Cítite rozdiel medzi Nutrilonom Extra a obyčajným?

nikollette
25. jún 2009

chcem sa opýtat mamičky, ktroé dávate deťom nutrilon, obyčajný, a nutrilon Extra pre dlhšie zasýtenie, či ste spozorovali rozdiel??? Ja ani moc nie... ma ypapá zhruba každe 3-4hodinky, a pri obyč.nutrilone tak pýtal papať,a teraz pri nutrilone extra to isté..

adinam
26. jún 2009

Nás tiež nezasýti na celú noc 😒 .Malý vypije večer o ôsmej 200ml a o druhej v noci je hladný... 😕 Cez deň dávame N 1 AR.Už ho viacej nekúpime.

vlada84
26. jún 2009

Spotřeba: Podle mě pokud máte Nutrilon otevřený, uschovaný tak jak má být, tak by se mu nemělo nic stát. 🙂

ditka1
26. jún 2009

vlada...mam ho v chladnicke 😕

momin
26. jún 2009

ditka1 tak dej zitra vedet jak ste dopadli..🙂

gingerlady
26. jún 2009

ditka: do lednice bych ho nedavala. Staci nekam do skrinky, hl.aby byl v suchu

berenika39
26. jún 2009

ditka, kombinovat mléko normální a HA nemá smysl. HA je pro to, aby nepil "obyčejný" Nutrilon. Buď výhradně HA, nebo pak je to jedno, můžeš dát jen obyčejný.

ditka1
26. jún 2009

berenika...preco?ved cely den pije HA1 a len vecer to je 1x denne mu to dam,tak preco by to malo byt jedno? 😕 ved tu ochranu s HA ma po cely den a ked zacnem davat prikrmy tak ako ho ochranim ked uz potom nebude stale len HAcko pit?

ditka1
26. jún 2009

gingerlady...tam je napisane v chlade a v suchu...takze chladnicka nie je vhodna 😒 a kam teda?staci do skrinky v kuch.linke?

berenika39
26. jún 2009

HA mléko neposkytuje "ochranu", to není tak, že když dáš mléko HA,může k tomu cokoliv. Prostě HA UM je upravené tak, aby mimčo předčasně alergicky nereagovalo na to,co je v normálním UM. Takže -když mu dáš normální UM, to HA jaksi postrádá smysl.

ditka1
27. jún 2009

a ked zacnem s prikrmami vsak nebude cely zivot len _HAcko pit?a nic mu nebolo prespal celu noc 🙂

momin
27. jún 2009

ditka1 tak opravdu ti po tom extra spinkal celou noc??

lucijja
27. jún 2009

my tiez kombinujeme N1 a N1extra, mala mi po nom prespi zhruba o 2hodky dlhsie. Ale my papame zase hrozne malo, rano o siedmej 90 o pol dvanastej 90 o pol stvrtej 90 o pol osmej vecer 120extra a v noci okolo druhej 90extra...Moja mi skratka viac nevypije. A je pravda ze zavratne nepriberame, na 2mesiacoch a 2tyzdnoch sme mali 4700g ale mala je zdrava a spokojna - ja neviem co je detsky plac takze to zatial neriesim. 😒

A inak ohladom davkovania a miesania a pod - ja som si vzdy ked som nieco potrebovala vediet zavolala na tu nutrilon linku co je zadarmo (cislo je na krabici) a tam mi vzdy poradili. 🙂

lucijja
27. jún 2009

a tiez sme isli uz s nutrilonom z porodnice, mala som malo mlieka a malej to nestacilo a tiez co som sa koli tomu narevalaaa, boze, to bolo hrozne. Ked som bola tehu tak som kojenie neriesila vobec, vzdy som si myslela ze prilozim a kojime - necakala som ze to bude taka veda. Bojovala som s tym dost dlho a zurivo ale mala si odomna cucla posledny krat ked mala mesiac a pol. A od narodenia som musela prikrmit po kojeni VZDY. Ale teraz som sa stym zmierila a sme obe spokojne. 🙂

ditka1
27. jún 2009

momin...ano spal od 20:00 do 8:10 a len raz bol hore o 4:30 co je u nas velikansky uspech lebo predtym sa kazdu hodinu budil,ale uz potom o 4:30som mu dala HAcko nutrilon a spal dalej,vecer ho to tak zasytilo,vypil 170ml a okamzite zaspal 🙂 som zvedava dokedy nam to takto vydrzi.
lucija...asi tam zavolam ohladom toho HA a extra ci sa to moze takto kombinovat.

lucijja
27. jún 2009

ditka1, zavolaj, budes urcite spokojnejsia. 🙂 Ale mam pocit ze cez vikend sa tam nedovolas...

gingerlady
27. jún 2009

ditka: Ja mam N jen ve skrince v kuchyni a staci to.... A proc jsi vlastne zacala davat HA a ne normalni?

berenika39
27. jún 2009

to HA mlíčko je na to, aby nepřišli do kontaktu s normálním, neupraveným mlíčkem, dává se do pů roku, pokud se to kombinuje, ztrácí HA smysl.

ditka1
27. jún 2009

ginger...lebo ja mam alergiu a preto musi maly take papat a zacala som pret davat Extra lebo vobec mi nespal cele noci bol hladny HAcko ho nedokaze zasytit,tak som zvolila toto,neviem si predstavit zeby sme sa este dalsie 2mesiace nevyspali a krmili sa skoro kazde 2hodiny aj v noci,teraz maly pekne spinka je najedený a spokojny.
berenika...teda ten normalny N extra obsahuje aj BKM?ze sa nemoze davat ked sa dava HAcko,ja ta rozumiem co mi chces povedat,ale predsa tieto praskove mlieka nie su ako riadne kravske mlieko,ci to je jedno?teraz som v rozpakoch.

gingerlady
27. jún 2009

ditka....ted jsem koukala na krabici Nutrilonu a vsimla jsem si, ze je tam primo napsano "uchovavejte v suchu a chladu (ne v chladnicce)" 😀 A s tou kombinaci HA a extra...zavolej pediatrovi nebo na tu Nutrilonackou linku😉 Ale chapu te, ze jsi rada, ze extra zabira, protoze sama vim, jaky to je vstavat kazdy 2 hodiny. Takhle jsem vstavala, kdyz jsem kojila...mela jsem slabe mliko, takze se vstavalo kazde 2 hodiny a z toho 1 cela hodina zabrala kojeni....

zunka
28. jún 2009

Na nás ten nutrilon extra nezaberá ani rôzne kašičky na dobrú noc, proste nič. Malý má 6 mesiacov a kojím 8-9x v noci.

momin
28. jún 2009

Tak ja sem dneska kopila taky ten Extra.. tak uvidime jestli nam zabere nebo ne 😉

ditka1
28. jún 2009

ginger...hej vsimla som si uz 😀 a zavolam tam. 😉
zunka... 😲 😲 😲
momin...drzim palce. 😉

gingerlady
29. jún 2009

ditka: dej vedet, co ti rekli😉

momin
29. jún 2009

😀 tak to byla nejhorsi noc za posledni dobu... 😀 Byl porad vzhuru.. S nutrilonem to ale asi nemelo nic spolecneho... 😅 takze nemuzu posoudit.....

ejusaaa
29. jún 2009

Ahojte,nas maly pap nutrilon Ha,ale v rodine nemame alergie,chcem mu to zmenit na ine,po dohovores doktorkov,myslite ze ten nutrilon extra je dobry?Moze ho pit cely den,ci to je iba na noc?

momin
29. jún 2009

ejusaaa muze se davat cely den. Ja sem ho zkousela na noc aby se mi tak casto nebudil... 😀 Ale myslim ze ten obyc nutrilon staci. je urcite levnejsi... 😅

ejusaaa
29. jún 2009

Ale my musime taky hustejsi,lebo grcka a ten extra je zahusteny nie?

ejusaaa
29. jún 2009

A kolko stoji?Lebo my malemu davame nutrilon HA1,4OO g za 11 eur..

ejusaaa
29. jún 2009

Ozaj chcem sa spytat,pridu k nam na tyzden deti,mamka im chce daky program vymysliet,boli ste niekto na ranci u Bobiho?Da sa tam zabavit s detmi?Ako je to tam vlastne,je tam nieco pre deti?Alebo aj o inom mieste ak viete,ale len tu v okoli levic,vdakaaa.. 🙂

ejusaaa
29. jún 2009

No tento posledny prispevok mal ist do inej temy,prepacte...