Je nejaký rozdiel medzi Nutrilonom a Aptamilom?

tanja61
17. okt 2008

ahojte myslite ze je medzi nimi nejaky rozdiel?su to rovnake mlieka len iny nazov,aptamil je anglicke 🙂 .....kde na aptamile 3 je napisane ze sa moze max.davkovat 210ml vody 7odmeriek a mojmu drobcovi je to malo a zase na SK nutrilone je myslim 230vody a 8odmeriek ...davate niekedy viac vody a viac odmeriek ked sa vam zda ze drobcovi to nestaci? 😉 mi pouzivame aptamil gramaz je o 100g viac ako slovenske ale zda sa mi sypkejsie...hmm?

liz_lemon
3. aug 2012

@mila23
@ellie13
@silvia16
baby, aj ja pouzivam Aptamil 1 HA z Rakuska, a neda sa to dobre rozmiesat, dierka sa stale upchava, take mam z toho nervy...
vidim, ze sa radsej vratim k Hipp 1 HA, s tym nebol nijaky problem, akurat po nom strasne smrdi stolica 🙂

babilon
20. júl 2013

ahojte babi mam melu cerku dvoj mesacnu a davala som jej nutrilon a le uz nestacim tak som bola polsku a som kupila babilon ale mala ma hnacki neviem co mam robit ,mne sa nezdaju ze su rovnake.

babilon
20. júl 2013

😲 🙂 🙂 ☹ ☹ ☹ ☹

nika19918
20. júl 2013

baby tiez sme v irelande a pijavala dcerka aptamil doma nutrilon.

anjelicek26
20. júl 2013

@babilon - je to ten isty produkt vyrobeny v rozlicnych produkciach... ako coca cola napriek rovnakemu receptu nikde nechuti rovnako - rovnako je to aj s umelym mliekom. Kvalita vody pri spracovavani, kvalita suseneho mlieka, ingrediencii. Nebude to aj pri rovnakom pomere zloziek to iste.

babilon
22. júl 2013

BABILON.NO DNES SO BOLA K DOKTORKE A SOM JEJ POVEDALA ZE SOM KUPILA Z POLSKA BABILON ZE JE LACNEJSI AKO NUTRILON A ONA POVEDALA CI MALA MA DAJAKE PROBLEMI JA SOM POVEDALA ZE HNACKUJE TAK MI KAZALA PRESTAT ZE TO NENI TO ISTE MA JE KUPIT NASE MLIEKO NUTRILON JA NEVIEM CO MAM ROBIT.,, ☹

zlamama
25. dec 2013

nas syn pijaval Nutrilon a bol v pohode. potom sme kamaratovi dali v Rakusku kupit Aptamil a odvtedy ma ovela zriedkavejsiu stolicu,a zapeka ho,dakedy sa nevykaka cely den.Myslim ze ten Aptamil je hustejsi. Ma 3 mesiace takze sme stale pri jednotke,este papa aj moje odstriekane mlieko, ale myslim ze to mu neskodi,ze to je kvoli tomu Aptamilu.Mam mu davat viac vody na rovnaky pocet odmeriek,aby mliecko bolo redsie? a o kolko viac?

vaso_a
7. máj 2014

dovolím si nesúhlasit s jaja0110 ja používam aptamil HA1 kupovaného v AT, porovnala som zloženie a nutričné hodnoty z krabice jedneho aj druhého a sú rozdielne.

pomoz
28. júl 2015

@tanja61 ahoj chcem sa ta spitat ci si s anglicka lebo ani ja neviem aky sunar davat mojmu malemu.

pomoz
28. júl 2015

@babilon aj ja som kupila ten sunar Bebika ale tiea mi hnackuje ale moze to byt aj od zubkoch lebo aj horuckuje mi ta neviem. A ten nutrilon kde mozem kupit ked so s anglicka.

pomoz
28. júl 2015

@babilon aj ja som ho kupila a tiea mi hnackuje. Moj mali ma 7 mesiace a ja si mislim ze ci to neni od zybkoch lebo aj horucky mava mi

anetka1978
23. aug 2015

Aj ja som v Rakusku a mam 6 tyzdnoveho synceka a davam Aptamil pre a 130ml a 4 odmerky,ako je to aj napisane a Dr.povedal,ze to davkujem spravne. A od Bud.tyzdna, cize ked maly zacina 7 tyzden, zvysujem davku na 140ml a 4 a pol odmerky. Mojho nezapeka, stolicu ma kazdy den a podla Dr.je to najlepsie um.

rainee
29. aug 2015

@anetka1978 ahoj, prosim ta kolko stoji v rakusku ten aptamil 1. my sme na nutrilone modrom 1, tiez som rozmyslala ze zmenim za aptamil, mal by byt vraj lacnejsi a hustejsi. dcerku ten nutrilon moc nezasycuje, papa mi potom viac ako je denne mnozstvo na krabici.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anetka1978
2. sep 2015

Rainee, aptamil kupujem v Bipa a stoji 14,96 die, 800gr. Kupujem Aptamil pre, ale je dostat aj Aptamil, ktory mozes davat od 6 tyzdnov, a ten zasyti urcite.

rainee
3. sep 2015

@anetka1978 dik za info, to teda nie je lacne, nutrilon 800g viem zohnat aj za 13e a nemusim chodit do AT 😒

anetka1978
3. sep 2015

To je super🙂 ja tu zijem, som tu vydata, tak nemam moznost behat na SK🙂

miro7117
5. feb 2016

Ma niekto skúsenosť aký je medzi nimi rozdiel? Ďakujem. ..

adelakk
5. feb 2016

@miro7117 presne je to tam napisane na obale, normalne pouzivas aptamil 1, ale niektore deticky su vacsi jedaci a tak potrebuju sem tam ten kde je napisane "hungry milk". Niekto ho dava na noc lebo na dlhsie zasyti. Antireflux sa pouziva ked ma dietatko reflux cize viac grcka nez je normalne. Colic and constipation sa pouziva ked ma dietatko problem sa vykakat. Prvy syn sa mi narodil v uk a tak sme aptamil pouzivali od narodenia lebo som nemala dost mlieka. To len aby bolo vidno ze mam skusenost s aptamilom.

anetka1978
6. feb 2016

Ano, vsetky info su na obale. Moj maly ma dnes 7 mesiacov a davam popri obede este stale Aptamil pre. TU v AT nam Dr povedala, Aptamil pre mam davat do 1.roka a potom Aptamil 1 a tak dalej. A adelakk napisala presne ake su rozdiely medzi Aptamilom, kt si potreboval vediet🙂

miro7117
6. feb 2016

Ďakujem vám . S manželkou už nevieme aké mlieko dať lebo mala ma 1 mesiac ,síce priberá pekne ale vždy nám zvracia. ... tak keď som to dobre pochopil tak mame kúpiť anti reflux? Ďakujem. ..

adelakk
7. feb 2016

@miro7117 ano.skuste ten antireflux. Mozno by stacilo zmensit davky a davat papat v menaich davkach castejsie. To ste skusali?

anetka1978
7. feb 2016

Ked mala pribera, to je super🙂 moj maly nikdy nemal reflux, als kamaratkyn syn mal do 4. mesiaca, potom to preslo. Nosila ho casto v zvyslej polohe, v satke a pocas spanku mal hlavicku vzdy vyssie a davala mu papat v polosede a hned po papani dala do vertikalnej polohy a drzala po odrgnuti aj 30-40 min tak. A skusite aj ako pise adelakk, davat papat v Mensch davkach castejsie, nech je cas na stravenie .Nech sa vam dari 🙂

miro7117
7. feb 2016

Ďakujeme. Neviem si predstaviť ako sa zatvári mala ak nedostane svoju dávku ☺. Ona je totiž hlados a jedla by každú hodinu... ale vážne ďakujeme. Hneď zajtra kúpim antireflux. ...

anetka1978
8. feb 2016

Presne na to som myslela, ani moj by nevydrzal, keby som mu dala len polovicnu davku🙂)) tak skuste potom tie druhe moznosti: drzat dlhsie po odrgnuti a tak..🙂

yanni
8. feb 2016

@miro7117 Ale to je normalne, ked take male babätko je aj kazdu chodinu. Ja som sice nikdy v zivote nemusela davat umele, vzdy som len kojila a este stale kojim, ale zo zaciatku tiez dobre ze nie kazdu hodinu.
Co sa tyka toho grckania, skuste ten antirefluxovy, sesterka ho pri malom tiez davala, no mal reflux dost silny a velmi dlho. A nechajte babo odgrgnut. Moze byt, ze si odgrgne az po pol hodine.
Nasa najmladsia napr. nebola a doteraz nie je (ma takmer 7 mesiacov) velky "grgac".
Ak si neodgrgne, tiez nevadi. Pozorovat, ci ho neboli brusko. Tu na zapade su mimochodom lekari uz toho nazoru, ze odgrnutie nie je "povinne". Niektore deti jednoducho negrgaju.

anetka1978
8. feb 2016

Ani moj syn do cca 3 mesiaca negrgal, mohla som cakat aj hodinu🙂) potom zacal a hned po papani do 2 min aj 3x 🙂)

miro7117
12. feb 2016

Ahojte. Keď že som chlap tak ma ospravedlnite že sa toľko vypitujem . Mám ale ešte na aptamil antireflux jednu otázku .... dole na obale píše nepodavat bez dohovoru z odborníkom. .. obsahuje niečo nebespecne pre detičky? Ďakujem

anetka1978
15. feb 2016

Nevidela som, necitala co je na obale, als asi to bude koli tomu, ze Dr.by vylucil, alebo potvrdil, ci na to zvracanie u tvojej dcerky je z dovodu refluxu. Asi by bolo najrozumnejsie ist t k Dr a potom podavat. Ja by som to robila tak. A ked nema vobec reflux?

142230919213
8. apr 2016

Ahojte baby, prosim vas, viete mi poradit? Mam moznost kupit rakusky Aptamil. Máme štyri mesiace, no neviem ktorý treba kúpiť, kedže veľmi po nemecky neviem.Dakujem za odpovede. Doteraz sme pili Nutrilon 1 a moje materske v noci.