Dojčenské mlieko HIPP. Áno alebo nie?

effie81
3. máj 2008

Ahojte!
Zaujimalo by ma,aku mate mienku o UM HIPP. Moj maly ma 2 a pol mesiaca a nestaci mu uz MM. Spapa minimalne 5x180 ml odsavam mu mlieko,ale to mu staci iba maximalne na 4 papania. Zacala som mu davat najprv Bebu,ale to mu nestacilo,niekedy vypil aj 220 ml. Ten HIPP je hustejsi,ze vraj lepsie zasyti. Ma niektora z vas skusenost? Poradili by ste?

lucinocka
7. mar 2013

@veriiii ja si vzdy prevarim liter horucej vody do termosky a liter dam vychladit.. a potom zmiesam vo flaske aby mala letnu a potom nasypem mlieko. Moja ked je hladna je hystericka, 2x som skusala chladit cersto prevarenu vodu a skoro som ohluchla.. tak to mam za par sekund , fungujeme tak skoro od zaciatku a bez problemu. 🙂

veriiii
7. mar 2013

@lucinocka no ved to😀 Aj moja vie tak "vrieskat" ,preto sa pytam, ja momentalne kojim, zvykla som si odsavat mliecko,ze som vzdy mala jednu flasu v chladnicke, len som to dala na minutku do horuceho kupela/sklenena flaska sa rychlejsie zohreje/ a bolo,teraz 3 tyzde dozadu sme zasa presli na kojenie,ale teraz sa nam nejako sype, tak rozmyslam ,ze pojdeme na hipp, nie je jej cudzi,kedze uz teraz s nim dokrmujem,len sa bojim jej ho dat ,ze stale,co to s nou urobi...

veriiii
7. mar 2013

@lucinocka takze ty ho zarabas do viac menej vlaznej vody/schladena prevarena+z konvice vriaca?/??nebojis sa nejakej infekcie? 😒 .ja sa toho bojim najvac..

lucinocka
7. mar 2013

@veriiii nieee, cosi..ja jej na pitie davam uz dva mesiace len filtorvanu vodu z kohutika, uz jej neprevaram vobec. A to sme mali paradne krce a koliku ked sa narodila, ale cim sme presli na hipp pohodka, ani ta miesana voda jej nevadi..nemusis prevarit liter, urob pol litra, a viackrat jej urobis certvu ked sa ti nezda, ale co ja viem vela bab tak robi ze do termosky, lebo chladenie hrozne dlho trva..a navyse mliecko umele nesmie byt zarobene vo flaske dlhsie ako pol hodinu...ono aj tak hrozne zacne smrdiet potom

veriiii
7. mar 2013

@lucinocka aha, no ja to uz robim tak,ze si prevarim presnu davku vody, schladim v chladnom vodnom kupeli,ale este stale horuca, nedodrziavam tych 40-50 stupnov☹ a potom dam prasok, zmiesam a dochladim na teplotu \ze to moze pit..ale inac, neviem ako u vas, u nas maju aj take tekute,zarobene, jednotka a dvoja v 200ml tetrapak kartoniku,a ostatne aj 500ml flasa😀,ale zasa krmit ju tym kazdy den 5-6 x denne, by som skrachovala,ked jeden kartonik stoji 66penci a krabica 800g okolo 8 libier..

radusiq
7. mar 2013

@lucinocka toto iste presne aj ja robim, hlavne ked niekam ideme termoska s horucou a sigg flasa so studenou prevarenou. A na doma mam este "trik" ze prevarim vodu v kanvici a necham v nej vychladnut, a ked treba tak zapnem kanvicu ale len na par sekund tolko co zohreje tu vodu a zarabam 🙂 @veriiii

ktore
8. mar 2013

@veriiii combiotic je ako nutrilon ze je obycajne a aj HA.

ktore
8. mar 2013

@ellit to je super.ja davam mojej veceru asi cca okolo 18 hod bud kasu alebo mliecko a potom este pred spanim okolo pol osmej stiahne tiez mliecko.ale to uz nie vsetko.no niekedy sa zobudi uz o 22 hod.alebo potom raz do pol noci a potom dvakrat

tristia
19. júl 2013

Aj my mame hipp aj ked obcas grckame vodu nakolko maly ma 4 tyzdne a na supu mi vypije 125ml a to mu robim davky na 5-7 tyzdnove babo a kolko krat chce viac ale vzdy sa nam ho podari prehovorit ze uz nie... Inak ke super len sa mi zda obcas slabe. Inak neviete ci Tento HA sa neda predpisat ? Lebo zbamkrotujem

alllicka
21. júl 2013

Ahojte baby chcem poradiť. Moja mala ma 13 dni, išla som cisárskym a nemám mliečko. Robila som všetko možné aby sa mi spustilo ale nepatrím medzi tie šťastné baby ktoré majú možnosť kojiť. Začala som jej dávať nutrilon ale stoho sa mi tak pogrcala že som sa aj poriadne zľakla. Tak som prešla na bebu prestala mi grcať ale ešte sa mi nevykala a mám pocit že ju stoho bruško bolí. Neviem či mám vyskúšať zasa inú značku, nechcem jej zničiť tráviaci systém už stochto som dosť nešťastná, veľa sĺz už padlo a fakt som zúfala. Doktorka mi povie prikladať prikladať lenže nepochopí že nemám mlieko a nenechám malú predsa zomrieť od hladu, stále sa snažím ju prikladať ale musím to riešiť aj UM.

bonavoxa
21. júl 2013

@alllicka Pokud jí sedí Beba a má problém s kakáním, tak třeba zkus Bebu Senzitive. Malá po ní kadila pěkne. ALe hovínka mužou být zelené, což je u této Beby normmální. My nakonec skončili u Hippu a kadí krásne míchané vajíčka jednou denne. U nás byly s bríškem hrozné boje, malá nemá ráda krmení...asi proto, že má zafixovené, jak jí bylo zle. A to dodnes :(A každá zmena mlíčka znamenala týden hruzy...bolení, prujem, ap. Takže zustali jsme u Hippu. Nezkoušela jsem jako jiné maminky deset mlék. U tretího jsme zustali.

prahaxx
21. júl 2013

@alllicka no co uz, slzy Ti aj tak tvorbu mlieka nezvysia, ja som sa snazila odsavat, a popri tom som skusala rozne mlieka, nakoniec sme skoncili pri HIPP, a to cez nutrilon, sunar a francuzske.. len caste striedanie tiez nerobi dobrotu.. skusit vydrzat, doplnit cajikom - trosku harmancekovy trosku feniklovy, tiez nemusi robit dobre.. HIPP ma probiotika, co pomaha malym crievkam travit, ale treba vyskusat, ci bude pasovat..

no a pozor aj na odmerku, 2 flase mali rozdiel v mierke, nakoniec som pouzivala normalnu kucharsku odmerku, lebo ak bolo trosku riedsie mlieko, tak malu zapieklo, ak bolo trosicku hustejsie, tak zasa hlackovala..

drzime palce, aby ste sa co najskor rozpapali a dobre rozkakali

alllicka
21. júl 2013

@bonavoxa rozmýšľam nad tou hipp 1 veľa ľudí čo skúšali mliečka povedali že skončili u tohto. Asi to skúsim aj ja ako posledné mlieko. Ďakujem za radu. A myslíš že jej to môžem hneď zmeniť jak má teraz dostať papať?

mamaamater
18. sep 2014

moja kamoska dava Hipp a myslim, ze nemala ziadne problemy, ale nam napriklad nesadlo, takze velmi zalezi individualne od babatka. takze sme presli na Humanu a asi tie prebiotika v nej velmi pomohli na brusko

nataliuss
28. okt 2014

Ak mozem pripojim aj moju skusenost , mam mesacneho synceka Uz v porodnici som mala malo mlieka, maly mi plakal od hladu tak mi ho dokrmovali az som o mlieko prisla uplne,bohuzial. Ked sme prisli domov,volala som lekarke na kontrolu. U nej na kontrole mi povedala ze by bola rada a bolo by najlepsie ked nekojim ak by som malemu davala teda Nutrilon lenze to hypoalergenne,kedze som silna alergicka a astmaticka. Nasadil sa nutrilon a poviem vam -strach !!! Ja viem ze kazde dieťa je iné ale ten cas s nutrilonom bol strasny. Teo stale plakal,doslova vrieskal od bolesti,brusko tvrde a nekakal vobec.Museli sme hadickovat aby sme mu chudatko pomohli.Chcela som chvilku pockat,kym si zvykne na mliecko no uz som to nevydrzala a zavolala som doktorke.Povedala ze treba asi nasadit probiotika no skusili sme aj kvapky Babycalm, no aj tak to nebola ziadna slava. Jedna noc bola taka strasna ze som sla kupit HIPP HA1 a poviem vam ,nas drobec sa zmenil na babo ktore sa stale usmieva a kaka stale , niekedy az moc 🙂 🙂 Takže ja davam mlieku Hipp HA 1 z vlastnej skusenosti palcek hore 🙂

mimka1976
22. jan 2015

@lilusabub
myslím že hami je cenovo najlacnejšie

lauritta96
11. apr 2015

Ako zarabate Hipp 3 ? je pisane, ze do poharika.
Dakujem

lastom
3. feb 2016

ahoj,
od hippu kupujeme presnidavky a prikrmy, ale s mliekom nemame ziadne skusenosti a to sme uz vyskusali rozne znacky. Pri nasom 3 krpcovi pouzivame amilk bifido a sme spokojni, teda hlavne maly je spokojny. Vyskusaj a uvidis, ktora znacka bude malemu vyhovovat.

pavliinaars
19. feb 2016

ahojte mamičky , rada by som sa opytala , ktore davate Hipp. davali ste od zaciatku Ha 1 a kedy by som mohla prejst na obycajnu 1?? Dakujem Vam

robin111
19. feb 2016

@pavliinaars Ahoj, my sme dávali HIPP HA, pretože to podávali v pôrodnici. Ale potom pediatrička usúdila, že keďže nie sme alergici ani ja a ani manžel, tak môžeme prejsť na normálne Hipp Combiotik. To sa poraď s pediatričkou 😉 . Ale ako písala nataliuss a iné v predchádzjúcom príspevku, môžem potvrdiť, že sme mali spokojné bábätko 😀 bez boľavého bruška, bez problémov s kakaním...Na rozdiel od kámošiek, ktoré dávali Bebu a Nutrilon a stále mali nejaké problémy , buď sa nemohli vykakať aj 5 dní alebo ich naopak preháňalo. Jedna si dala povedať a skúsila prejsť na Hipp a odvtedy má s malým pokoj a nemusí už dávať a kupovať ani žiadne kvapky , ani rektálne rúrky. Takže ešte aj ušetri 🙂

evkafekete
7. mar 2016
Používateľ evkafekete je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evkafekete.

Mamičky, ja viem, že ešte mám trošku času, ale chcem byť pripravená na všetko. Aké mliečko ste dávali deťom po narodení a hlavne aby ho bábo dobre znášalo? Viem, že sestra, keď neterka bola ešte malá tak jej skúšala nejaké mlieka ale vždy mala nejaký problém že buď malú zapekalo alebo niečo. Ďakujem 🙂

maslenka47
7. mar 2016

@evkafekete materske? Inak co dieta, to ine UM. Presne tak, ako jeden dospelak lepsie znasa slaninu, iny zase zeleninu atd.

kvetka589
8. mar 2016
Používateľ kvetka589 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kvetka589.

@evkafekete kazdemu dietatku vyhovuje ine mlieko s tym musis ratat. Ale urcite je najlepsie vyhladavat mlieko, ktore zlozenim sa co najviac podoba materskemu. Dnes je uz na trhu velmi vela znaciek, typov mliek, staci si vybrat 🙂

valentinkaa
10. mar 2016
Používateľ valentinkaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od valentinkaa.

@evkafekete dolezite je najma to aby aj to umele mliecko obsahovalo probiotika a prebiotika, ktore su pre spravne travenie babatka velmi dolezite. Clovek by si to ani nemyslel ake narocne je vybrat mlieko pre dieta 🙂

stanusa89
11. mar 2016
Používateľ stanusa89 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od stanusa89.

@evkafekete v prvom rade Ti chcem povedat aby si sa neobvinovala ak nahodou nebudes mat dost mliecka, lebo tiez som si tym obdobim presla a velmi ma to trapilo. 🙂 aj ked tvoj pripad to snad nebude. Treba najst mlieko ktore bude prave tvojmu dietatku vyhovovat to znamena aby nemalo z neho zapchy, alebo naopak hnacky a aby mu vobec chutilo.

mamickajanka
15. mar 2016
Používateľ mamickajanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamickajanka.

@evkafekete toto je dilema coraz viacerych mamiciek. My sme ju riesili tiez, kedze dve baby uzivit nebolo lahke, aj ked som sa velmi snazila, prikrmovaniu sme sa nevyhli a kedze moje baby mali nabeh na alergiu tak o to bolo tazsie vybrat mlieko, ktore by im nerobilo problem.

mamanikka
16. mar 2016
Používateľ mamanikka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamanikka.

@stanusa89 tak obvinovat sa snad nebude, aj ked viem ze to nie je jednoduche ked dietatu by mamicka dala vsetko na svete. Ale musime pochopit, ze ked to inak nejake ze umele mlieko je ta najlepsia volba. A dalsia vec nie kazde mlieko obsahuje vsetky vyzivne latky ktore by malo, tak pozor na to. Dietatku nic nesmie chybat ak ma byt zdrave 🙂)))

iwusteeek
17. mar 2016
Používateľ iwusteeek je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od iwusteeek.

@evkafekete v prvom rade prosim ta nech uz sa rozhodnes pre akekolvek umele mlieko tak dodrzuj odporucania, co sa pripravy mlieka tyka. Poznam jednu maminku, ktora kvoli horsej financnej situacii setrila aj na mlieku a davala viac vody a menej mlieka aby im dlhsie vydrzalo, ale pritom si neuvedomila ako tym moze malemu uskodit. Nastastie po mojich dohovaraniach s tym prestala a zacala malemu setrit aj na lepsie a kvalitnejsie mlieko z coho sa velmi tesim 🙂 treba si uvedomit ze na malom dietatku by sa setrit nemalo ;)

valentinkaa
17. mar 2016
Používateľ valentinkaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od valentinkaa.

@iwusteeek toto snad ani nemyslis vazne. Ved male dieta sa tazko pasuje s velkym mnozstvom vody, toto bolo od nej velmi nezodpovedne. :( Babatku treba dat vsetko potrebne aby sa spravne vyvijalo a rastlo..

babu15
23. mar 2016
Používateľ babu15 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od babu15.

my sme len teraz zacali dokrmovat, ale tiez som bola na vazkach, ze ku ktoremu mlieku sa uchylit a nakoniec mi kamoska poradila, ze ma dobre skusenosti s um od Hipp tak reku nic nedam za to ked vyskusam, ze ved uvidime. A zatial - musim si zaklopat ale nemali sme ziadny problem s bolenim bruska alebo niecim podobnym.