Bezlaktózove mliečko 6m bábätko

vmatuscinova
14. dec 2018

Maminky, velka prosba, ake bezlaktizove mliecko sadlo Vasim babatkam? Maly bude mat 6m a stale sme museli davat coliprev inak mal problem s travenim laktozy. Na poradni nam predpisala nutrilon lactose free, naposledy maly mal Hipp Ha1... od vcera skusame ten nutrilon a cele zle, nespokojny po kazdom mliecku, horko tazko ho don dostanem, nevie si odgrgnut aj pri roznych polohach, po hodine ci 2 sa mu vrati zdrcnuta guca mlieka. Ktore mliecko sadlo Vasim detom? Dakujem

malinajahoda
14. dec 2018

@vmatuscinova ved aké sú ešte značky? Beba, France Lait, Sunar. Tie si nepozerala?

vmatuscinova
autor
14. dec 2018

@malinajahoda je este beba a to france, ved o to mi slo ze ci ma niekto pripadne dobru skusenost s niektorym z tych inych mliek pripadne ci to je bezne pri zmene a treba len vydrzat a moze sadnut

malinajahoda
14. dec 2018

@vmatuscinova teraz idem písať skrz značku,lebo my sme mali reflux, čiže AR mlieko. 3 mesiace trápenia s Nutrilonom. Pomohla nám výmena mlieka za Beba a k tomu som tie Coliprev dávala.

vmatuscinova
autor
14. dec 2018

@malinajahoda ok jemu fungoval hipp ha1 a coliprev len doktorka povedala ze v 6m uz nema co uzivat coliprev. Vy ste dokedy tie kvapky davali? Dakujem

malinajahoda
14. dec 2018

@vmatuscinova ja som dávala až do 7 mesiaca, vlastne ten 7 mesiac som už postupne znizovala dávku.

igabi
19. dec 2018

@vmatuscinova tencoliprev nám vibec nezaberal

vmatuscinova
autor
19. dec 2018

@igabi dakujem, u mojho nastastie ano, zial to lactose free mlieko nefungovalo. Ani po vyse tyzdni nie je spokojny, nekaka sam a nie je to problem zapchy, davala som slivky aj ovsene vlocky.... stolicaje redsia ale stale to v nom stalo, to mlieko uz ani nechcel pit, nevedel zaspat. Na nutrilon linke mi odporucili nutrilon allergy digestive care vraj ma inak stiepenu bielkovinu tak uvidima ci sa to polepsi

igabi
20. dec 2018

@vmatuscinova no nás maly mal tiež nie príliš hustú ale po France lait ani po nutrilone sa nevykakal. Aj sme skúšali čakať či to neni zmena mlieka. Až po bebe sa mi hneď krasne vykakal. Vždy sa ukázal výsledok tak na 3. Deň. A ak je to tá laktóza tak kým zaberie to free mlieko trva to minimálne tyzdne čo sa týka bolesti nám skoro e tyzdne kým začal papat bez bolesti. Tiež ho nechcel lebo ho bolelo brusko ale to je preto lebo tá laktóza je v ceivku a musí sa akoby vyčistiť

vmatuscinova
autor
20. dec 2018

@igabi vdaka moc, on msl doteraz coliprev stale takze by ten prechod na bezlaktozove nemal byt v principe taky zly ako bol. Od vcera mu je pofstatne lepsie, konecne aj zospal, sam kakal a uz negrcka nijake zrazeniny, evidentne mal problem aj s tou bielkovinou. Za nas ten allergy digestive care super, zajtra idem za pediatrickou ci mu to vie predpisat aj bez gastra tak ako ten bezlaktozovy. Snad mu ozaj bude uz len lepsie;)