie.

darina1952
22. jún 2015

spravidla sa ma kazda umela formula sa ma spotrebovat do 2hodin od rozrobenia - aj tieto mliecka podliehaju teplu o mozu v nich prebiehat kvasne procesy. Prave pre taketo pripady ked je potrebne pripravit mlieko mimo domu sa predavajunadobky na mlieko - do jednotlivych priehradok sa nadavkuje potrebne mnozstvo susneho mlieka na jednu obvyklu davku. Obsah sa potom uz len vysype po vopred ohriatej vody a premiesa sa. Ja som takyto davkovac uzivala a bolo to velmi prakticke, mala som ho z DM-ka.
Mlieko ktore nebolo do 2 hodin od pripravy spotrebovane treba vyliat.

applede
22. jún 2015

mozes ho dat do chladnicky na par hodin, ale osobne.....pila by si to ?? mne osobne to celkom ani uz nevonalo,a kedze bola mala od 2mes na UM, zaviedla som si rychly postup prace.....do termosky som si nachystala prevarenu vrelu vodu, ktoru som zmiesala zo studenou detskou a mlieko bolo raz dva pripravene nic som nemusela zohhrievat a trvalo to chilku.....ak ti mozes poradit, zaobstaraj si aj davkovac na susene mlieko, kupis to aj v tescome cca nejake 4e, kde si das presne tolko mlieka kolko babo potrebuje a uz ani v noci sa nemusis trapit a ratat odmerky...takto to hned vysepes, zalejes vodou a babo za 3min papa a spi 🙂

julia92
22. jún 2015

Ja mam 2 flasky (lebo 2x papa, kym sa vytrepeme z postele rano), nutrilon a termosku s vodou (zatvaram termosku, ked ma voda cca 47-50 stupnov, kym mala papa, tak sa este v tej termoske trosku schladi) priamo pri posteli, takze ja dokonca v noci ani nevstavam z postele 🙂 teda ja nerobim mlieko dopredu, ale na krabici je napisane, ze spotrebovat do dvoch hodin...

p_etrisha
22. jún 2015

My sme boli v nemocnici (dcera mala 2 mesiace) a tam nam mlieko chystali. Dali to do ohrievaca a tam to drzalo teplotu, kym si si nevzala. Cize ho urobili vzdy 00-3-6-9-12-15-18-21-00 ale deti ktore neboli naucene pit v tieto casy (ako aj moja) pili kedy chceli a mlieko bolo zarobene...Kludne napr. o 9 a moja jedla o 11, alebo si dala o 15 trosku, vratila som to do ohrievaca a o 17 si dopila. Vsetci o tom vedeli a vzdy v pohode. Doma ked mi nedopije 20-30ml, tak vylievam, ale ak si zo 180 cucne dakych 40, tak potom ohrievam a dorabam do toho. Nie po pol dni, ale tie "navodove" 2 hodiny uplne nedodrziavam

lajlilinka
22. jún 2015

Ja mám prevarenu horúcu Lucku v termoske a v dzbane studenú, takže si miesam do flasky potrebnú teplotu a dám mliecko. Ak mi mliecko nedopije do cca pol hodiny, tak vylievam.
V lekárni mi povedali, že čím dlhšie je mlieko zarobené a pôsobí naň vzduch, tak tým viac sa v ňom šíria baktérie.

ivanakal
22. jún 2015

No ja osobne, co maly nevypije hned vylejem. Keby to bolo normalne kravske, dam do chladnicky, ale toto umele? pride mi to divne, tak prec s tym.

dudulik3
22. jún 2015

určite nezarábať dopredu!!!!!! nachzstat si prevarenu vodu do termosky a potom zarabat 🙂

rebekamarcusko
22. jún 2015

No moj prvy bol na um od 2tyzdnov,nikdy som nezarabala dopredu.ved to po polhodine smrdi. Ale kazdeho osovna vec . Ja som v noci vstala,mala som nahystanu prevarenu vodu a len som prihriala.

michala.s
22. jún 2015

Nam v nemocnici zarabali na 24 hodin mlieko. To znamena ze kazdy den o 12tej som si vyzdvihla jeho davku papania a mal to az do dalsieho dna do 12tej

zabina27
22. jún 2015

na obale pisu, ze do 2 hodin od zarobenia treba spotrebovat, v nemocnici robia dopredu, ale tu som citala, ze ho pasterizuju. ja osobne som prevarenu vodu zohrievala v mikrovlnke, na UM som mala davkovace z DM, tie su lacne a dobre. termosku som nepouzivala, lebo sa mi nepacilo, ze by som ju mala kazdy den poriadne umyt, ze sa neda vyvarit a poriadne do nej nevidim, ci tam nie je nejaky povlak alebo co... ale v podstate, ak nechces mikrovlnku pouzit, tak tu trochu vody ohrejes za minutku aj na sporaku, ak ju mas dopredu prevarenu

maminecka2
22. jún 2015

Ahoj, neviem či niekto ovoniaval čerstvo zarobené mlieko, ale aj to smrdí úplne neskutočne, párkrát som si myslela že je pokazené ale ono také má byť. Neviem ako u maličkých detí, ale ja keď som malého v dvoch rokoch odstavila a malý v noci 1x pýtal, mlieko urobil manžel než išiel spať (pred polnocou)- teplejšie, položil mi ho na čelo postele a keď sa malý zobudil dal si. Ak sa zobudil neskôr mlieko bolo chladnejšie, ale nevadilo. Ak by chcel teplé tak by som mu vysvetlila že buď toto alebo nič (ako dvojročný už mohol aj celú noc prespať), ja som už bola tehotná s druhým, bolo mi stále zle a ešte aby som v noci musela bežať robiť mlieko, tak to teda nie. A manžela budiť ktorý ráno šoféruje hodinu do práce, tiež nešlo.
A viem, ako píšu baby, že v pôrodnici bolo mlieko pripravené dopredu a buď bolo v ohrievačke alebo ohriali len dané množstvo.
Uvidíš ako Ti bude piť a podľa toho sa zariaď, poskúšaj ako Ti bude vyhovovať.

zdena12345
23. jún 2015

my sme zarábali vždy čerstvé. Vodu kupovanú ohriali v mikrovlnke a dali mlieko zamiešali a šup do pusiny. Je to rýchlo.
Keď sme ležali v nemocnici, tak tam chystali na celý deň. Zarobili do chladničky a ohrievali v mikrovlnke (čo sa mi nezdá úplne ideálne, ale fungovalo to)

michaela1711
23. jún 2015

my sme tiež použité mlieko už vyliali nezdalo sa mi byť dobré už také z chladničky aj som skúsila dať do chladničky ale nedala som to nakoniec bábu. Ja som mu vždy čerstvé robila a tá prevarená voda nachystaná dopredu to by som aj ja potom vyskúšala. Teraz budeme mať malé a nebudem môcť kojiť tak to tak skúsim pri prvom malom si to už tak nepamätám ako či som si vodu chystala dopredu mne sa zdá že som mu vždy prevárala chvýľku to trvalo ale bolo čerstvé ale ja som vtedy len dokrmovala tak nebolo také hladné som kojila a potom dokrmovala keď bolo ešte hladné lebo som mávala akosi málo mlieka.

malinovka333
23. jún 2015

Na krabici to byva vacsinou napisane spotrebovat do 2h. Nedopite mlieko uz neohrievat

ollski
23. jún 2015

tiez sa snazim vzdy cerstve robit, ak vela nedopije, tak max do tych 2h (hlavne v noci pije na viackrat jednu davku)....mam nachystanu prevarenu vodu, zohrejem a sup do nej UM...ked ideme von, tiez beriem len úrevarenu teplu vodu do termoobalu, mliecko pidavam, ak ked ho aktualne chce 😉

jujka
23. jún 2015

Ja mám na noc nachystane 3 dojcenske fľaše s vodou a davkovac mlieka nachystany. Jednu fľašu mám vždy v ohrievači a keď sa mala zobudí dosipem do teplej vody bebu, dám ďalšiu fľašu s vodou do ohrievaca a je to.

lulu2014
23. jún 2015

Ahoj. 🙂 Ja som aj pri prvej dcére a teraz aj pri druhej - prevarím vodu dám do termosky /ale kujem iba tie čo majú sklenený vnútrajšok-už máme piatu zatiaľ-ale príde mi to hygienickejšie a nezávadnejšie ako "plech"/. Mám aj menšiu a aj väčšiu. Fungujem s tým spokojne. Aj keď niekam ideme zoberiem termosku a dávkovač mlieka , fľašky, alebo si nadávkujem priamo do fĺašky a urobím vždy čerstvé. Nedopité vylievam - neprihrievam a ani som nikdy neodkladala. To mlieko má inú chuť-netvrdím že je zlé ale mne to už nedalo a ani nedá aby som jej ho dala - radšej urobím čertsvé. My robíme druhé aj po 20 min. ak ho nevypila.... 😉

ale mali sme susedu ktorú "obdivujem" !!!!! zarobí malej mlieko a aj celý deň pije to isté kým nevypije a aj keď sme išli von zobrala zarobené /vonku zima/ žiadny termo obal a fičala---ja som jej to aj hovorila ako tak môže - ale vždy ma zrušila že to je ok./ a má aj termosku-nebol by problém ale LENIVOSŤ neopúšťaj ma!!!/ ☹ Mne to trhalo nervy a oči-lebo dieťa za to nemôže čo mu dáme mi dospeláci!!

plnenapaprika
23. jún 2015

Presne ako pise @jujka
nachystaj si na noc tolko flasi s vodou kolko zvykne vypit, prevarenou alebo dojcenskou.
Do nadobiek z DM si daj prasok.
Na ohriatie ked sa maly zobudil som pouzivala Avent ohrievac, len natukas objem flasky a do 2 minut voda zohriata na akuratnu teplotu, netreba ziadne zmiesavanie tepla studena (ked ma clovek zlepene oci v noci).
Sup prasok cez ten lievik (je nasrobovatelny na tie nadobky z DM), potriast, nechat odstat a hotovo.
Ja som medzicas co sa voda ohriala vyuzila vzdy na prebalovanie, presne to vyslo.
Nedopite mliecko neodkladaj! mozu sa tam sirit bakterie a to sa uz lieci tazsie nez zaraba nove mliecko.
ked tak, rozdel mu davku do dvoch, stoji to za to.
Argument, ze v nemocnici sa babatkam zaraba mlieko na cely den...to myslite vazne?? A preco asi? Mala som syna mesiac na novorodeneckom, a sestricky tam kmitali aby ich vobec nakrmili, prebalili, tam nie je sanca zarabat cerstve UM! Ale my doma, nech uz je babo akokolvek uplakane, si dovolim povedat, ze ten cas si najdeme, nie? Ved je to nase babo!

mamulienka30
23. jún 2015

V nemocnici zarabaju dopredu, ale ja poznam pripad, kedy novorodenec dostal s toho ich zazraku salmonelozu, bolo s toho vtedy strasne halo... ja by som dietatu nic takto odstate nedala, je tam mliecny cukor, mnozia sa tam bakterie okamzite, aj kym to v chladnicke schladne to chvilu trva a nanovo ohrievat, no dovidenia, pekne termoska, prasok a urobit cerstve.

patriciasivakova
24. sep 2023

No tak ja si myslím že v nemocke dávaju do chladničky materské mliečko a nie UM .. Že materské mliečko dávaju ďeťičkám ... Samozrejme že dávaju an UM alr určite nezarabaju mliečko do predu