Ako naučiť polročné bábo na fľašu?

2812ivana
6. feb 2019

Ahojte maminky,

mám 6 mesačného synčeka ktorého plne dojcim. Na obed sme už zaviedli zeleninku ktoru krasne vsetku spala. Skúšam mu dávať zapit cajikom z fľaše ale nechce ju.
V poslednej dobe veľmi zle v nocí spí často sa budi mám pocit ze sa pred spaním malo napapa možno koli unave neviem. Skúšala som mu dať fľašu pred spaním vraj je umelá vyziva sytejsia a aspoň by som mala prehľad koľko vypije. Ale on fľašu nechce vypluva ju ani dudlik nechce. Som rada že môžem dojcit ale do jeho 2/3 rokov to určite neplánujem :D a neviem ako ho naučiť na fľašku aspoň cez deň ten čaj aby vypil.
Máte niekto podobnú skúsenosť ako ste s tým poradili?
Za každú radu vopred ďakujem ....

luba41
6. feb 2019

a prečo potrebuje vediet dieta pit z flaše? uč na pohar-normálny, príp niečo so sosákom..ale zatial ine tekutiny nepotrebuje, daj zapit z prsníka..budenie je o potrebe byt s mamou, nie o hlade..

vektricka16
6. feb 2019

@2812ivana nasa tiez je kojena a tiez nechcela taku flasu,skusali sme aj vela druhov ale na ziadny sa nechytila...tak sme jej kupili pohar s naustkom a odtial pekne pije vodu..vyskusajte to 😉

2812ivana
autor
6. feb 2019

@luba41 to sa ako dá naučiť 6 mesačne bábo na pohár ? hmmm to by som chcela také vidieť :D

bona
6. feb 2019

@2812ivana no normalne mu prilozis poharik k ustam, samozrejme mu ho nedas do ruk, aby sa "obsluzil" sam..😉 alebo niektore z tychto skusit https://www.predeti.sk/krmenie-a-hygiena/jedeni...

beatik3
6. feb 2019

segra to tak tiez mali, flasku ani za svet no ten poharik sa jej moc pacil. ako keby videla, ze vsetci piju z poharika a chcela tak aj ona :D

monikafeliz
6. feb 2019

@2812ivana môj má 7 mesiacov, tiež plne dojčený, a fľašu nechce vidieť ani za svet. Tak baby mi poradili že mám dávať po lyžičkách a ked sa naučí sedieť tak z pohárika. Tak som mu kúpila taký ten pohárik čo má tri dierky, ak chceš vyskúšaj aj ty ten pohárik, čo viem, tak ho dávajú mamičky ktorým deti odmietajú fľašu. My máme takýto hrnček https://www.aladdin.sk/pohare-a-hrnceky/lassig-... . Kúpili sme ho v drogérii o polovicu lacnejšie ako je na stránke

8monika
6. feb 2019

No tento problem som mala aj ja kojene dieta a flasa... Moj syn nechcel flasku tak som len lyzickovala vodicku a postupne na poharik sa naucil... A co sa jedna budenia aj ja som si myslela ze je hladny a podobne ale dieta je mazane ma mliekaren vedla seba tak sa budi u nas to iste bolo... Ale chcela som kojit tak som to vydrzala a casom si clovek zvykne 😂 Ked mal 19 mes. Som prestala kojit a syn zacal spavat cele noci.

2812ivana
autor
6. feb 2019

@8monika 19 mesiacov si vydržala ? wow klobúk dole to ja asi nedám a ani moje prsniky. nemyslím ze sa bude tvorit dostatok mlieka. už teraz mám menej myslím si. malý hrozne pomaly pije ako novorodenec úplne hltal a som vedela že sa napapal dobre a veru aj dobre spinkal v noci cca 6hod vkuse. teraz to je úplne iné :(
a čo si davala syncekovi ked si prestala kojit ? chcel už potom fľašu ?

8monika
8. feb 2019

Ahoj
@2812ivana pokial sa ti da koj.. moj drobec do 5-6 mes. Dobre buval a potom zmeza a zacal sa budit tak vecer kase som robila ci kupovane alebo domace tiez som si myslela ze malo mlieka alebo slabe mlieko.. ale to bolo tym ze ma mliekaren vedla seba... myslim si ze ti kojene pojde ked si to dala do 6.mes. a flasu do dnes nema nechce... Ale ani moje mlieko odstrekovane nechcel ci som dala do flase ci pohar nechcel par dni som odstrekovala pokial sa zastavilo mlieko aby som aj zapal nedostala.. a teraz momentalne su to 2 mesiace co nekojim.

8monika
8. feb 2019

@8monika ale syn ani mlieko uz nepije nechce ani kupene ani kravske ani to moje co som mu odstrekovala.

2812ivana
autor
9. feb 2019

@8monika kojim samozrejme nadalej a aj ešte pár mesiacov planujem ak sa vydari...tu fľašku som chcela hlavne koli cajiku ku prikrmom. aj som kúpila taký pohárik ale nič zatiaľ sa nechyta iba dnes 2x odpil z tej fľaše uvidíme...kojenie je zatiaľ prvorade aj s prikrmany idem pomaly po mesiaci...

mrkvicka060
9. feb 2019

@2812ivana mam podobny problem, ale maly ma rok. Flasu ani za svet. Cez den pije z pohara, z flasky so sosakom, z pohara so slamkou...z hocicoho. No v noci ani za nic sa napit z nicoho. Budi sa cca kazdych 40minut a len prso a prso, kym nedam, vrieska. Do 4 mesiacov spal celu noc, 20.00-5.00, potom kojenie a potom este potiahol do 8! Teraz? Nehrozi. Mne sa mlieko nestiha vobec tvorit v noci a aj ked, tak uz sa mi tvori ovela menej ako kedysi, ledva ma par cucov, proste mlieko uz stracam, aj cez den ked je dlhsi interval medzi kojenim, vytvori sa malicko. A ani som nechcela kojit dlhsie ako rok. Chcem uz odstavit, no neviem ci sa potom prestane budit. Ale aspon bude s nim par noci muz, ja uz sa potrebujem vyspat. A teda docitala som sa len to, ze treba skusat a ponukat flasu a zvykne si. Mne sa to este nepodarilo a uz mi to je jedno. Proste ho odstavim, ked bude v noci smadny, napije sa zo sosaku. Ked nie tak nie. Len dufam, ze mi nepreplace celu noc bez toho prsa... ☹

danii2
9. feb 2019

Ahoj,ani moja nevedela pit z flase a ani sa nenaucila,kupila som vsetky mozne aj nemozne.Ale pit z hrnceka bolo neprakticke,stale vylievala.Jedine,co vyhralo a funguje dodnes je Munchkin netecuci hrncek.Len nekup nahrady typu Avent a tak,tie nie su dobre.

marguay
9. feb 2019

Ahoj je bezne, ze kojene deti flasu nechcu. Bud rada, nepokazis si kojenie. Moja dcerka bude mat 17 mes a stale kojim.
Pitie - tak male kojene dieta ma pit iba vodu. Nieco si o tom nastuduj. Nie ze jedna teta/mama/kamoska/pediatricka co ani nekojili odporucaju tak malemu dietatu caj najlepsie z flase. Sposob je najlepsi poharik. Z umelej hmoty rozmer ako vacsi poldecak daju sa kupit na nete 4 ks 10€. Super vec. Malemu dietatu davas pit ty kym nezacne skusat samo. Rozleje no a? Ved cista voda. V kociku a na cestach davas pit z termosky z odsrobovaneho uzaveru. My tak fungujeme doteraz. Dcerka uz ma naplnene pohariky rozostavane kde sa hra a uz len pride, jednou alebo dvoma ruckami chyti a pije. Skoro ako dospely. Nie z tej nechutnej flase. Takze sa toho neboj je to super. Dam ti radu kym davas pit ty pln poharik plny bude sa mu lahsie pit. Ked bude pit sam tak uz len dopoly lebo ten sklon kym natrenuje trva aj rok.

danii2
10. feb 2019

Tu je fotka Munchkin hrnceka.

2812ivana
autor
10. feb 2019

@mrkvicka060 no veru môj malý tiež dobre spaval aj sa v noci napapal 2x čo som zvladala ok. ale teraz je to 3x 4x a iba dudluje škoda dudlik ale nechce. môj manžel sa smeje že vie čo je dobré nech sa nečudujem...v noci sa mi tiež málo tvorí pred tým mi vytekalo z prs teraz nič...veľká dojka zo mňa nie je. Myslím si že by si mala par nocí spať v inej izbe a mal by byť s ním tvoj muž. zistí že prsnik nebude a od stavu sa. my máme ešte staršie dieta ktoré spí s nami v izbe a týchto odstavení sa obávam to bude vreskot :D ale staršiemu som dala piť čaj a vodu a keď nechcel tak plakal ale odnaucil no čo sa dá robiť....

2812ivana
autor
10. feb 2019

@danii2 ten poznám veru starší syncek ho mal fungovalo super ale u polročného neviem myslíš že to taký malý dá ?

2812ivana
autor
10. feb 2019

@marguay môžeš mi prosím tie malé poháriky odfotiť neviem si to predstaviť. na akej stranke sa to dá kúpiť ?

danii2
10. feb 2019

@2812ivana Ano moja z toho pila od pol roka v pohode.Jasne,ze nejake 3 dni trvalo,kym si zvykla,ale to bola pohoda oproti tomu, ze flasku vobec nechcela.

marguay
15. feb 2019

@2812ivana teraz sa mi neda ale stranka jidlodotlapky