Ako dlho ste dávali HA mliečko?

ada510
1. feb 2014

Ahoj maminky môj syncek bude mať 6 mesiacov sme na HA mliecku chcem sa spýtať dokedy ho este dávať či sa alergia stratila a kedy alebo ste používali sojove či kozie mlieko? A čo mliečne vyrobky neskôr? Ďakujem

ada510
autor
1. feb 2014

Maminky prosím🙂

ada510
autor
1. feb 2014

Haló?

kotatko1232
1. feb 2014

@ada510 opytaj sa doktora!

ada510
autor
1. feb 2014

@kotatko1232 no kebyze mi to doktora vie povedať nepýtam sa to tu už máme druhú a ani tá mi nevie nič povedat!

kotatko1232
1. feb 2014

@ada510 coze to su co za doktorky

adahk
1. feb 2014

ahoj ja som dávala do 1 roka potom sme prešli na sunar, so starším synom som bola na gastre a tam mi lekárka povedala , že v roku môžme prejsť na obyčajné a minimálne do 3 rokov, syn má totiž intoleranciu na laktózu, tak som ju poslúchla, sunar sme pili takmer do 3,5 roka a teraz už trvanlivé, pa 🙂

adahk
1. feb 2014

ešte som zabudla HA nám predpisoval náš obvodný lekár a myslím že je hradené od poisťovne len do 9 mes, alebo do roka to už neviem , ale určite ti váš obvodný lekár podá túto informáciu

sense
1. feb 2014

my sme davali HIPP HA do 5 mesiacov, potom sme presli na klasicky hipp...ja som alergicka chlap nie, u malej sa nic neprejavilo...

ada510
autor
1. feb 2014

@adahk mne povedala že mi na to poisťovňa nič neprispeje lebo u nás v rodine po nikto nemá aspoň teda nikto o Tom nevie lebo vtedy sa to neriesilo...

adahk
1. feb 2014

@ada510 to je pre mňa novinka 🙄 , mne to normálne predpísal náš lekár, synovi zistili intoleranciu na laktózu asi 1/2 roka po tom to už mala dcérka cca 9 mes., malinká pila nutrilon AR od 3 mes. a potom HA

sivik
1. feb 2014

My sme mali HA do cca 9 mesiacov, pretože ako tu už bolo povedané, do 9 mesiacov dopláca poisťovňa. Ja nie som alergička, ale partner áno, vybavil si potvrdenie u jeho alergológa, že je alergický a potom Ti to mliečko dá detská lekárka na predpis. Od 9 mesiacov dávam Aptamil

ada510
autor
1. feb 2014

@sivik u nás nikto neni alergik takže neviem asi si nepomôžem ale to ani tak nejde mňa len zaujímalo či to prejde dakedy lebo nás mal obyčajného UM tvrdé hovienka s primesov krvi a doktorka povedala len že to má alergiu na bielkovinu z HA kakame normálne...inak vyrážky alebo tak nemal vôbec ...ďakujem

mia501
1. feb 2014

moja mala pila nutrilon HA do 11mes a dr. mi ho predpisoval bez toho aby sa ma pytal ci je niekto alergik alebo nie, ale ja som alergicka aj manzel, u malej sa zatial neprejavilo nic, potom som jej davala obycajny nutrilon

rheia27
1. feb 2014

@ada510 prvých desať mesiacov kým bol na predpis, potom sme prešli na sunar original a na noc hami hajaja

ada510
autor
1. feb 2014

@mia501 no to máš dobrého doktora mám furt šťastie poslednú dobu na samich arogantnych blbcov to je trest za to že som zdravotná sestra asi:D ale všade kam prídem s malym je to otras a ja len vravím že ked to niekoho nebaví nech to nerobí racej!

mia501
1. feb 2014

@ada510 ano, nas detsky dr. je naozaj ze super, dokonca mi predpisoval stale po 6 baleni nutrilonu aby som nemusela tam stale chodit 😀 na jeden recept 3 aj na druhy a jeden recept bol bez datumu,takze som to nemusela kupovat naraz...inak aj ja som sa uz stretla u koznej , ma odvrkla ako prasiveho psa a bola som s malou, v tom momente som sa otocila a isla do ineho mesta k inej koznej...

ada510
autor
1. feb 2014

@mia501 mne táto moja povedala že bez toho papiera že v rodine to niekto má mu to nepredpise a teraz mi povedala že poisťovňa mi na to už nič neprispeje že to je len do pol roka takže takto odrbava alebo sama nevie ale ja sa pôjdem dať otestovať či to nemám lebo mama mi vravela že som mala problémy ale vtedy to nikto nersil lebo žiadne HA neboli...

mia501
1. feb 2014

@ada510 ja som absolutne nic nedavala ziaden papier,dokonca som ani nevedela ze je na predpis len dr. mi to sam ponukol,ze mi bude predpisovat....ale vela dr. ma s tym problem, mam dve kamosky co im dr. nechceli predpisovat, neviem preco.....mozno zalezi od poistovne....nam to dr. predpisoval do 10mes, ale stale som kupovala naviac takze vydrzalo nam do 11mes...

ada510
autor
1. feb 2014

@mia501 no ja sa pôjdem dať otestovať cez tyzden nič iné mi ani neostáva a potom som zvedavá čo povie...:/

fazulka_mala
1. feb 2014

Mala ma 10 mesiacov a este davam HA. Tiez mame na predpis, ale musela som si to vypytat, lebo aj gastro, aj kozna, aj pedi vedeli a aj odporucali malej pit HA, ale nikto nenavrhol sam od seba, za nam daju recept. Potrebovala som vsak priniest papiwr od alergologa (som alergik). Teraz nam pedi povedala, ze uz viac nam nemoze predpisat, tak tiez rozmyslam, ako to urobit. Asi skusim obyc. Nutrilon, po troskach namiesat do HA a postupe zvysovat a uvidim podla reakcie. 🙂

ada510
autor
2. feb 2014

@fazulka_mala no miešať som skúšala aj ja ale to boli este horšie malého bruško bolelo tak neviem ja skúsim podať jednu dávku normálneho že čo to urobí ked zle ostanem na HA...

caspino
2. feb 2014

nam dr.odporucila do 1.5roka potom sme presli na riadne aj mliecne vyrobky a v pohode dnes ma drobcek 3.5r

miskacharly
2. feb 2014

Ja ho davam stale,nema ziadnu alergiu,ale len to mu vyhovuje,ostatne ho zapekaju.

sense
2. feb 2014

@ada510 keby ma alergiu na kravsku bielkovinu mal by ju aj z HA mlieka , kt. ju obsahuje tiez len v mensom mnozstve....pri alergii na kravsku bielkovinu by musel mat specialne mlieko

fazulka_mala
2. feb 2014

@sense nie je to pravda, lebo HA mlieko ma nastiepene retazce bielkovin kravskeho mlieka, mozno je ich aj menej, neviem, ale podstata je prave v tom nastiepeni

freyjanr
3. feb 2014

@ada510 dokedy mi alergologicka nepovedala ze na základe nových štúdii sa neodporúča lebo sa zistilo ze u deti ktoré ho berú je vyšší výskyt alergií ako u tých na normálnom mlieku.no bohužiaľ neskoro.malý uz je alergik od 4.me.siac.a. A skutočne nechápem prečo su o tejto veci neni informovaný p.ediatri ktorý ho sami od seba navrhujú a predpisujú ked to vie každý jeden alergolog na slovensku.aj naša pediatricka nechápavo pozerala ked som jej ukázala ten papier od alergologicky

freyjanr
3. feb 2014

@fazulka_mala a nenájde sa nikto známi kto ma nárok na predpisovanie?ja si napr.dávam predpisovat stále a dávam to dvom kamarátkam
@ada510

ika_ba
3. feb 2014

my sme davali HA nutrilon asi do pol roka, potom sme presli na normalny nutrilon, od roka som jej zacala prevarat aj kravske mlieko
inak ked som bola v nemocnici, tak sestricky menili mlieko detom postupne, napr. prvy den dali len jednu davku noveho mlieka, ostatne po starom, druhy den to zmenili na dve nove davky, treti den napr. az styri nove davky, a tak postupne nahradili stare mliecko novym

sense
3. feb 2014

@fazulka_mala ano podstata je v nastiepeni aby sa lepsie stravila , ale nie je uplne vylucena....aspon tolko mam od lekara ked sme mi chodili ohladom tazkosti....a ten mi povedal keby ma alergiu tak by vobec nesmel ani HA mlieko a este ma upozornil aj na to ze je to napisane aj na obale z mlieka....HA mlieko sa dava ako profylaxia ak aspon jeden z rodicov alebo surodenccov ma nejaku alergiu a je jedno naco

ada510
autor
3. feb 2014

@freyjanr
@ika_ba
@sense včera som skúsila dať jednu fľašu normálneho tak neska skúsim dve uvidíme🙂