Babylove mlieko, mám ho zarobiť hustejšie?

lianka6618
11. okt 2018

Dobrý večer prajem. chcela by som sa spýtať či má niektorá mamička skúsenosti s Babylove mliekom. a ak áno, tak mám otázočku... mne malá papá 210 ml, čiže 7 odmeriek. a nejak sa mi to zdá že jej to je stále málo. ale má iba 4 mesiace. tak som chcela vedieť či ste už niektorá mamička skúsili dať napr. 180 ml ale 7 odmeriek, čiže o jednu viac ako má byť.. aby bolo mliečko hustejšie?

dasaa
11. okt 2018

@lianka6618 my sme používali to mliečko ale nikdy som to tak nerobila. Skôr normálne som spravila. Tak jej daj viac mliečka 8odmeriek a 240ml vody

lianka6618
autor
11. okt 2018

@dasaa no áno, len to nieje veľa na to že má len 4 mesiace? lebo mne lekárka tak vravela že nemá piť na kvantitu ale na kvalitu, čiže, radšej nech je mliečko hustejšie a menej akoby mala mať bruško plné len vody teoreticky...

dasaa
11. okt 2018

@lianka6618 no neviem ci tak sa môže že dáš menej vody a o jednu odmerku viac. S tým ti neporadím. Keď tak skus zajtra zavolať doktorke a opýtaj sa jej alebo môžeš skúsiť napísať na plochu tu na MK ci ti baby neporadia viac ako ja.

malinajahoda
11. okt 2018

@lianka6618 ževraj, keď sa dá viac odmeriek ako má byť, tak môže dôjsť k dehydratácii.

marlenka222
11. okt 2018

@lianka6618 pre Boha! Matka roka! Mlieko sa takto riešiť nemôže. Môžeš dať menej odmeriek ale viac nikdy z 1 príčiny. V danom množstve je presný pomer toho,čo dieťa má dostať. Ak dáš viac odmeriek, spôsobí jej to koliky, zastavenie vetrov, bolesti žalúdka,môže vraciat, môže zatuhnúť stolica, mať alergickú reakciu. Na čo to mlieko študujú a vyvíjajú? Na to aby matky davkovali podľa toho čo sa IM zdá vhodné :( 😮😩 ach ženy ženy! Mlieko nie je kaša ktorú môžeš zhustit podľa potreby. Daj jej rovno kravské nie?

malinajahoda
11. okt 2018

@lianka6618 určite skus iné mlieko. Moja malá má 7,5 mesiaca a doteraz mi nikdy nevypila 210ml 🤔. Ak dáš viac odmeriek, bude bábätku chýbať voda. To nerob. Vymeň značku. Zavolaj lekárke.

marlenka222
11. okt 2018

@malinajahoda aj ja som mala rovnaký problém s babylove. Tiež som prešla na HiPP a malý spokojný . Vypil Max 150ml. Tiež mi prišlo úplne slabé ale závisí od toho aké mas. Ak priamo babylove 1 alebo pre -tie sú úplne ako voda. Z 2ky strašne priberal, keď sme prešli na HiPP .bol kľud. Ale nikdy som neprekročila dávkovanie na pomer vody :(

malinajahoda
11. okt 2018

@marlenka222 to babylove teda asi nie je Boh vie čo. My sme teda túto značku nemali, ale to sa mi zdá dosť, že by bábo v 4 mesiacoch toľko vypili. Tak niekde musí byť chyba. Asi je to riedke, čo ha viem. Mne teraz malá vypije max 180ml. Hipp je o inom. Isto lepšie. Určite nezvysovat pomer prášku. To nie je sranda. Bábo tiež vodu potrebuje.

dominika7990
11. okt 2018

Skus zmeniť mliecko. Asi ju malo zasýti ako aj moju teraz som skúška prejsť na dm mliecko a vypila ho cca 400 ml takze sme sa vrátili spet k hipp toho mi vypije 300 ml a stačí jej.

malinajahoda
11. okt 2018

@marlenka222 som sa zasmiala s prepáčením, že matka roka! 🙊

marlenka222
11. okt 2018

@malinajahoda to nebude v mlieku. Predsa keď ma dost- má dosť, keby si mu ponúkala neviem aké. 180 ml buď pije naraz a dajme tomu 4-5 x do dňa. Alebo proste je hladné s čím nezrobi nič. Áno aj môj píl v 3mesiacoch 120naraz ale napil sa a spal aj 4 hodiny. Tým pádom bol hladný a za ten čas čo spal, nepýtal. A ak je dieťa hladné ako moja dcéra bola, tam proste vlak nepôjde cez to. Každé 2 hodiny 140a boli sme jasni aj doktorka aj ja. A potom ju mlieko v 6 mesiacoch omrzelo. Už viac nepila a dodnes nepije

marlenka222
11. okt 2018

@malinajahoda no tak chápeš skúmajú,piplaju sa s tým kadeaki PHDr a CSC a neviem kto a tu si ktokoľvek povie no a čo že je to presne vyrátané, zmením si dávkovanie lebo sa.mne zda. A potom bude zle lebo mlieko je nedobre a dieťaťu pokazilo trávenie a recenzia ako vysita :(

malinajahoda
11. okt 2018

@marlenka222 tak ja nemám také skúsenosti, že v 4m toľko mlieka, tak preto asi tak píšem. Aj moja malá, na pila sa a 3hod kľud.

malinajahoda
11. okt 2018

@marlenka222 ja viem preto som jej hneď napísala, že hrozí dehydratácia. Ale prišlo mi to smiešne ako si to napísala 😁.

29simona29
12. okt 2018

@lianka6618 my používame síce Nutrilon, ale to iste mi robil maly, zle spával, zistila som, že mu večer nestačí dat iba mlieko, odvtedy zahustujem krupicovou kašou a prespí celu noc☺️Inak je to veľký hlados, ale tiež nikdy nevypil 210ml, max 180, tak aj v značke bude problém, ako píšu aj ďalšie mamicky

candies
12. okt 2018

My používame bio mlieko z DM a moja 11 mesačná nikdy nevypila viac ako 150ml - aj to výnimočne, vypije max 120ml 🙂 a staci jej to ....

lianka6618
autor
12. okt 2018

práve preto som sa najprv pýtala aby som nič nepokazila.. nie som matka roka, preto sa pýtam. nemením to sama. len ma to napadlo či sa to tak nedá riešiť. aj mne malá je každé 4 hodiny, priberá pekne na svoj vek. ale už v pôrodnici jedla po troch dňoch 80 ml. a to jedla nutrilon, z toho ju bolelo bruško, jediné čo jej vyhovovalo bolo Babylove. nesnažím sa na nej šetriť, tiež som vyskúsala viacero. prespí aj celú noc, len mi niekedy príde že jej to je málo cez deň alebo hlavne ráno. pije 4-krát denne. dakujem pekne za normálne odpovede. 🙂

renatka100
12. okt 2018

@lianka6618 ked ma 4 mesiace uz by si mala skusat prikrmy nech nepije tolko mlieka. My sme zacali ryzovou kasou na vecer a potom zeleninu.

malinajahoda
12. okt 2018

@lianka6618 a aké mliečka si už skúšala?

marlenka222
12. okt 2018

@lianka6618 tak keď je takýto jedlik od začiatku máš možnosti že to buď nebudeš riesit a necháš ju na babylove, alebo jej mlieko zmenis nie na hustejšie ale hutnejsie alebo začne s kasami a prikrmami čo v 4 mesiacoch už bežne je. Môžeš dať aj 1 odmerku bezmliecnej kaše do mlieka a uvidíš čo to spraví. Mlieko v tomto prípade bude hustejšie ale je to prakticky už riedka kaša

janja2502
12. okt 2018

mne sa tiez zda, ze vela pije. Nas maly ma 6 mes. a vypije max. 150 ml, vacsinou len 120 ml. Aj my sme pouzivali Babylove, ale zacal mi z neho vracat. Takze nam ostala 1 cela neotvorena krabica č. 1 Ak ma niekto zaujem, darujem.

lubi40
12. okt 2018

@lianka6618 tiez pouzivam babylove, ale v 4 mesiacoch mi ledva 150ml vypil aj to som skakala po luster; Vacinou to bolo 120ml. To neviem, ci je spravne vobec tak velku davku mlieka tak malemu dietatu zarabat. Ved keby si kojila, tak tiez dieta nevypije na cucnutie 240ml. Moj ma teraz 8 mesiacov a 210ml mu davam asi 3 tyzdne a aj to iba v noci.
Urcite by som nedavala viac odmeriek ako je predpisane. Presne ako pisali uz baby hore, moze dost k zapekaniu, kolikam a pod. Ak mas pocit, ze je hladny, tak radsej prejdi na ine mlieko, pripadne mu ho zahustuj nejakou kasou vhodnou od 4 mesiacov.
Ale fakt sa mi to zda velmi divne, aby tak male dieta muselo tolko mlieka vypit....

lubik87
12. okt 2018

@lianka6618 daj vždy podľa.navodu lebo mliečko bude vysusovat bábo ..ak spapa viac daj 240 ml vody ..nepridávaj žiadne kaše ani nič ešte ..zachvilu začneš s prikrmom tak bude aj iné papať 🙂

lubik87
12. okt 2018

@lubi40 mne mala.jeden čas bola pazrava tiež okolo 4-5 mesiacov ..ale mala veľký výdaj začala sa dávať na štyri a hupať..u mňa normálne že toľko vypije ..záleží aj koľko krát do dňa a či je to viac ako 800ml ..a tobôž ešte keď nepapa prikrmy a má 4 mesiac ukončený

lucia147852
12. okt 2018

Nasa bola na nuyriloneca tiez jej nestačilo ale az medzi 5-6 mesiacom to bol horor. Kazde dve hodiny cucala cez den. Riešila som ti aj na nutriklube aj s pedinou a ze pokial nevypije viac ako jecstanovena davka mam jej dat. Ona prespala uz potom skoro celu noc tak cez den nahradzala. A potom sne uz zacali s prikrmami

29simona29
12. okt 2018

@lianka6618 ešte som chcela dodať, že tie “tabuľky”, koľko ml je normálne vypit v akom obdobi, by som vôbec neriešila...každé dieta je úplne iné, môj maly mal napr. rastový špurt, keď mal 6 týždňov a vtedy pil 180ml...posla doktorky strasne veľa, a mala som ho nejako utíšiť, keď plakal-pričom v jeho prípade nepomáhalo nič, len mu dat mlieko, keďže bol hladný- takze b som sa riadila výlučne potrebami dieťaťa, môj syncek ma pol roka a na desiatu spapa bez problémov cely banán , večer vypije 270ml mlieka zahusteneho krupicovou kašou a už davno som prestala riesit nejaké tabuľky-mne stačí, že je spokojny a prospieva

lianka6618
autor
12. okt 2018

Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne za odpovede.. 🙂 pomaly ju začnem prikrmovať a uvidíme. aj mne cez deň malá stále niečo robí.. ked nekýve nohami rukami tak sa pretáča na posteli, alebo snaží posadiť. ale ani chvílku nie je v pokoji, len ked spí.. :D tak sa časom ukáže. ona inak papá 4-krát za deň a potom celú noc prespí. ráno vstáva okolo 7-8.. asi mám veľké štastie.. :D no len preto som sa pýtala lebo potom mi už nevydrží ani sekundu bez mlieka ráno, tak už stojím pri postielke s mliekom ked sa začína preberať.. :D

erikavesela
12. okt 2018

Necitam vsetko, pridaj jej do mluecka trosku kase a bude, ak mas pocit alebo strach, ze by bola dehydrovana ponukaj jej vodu a to stale...

lubi40
17. okt 2018

@lianka6618 ked papa iba 4x za den, tak potom je to normalna davka. Po 4 ukoncenom mozes zacat s prikrmami, kasami a pod. Hlavne, ked bude prikrmovat, nezabudaj pridat do zeleniny olej a ponukat viac vody cez den.

tessa69
19. feb 2019

My pijeme babylove bio od narodenia mala má 6mesiaciv . A stále pije po 100 😉 ale my sme s mliecckom veľmi spokojní