Ako naučím štvormesačnú dcérku piť umelé mlieko?

michaela460
29. jún 2016

Mamicky prosim poradte mam 4mesacnu dcerku ktora prestala priberat uz nemam skoro vobec mlieko a dcera odmieta umele skusala som nutrilon sunar aj cez hadicku na kojenie kupila som aj od chivatela kozie mlieko odmieta aj to uz som zufala skusam kazde dve hodiny uz asi tyzden ponukat umele mlieko a vypluva to ako ju naucit ho pit dakujem za kazdu radu

katrin21
30. jún 2016

@michaela460 skus zmenit dudel ! mozno to neni mliekom, ale ze nevie pit z flasky.. vyskusaj flasku MAM napriklad... anpr. moja nechce dudle ako je AVENT, vypluva to.

presne som inak vedela, ze vsetky budu pisat, ako mas kojit a skusat a skusat.....
pytas sa na UM , ale zvrhne sa to na toto..
INak mne nepomohla s mliekom ani laktacna, ani senovka, ani benetikt, ani homeo... mlieka bolo dost podla mna, len mala nechcela tahať.. tam nepomoze nic... a mlieko potom ubuda....
paradoxne uz 2 tyzdne vobec nekojim a mlieko na stlacenie este stale vyjde.... takze urcite ho nebolo malo... tak kde je chyba? no , niekedy bohuzial aj v dietati.. ked raz nechce tahat, ale len dudluje, tak hold s tym nic nespravim... a moze ist cela mamila neviem kam...

daandra
30. jún 2016

@guiseppinka ale suhlasim a tiez mam skusesnost,ze v mamile je kadekto poradkynou...moja laktacna je vsak zaroven aj detska lekarka,takze to je o inom...

jankadr
30. jún 2016

Co tak odsavat?aspon chvilu.vzdy je lepsie materske ako umele mlieko.iba tak sa zvysi produkcia.otazka je, ci mas na to nervy a cas.

evittam
1. júl 2016

@guiseppinka Presne tak. Ale pre niektoré sú - bohužiaľ -sväté....A niektoré mamičky nechcú dávať UM ale s Costi sa budú napchávať a to im nevadí aké je to svinstvo a že to je liek na úplne niečo iné a len vedľajšie účinky sú zvýšená laktácia. Mne to našťatie nechcel predpísať ani gynekológ a ani pediatrička - slušne sa "vyhovorili" jeden na druhého - tak som si o tom "super lieku" niečo naštudovala a som rada, že mi ho nenapísali. Ako som už písala mne super pomohli bylinky.... 🙂

evittam
1. júl 2016
daandra
1. júl 2016

@evittam 🙂ja som rada,ze mi pomohol pocas lakt. krizy a ziadne vedlajsie ucinky na mna a uz vobec nie na mlieko nemal..verim svojej pediatricke a viem, s odstupom cadu,ze som urobila dobre

evittam
1. júl 2016

@daandra Tvoj názor. Je to chemická sračka - prepáč za výraz. A ako vieš aké účinky mal na tvoje mlieko a koľko látok sa z neho dostalo do tvojho MM -robila si chemické rozbory v laboratóriu? A inak ako som už písala - vedľajší účinok uvedeného lieku je práve zvýšená laktácia - čiže nie že si nemala žiadne vedľajšie účinky - ty si mala presne tie vedľajšie účinky ale bola si s nimi spokojná 😀 To ti akože stačí názor tvojej pediatričky a to čo ti povedala laktačná poradkyňa s víkendovým kurzom?
Mne ho nechcela napísať pediatrička (aj napriek tomu, že ho jej sestra užívala a pomáhal) - odkázala ma na gynekológa - ten sa zas vyhovoril na pediatričku alebo obvodnú - takže si ma išli podávať ako "horúci zemiak" - aj to o niečom svedčí. Ale kľudne si užívaj a ber čo len chceš - mne je to jedno. Vyjadrila som svoj názor, skúsenosť a poradila som zakladateľke.

daandra
1. júl 2016

@evittam Ja ti tvoj nazor neberiem,tiez som poradila,co pomohlo mne a s cim som spokojna,pekny den

daandra
1. júl 2016

@evittam moja laktacna je zaroven pediatricka,samozrejme,ze mi staci jej nazor a jasne,ze mi islo o spustenie mlieka,ine zavazne ucinkz som nepocitovala a keby hej,nevadi mi to🙂))) islo mi o mlieko,su studie,ktore dokazuju,ze do mlieka to ide zanedbatelne,nemam chut ti nieco dokazovat a pisat,ako pisem som spokojna,ze som ho brala.

evittam
1. júl 2016

@daandra Štúdie? Aké? Kde? Daj link - nech sa teda poučíme. A samozrejme stačí názor nejakej pediatričky čo možno ani nevie čo predpisuje len tebe a ešte niekomu. Ale ako som už napísala - je to každého vec čo berie. Ale proste je to svinstvo....Si s ním spokojná a nevieš čo ťa čaká do budúcna....

evittam
1. júl 2016
22111979
1. júl 2016

@michaela460 mne pomohli stracajuce sa mlieko rozbehnut more milk tabletky od motherlove a do 48 hodin som mala mlieka dost a stale kojim a mame 5 mesiacov uz. http://www.pilulka24.sk/motherlove-more-milk-pl...

evittam
1. júl 2016

@22111979 Ako som tu už napísala je zbytočné platiť MMP, ktoré majú omnoho menej účinných látok na rozbehnutie laktácie ako samotná senovka grécka a Benedikt lekársky. 😉

22111979
1. júl 2016

@evittam mne to pomaha. Kamoska tak kojila do 2,5 roka a to tiez mlieko stracala. Kazdemu zaberie ine niekomu staci vinea ci melta 😉

evittam
1. júl 2016

@22111979 Veď ja netvrdím, že nepomáha len zbytočne platíš viac keď nemusíš - MMP obsahuje na podporu laktácie hlavne Benedikt lekársky a Senovku grécku - ale len 170mg/kapsula, ak ich kúpiš od Swanson tak tam je na kapsulu 500mg - chcem ti len pomôcť a poradiť. Ale nevadí - ako chceš. 😉 Ja som tiež najskôr kupovala MMP a potom som našla tieto kapsule, o ktorých píšem - a viac sa to oplatilo a efekt bol omnoho lepší. To je všetko.

dahra
1. júl 2016

@michaela460 - ako pomoct s naucenim na flasu, hm... keď som mala svoje zdr. problemy a behala po lekaroch, odsala som si mlieko a nechala muzovi nech da malej, nehrozilo...tak to riesil lyzickou.....Lyzicku chcela.
- po 3.mesiaci dojčenia sa meni tvorba mlieka, zda sa, ze je ho menej, mam s tym skusenosti u vsetkych troch. Mne pomahalo vela pit - pred dojcenim pohar vody, po dojceni tiez pohar vody, aj v noci. Uplne citim, ako inak malej prudi, ked som malo pila.

22111979
1. júl 2016

@evittam nemas link nech skusim teda 😊

22111979
1. júl 2016

@evittam a este kolko za den tabletiek si davas?

evittam
2. júl 2016

@22111979
http://www.swanson.sk/search?q=benedikt+lekársky
http://www.swanson.sk/search?q=senovka+grécka
alebo
https://www.benulekaren.sk/p/265655/senovka-gre...
Brala som 3 x 1 kapsulu alebo 3 x 2 kapsule. Môžeš až 4 x 2 - myslím. Veď dávkovanie máš napísané. 😉

evittam
2. júl 2016

@22111979 Inak linky som dala aj na prvej strane 😉 😀 😀 😀

mima283
2. júl 2016

Zas klasika ala modry konik, mamicka sa pyta ako dieta tko naucit na um a mudre hlavy tu zacnu rozpravat o tom ako ma zlepait kojenie. Ked doteraz dieta priberalo dobre, uz je aai v 4 mesiacoch neskoro na pokazenie dojcenia. Presne toto som cakala, ze tu najdem yaketo tupe komentare o tom ako ma zabojovat a ze dat um je lahke. A tie laktacne z mamily nebudem ani kemtovat, tiez bolo nemozne aby som nemala mlieko to sa casom spravi a taky prd sa spravil mam rada mudrlantou co odpovedaju na otazky co maju vo svojej hlave miesto tych co niekto kladie.....a co sa toho um tyka, my sme teda problem s naucenim nemali, ale citala som prispevky kociek co presne toto riesili u 5-6 mesacnych deti, ktore boli na prsnik naucene a flasu odmietali a tie pisali ze sa im osvedcil avent hrnce. Taky s tym sosakom. Ale neviem ti skutocne povedat co je na tom pravdy, no viacere si to pochvalovali, ze to bolo jedine co zabralo 😊

mima283
2. júl 2016

Mudrlantov opravujem sa

evittam
2. júl 2016

@mima283 No veď ako som už tiež napísala - mamička sa spýta ako odstaviť dieťatko, prípadne začať dokrmovať a už tu máme "agitátorku", ktorá je skoro vo všetkých týchto témach a radí jej ako naďalej dojčiť - no ako vždy mimo tému..... 😉

eliskaevicka
2. júl 2016

Urcite by som skúsila inú fľašu.mozno natečie veľa mlieka A preto ho vypluva. Aj nám odmietala tak sme menili každú chvíľu,ale ostali sme pri MAM fľašiach

mirunkad
2. júl 2016

ja síce mám ešte mesiac čas, ale tiež nechápem, prečo vládne akýsi všeobecný trend, že matky ktoré nedojčia sú nejaké horšie.....a to nie len s mliekom...podobne už je to s očkovaním, s nosením či nenosením....so všetkým...neviem prečo sa vôbec okolo materstva robí taká veda...naše mamy nemali ani značkové nosiče, ani webovky plné lakatčných poradkýň, ani milión vitamínových doplnkov a zvládli to...keď nejde jedno, pôjde druhé predsa...všetci sú akýsi premúdrelí....ja verím tomu, že každá normálna matka chce pre svoje dieťa to najlepšie, tak jednoducho keď dojčenie nejde, tak nejde...život sa nekončí a dieťa vyrastie aj na umelom, ako mnoho iných okolo...zakladateľke držím palce.

maslenka47
2. júl 2016

@mirunkad preco je okolo materstva taka veda? Pretoze sa hadam nepojdes na internet alebo kamoskam chvalit, ze mas cele dni pre seba a niekde sa popri tebe tmoli dieta. Tak aby sa mohli maminky citit dolezitejsie, ako vsetci ostatni na svete, tak si vymysleli rolu dokonalej najlepsie bio matky. A kto nekona v sulade s "vseobecnym" presvedcenim, toho treba zlyncovat.

Netreba vsetko brat prilis vazne, zvlast nie "modreho konika". Tu je bohuzial az prilis vela fanatickych nazorov na jednej kope.

luba41
2. júl 2016

nikdy nie je neskoro na napravenie chýb v dojčení..aj v dnešnej dobe ešte viac treba "agitovať" za dojčenie.. z dôvodu?
napr../ a to sa opkaujem/ už takmer každé 10te dieťa je alergické na kravské mlieko..kravské mlieko je v súčasnosti najväčším alergenom-kludne sa na to opýtajte pediatra, alergologa..
a každá druhá, ktoré tu v temach bojujete za UM"- je v skupine máme doma alergika, máme dieťa s exemom, dieťa neustále choré a pod.. 😒

michaela460
autor
2. júl 2016

Dakujem za kazdu radu .. nakoniec som skusila este rozne flase rozne mlieka uz nechce flasku ani vidiet a dokonca ani kojit ...nakojim ju tak 3krat za den a viac nevhce ...pijem bilinky na tvorbu mlieka odsavam ked nechce kojit nech sa mi tvori dalsie vazila som ju a ma presne tu istu vahu co pred 3tyzdnami :/ vsimla som si ze jej idu zubky moze to byt aj tym ? A este jedna vec ma napada som po rozchode a vo velkom strese mozem to prenasat na malu a preto nechce jest?..

magdinka96
17. apr 2023

@michaela460 mozem sa spytat ako to nakoniec. dopadlo? mam rovnaky problem.. a tiez nam ide zub. len to trva strasne dlho. dakujem Vam 🙂